Амбасадор Србије у Словачкој

Амбасадор не мора да буде Србин.

Амбасадор у Словачкој не сме да буде Албанац са Косова.

- - - - - - - - - -

Па није се он сам поставио. Поставили су га бескичмењаци.
Контрадикторно је.
Ни у Русији, Кини, САД, Француској... амбасадор не сме бити арнаут, али мора бити Србин.

Izvinite, znaci gradjani Srbije koji nisu Srbi ne mogu da budu ambasadori??

Могу да буду и људи друге неционалности амбасадори али не они са чијим је народом Србија у сукобу! Замисли ти која је идиотија послати шиптара за амбасдора у Словачку словенску и пријатељску земљу поред толико Словака у Војводини ! Какву поруку шаљемо Словачкој пшостављањем шиптара за амбасадора? Што тог шиптара нису послали у Абанију?
Људи моји ми смо тотално најебали!! Ови на власти су самоубице, идиоти и лудаци најгоре врсте!

Мислиш да су способни арнаути побегли јер је БГ неспособнији од њих?
Бтв сад замисли зашто амбасадор Израела у Египту није Палестинац... или Араб?
A zamisli da je 10 godina posle 2. svetskog rata Nemac postao predsednik SAD. Vi ovde zagovarate diskriminaciju, svaki radjanin Srbije ima pravo da bude izabran na bilo koju funkciju, svidjalo se vama ili ne.

A zamisli da je 10 godina posle 2. svetskog rata Nemac postao predsednik SAD. Vi ovde zagovarate diskriminaciju, svaki radjanin Srbije ima pravo da bude izabran na bilo koju funkciju, svidjalo se vama ili ne.

10 година после 2. светског рата је Американац постао председник САД.

- - - - - - - - - -

Овај није биран, већ је именован. Разлика није језичка већ суштински огромна.

Нико ко није по рођењу грађанин Сједињених Држава или ко није грађанин Сједињених Држава у време усвајања овога Устава (1787) не може бити биран за положај председника; нико не може бити биран за ову дужност ако није навршио тридесет пет година и ако четрнаест година није житељ Сједињених Држава.

http://sr.wikisource.org/wiki/Устав_Сједињених_Америчких_Држава

Није ти добро поређење. Замисли да је 10 година после 2. Светског рата Немац или Палестинац постао председник Израела...? :eek:

Амбасадор Србије у Словачкој је Шани Демреку.

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/...diplomatske-misije/ambasade/35--/35-?lang=lat

Ево биографије господина Демрекуа.

Ambasador Šani Dermaku

Datum rođenja: 21.12.1953.
Mesto rođenja: Kosovska Mitrovica

Diplomirani ekonomista

Oženjen, otac jednog deteta

Od 1.2.1981. zaposlen u Saveznom sekretarijatu za inostrane poslove

Radno iskustvo:

- 2012 - 2013. pomoćnik ministra spoljnih poslova – Sektor za konzularne poslove u MSP Republike Srbije - ambasador;
- 2011 - 2012. – zamenik pomoćnika ministra za konzularne poslove u MSP Republike Srbije - ambasador;
- 2007 - 2011. – koordinator za vizni sistem Šengen u Generalnoj direkciji za konzularne poslove i dijasporu u MSP Republike Srbije - ambasador;
- 2006 - 2007.- direktor Direkcije za partnerstvo i mir u MSP Republike Srbije - ambasador;
- 2006 – Direkcija za NATO u MSP Republike Srbije;
- 2002 - 2006. – ministar savetnik u MSP SRJ;
- 1999 - 2002. – zamenik direktora Direkcije za konzularne poslove u MSP SRJ – ministar savetnik;
- 1996 - 1999. - generalni konzul u Generalnom konzulatu SRJ u Minhenu;
- 1994 - 1996. - konzul savetnik u Generalnom konzulatu SRJ u Minhenu;
- 1993 - 1994. - konzul - žeran u Generalnom konzulatu SRJ u Minhenu;
- 1990 - 1993. - konzul u Generalnom konzulatu SFRJ/SRJ u Minhenu;
- 1988 - 1990. – SSIP SFRJ – Služba za istraživanje i dokumentaciju – prvi sekretar;
- 1984 - 1988. – član državne delegacije (ispred Ambasade SFRJ u Vašingtonu) na godišnjim i polugodišnjim skupštinama Svetske banke, MMF i Interameričke banke za razvoj;
- 1984 - 1988. - Ambasada SFRJ u Vašingtonu - ataše;
- 1982 - 1984. - SSIP SFRJ – Služba za istraživanje i dokumentaciju - ataše;

- 1981 - 1982. - pripravnik u SSIP SFRJ.

http://www.bratislava.mfa.gov.rs/lat/ambassador.php

Питам се да ли је господин Демреку прави избор за амбасадора у Словачкој, с обзиром да Словачка није признала Косово као независну државу а један од разлога је и велика и прилично проблематична дијаспора Косова у Словачкој.

Поставља се политичко питање, да ли је Демреку де факто амбасадор Србије у Словачкој или Амбасадор Косова у Словачкој.

Како то да Демреку није амбасадор у...рецимо Румунији или Бугарској, већ у Словачкој? Мени ово не делује као случајност.

