Alternativna povijest

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

osvetnik_zg

Primećen član
Banovan
Poruka
764
ova tema bih prije svega stavio da vidim mišljenja forumaša kako misle da se povijest mogla odvijat. kao primjer bi naveo knjigu "fatherland" čija se radnja odvija u svijetu u kojem je nacisitička njemačka pobijedila u drugom svjetskom ratu. pitanje se vodi oko pitanja "što bi bilo da je..." .

Poslednja izmena:

osvetnik_zg

Primećen član
Banovan
Poruka
764
zanima me mišljenje forumaša što bi bilo da nije bilo puča jugoslavenskog generala dušana Simovića. da li bi se jugoslavija nakon rata održala? jel bi Sile osovine pobijedila rat uz jugoslaviju?

ova i ostala pitanja ostavljam forumašima na maštu.

Petar BSK

Veoma poznat
Poruka
10.064
Haha koliko moze samo opcija da se stvori....Ne verujem da bi Jugoslavija nesto mnogo doprinela silama osovine,bolje bi bilo pitanje - sta bi bilo da nacisti i komunisti nikad nisu zaratili? Da su podelili zemlju na dva dela....

osvetnik_zg

Primećen član
Banovan
Poruka
764
Haha koliko moze samo opcija da se stvori....Ne verujem da bi Jugoslavija nesto mnogo doprinela silama osovine,bolje bi bilo pitanje - sta bi bilo da nacisti i komunisti nikad nisu zaratili? Da su podelili zemlju na dva dela....
i tu se može puno opcija stvoriti. jedna je opcija da se nacistici i demokrati ujedine protiv komunizma a druga opcija je ponovo da komunisti i nacisti paktiraju (sovjetsko-njemački ugovor o nenapadanju iz 1939.)

što se tiče jugoslavije, ja osobno mislim da bi pridonijela više pridonijela osovinskim silama nego NDH i nedićeva srbija zajedno. slala bina frontove sve brigade a po mojem mišljenju bi negdje oko kraja 44. došlo do komunističkog ustanka pod vodstvom tite. no jugoslavija bi nakon rata potpala pod sferu zapadnih saveznika i negdje oko 60ih godina bi se raspala. ko ima drugačije mšljenje?

Poslednja izmena:

Moračanin

Veoma poznat
Poruka
11.435
ova tema bih prije svega stavio da vidim mišljenja forumaša kako misle da se povijest mogla odvijat. kao primjer bi naveo knjigu "fatherland" čija se radnja odvija u svijetu u kojem je nacisitička njemačka pobijedila u drugom svjetskom ratu. pitanje se vodi oko pitanja "što bi bilo da je..." .

Bila bi Njemačka i nešto malo ostalog svijeta a ti bi se zvao Blutrache mjesto osvetnik.

Petar BSK

Veoma poznat
Poruka
10.064
Bila bi Njemačka i nešto malo ostalog svijeta a ti bi se zvao Blutrache mjesto osvetnik.

Ne bi bila Nemacka nego nacizam,to su odvojene stvari. Verovatno Jevreja,Roma,Crnaca,Zutaca,Mesanaca ne bi ni bilo. Nemci bi bili superiorni narod,posle njeh bili bi njihovi saveznici,a mi Srbi i jos par nama slicnih bili bi njihove sluge,inferiorni narod - Hitler je sa Slovene imao plan,da budu jeftina radna snaga koja samo zivi u gradovima...Fakticki robovi...

Kor

Poznat
Poruka
7.634
što se tiče jugoslavije, ja osobno mislim da bi pridonijela više pridonijela osovinskim silama nego NDH i nedićeva srbija zajedno. slala bina frontove sve brigade a po mojem mišljenju bi negdje oko kraja 44. došlo do komunističkog ustanka pod vodstvom tite. no jugoslavija bi nakon rata potpala pod sferu zapadnih saveznika i negdje oko 60ih godina bi se raspala. ko ima drugačije mšljenje?

Da li neko ima tzv. dogovor o pristupanju trojnom paktu?
Koliko mene secanje sluzi, po tom dogovoru KJ nije imala vojnu obavezu da salje vojsku u rat na strani nemaca. Trebala je jedino da obezbedi koridore za transport nemacke vojne tehnike za Grcku.

Bas bi bilo zanimljivo pogledati sta je tamo sve pisalo.

Акај

Elita
Poruka
15.597
Evo jedne alternativne povesti - Da Srbija nije stvorila državu koja uključuje i Hrvate/Hrvatsku (pričamo o onoj Jugoslaviji, koju na sva vrata pljujete), danas bi Hrvatska bila "Prćija", ili čak ne bi ni postojala. Kako se ova alternativna povest dopala kolegama Uzvišenom i Osvetniku ?

Poslednja izmena:

hefajst

Primećen član
Poruka
581
Evo jedne alternativne povesti - Da Srbija nije stvorila državu koja uključuje i Hrvate/Hrvatsku (pričamo o onoj Jugoslaviji, koju na sva vrata pljujete), danas bi Hrvatska bila "Prćija", ili čak ne bi ni postojala. Kako se ova alternativna povest dopala kolegama Uzvišenom i Osvetniku ?

Da nisu komunisti dosli na vlast,srbija bi posle ww2 uzela velik deo teritorije ndh.Ostavila bi im recimo zagorje i lupila im ratnu odstetu na 30 godina pa nek se puse.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.