vracaracc
Buduća legenda
- Poruka
- 38.315
Rejting vladajuće partije znatno niži od SNS-a
Tadić dvostruko jači od stranke!
Sreda - 11.05.2011
Boris Tadić održava Demokratsku stranku u životu! Prema istraživanju jedne od najvećih domaćih agencija, čak dvaput više građana glasalo bi za aktuelnog predsednika države (44,4 odsto) nego što bi podršku dalo njegovoj Demokratskoj stranci (22,3).
Ipak, u obe kategorije Tomislav Nikolić i njegov SNS šiju glavne konkurente na vlasti.
Prema pomenutom istraživanju, do kojeg je “Alo!” došao, a rađeno je tri dana nakon završetka štrajka lidera naprednjaka, kada bi se parlamentarni izbori održali danas, u duelu naprednjaka i demokrata Nikolićeva partija osvojila bi 40,2 odsto glasova, naspram 22,3 odsto, koliko bi dobio DS. Iako razlika između dve konkurentske stranke iznosi oko 18 procenata, taj jaz manji je od onog koji postoji između dva lidera. Tako bi za aktuelnog šefa države na sledećim predsedničkim izborima glasalo 44,4 odsto birača, a Tomislav Nikolić dobio bi 55,6 odsto podrške.
Analitičar Bratislav Grubačić kaže da je Boris Tadić oduvek bio taj koji vuče stranku.
- Činjenica je da bi DS bez Borisa na izborima prošao mnogo gore i zato im uvek on nosi listu. Problem je međutim što im trenutno ne ide dobro sa glavnim ciljevima - prodaja “Telekoma” je propala, Bramerc nije oduševljen učinjenim , nema najava većih investicija, pa se može lako desiti da ne budu nosioci vlasti. Tadiću bi u tom slučaju ostala protokolarna funkcija, dok bi glavne poluge vlasti, posebno ekonomija, otišle naprednjacima. Čuo sam čak i da je Tadić zbog lošeg rejtinga razmišljao da podnese ostavku i paralelno sa parlamentarnim ide i na vanredne izbore za predsednika, ne bi li bar malo više povukao svoju stranku. Ipak, ne znam koliko su posle različitih istraživanja spremni da rizikuju i idu na sve ili ništa - ocenjuje Grubačić.
DS donosi pare, a SNS posao!
Trećina anketiranih građana smatra da će DS doneti više investicija u Srbiju od naprednjaka (27,3), dok je čak 45,3 odsto anketiranih mišljenja da bi nas demokrate brže uvele u EU. U korist SNS-a se izjasnilo 21,2 procenta. S druge strane, birači (35 prema 20 odsto) veruju da će im najveća opoziciona partija obezbediti više posla, podići standard i energičnije se boriti sa korupcijom (35,5 za SNS - 16,6 za DS).
Aj‘, bože, pomozi!
Predsednik Srbije Boris Tadić prekrstio se juče kad je ušao u kragujevačku fabriku „Fijat automobili Srbija“. Pred uskladištenim delovima za potpuno nove robotizovane linije koje će biti instalirane u halama i čija je vrednost oko 400 miliona evra, predsednik je zastao i prekrstio se, baš kao da poručuje „Aj‘, bože, pomozi da ovo uspe“.
Iako je, kako kaže, dobro upućen u posao sa „Fijatom“, predsednik juče nije precizirao ni približan datum početka proizvodnje dva nova modela.
- Nemojte više da me pitate za tačne datume! Nije dobro da kreiramo ambijent u kome političari stalno nešto obećavaju, ponekad i nemoguće, pa se posle svi razočaramo... Građani treba da znaju da je cunami krize pogodio svaku državu i svakog čoveka, ali smo taj cunami izdržali na nogama, rekao je Tadić juče u Kragujevcu i zamolio sve za još malo strpljenja jer, prema njegovim procenama, efekti vladinih antikriznih mera osetiće se tek krajem godine.
http://www.alo.rs/politika/38290/Tadic_dvostruko_jaci_od_stranke
Tadić dvostruko jači od stranke!
