Alpsko skijanje Svetski kup 2023/2024

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
68.980
Screenshot_20231216-182859-434.png
Screenshot_20231216-182946-675.png
Screenshot_20231216-183016-262~2.png

Poslednja izmena:

Brinjone bez premca u Val Dizeru​

1702813531-RTSRJ74L-750x512.jpg
Eric Bolte-USA TODAY Sports
Federika Brinjone je pobednica super-džija u Val Dizeru u okviru Svetskog kupa u skijanju za dame.

Italijanka je sa rednim brojem osam letela stazom. Malo je sporije krenula, ali kako se cilj pribliavao bila je sve brža. Na kraju je štopericu zaustavila na 1:21,58.

Drugo mesto sa skoro pola sekunde zaostatka pripalo je Norvežanki Kajsi Li, koja je do cilja stigla za 1:22,02. Na najnižu stepenicu postolja popela se još jedna Italijanka Sofija Gođa. Za pobednicom je kasnila 59 stotinki.

U poretku super džija, posle dve trke vodi Gođa sa 160 bodova, dok je Brinjone druga sa 145. Amerikanka Mikaela Šifrin je prva u generalnom plasmanu sa 620 poena.

Vlhova blistala u Kranjskoj Gori, diše za vrat Šifrin​

Petra Vlhova
Photo by Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images
Slovakinja Petra Vlhova dominantno je slavila na slalomu u Kranjskoj Gori u okviru Svetskog kupa.

Vlhova je bila najbrža u vremenu 1:47.62 i tako je ostvarila 31. pobedu u Svetskom kupu, a 22. u slalomu, čime se osamila na četvrtom mestu večne liste. Ispred su Vreni Šnajder (34), Marlis Šild (35) i Mikaela Šifrin (56).
Sa 74 stotinke zaostatka, druga je bila Nemica Lena Dir za svoj četvrti podijum u sezoni i 13. u karijeri, dok je treća bila Amerikanka Ej-Džej Hurt sa 87 stotinki zaostatka za pobednicom.

Slede Kamil Rast, Pola Molcan, Sara Hektor, Katarina Linzberger, Kjara Pogno, Katarina Huber i Mišel Gizin. Na 11. mestu bila je Hrvatica Leona Popović, koja je bila treća posle prve vožnje. Andreja Slokar iz Slovenija zauzela je 14. poziciju.
U plasmanu slaloma vodi Šifrin sa 430 bodova, pet više od Vlhove. U generalnom plasmanu je prva Šifrin sa 929 bodova, druga je Vlhova sa 727, a treća Federika Brinjone sa 697.
izvor SK

Slavlje Odermata u Vengenu u senci teške povrede Kildea​

Aleksander Omot Kilde
REUTERS/Claudia Greco
Veoma zanimljivo bilo je u spustu na legendarnom Vengenu. Na kraju je slavio domaći takmičar Marko Odermat, ali je takmičenje obeležila teška nesreća Aleksander Omota Kildea.

Norvežanin koji je trećeplasirani u generalnom plasmanu i u plasmanu spusta, doživeo je nesreću pred samim ciljem.
Izgubio je kontrolu, završio je u zaštitnoj ogradi. S obzirom da je helikopterom morao da napusti skijalište jasno je da je teža povreda i to kolena.
Prekid je trajao duže od pola sata. Inače, to nije bio jedini pad, ali jeste bio sa najtežim posledicama. Što se tiče samog takmičenja, ponovo je, kao i dan ranije, slavio vodeći u generalnom i plasmanu spusta, Super G i veleslaloma domaći takmičar Marko Odermat.

On je pobedio u vremenu 2:25.64. Iza njega našao se Francuz Siprijen Sarasin sa 59 stotih delova sekunde zaostatka. Treće mesto na pobedničkom podijumu zauzeo je Italijan Dominik Paris sa sekund i 92 stota dela zaostatka.

Izvor: Sport Klub

Lepo je kad Mikaela čestita, prija mi staza u Jasni“​

Zrinka Ljutić
Bezard Hans/Agence Zoom / Stringer
Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić ostvarila je uspeh karijere osvojivši drugo mesto u slalomu u slovačkoj Jasni, u kojoj je slavila Amerikanka Mikaela Šifrin.

Najbolja skijašica sveta slavila je sa samo 14 stotinki prednosti u odnosu na Zrinku.
„Utisci? Presrećna sam, još mi nije stiglo do mozga šta se desilo. Stvarno sam zadovoljna skijanjem, pogotovo u drugoj vožnji jer sam izdržala pritisak. Videla sam koliko sam bila blizu i da pobedim, tih 14 stotinki je stvarno malo. Jako sam srećna i definitivno je vredno svakog ispadanja ove sezone“, rekla je Ljutićeva.
Zrinka je bila druga i nakon prve vožnje, a već tada joj je čestitala i Šifrin.

„Lep je osećaj kada ti neko čestita, a naročito ona. Stvarno je bila otvorena i iskrena, lepo je to čuti“.
Zrinka je bila sjajna i u subotu osvojivši četvrto mesto u veleslalomu.
„Očigledno mi Jasna prija, odgovaraju mi staza i led. Mislim da je ovo možda najbolja atmosfera koju sam osetila na trkama Svetskog kupa, pošto ove godine nema trke u Hrvatskoj“, rekla je Zrinka.
izvor SK

После тешких повреда неколико фаворита и фавориткиња...
Спаде књига на два слова.
Микаела Шифрин и Марко Одермат.
Неће бити први само ако не буду желели.
А ова мала Американка аустријског порекла је феномен...
кад јој досади да тренира тада ће да се повуче...
као ономад онај Аустријанац, Марсел Хиршер...8 пута узео Глобус и досадило човеку...

Back