Alijno Sarajevo je za vreme rata bilo najveći koncentracioni logor

RSmusliman

Domaćin
Poruka
3.743
Dio Sarajevo pod kontrolom paravojske Alije Izetbegovica je za vreme rata bilo najveći koncentracioni logor u Bosni i Hercegovini! Vlada Alije Izetbegovica, povezana s teroristima Al Kaide, tamo je na najsvirepiji način umorila 6500 Srba. Među njima je i mnogo ubijene dece.

Medijskom propagandom se pokušala sakriti istina o masakrima u Alijnom muslimanskom delu Sarajeva. Snajperisti iz tog dela grada su samo u jednoj godini na srpskoj Grbavici (predgrađe Sarajeva) ubili 700 žena i dece. Većina rana je registrovana u glavu i vrat.
Na više od 37 punktova i ne zna se koliko privatnih zatvora Alijne vlasti su sistematski ubijale Srbe. Obimnu dokumentaciju o 6500 ubijenih Srba u najvećem konclogoru u Evropi nakon Drugog svetskog rata - Sarajevu, prikupio je Marko Mikerević, sudija porotnik iz Sarajeva. Prema njegovim podacima, objavljenim u Republici Srpskoj, pripadnici 10. brdske brigade takozvane Armije BiH su više od 2.500 srpskih leševa bacili u zloglasnu jamu Kazani u Sarajevu. Sve žrtve su prethodno na najsvirepiji način mučene. Alijni zlocinci su se naročito iživljavali nad decom i ženama.
Po ispoljenoj bestijalnosti najviše su se istakli pripadnici 10. brdske brigade takozvane Armije Bosne i Hercegovine i njen tadašnji komandant Mušan Topalović zvani Caco. Kako su svedoci potvrdili, Alija Izetbegović se često na ručku sastajao s Topalovićem. Poznato je da je Izetbegović lično obilazio konclogore za Srbe u BiH. Bio je i počasni komandant mudžahedinske jedinice Al Mudžahid u kojoj je bio veliki broj terorista Al Kaide. Nadimak mu je bio Al Izeti.
O zločinima koje su počinili pripadnici 10. brigade takozvane ARBH, postoji obimna dokumentacija.Izveštaji uključuju obdukcione nalaze, medicinske kartone i tačne lokacije ubistava i mesta nalaženja posmrtnih ostataka. Preživeli zatočenici svedoče o mnogobrojnim ubistvima, maltretiranjima, sakaćenjima itd.
Sami pripadnici ove formacije, koji su uglavnom poticali iz kriminalnog miljea, govorili su kako je ulaznica u tu jedinicu bila odsečena srpska glava. Među dokazima koje je prikupio centar za istraživanje ratnih zločina Republike Srpske nalaze se svedočenja preko 400 preživelih logoraša ali i video-zapisi na kojima se vidi kako su pripadnici 10. brdske brigade ABIH najpre silovali, potom na najbrutalniji način ubili 16 devojčica srpske nacionalnosti. Ali, tu njihovoj bestijalnosti nije kraj, oni su njihova tela bacili zverima u Zoološkom vrtu u Sarajevu.


`Leteći Srbi`
Pripadnici 10. brdske brigade takozvane Armije Bosne i Hercegovine, predvođeni kriminalcem Mušanom Topalovićem, imali su brojne specifične načine ubijanja sarajevskih Srba. Jedna od njihovih monstruoznih `igara` je bila bacanje nemoćnih žrtava sa višespratnica i solitera. Nesrećnike su nazivali `leteći Srbi`, a prema svedočenjima, najviše su se oduševljavali tupim zvukom udara tela u beton
 
Kako se Boga ne bojite lažući i poigravajući se sa poginulim ljudima.

Svake godine se brojka povećeva za hiljadu dvije, a prvo da vidimo šta kaže R. Graonić a potom šta kažu experti iz Haaga koji su 12 godina radili na popisu poginulih u proteklom ratu.
Radomir Graonić predsjednik vladinog Odbora za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova RS

Graonić je na konferenciji za novinare u Banjaluci rekao da je, prema evidenciji Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite, registrovano 22 368 poginulih u proteklom otadźbinskom ratu, od čega 20 903 borca Vojske RS i 1 405 civilnih žrtava.



