Ambasada - ex ''Politikin'' zabavnik

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
DraGo70:
Песма Елвине, слика, виц, прича...
Немој да се придружујеш оним тролерима.

eto :(

ja ukazujem ovom nečoveku ~petru~ na error of his way i kažem mu šta će se desiti ako se ne pokaje...sad ne znam, očigledno je злонамеран и лош човек, da ga vidim na ulici pljunuo bih ga jer ugrožava svete srpske zemlje :x ovaj, svetu srpsku temu :x a ti tako :(
 
Cudni su putevi.......internetski...
S kojim planeta silaze pojedini stvorovi, animalni i agresivni?
Samozaljubljenici u svoj lik i delo, a nije to ni tako lose, da njihova ljubav prema sebi ne iskljucuje ljubav prema drugima (ljubav citajte kao poshtovanje)!
Time sto sebe isticu u prvi plan, pokazuje samo koliko su mali.
Ironija mi je strana, najmanje je ima u onome sto pisem, a cak je i tu vide.
Zasto im toliko smeta "red Bilje, red Opanka"?
Zar je ovde skup svatova, pa dolaze samo pozvani (sto rece onaj stvor, da dolazim ovde i kad me niko ne pozove)!
Ili smo u skoli, pa se ne smes javiti dok te ne prozovu?
Ja se ne izdvajam od ljudi, ne bih da budem zivotinja, posto Bog nikako ne mogu postati, to su jedine opcija izolacije od normalnog sveta, osim u slucaju kad me progone stvorovi pali s neke planete!
Filozofi imaju obicaj da kazu da su ljudi dvojna bica, da dele istu prirodu sa zivotinjama,
ali, kod nekih preovlada ono zivotinsko- samo instikti i nagoni.
Pa jos ono najgore pokupljeno od njih, a ponesto bi mogli nauciti lepoga i od zivotinja (rece jedan covek na jednome mestu)!
Razum je karakteristican samo za ljudska bica.
Kad ne mogu da budu ljudi, mogli bi bar da glume da jesu, ali su zabelezeni slucajevi da se glumci od glume razobole. Nemaju mnogo izbora, prosto se covek sazali na njih.
Lupaj po svakome ko ti iz nekog razloga nije simpatican, to je za njih nobl.
Filozofe citam prosto po "sluzbenoj duznosti"
Kao sto se i Biblija cita ponekad po sluzbenoj duznosti (ne vazi za mene) jer, ne mozes biti obrazovan nti citati obrazovane, a da ne znas osnovne biblijse pojmove, nema knjizevnosti bez biblijskog znanja, a nema ni slikarstva, nema razuvevanja procitanog ni naslikanog.
Za stvorove sa drugih planeta, ovo ne vazi
Nema ni drugih pojmova, nema ni etike, nema ni morala, nicega nema.
Za njih, kad procitaju rec "transcendentalno" to znaci da moraju kod dentiste.
Trebalo bi da malo proanaliziraju svoj psihicki status(ja sam svoj proanalizirala, pa sam dosla na razinu Cece Raznatovic, ja sam samo emotivna luda)
A nesto i sanjam lose, sanjam pse koji ne laju, nego govore.
Jedino sto sam im u tom losem snu i u razgovoru sa psima (ne secam se bejahu li od slame) im obecala, da cu ih, ako se dovoljno priblize, zgrabiti i svezati, da ne moraju trcati pred shinterima.

Kojekava lupetanja stvorova palih s nekih planeta, mene uvek asocira na drogu, oni se drogiraju koristeci samo svoj mozak.
Pod uslovom da im od one osmine pileceg, polovina nije obolela od pticijeg gripa.
Ima jos, ali me mrzi, dovoljno je i ovo da stvorovi krenu u napad.
Nisu mi nesto primamljivi ovih dana, ja bih malo nade.
I, kao znak dobro volje, mogu da im posaljem puzle, za pocetak one iz kinder-jajeta, pa ako uspesno sklope mozaik (ima i uputstvo) dobijaju "povisicu" (bar 1OOO komada) takodje sa uputstvom.
"Odlazi cikrus iz naseg malog grada
sirokim drumom sto izlazi na most.
Odlazi cirkus, a ja se pitam sada:
ko je domacin, a ko je bio gost?
 
ipak tajno ceznemo...


Milo, oduhovljeno, kao arabeska nezno,
Izgleda da nam se zivot kao zivot vila,
U neznim igrama ni oko ceg' vrti,
Cemu smo biti i sadasnjost zrtvovali.

Lepoto snova, drazesna zabavo,
Tako laka, tako cisto uskladjena.
Duboko pod tvojom veselom povrsinom tinja,
Ceznja za noci, za krclju, za grozotom.

U praznom se vrti, bez prinude i jada,
Slobodno nas zivot, uvek spreman na igru,
Potajno smo ipak zedni stvarnosti,
Stvaranja i radjanja, patnje i smrti.


