Quantcast

Alex Gleason - Biblija i Ravna Zemlja

cickos

Zainteresovan član
Poruka
202
Ova tema je vezana za Bibliju, i molim da se o njoj raspravlja samo u tom kontekstu! Mislim da Biblija podrzava ravnu i nepomicnu zemlju i kao i to da oni koji ne iznose nepopularnu istinu nisu ispunjeni svetim duhom. Da znam, Biblija se ne bavi prevashodno oblikom zemlje ili astrologijom, ali opisuje bozje djelo i nacin stvaranja. Molim one, kojima je stalo da ovo razjasne unatoc svojoj aroganciji, da pogledaju ovaj video u kojemu se pominje autor prve sluzbene mape i citiraju znacajni stihovi.

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.890
sve te americke sekte su pod ciinom sapom, i ta ravna zemlja je ili ciino maslo, ili neke od agencija; ne kazem cija je originalno, i ne zanima ne, samo kazem ko danas gura te idiotizme, a sa namerom da njima etiketira grupe ili pokrete

taj princip etiketiranja je jasan
npr. mi roditelji pitamo sta se stavlja u vakcine, a oni nam ubace ravnozemljase i kazu da smo neobrazovani zaostali i tako nas diskredituju

Jovan Prezviter

Iskusan
Poruka
5.088
Ova tema je vezana za Bibliju, i molim da se o njoj raspravlja samo u tom kontekstu! Mislim da Biblija podrzava ravnu i nepomicnu zemlju i kao i to da oni koji ne iznose nepopularnu istinu nisu ispunjeni svetim duhom. Da znam, Biblija se ne bavi prevashodno oblikom zemlje ili astrologijom, ali opisuje bozje djelo i nacin stvaranja. Molim one, kojima je stalo da ovo razjasne unatoc svojoj aroganciji, da pogledaju ovaj video u kojemu se pominje autor prve sluzbene mape i citiraju znacajni stihovi.

Pozdrav. Naravno, Biblija ne uči ravnu zemlju već okruglu. Sa aspekta Biblije zemlja je okrugla.

Pozdrav.

Nifont

Ističe se
Poruka
2.452
Ravnozemljaši u Srbiji pronašli nazovi novi argument. Starac Gavrilo Bošnjanski od 13 minuta kaže: Ulazi đavo kakav je na slike. Dva uša kozij dva roga kapa što ide dvaest mitarstva. Hulna imena na kape piše okruglo. Bog sveti zna šta je ovim hteo da kaže ali su se uhvatili za ovo ne kape piše okruglo i izvukli zaključak da je okrula Zemlja jeres.

cickos

Zainteresovan član
Poruka
202
Heb. izraz koji se koristi u Isaiji 40,22 ukazuje na krug 3D formata a ne na 2D format. Za krug 2D formata se koristi drugi hebrejski izraz koji se u Isaiji 40,22 ne koristi.

Pa nije tako jednostavno. Isaija zna razliku izmedju kruga i kruga i zato koristi dva razlicita izraza:
Isaija 22:18, “dur” (lopta) i “chug” (krug) u 40:22. Primjera ima sijaset.
Sasvim je druga stvar sto se Biblija podredjuje naucnom vjerovanju,
tj. sto se bozja rijec podredjuje drugoj, ateisticko-nauko religiji.

Jovan Prezviter

Iskusan
Poruka
5.088
Pa nije tako jednostavno. Isaija zna razliku izmedju kruga i kruga i zato koristi dva razlicita izraza:
Isaija 22:18, “dur” (lopta) i “chug” (krug) u 40:22.

Nije jednostavno slažem se sa tobom. Kada u Bibliji nepostoji dilema da se nešto odnosi na pljosnat objekat da li kružni ili kvardatni....koristi se izraz "kikar". Tada nema dileme da se radi o predmetu 2D formata.

Izraz "dur" tačno uvek označava krug..pun krug 3D formata.

Izraz "chug" označava sferičan oblik...može označavati i nešto 2D formata ali i 3D formata. Zavisi od konteksta. Međutim, kada nema konteksta..kao u slučaju Isaije 40,22..onda izraz chug ima malo drugačiji opis. On označava kružnicu 3D formata ali malo elipsastu...dakle ne krug od 360 stepeni kao dur..već krug koji nije 360 stepeni već elipsast pun krug malkice spljošten....

E sad kada posmatramo našu Zemlju i ono što znamo je li ona pun krug ili je malo spljošten krug? :)..zapravo Isaija 40,22 koristi najbolji mogući izraz a naša zemlja nije "dur" pun krug....

Sasvim je druga stvar sto se Biblija podredjuje naucnom vjerovanju,
tj. sto se bozja rijec podredjuje drugoj, ateisticko-nauko religiji.