Haag utvrdio broj žrtava rata u BiH: Stradao 68.101 Bošnjak,22.779 Srba,8.858 Hrvata i 4.995 ostalih

službeni dokument un-a demantira preuveličavanja o broju stradalih

Petnaest godina po okončanju rata na prostorima bivše Jugoslavije, demografski eksperti Haškog tribunala došli su do konačne brojke o broju žrtava rata u našoj zemlji. Bosanskohercegovačka knjiga mrtvih je, ako je suditi po podacima koje su prikupili Ewa Tabeau i njezin suradnik Jan Zwierzchowski, zaklopljena na brojci od 104 tisuće i 732 ubijenih.

Ovim se izvještajem koji je rađen za potrebe suđenja za ratne zločine pred Tribunalom u Haagu htjelo konačno stati ukraj špekulacijama o broju mrtvih u našoj zemlji koje su nerijetko prenapuhivane i kojime su gotovo svakodnevno manipuliralo u politikantske svrhe.

"Konačna brojka od 104.732 žrtve rezultat je dvanaestogodišnjeg rada na bazama informacija, na građenju i obnavljanju tih baza, na izvorima provjere, na poboljšanju metodologije, učenju o ratu...

Osim što će njihova iscrpna analiza izbiti argumente iz ruku onima koji preuveličavaju broj žrtava, također neće biti po volji ni dijelu radikalnih Srba, koji tvrde da je u BiH poginulo “samo” 25.000 ljudi, istodobno navodeći lažni podatak da je u Sarajevu izginulo čak 5000 Srba.
http://www.slobodnadalmacija.hr/BiH/tabid/68/articleType/ArticleView/articleId/99981/Default.aspx

http://otvoreno.ba/vijesti/svijet/4...1-bosnjak22779-srba8858-hrvata-i-4995-ostalih

I onda se pitate zašto se gube sporovi po sudovima, pa ni jedan sud na svijetu ne priznaje izmišljanje, podmetanje i preuveličavanje.
 
Kako se Boga ne bojite lažući i poigravajući se sa poginulim ljudima.

Svake godine se brojka povećeva za hiljadu dvije, a prvo da vidimo šta kaže R. Graonić a potom šta kažu experti iz Haaga koji su 12 godina radili na popisu poginulih u proteklom ratu.
Radomir Graonić predsjednik vladinog Odbora za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova RS

Graonić je na konferenciji za novinare u Banjaluci rekao da je, prema evidenciji Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite, registrovano 22 368 poginulih u proteklom otadźbinskom ratu, od čega 20 903 borca Vojske RS i 1 405 civilnih žrtava.



Haag utvrdio broj žrtava rata u BiH: Stradao 68.101 Bošnjak,22.779 Srba,8.858 Hrvata i 4.995 ostalih

službeni dokument un-a demantira preuveličavanja o broju stradalih

Petnaest godina po okončanju rata na prostorima bivše Jugoslavije, demografski eksperti Haškog tribunala došli su do konačne brojke o broju žrtava rata u našoj zemlji. Bosanskohercegovačka knjiga mrtvih je, ako je suditi po podacima koje su prikupili Ewa Tabeau i njezin suradnik Jan Zwierzchowski, zaklopljena na brojci od 104 tisuće i 732 ubijenih.

Ovim se izvještajem koji je rađen za potrebe suđenja za ratne zločine pred Tribunalom u Haagu htjelo konačno stati ukraj špekulacijama o broju mrtvih u našoj zemlji koje su nerijetko prenapuhivane i kojime su gotovo svakodnevno manipuliralo u politikantske svrhe.

"Konačna brojka od 104.732 žrtve rezultat je dvanaestogodišnjeg rada na bazama informacija, na građenju i obnavljanju tih baza, na izvorima provjere, na poboljšanju metodologije, učenju o ratu...