"Herman Hese - Igra staklenih perli"
 
Биљана.......била си...... остала.......... и бићеш песник речитости осећаја и надахнућа, са преливом толерантности и емиције инпулсивне и правичне одбране................

А ...........за оптерећеног од помисли на говеђу песмарицу у покушају, клона својих клонова у трилингу промашаја, и нешто за пријатно тумарање ван огледала...............

Смрад мирише
А мириси смрде
Не мож да се дише
кад олоши прде............

Оно што се не дира а ухвати се покорица, прескочи или заобиђи, не дирати никако......смрад је вакумиран.................

Мојим драгим другарима, словима у низу БПМЛДАНК......... сретан и успешан дан........мали су мали.....а величину не треба јурити ако си је бар мало свестан.............

Оставите лудост лудом
са памећу на крај ума
А са својим умним судом
наставите посред друма...........

ЗК
 
Ujednim plavim ocima
Odmara nebo djecije
U njima ljubav pociva
Divne su oci necije

U jednim plavim ocima
U dvije plave vode
Ko zvjezde u tamnim nocima
Moje se srece rode

Ako tvoje oci plave ljubav jednom zaborave
Da ljubi zvijezde male, kao mrtve ptice pale
Ako tvoje oci plave mene jednom zaborave
Nek sve prodje, nek sve stane, ja u noci ti u dane

U jednim plavim ocima
U dvije plave vode
Ko zvjezde u juznim morima
Moje se srece rode

Ako tvoje oci plave ljubav jednom zaborave
Da ljubi zvijezde male, kao mrtve ptice pale
Ako tvoje oci plave mene jednom zaborave
Nek sve prodje, nek sve stane, ja u noci ti u dane
Nek sve prodje, nek sve stane, ja u noci ti u dane..........

"hidrogen" rock and roll:)
 
~Petar~:
pa necesh valjda ti da mi sad drzish lekcije o politici i infantilnosti..:D..keve ti...:)(pozdravila te julija gorin)..
jel si i ti sad postao neki strucnjak?
pa sta se ti javljash..ko ti dira bilju,riba se sama javlja,kad god neko postavi bilo sta na ambasadi,a da je i ne pomene.
p.s. i ne brini,bice nesto od vas dvoje,al treba da skupish herca

1. Pozdravi i ti Juliu od mene.
2. Kada neko napada žensko, dužnost svakog muškog je da je brani. koliko vidim, malo takvih nas ima.

2B. Bilja je moja SESTRA.
 
Jedna lepa, ali tužna pesma na ovaj dan...

Najdraza moja, jedina moja
ne stiglo te ovo pismo.
Verujem u zivot, videcu te opet
nadam se, nadaj se.
Samo borba za slobodu,
samo ljubav prema tebi
u zivotu mome jos postoje
nek' u pobedi se u jedno spoje.
Ivo Lola, Ivo Lola, Ivo Lola
nije sam sa nama
Ivo Lola, Ivo Lola, Ivo Lola
nije sam.
Ako primis pismo na praznik slobode
ne daj smrti da nadjaca.
Ziveces u svetu sanjanom za dvoje,
ne tuguj, vec raduj se.
Zivot neka put tvoj bude,
sve moje nek' u tebi zivi.
Nadji osvetu i srecu nadji,
moja jedina, u sebi me nadji.
Ivo Lola, Ivo Lola, Ivo Lola
nije sam sa nama
Ivo Lola, Ivo Lola, Ivo Lola
nije sam

P.S.
Tekst pjesme je nastao na osnovu pisma koje je Lola napisao za svoju djevojku Beogradjanku, Slobodu Trajkovic. Pismo je napisano negdje na jednom od ratista na kojima je Lola bio, a trebalo je da bude predato Slobodi samo u slucaju da Lola pogine.("...jedina moja, ne stiglo te ovo pismo..."). U to vrijeme Lola nije ni slutio kakva je tragedija zadesila njegovu Slobodu. Naime, cijela porodica Trajkovic (otac, poznati beogradski apotekar, majka i brat skojevac) odvedena je u beogradski logor Banjica i tamo i ubijena. Tako,nazalost, ni Sloboda ni Lola nisu docekali taj 'praznik slobode' za koju su se borili.
Trebalo bi pokusati pronaci tekst ovog pisma. Ja sam pokusala na internetu, ali bezuspjesno.Sjecam se samo da je bilo stampano u nekim citankama i da smo ga radili na casovima maternjeg jezika.
by Ema-Sarajevo @ 2004-07-10

http://www.leksikon-yu-mitologije.net/read.php?id=2196
 
Да поновим за оне који нису прелистали..............

Биљана.......била си...... остала.......... и бићеш песник речитости осећаја и надахнућа, са преливом толерантности и емиције инпулсивне и правичне одбране................

А ...........за оптерећеног од помисли на говеђу песмарицу у покушају, клона својих клонова у трилингу промашаја, и нешто за пријатно тумарање ван огледала...............