Veruj mi da se ne radi o tome već o idejama iz srednjeg veka koje su neki crkveni oci verovali ali većina ih je verovala da je zemlja baš kružnog oblika. A oni što su verovali u pljosnatu ravan su to pozajmili od paganizma verovao mi ili ne.

Sa druge strane ideja ravne zemlje nanosi štetu pre svega kreacionističkom shvatanju jer odbija da veruje da je se može istraživati svemir. Kosmologija je jako važna Biblijskim kreacionistima u dokazivanju mlade zemlje kao što Biblija uči. Recimo odlazak na mesec i dokaz da na Mesecu nema mnogo kosmičke prašine pokazuje da je i svemir mlad jer da se radi o milionima i milijardama godina kosmička prašina bi bila mnogo veća..zatim fenomen crvenog pomeraja koji pokazuje da svemir kruži a ne da se galsaksije udaljavaju takođe je važan.

Zato je ravnozemljaška ideja kontraproduktivna jer odbija istraživanje kosmologije koja je itekako važna u dokazivanju Biblijskog shvatanja. Mada ravnozemljaši tvrde da ustvari rade u korist izveštaja Biblije. To je samo prikriveni oblik antikreacionizma...

Ali opet proveri sve što pričam...i vidi i sam da li je ravnozemljaška ideja prijatelj Biblije ili prikriveni neprijatelj.

Pozdrav.

Nifont

Ističe se
Poruka
2.452
Nije jednostavno slažem se sa tobom. Kada u Bibliji nepostoji dilema da se nešto odnosi na pljosnat objekat da li kružni ili kvardatni....koristi se izraz "kikar". Tada nema dileme da se radi o predmetu 2D formata.

Izraz "dur" tačno uvek označava krug..pun krug 3D formata.

Izraz "chug" označava sferičan oblik...može označavati i nešto 2D formata ali i 3D formata. Zavisi od konteksta. Međutim, kada nema konteksta..kao u slučaju Isaije 40,22..onda izraz chug ima malo drugačiji opis. On označava kružnicu 3D formata ali malo elipsastu...dakle ne krug od 360 stepeni kao dur..već krug koji nije 360 stepeni već elipsast pun krug malkice spljošten....

E sad kada posmatramo našu Zemlju i ono što znamo je li ona pun krug ili je malo spljošten krug? :)..zapravo Isaija 40,22 koristi najbolji mogući izraz a naša zemlja nije "dur" pun krug....

Veruj mi da se ne radi o tome već o idejama iz srednjeg veka koje su neki crkveni oci verovali ali većina ih je verovala da je zemlja baš kružnog oblika. A oni što su verovali u pljosnatu ravan su to pozajmili od paganizma verovao mi ili ne.

Sa druge strane ideja ravne zemlje nanosi štetu pre svega kreacionističkom shvatanju jer odbija da veruje da je se može istraživati svemir. Kosmologija je jako važna Biblijskim kreacionistima u dokazivanju mlade zemlje kao što Biblija uči. Recimo odlazak na mesec i dokaz da na Mesecu nema mnogo kosmičke prašine pokazuje da je i svemir mlad jer da se radi o milionima i milijardama godina kosmička prašina bi bila mnogo veća..zatim fenomen crvenog pomeraja koji pokazuje da svemir kruži a ne da se galsaksije udaljavaju takođe je važan.

Zato je ravnozemljaška ideja kontraproduktivna jer odbija istraživanje kosmologije koja je itekako važna u dokazivanju Biblijskog shvatanja. Mada ravnozemljaši tvrde da ustvari rade u korist izveštaja Biblije. To je samo prikriveni oblik antikreacionizma...

Ali opet proveri sve što pričam...i vidi i sam da li je ravnozemljaška ideja prijatelj Biblije ili prikriveni neprijatelj.

Pozdrav.

Ravnozemljaši negiraju svemir zbog postojanja vanzemaljaca. Ta priča je vezana sa tzv. poslednjim vremenima gde treba da se pojave vanzemaljci da pomognu ljudima. Njihova logika je ako nema svemira samim tim nemaju ni vanzemaljci odakle da dođu.

savasavanovic

Veoma poznat
Poruka
14.240
ateisticko-nauko religiji.
Сва та наука је чист сотонизам.Ето, на пример изотоп угљеника који је основа живота, има 6 протона, 6 електрона и 6 неутрона.То су намерно наместили сотонски хемичари и физичари, само да би саблажњавали вернике.

Jovan Prezviter

Iskusan
Poruka
5.088
Ravnozemljaši negiraju svemir zbog postojanja vanzemaljaca. Ta priča je vezana sa tzv. poslednjim vremenima gde treba da se pojave vanzemaljci da pomognu ljudima. Njihova logika je ako nema svemira samim tim nemaju ni vanzemaljci odakle da dođu.

