Ambasadoru Severne Makedonije u Republici Srbiji uručena protestna nota zbog NDH.

Ništa. To je također povijesna karta, kao i Orbanova. :lol:
Гле ИОП-овца! :lol:
То што су шиптаросеверомекдонци објавили као државну марку није историјска карта, већ карта која негира садашње државне границе. Јесте ли ви нормални? Знам да нисте, ал да приупитам ради реда.
Нпр. да сутра Поште Србије објаве ову карту да ли би то било у реду? Са све тренутном заставом Републике Србије.
 

Prilozi

  • SRBIJA.jpg
    SRBIJA.jpg
    23,4 KB · Pregleda: 5

Jok, samo nema potrebe, jer izgleda oko nas žive budale koje misle da je ovo srednji vek, pa da horde Mađara umarširaju u Srbiju i osvoje sve redom. Realnost je ipak drugačija, čak i da je Mađarima dozvoljeno od strane NATO da prave bilo šta protiv Srbije, i čak i da oni imaju takvu nameru (a zabole ih baš pored žive Hrvatske, Transilvanije, Slovačke i ostalih njihovih poseda), mogu samo da poginu jer nisu ratovali skoro ceo vek, dok smo mi za to vreme čukali i okolnu stoku i NATO.
 
Гле ИОП-овца! :lol:
То што су шиптаросеверомекдонци објавили као државну марку није историјска карта, већ карта која негира садашње државне границе. Јесте ли ви нормални? Знам да нисте, ал да приупитам ради реда.
Нпр. да сутра Поште Србије објаве ову карту да ли би то било у реду? Са све тренутном заставом Републике Србије.

Da to uradi Srbija, kompletna Kržljava bi se digla na noge, branitelji bi se samosjekli na vukovarskom tornju, društvene mreže gorele bi od ispoljavanja frustracija, obustavljaju uvoz sardina iz Srbije u znak protesta... Ali je mapa NDH sasvim u redu :kafa:
 
Jok, samo nema potrebe, jer izgleda oko nas žive budale koje misle da je ovo srednji vek, pa da horde Mađara umarširaju u Srbiju i osvoje sve redom. Realnost je ipak drugačija, čak i da je Mađarima dozvoljeno od strane NATO da prave bilo šta protiv Srbije, i čak i da oni imaju takvu nameru (a zabole ih baš pored žive Hrvatske, Transilvanije, Slovačke i ostalih njihovih poseda), mogu samo da poginu jer nisu ratovali skoro ceo vek, dok smo mi za to vreme čukali i okolnu stoku i NATO.
Орбан је матурантима послао фотографију некадашње А-У или само угарског дјела А-У. Та А-У је историјска чињеница. Није послао садашњу карту Европе са Мађарском из нпр 1867. (кад је Хабсбуршка монархија преуређена у А-У). Мађаре нит волим, нит мрзим, али их цјеним. Они су народ који се борио за своју слободу и против Османлија и против Хабзбурговаца, за разлику од хурватских кучкица које су се специјализовале у дочекивању "ослободиоца". Северомекаедноце више нико не "пита за здравље". Директор поште који је организовао ову свињарију је шиптаросеверомакедонац.
 
Srbija se jako buni na Makedoniju, ali je kukavički prešutila Mađarsku.
Jga, lakše je udarati po slabijima.

Ne, nego karta Mađarske u kojoj je bila Vojvodina ne evocira takve uspomene kao karta NDH gde je stradalo milion i kusur Srba. A takođe Mađarska ima veze sa Vojvodinom, dok Čokalistan veze nema sa NDH. Uzgred neustašo antifašisto, tebi malopre nije bilo jasno zašto je karta NDH uvreda za Srbe?
 
Ne, nego karta Mađarske u kojoj je bila Vojvodina ne evocira takve uspomene kao karta NDH gde je stradalo milion i kusur Srba. A takođe Mađarska ima veze sa Vojvodinom, dok Čokalistan veze nema sa NDH. Uzgred neustašo antifašisto, tebi malopre nije bilo jasno zašto je karta NDH uvreda za Srbe?

Za mene kao Srbina uvreda je i karta NDH i Ugarske / Mađarske u kojoj je Vojvodina.
 
Ne, nego karta Mađarske u kojoj je bila Vojvodina ne evocira takve uspomene kao karta NDH gde je stradalo milion i kusur Srba. A takođe Mađarska ima veze sa Vojvodinom, dok Čokalistan veze nema sa NDH. Uzgred neustašo antifašisto, tebi malopre nije bilo jasno zašto je karta NDH uvreda za Srbe?
Ja mislim da je bilo koja karta (naravno, izvan konteksta) u kojoj se uzima srpski teritorij uvreda za državu, i msilim da u 100 od 100 takvih slučajeva Srbija treba reagirati. Isto tako mislim da RH treba reagirati u takvim slučajevima, npr sa Slovenijom, Mađarskom, Italijom ... svaki put je RH službeno reagirala.
To je stvar poštovanja druge države, a ne politikanstva.
 
Ja mislim da je bilo koja karta (naravno, izvan konteksta) u kojoj se uzima srpski teritorij uvreda za državu, i msilim da u 100 od 100 takvih slučajeva Srbija treba reagirati. Isto tako mislim da RH treba reagirati u takvim slučajevima, npr sa Slovenijom, Mađarskom, Italijom ... svaki put je RH službeno reagirala.
To je stvar poštovanja druge države, a ne politikanstva.

Svaka čast na komentaru.
 
Ja mislim da je bilo koja karta (naravno, izvan konteksta) u kojoj se uzima srpski teritorij uvreda za državu, i msilim da u 100 od 100 takvih slučajeva Srbija treba reagirati. Isto tako mislim da RH treba reagirati u takvim slučajevima, npr sa Slovenijom, Mađarskom, Italijom ... svaki put je RH službeno reagirala.
To je stvar poštovanja druge države, a ne politikanstva.
https://forum.krstarica.com/threads...cionalna-politika-cuti-na-provokacije.906611/
 
Ja mislim da je bilo koja karta (naravno, izvan konteksta) u kojoj se uzima srpski teritorij uvreda za državu, i msilim da u 100 od 100 takvih slučajeva Srbija treba reagirati. Isto tako mislim da RH treba reagirati u takvim slučajevima, npr sa Slovenijom, Mađarskom, Italijom ... svaki put je RH službeno reagirala.
To je stvar poštovanja druge države, a ne politikanstva.

E, a vidiš, ovde nas zabole za teritorije, problem je što se postavlja mapa "države" koja je počinila najužasnije zločine u istoriji ove planete. Iz tog razloga nas zabole za mađarske karte, ovde niko uopšte ne razmišlja da bi oni mogli da nas ugroze. Naši motivi nisu isti kao i pokušaja nacija u okruženju, koje su još uvek u povoju i stoga nesigurne za svoje teritorije, dok smo mi svoje dobijali i gubili, takođe ćemo to raditi i u budućnosti, pa ne shvatamo sve ozbiljno kao vi kojima je dovoljno da jednom propadnete i nema vas sledećih tisuću godina na mapi.
 

Back
Top