...

Nije prvi put da su nesrbi veci Srbi od Srbina...

Andric,Selimovic...

Мислиш да су способни арнаути побегли јер је БГ неспособнији од њих?
Бтв сад замисли зашто амбасадор Израела у Египту није Палестинац... или Араб?

Nisu arnauti sposobni, ali je naqurceni Bg oterao sve od sebe zbog svoje politike tj. arogantnog ponasanja i pristupa drugima.
Mutavci su oterali crnogorce, sta mi dalje da pricamo...
Uvek veca strana ima odgovornost prema manjim partnerima, a qurcenje i arogancija nigde ne prolazi pa ni u politici.

Nisu arnauti sposobni, ali je naqurceni Bg oterao sve od sebe zbog svoje politike tj. arogantnog ponasanja i pristupa drugima.
Mutavci su oterali crnogorce, sta mi dalje da pricamo...
Uvek veca strana ima odgovornost prema manjim partnerima, a qurcenje i arogancija nigde ne prolazi pa ni u politici.
Није питање накурченог БГ већ да ли у земљу која води бољу политику према Космету од саме Србије треба слати арнаута за посланика.
Заправо управо је овакав потез симбол накурчености.
Турање прста у око Словачкој као што је то било слање амбасадора црнца у ЈАР 80их од стране САД, само што ми нисмо Америка и што нам је у ЕУ Словачка битна.

Могу да буду и људи друге неционалности амбасадори али не они са чијим је народом Србија у сукобу! Замисли ти која је идиотија послати шиптара за амбасдора у Словачку словенску и пријатељску земљу поред толико Словака у Војводини ! Какву поруку шаљемо Словачкој пшостављањем шиптара за амбасадора?
Словаци знају које проблеме им прави шиптарија а Срби им шаљу још једног додатног гаравог. :lol:

- - - - - - - - - -

Logicno jer albanci vole svoje,i naravno da se ponasaju kao sto bi se i svako normalan ponasao,jedino kod nas to nije bitno,moze doci bilo ko,a i toliko albanaca znam iako sam iz Bg-a znam kako razmisljaju,tesko nema sa ovakvim nasim politicarima.
Пре ће тај шиптар да ради у интересу Косова него Србије која га је поставила. Тако је и код Хрвата.. једино ови наши Срби романтичари живе у облацима и сањаре. Зато нам и јесте тако,,

Није питање накурченог БГ већ да ли у земљу која води бољу политику према Космету од саме Србије треба слати арнаута за посланика.
Заправо управо је овакав потез симбол накурчености.
Турање прста у око Словачкој као што је то било слање амбасадора црнца у ЈАР 80их од стране САД, само што ми нисмо Америка и што нам је у ЕУ Словачка битна.

Ja ti opet kazem, nije se on sam postavio.
Hrvatska postavlja Srbe za ministre a ratovali su protiv istih i Srba je u Hrvatskoj danas koliko i siptara u Srbiji bez KiM.
Zvanicni Beograd je uvek bio nesposoban posle Titovog vremena kad je vazio za neki K u Svetu (ako nista kod nesvrstsnih 100 i kusur drzava).

Објашњено.
А евролизогузи ће се ,,као" чудити зар мора амбасадор да буде Србин???
Мора... иначе нисте научили ни очина за ових преко две деценије од распада Југославије.
Жалосно.
Šta lupetaš kad vidiš da da ne mora .

Vi ljudi ste pukli totalno.
Pa vidite li vi CV tog coveka ?
Pa on je verovatno najkvalifikovaniji diplomata u celom MIP-u. :)
Квалификација не значи да ће радити у интересу државе која га је поставила на то место. Има школу а нема срце које куца за Србију. Постоји пример једног шиптара који је радио у српском конзулу у Немачкој који је након што је покупио све новце за пријем у српско држављанство, побегао а захтеве бацио у подрум или тако нешто. Сви који су тада предали захтев нису НИКАДА добили држављанство. Дакле бацили новце и морали су поновити. То ми је испричао човек, наш Србин у Немачкој на основу личног искуства..

Vi ljudi ste pukli totalno.
Pa vidite li vi CV tog coveka ?
Pa on je verovatno najkvalifikovaniji diplomata u celom MIP-u. :)
Da, al izgleda da iako je pravoslavac ipak nema srpsku genetiku:zcepanje:
Vidis mu ime i prezime?
Covek koji je diplomatski zanat izucio kao niko od ovih nikogovica, shurnjaja, ljubavnica sada
ima problem da nije pravi Srbin:zcepanje:

- - - - - - - - - -

И тако квалификован он представља Републику Косова у Словачкој, уместо да представља Републику Србију.
Pa ti si u uvodnom postunapsiao da je ambasador Srbije.
Znaci nije, ili kako?

Realno, vecu korist svakako mozemo da imamo od Arnauta sa besprekornom diplomatskom karijerom, nego od seksologa Jovana Marica ili Hrustanovickine cere-ljubavnice.

Covek, i ako nam uturi klipove, uradice to s manirima gospodina.

Maric i slicni jedino mogu da proizvode prezir prema Srbiji.
Za ovo si u pravu, a kakav ce biti arnaut videcemo.

Back