Ne znam i taj motiv moguće je između ostalog. No, ono što mnoge pristalice pokereta ne znaju da je osnivač zapravo ateista a ne vernik. Sad zašto se među vernicima ova teorija ko zna??

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.890
ma, ja, krivi hitlera, krivi ruse, pa na kraju kada ti ponestane krivaca, nacrtaj 3D vanzemaljce - oni su idealni krivci, A VERU, KO SISA VERU, zaposli je na vanzemaljcima - to je djavolski plan, i taj plan je toliko glup, da meni nije jasno kako ljudi cute i ne bune se, kao da ne mogu da sagledaju istoriju u malo sirem kontekstu

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.890
Сва та наука је чист сотонизам.Ето, на пример изотоп угљеника који је основа живота, има 6 протона, 6 електрона и 6 неутрона.То су намерно наместили сотонски хемичари и физичари, само да би саблажњавали вернике.
a Solomon, i on je ''namestio'' unapred

1. knjiga o carevima 10,14: A zlata što dohodjaše Solomonu svake godine, beše šest stotina i šezdeset i šest talanata.

i rulet brojevi 1-36, kada se poredjaju u kvadratu, i oni kako god saberes uspravno, vodoravno, dijagonalnu, sve 111, pa 6 puta, svi ti brojevu zbirno daju 666

ko izmisli kvadrat 6x6=36 brojeva da daju 666, ko izmisli matematiku i kvadrate sram ga bilo

Poruka
7.074
sve te americke sekte su pod ciinom sapom, i ta ravna zemlja je ili ciino maslo, ili neke od agencija; ne kazem cija je originalno, i ne zanima ne, samo kazem ko danas gura te idiotizme, a sa namerom da njima etiketira grupe ili pokrete

taj princip etiketiranja je jasan
npr. mi roditelji pitamo sta se stavlja u vakcine, a oni nam ubace ravnozemljase i kazu da smo neobrazovani zaostali i tako nas diskredituju

U pravu si, sve je to mislim nekakav globalni eksperiment, gde se verujem precizno statistički obrađuju podaci i unose u njihovu bazu podataka.
Koliko danas ljudi ubediš da je zemlja RAVNA PLIČA, na planeti ? Da li njihov broj raste ? Ili opada, nedajbože?
Probni balon, udica ? Da vidimo koliko će se na nju uhvatiti somčića ?

Pa ako uspemo da im proguramo jednu ovakvu "istinu" proguraćemo im sutra BILO ŠTA.

Setimo se samo one američke sekte, gde je GURU ubedio sledbenike da popiju otrov ?

Računaju, ako veruješ u ravnu zemlju, poverovaćeš i u RAJ ?
Ako poveruješ u RAJ, lako će te ubediti i da tamo odeš pre vremena ?

Globalisti nastoje na sve moguće načine da smanje populaciju na Planeti, mislim ova priča je baš globalna, i nije za zanemarivanje.

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.890
Pa ako uspemo da im proguramo jednu ovakvu "istinu" proguraćemo im sutra BILO ŠTA.
ja mislim da se ne radi o ''proguravanju'', jasno je da se idiotizam ne moze progurati, letimo avionima, imamo vremenske zone itd, vec se radi o etiketiranju idiotizmom koga pozele, o magarcenju, i ti kada cujes da u mojoj grupi ima idiota i magaraca, vise me ne uzimas u obzir, samo me stavis na ignore, jer ja za tebe nisam ozbilan sagovornik [nisi lud da pricas sa ravnozemljasima, idiotima]

znaci, princip je sledeci

ti da bi omalovazio jednu dobru ideju ubacujes virus u nju, neku debilnu ideju kao npr da je zemla ravna, i posle tu dobru ideju vise niko ne uzima u obzir zbog ove debilne
drugi efekat je skretanje paznje sa dobre ideje, gde se debilne ideje ubacuju u beznacajne i irelevantne ideje ili vesti
p.s. postoje mnoge tehnike sludjivanja i manipulacija sirokim narodnim masama, sve se radi smisljeno, sracunato do u detalj, kako bi se dobio zeljeni rezultat

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.890
Ovo je cist satanizam sto se zagovara i jos poziva na vasilija velikog malog kroz samouznosenje, te OUT-oF-BODY iskustava [poturanje AP. PAVLU] sto je demonizam, a mi hriscani trebamo da smo manji od makovog zrna. Ovo je zlo i bezboznost, pazite dobro, nemoj posle da bude - nismo znali, niko nam nije rekao, OVOG VCBCCB-A NIKO NE UZIMA ZA OZBILJNO. Evo, davno sam ovde obradio ''vantelesna iskustva'' http://geocities.ws/svetopismo/lukavi.htm#avakum

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.