Alkohol je serijski ubica: Ubija više ljudi od side!!!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Objavljeno je najnovije istraživanje Svetske zdravstvene organizacije
Alkohol ubija više ljudi nego sida
Z. Nikolić | 15. 02. 2011. - 00:02h | Foto: Shutterstock | Komentara: 0

ŽENEVA - Od posledica konzumiranja alkohola umre oko četiri odsto ljudi u svetu, što je veći procenat od smrtnosti uzrokovane sidom, tuberkulozom ili nasiljem, rezultati su najnovijeg istraživanja Svetske organizacije za zaštitu zdravlja.

Alkohol poguban za mlade

Preterana konzumacija alkohola povezuje se sa 60 vrsta bolesti i povreda, kao što je ciroza jetre, epilepsija, trovanje alkoholom, automobilske nesreće, nasilja, nekoliko tipova karcinoma - uključujući karcinom kolorektuma, dojke, grla i jetre.




“Pre sedam godina još nismo imali čvrst dokaz za uzročno-posledičnu vezu između alkoholizma i raka dojke. Sada ga imamo”, izjavio je Vladimir Poznjak, jedan od autora studije.



Oko 2,5 miliona ljudi premine od posledica konzumiranja alkohola godišnje, a u Rusiji, alkohol je odgovoran za svaku pedesetu smrt. “Štetnost alkohola je pogubna za mlađe ljude, a preterana konzumacija alkohola je vodeći faktor smrtnosti muškaraca od 15. do 59. godine života”, piše u izveštaju.


Kako uništava organe
Nakon ispijanja, alkohol putem krvi dospeva do svakog organa. Ako se ne konzumira umereno, jetra ne može da ga preradi i on ostaje u organizmu kao otrov. Mlade osobe koje piju kasnije imaju čak za trećinu veće faktore rizika od nastajanja bolesti srca, moždanog udara i dijabetesa, a alkohol može čak da izazove i razvoj Alchajmerove bolesti.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/235548/Alkohol-ubija-vise-ljudi-nego-sida

Evo crno na belo, još jedan u nizu dokaza da je ALKOHOL(IZAM) SERIJSKI UBICA ! I posle ja ispadam lud što ne pijem to đubre i otrov od pića uopšte!

Mrzim alkoholna pića! :evil:
 
Volim pivo al ne da se ubijam svaki prokleti vikend.

Mada sumnjam da se umire od samog konzumiranja, pre ce biti preteranog konzumiranja.

Pa od preteranog naravno.

Pa to je taj danasnji sindrom.
Meni je najgore kad vidim detence od 8,9 godina kako ide tatici po pivo.
To mi je tako ogavno.
Ne znas dal da bijes oca sto ga salje, il onu prodavacicu sto mu daje uopste.
Sad ako ne izadjes i ne napijes se toliko da moraju da te iznesu napolje nisi nikako kul. strasno.

Ma je**m ti ja taj "trend" !
 
A jeste se ucrnjacili. Ja volim da popijem i da se napijem s vremena na vrijeme. Znam da je alkohol stetan ali sta da radim, to mi je lijek za zivce. :) Uostalom svi imamo svoje poroke, i kada bih stalno gledao sta je sve stetno i koliko, sta bi trebao konzumirati a sta ne.....nista drugo u zivotu ne bih i radio.
 
Poslednja izmena:

Back
Top