ALTERNATIVA

Kakoav stav imate prema ljubavi medju pripadnicima istog pola?

  • podrzavam to kao vid ispoljavanja slobode

  • nemam nista protiv, njihova stvar

  • neutralan sam

  • nisam odusevljen, ne moraju bas toliko da se eksponiraju

  • uzas. zabraniti takvo ponasanje.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
petro:
Kako gledate na sve vecu pojavu "alternative" i istopolnih brakova?



Prirodni i neprirodni seks

Prema ranim grckim i rimskim stoicima, seksualna strast izopačuje čovekov razum. Po njima, prokreacija je jedino moralno opravdanje seksualnih odnosa. Ovakav pogled na prirodu seksa razvili su i proširili rani hrišćanski mislioci, posebno Avgustin Hiponski (V vek n. e.). Srednjovekovni hrišćanski teolozi su usvojili i proširili ovo rano gledište, klasifikujući seksualne činove na prirodne i neprirodne. Bludničenje, silovanje, incest i preljuba smatrani su nezakonitim prepuštanjima seksualnom zadovoljstvu jer se odvijaju izvan braka i ne služe podizanju potomaka. Oni su, ipak, smatrani prirodnim gresima, jer su mogli da rezultuju trudnoćom. Masturbacija, oralni seks i analni seks, predstavljaju mnogo ozbiljnija kršenja prirodnog poretka, zato što su kontraceptivni i otuda, neprirodni kao i nezakoniti. Ova distinkcija između prirodnog i neprirodnog seksa najčešće se javlja u raspravama o homoseksualnosti, kontracepciji i monogamiji. (са геј сајта)

Покушаћу да Ти, без увреде, објасним свој став. БРАК је заједница два бића ради стварања породице и потомства. Дакле, брак је "уговор" пред Богом или људима(у општини) о заједничком животу.

Лично немам ништа против хомосексуалаца и лезбејки - сматрам да се они уобичајено појављују у одређеном проценту, али ако би се омогућило склапање БРАКА онда би брак као такав изгубио сваки смисао и постао циркус.

Познато ми је да постоји не мали број људи који су по мом скромном мишљењу настрани, тј. болесни у смислу испољавања сопствене полности и против њих немам ништа - али имам против да они нарушавају БРАК као опстанак, као традицију и веру, и сам знаш да подршку за идеју брака између хомосексуалаца и лезбијки највише подржавају левичари и комунисти - јер је њихов политички циљ уништење ПОРОДИЦЕ као ћелије друштва. За мене је то чист сатанизам.

Сматрам да сви истополни парови такође имају право на живот па и на заједницу. Стога се мој предлог своди НА СКЛАПАЊЕ УГОВОРА између две истополне особе које желе да живе у заједници али та се заједница не може назвати БРАК него УГОВОР. Дакле, тај уговор може да садржи чак и дредбе које се потписују када се склапа брак али ТАЈ УГОВОР НЕ МОЖЕ ДА НАРУШАВА БРАК КАО ЗАЈЕДНИЦУ ИЗМЕЂУ МУШКАРЦА И ЖЕНЕ ЈЕР ТО НИЈЕ ИСТО И НИКАДА НЕ МОЖЕ БИТИ ИСТО.

Дакле, ја сам за оно ЖИВИ и ПУСТИ ДРУГЕ ДА ЖИВЕ ! Надам се да си и Ти ! 8-)
 
Ma sta mislis veco, da ih ja brojim :D Pa sad ovako prvo ide ljubav, kao sto rece Keeper, niko normalan nema pravo da se ljuti, naravno. E posle traze brak.... to je vec druga prica, pa onda traze usvajanje dece, pa onda traze socijalna prava, pa onda traze od drzave da ih sufinansira ako jedan ili oboje ne rade... i onda dok se okrenes dlanom o dlan, nema vise ni price o ljubavi, vec zivis u sredini gde dajes procenat od zarade na sirenje aidsa, zivis u sredini gde sve vrvi od pedera i lezbosa koji prave manifestacije svoje razlicitosti po ulicama i trgovima pred decom, a sve pod formom ... gay je in... E pa onda se cude kad im neko da bezbol palicu in...:D
 
Aj sad ovako da pricamo. Ja imam tri jako dobra prijatelja homosexualca... svi su umetnici. I znas sta mi kazu za ove pokrete i brakove i usvajanje dece... bolje da ti ne kazem. Koliko zemalja znas u Evropi ili svetu koje to dozvoljavaju? Kako prolaze isti pokreti u nasem najblizem okruzenju? Kako to da je to poteklo iz USA a tamo to ne dozvoljavaju...Ajde...
P.S. Jel znas kad je pederastija prestala da bude bolest i ko je doneo dekret o tome...
 
marlon:
Aj sad ovako da pricamo. Ja imam tri jako dobra prijatelja homosexualca... svi su umetnici. I znas sta mi kazu za ove pokrete i brakove i usvajanje dece... bolje da ti ne kazem. Koliko zemalja znas u Evropi ili svetu koje to dozvoljavaju? Kako prolaze isti pokreti u nasem najblizem okruzenju? Kako to da je to poteklo iz USA a tamo to ne dozvoljavaju...Ajde...
P.S. Jel znas kad je pederastija prestala da bude bolest i ko je doneo dekret o tome...
prvo i prvo to nije bolest.
drugo to o čemu ti pričaš je možda i tačno ali moja teorija nema veze sa tim.
hajde da počnemo ovako
da li se slažeš da u prirodi mora da postoji ravnoteža????
 

Back
Top