Alo bre, Rusi! Gadjaju vam Moskvu...

Ne cuje deda.

%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-putin.gif
 
Autorska,

nećete valjda opet po rusima ukrajincima?
Vreme je da za obreačun sa engelizma, pobili vam milione ljudi, a sad napravili rat sa Ukrajinom....pored upozorenja vojska im je u Ukrajini i gadja Moskvu...
London je opet započeo rat i potrošio Ukrajince, znači? London...
A zar neko stvarno misli da ukrajinci osim pesadije,ratuju protiv rusa i da nato oficiri ne ratuju i rukovode operacijama od prvog dana?Kad nato bas pretera ili ubije neke oficire rusa,onda dodje tramp ili si i kazu putinu evo izvezi par milijardi nafte i podeli tvojima i svi zadovoljni do narednog ekscesa.
 
A zar neko stvarno misli da ukrajinci osim pesadije,ratuju protiv rusa i da nato oficiri ne ratuju i rukovode operacijama od prvog dana?Kad nato bas pretera ili ubije neke oficire rusa,onda dodje tramp ili si i kazu putinu evo izvezi par milijardi nafte i podeli tvojima i svi zadovoljni do narednog ekscesa.
medvedev je reko da ce rusija napasti nato ako makar i jedan nato vojnik uzme ucesce na strani ukrajine
 
Samo u tvojim snovima. Inače Rusiju nije napao niko. Samo ona napada druge pri čemu Ukrajina nije prva.

Jesi li ti ikad išta pročitao, a da ti ne stigne od gazde? Nisi čuo za Minske pregovore? Nisi čuo ni da su za zapad samo potreba da se naoružaju Ukrajinski fašisti i englezi postave svoje komandne punktove? Treba li da ti neko objasni šta se radilo u bunkerima u Mariupolju illi kako se kolju srpska, ruska i ukrajinska deca u Ukrajini?
Ako imaš problem sa razumevanjem napisanog pitaj nekoga da ri objasni...
 
Jesi li ti ikad išta pročitao, a da ti ne stigne od gazde? Nisi čuo za Minske pregovore? Nisi čuo ni da su za zapad samo potreba da se naoružaju Ukrajinski fašisti i englezi postave svoje komandne punktove? Treba li da ti neko objasni šta se radilo u bunkerima u Mariupolju illi kako se kolju srpska, ruska i ukrajinska deca u Ukrajini?
Ako imaš problem sa razumevanjem napisanog pitaj nekoga da ri objasni...

Minski sporazumi su propali zato što ih nijedna strana nije stvarno sprovela do kraja, a ne zbog nekog holivudskog plana o "ukrajinskim fašistima iz bunkera". Kad god neko krene sa pričama o tajnim bazama, klanju dece i engleskim komandnim centrima bez ijednog ozbiljnog dokaza, obično znači da više nema konkretnih argumenata pa se prelazi na propagandu.

Istina je mnogo prostija od tih priča o bunkerima i nacistima. Ukrajina jeste bila deo ruske sfere i praktično bivša kolonija koja je počela da se okreće zapadu. To je ozbiljno pogodilo Putinovu sujetu i geopolitičke ambicije, pa je pokušao da je "prevaspita" silom.

Problem je što je očigledno očekivao brzu i kratku operaciju, uz pretpostavku da će se Ukrajina raspasti za nekoliko dana. Precenio je sebe, a potcenio protivnika i složnu reakciju zapada. Kada se rat pretvorio u dugotrajno i besmisleno iscrpljivanje sa ogromnim gubicima, onda je moralo da se pronađe veliko moralno opravdanje za sopstvenu javnost: priče o nacistima, ugroženosti, tajnim laboratorijama i slično.

Jer je mnogo lakše prodati narodu priču o "borbi protiv fašizma" nego priznati da si ušao u rat zbog sujete, imperijalne ambicije i pogrešne procene.
 
Naravno da ne pričamo o činjenicama, kada znaš samo za parole, od najviše 10 reči...
Ne pričamo o istim stvarima. Ja se bavim činjenicama, a ti prodaješ rusku propagandu.

Ajd' zdravo!

:bye:

Вековима оне и они са обе стране граница који живе од нахушкавања других успевају

Продају вам наводне религијске националне поделе и ви ратујете за њих .

Замислите да овце и свиње ратују између два задригла профитера док они за трпезом размењују прасече и јагњеће печење.

Ваши прави непријатељи нису ВАН граница већ унутар граница ваших концентрационих логора
 
Minski sporazumi su propali zato što ih nijedna strana nije stvarno sprovela do kraja, a ne zbog nekog holivudskog plana o "ukrajinskim fašistima iz bunkera". Kad god neko krene sa pričama o tajnim bazama, klanju dece i engleskim komandnim centrima bez ijednog ozbiljnog dokaza, obično znači da više nema konkretnih argumenata pa se prelazi na propagandu.

Istina je mnogo prostija od tih priča o bunkerima i nacistima. Ukrajina jeste bila deo ruske sfere i praktično bivša kolonija koja je počela da se okreće zapadu. To je ozbiljno pogodilo Putinovu sujetu i geopolitičke ambicije, pa je pokušao da je "prevaspita" silom.

Problem je što je očigledno očekivao brzu i kratku operaciju, uz pretpostavku da će se Ukrajina raspasti za nekoliko dana. Precenio je sebe, a potcenio protivnika i složnu reakciju zapada. Kada se rat pretvorio u dugotrajno i besmisleno iscrpljivanje sa ogromnim gubicima, onda je moralo da se pronađe veliko moralno opravdanje za sopstvenu javnost: priče o nacistima, ugroženosti, tajnim laboratorijama i slično.

Jer je mnogo lakše prodati narodu priču o "borbi protiv fašizma" nego priznati da si ušao u rat zbog sujete, imperijalne ambicije i pogrešne procene.

Заборављаш спречавање изградње нових гасовода преко јефтинијих путева из русије ка ЕУ,

дизање у ваздух постојећих, дизање у небеса транзитне таксе, национална прогањања унутар украине ....

Запад је уместо блиц крига од 5 година усвојио доктрину пужевскога рата на 100 година и деценију по деценију је 'освајао' територије....

Све у свему ..ЕУ и Русија се млате ..а УСА и Кина се смеју
 

Back
Top