Osim što će njihova iscrpna analiza izbiti argumente iz ruku onima koji preuveličavaju broj žrtava, također neće biti po volji ni dijelu radikalnih Srba, koji tvrde da je u BiH poginulo “samo” 25.000 ljudi, istodobno navodeći lažni podatak da je u Sarajevu izginulo čak 5000 Srba.
http://www.slobodnadalmacija.hr/BiH/tabid/68/articleType/ArticleView/articleId/99981/Default.aspx

http://otvoreno.ba/vijesti/svijet/4...1-bosnjak22779-srba8858-hrvata-i-4995-ostalih

I onda se pitate zašto se gube sporovi po sudovima, pa ni jedan sud na svijetu ne priznaje izmišljanje, podmetanje i preuveličavanje.

To je kod njih normalno.

Ne mogu zaspat uveče ako ne dodaju negdje bar 1 nulu. :lol:
 
Kako te nije sramota da zrtve VRS-a pripisujes ARBiH?

Naravno da su i Srbi ubijani u Sarajevu za vrijeme rata, ali to su bili oni Srbi koji nisu potrcali na okolna brda, nego su ostali u Sarajevu. To su ti isti oni Srbi kao sto je i Jovan Divjak.
Sarajevo je bombardovano od 0-24h, i naravno da granata ne moze da probere koje ce ubiti, hocel to biti Srbin, Bosnjak, Cigan ili neko deseti.
Tako isto, srpski snajperisti nisu mogli znati ko je ko, nikom nije na celu pisalo jel Srbin ili Bosnjak.

Sto se tice Cace, on jeste bio zlotvor, ali na kraju je likvidiran.
 
продавај те буђиве лажовске грађанске приче неком другом, одма после дејтона приближно 200 000 срба је заувек напустило ваш техерајвос

kakvih 200 000? pa toliko srba nije bilo ni prije rata, a pogotovo ne u ratu, i nakon rata.
 
ма да, ти ћеш баш објективно да ми кажеш колико је срба било у сарајеву и колико их је отишло

углавном, сад више нема срба тамо, толико о тој твојој грађанској причи

пс срби себи граде српско сарајево
 
Poslednja izmena:
ма да, ти ћеш баш објективно да ми кажеш колико је срба било у сарајеву и колико их је отишло

углавном, сад више нема срба тамо, толико о тој твојој грађанској причи

kazes da je iz sarajeva nakon potpisivanja dejtonskog sporazuma otislo 200 000 srba, a prema popisu iz 1991. u sarajevu je bilo 157 143 srba.
 
kazes da je iz sarajeva nakon potpisivanja dejtonskog sporazuma otislo 200 000 srba, a prema popisu iz 1991. u sarajevu je bilo 157 143 srba.

додај на тај број 90% оних који су се изјаснили као југословени плус још неки попут кустурице и ето ти истинитијег броја срба, ал коме ја причам...
 
додај на тај број 90% оних који су се изјаснили као југословени плус још неки попут кустурице и ето ти истинитијег броја срба, ал коме ја причам...

1991. kad je u hrvatskoj rat vec poceo, kad su nacionalisticke politike dovedene do tacke usijanja, kad je postojalo samo "moji", "tvoji", i u to vrijeme da se neko izjasnjava kao jugosloven, ili ne daj boze kao musliman. daj ne lupetaj zivota ti.
 
1991. kad je u hrvatskoj rat vec poceo, kad su nacionalisticke politike dovedene do tacke usijanja, kad je postojalo samo "moji", "tvoji", i u to vrijeme da se neko izjasnjava kao jugosloven, ili ne daj boze kao musliman. daj ne lupetaj zivota ti.

ма ти лупеташ бре, дошо си на српски форум да њакеш неку муџахединску грађанску пропаганду и још говориш живота ти

не знаш ни где си ни шта радиш

протерали сте стотине хиљада људи по националној основи за пар дана, исто као рвати, смрдљиви фашисти
 

Back
Top