Sreda - 11.05.2011
Boris Tadić održava Demokratsku stranku u životu! Prema istraživanju jedne od najvećih domaćih agencija, čak dvaput više građana glasalo bi za aktuelnog predsednika države (44,4 odsto) nego što bi podršku dalo njegovoj Demokratskoj stranci (22,3).
Ipak, u obe kategorije Tomislav Nikolić i njegov SNS šiju glavne konkurente na vlasti.
Prema pomenutom istraživanju, do kojeg je “Alo!” došao, a rađeno je tri dana nakon završetka štrajka lidera naprednjaka, kada bi se parlamentarni izbori održali danas, u duelu naprednjaka i demokrata Nikolićeva partija osvojila bi 40,2 odsto glasova, naspram 22,3 odsto, koliko bi dobio DS. Iako razlika između dve konkurentske stranke iznosi oko 18 procenata, taj jaz manji je od onog koji postoji između dva lidera. Tako bi za aktuelnog šefa države na sledećim predsedničkim izborima glasalo 44,4 odsto birača, a Tomislav Nikolić dobio bi 55,6 odsto podrške.
Analitičar Bratislav Grubačić kaže da je Boris Tadić oduvek bio taj koji vuče stranku.
- Činjenica je da bi DS bez Borisa na izborima prošao mnogo gore i zato im uvek on nosi listu. Problem je međutim što im trenutno ne ide dobro sa glavnim ciljevima - prodaja “Telekoma” je propala, Bramerc nije oduševljen učinjenim , nema najava većih investicija, pa se može lako desiti da ne budu nosioci vlasti. Tadiću bi u tom slučaju ostala protokolarna funkcija, dok bi glavne poluge vlasti, posebno ekonomija, otišle naprednjacima. Čuo sam čak i da je Tadić zbog lošeg rejtinga razmišljao da podnese ostavku i paralelno sa parlamentarnim ide i na vanredne izbore za predsednika, ne bi li bar malo više povukao svoju stranku. Ipak, ne znam koliko su posle različitih istraživanja spremni da rizikuju i idu na sve ili ništa - ocenjuje Grubačić.
DS donosi pare, a SNS posao!
Trećina anketiranih građana smatra da će DS doneti više investicija u Srbiju od naprednjaka (27,3), dok je čak 45,3 odsto anketiranih mišljenja da bi nas demokrate brže uvele u EU. U korist SNS-a se izjasnilo 21,2 procenta. S druge strane, birači (35 prema 20 odsto) veruju da će im najveća opoziciona partija obezbediti više posla, podići standard i energičnije se boriti sa korupcijom (35,5 za SNS - 16,6 za DS).
Aj‘, bože, pomozi!
Predsednik Srbije Boris Tadić prekrstio se juče kad je ušao u kragujevačku fabriku „Fijat automobili Srbija“. Pred uskladištenim delovima za potpuno nove robotizovane linije koje će biti instalirane u halama i čija je vrednost oko 400 miliona evra, predsednik je zastao i prekrstio se, baš kao da poručuje „Aj‘, bože, pomozi da ovo uspe“.
Iako je, kako kaže, dobro upućen u posao sa „Fijatom“, predsednik juče nije precizirao ni približan datum početka proizvodnje dva nova modela.
- Nemojte više da me pitate za tačne datume! Nije dobro da kreiramo ambijent u kome političari stalno nešto obećavaju, ponekad i nemoguće, pa se posle svi razočaramo... Građani treba da znaju da je cunami krize pogodio svaku državu i svakog čoveka, ali smo taj cunami izdržali na nogama, rekao je Tadić juče u Kragujevcu i zamolio sve za još malo strpljenja jer, prema njegovim procenama, efekti vladinih antikriznih mera osetiće se tek krajem godine.
http://www.alo.rs/politika/38290/Tadic_dvostruko_jaci_od_stranke
.. AL AJDE ... 
) stečeno, da mu se vrati, a ostalima - zna se! 
.. I NICIM IZAZVANIM ...