Смрад мирише
А мириси смрде
Не мож да се дише
кад олоши прде............

Оно што се не дира а ухвати се покорица, прескочи или заобиђи, не дирати никако......смрад је вакумиран.................

Мојим драгим другарима, словима у низу БПМЛДАНК......... сретан и успешан дан........мали су мали.....а величину не треба јурити ако си је бар мало свестан.............

Оставите лудост лудом
са памећу на крај ума
А са својим умним судом
наставите посред друма...........

ЗК

--------------------------------------------------------------------------------
 
~Petar~:
ma evo i sam sam uvideo da sam losh jer ulazim ovako na ambasadu i duboko se pokajao sto sam bilo sta postovao ovde.
molim sve sentimentalne dushe da mi oproste,a draga da napishe tu pesmu,vic i prichu u sledecim postovima

I ti Petre, bilo bi lepo da kažeš: "Preterao sam, O.K.. imao sam žutu minutu, ljudi izvinite..." al' bez sarkazma i ironije i nikom ništa.
Zar je toliko teško priznati da si pogrešio?
Zar je sujeta toliko velika, a ego do neba?
Ne sekiraj se za DraGu, biće još pesama, viceva, slika...
Probaj i ti, videćeš (kao u onoj TV reklami) Nije teško biti fin.
I na kraju, izvini što sam ovakav, što ne volim da sam ciničan, zajedljiv, prost... ******, znam da to sada nije više u modi, da nije IN!!!
 
Plava Bilja:
Sta bi, Petre?
Nece plavusa uvek u vic, a?
?
vazi...evo sad ozbiljno-
problem ciste sujete i uzivljavanja.nije na meni da ga reshavam sa sentishima na ambasadi. vidish,ti mislish da je nesto upereno protiv tebe licno,tvojiih pesama.. sta god da neko napishe na ovoj temi.indeed,to me zaista ne interesuje..da li pishesh pesme,koliko,kada i kakve su.ako budem hteo da gledam sta i da li neko nesto pishe,otici cu na adekvatan forum. ako mi je nesto smesno ili besmisleno,ili mislim da mu tu nije mesto,yebiga,to cu i da napishem..kao sto i vi mozete slobodno da nastavite sa postovanjem pesama i pesmica,kad vam vec toliko znachi..
ovde i dalje postovati sta god mi padne i kad god mi dodje...si?
 
~Petar~:
?
vazi...evo sad ozbiljno-
problem ciste sujete i uzivljavanja.nije na meni da ga reshavam sa sentishima na ambasadi. vidish,ti mislish da je nesto upereno protiv tebe licno,tvojiih pesama.. sta god da neko napishe na ovoj temi.indeed,to me zaista ne interesuje..da li pishesh pesme,koliko,kada i kakve su.ako budem hteo da gledam sta i da li neko nesto pishe,otici cu na adekvatan forum. ako mi je nesto smesno ili besmisleno,ili mislim da mu tu nije mesto,yebiga,to cu i da napishem..kao sto i vi mozete slobodno da nastavite sa postovanjem pesama i pesmica,kad vam vec toliko znachi..
ovde i dalje postovati sta god mi padne i kad god mi dodje...si?

Voleo bih da postoji adekvatni forum za tebe, ali bi imao naslov:

"Bulevar propalih"
 
Sjedim sam u zagrljaju Sile
A krila su mi spremna za let
Sa druge strane
Nikada i nigdje
Jedno svjetlo poziva me
A zemlja je
Ispod nogu tako njezna
Gleda me
I ceka da se predam

Sto mi to ne da

Sto mi to ne da
Ne da mi da krenem na put

Sto mi to ne da
Sto mi to ne da
I tjera me da ostanem tu

I opet sanjam
Sanjam

Hajde sjeti se djecaka koji maglu pije
Da se skrije od sebe jer nema sa kim
Ne zna kako da gleda u ponor i vatru
I kako da slusa taj ogromni zvuk
Sto se valja
I nada je sve manja... I sve je tajna

I opet sanja
Sanja

Darko Rundek
 
~Petar~:
?
vazi...evo sad ozbiljno-
problem ciste sujete i uzivljavanja.nije na meni da ga reshavam sa sentishima na ambasadi. vidish,ti mislish da je nesto upereno protiv tebe licno,tvojiih pesama.. sta god da neko napishe na ovoj temi.indeed,to me zaista ne interesuje..da li pishesh pesme,koliko,kada i kakve su.ako budem hteo da gledam sta i da li neko nesto pishe,otici cu na adekvatan forum. ako mi je nesto smesno ili besmisleno,ili mislim da mu tu nije mesto,yebiga,to cu i da napishem..kao sto i vi mozete slobodno da nastavite sa postovanjem pesama i pesmica,kad vam vec toliko znachi..
ovde i dalje postovati sta god mi padne i kad god mi dodje...si?
WHAT EVER 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top