Aleksandar Bocan-Harčenko: Rusija neće priznati Kosovo!

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.125
Bocan-Harcenko-Jutjub.jpg


Извор: https://www.pravda.rs/2022/4/28/da-...nezavisnost-kosova-odgovor-ruskog-ambasadora/

Амбасадор Русије у Београду Александар Боцан Харченко изјавио је данас да Москва неће признати Косово и да остаје доследна својој политици.

Тражимо имплементацију Резолуције 1244 Савета безбедности Уједињених нација, која треба да се примењује и према нашем мишљењу и према међународном праву, рекао је Харченко.

Косово је суштинско питање наше пријатељске и братске сарадње и нема никаквих сигнала да Русија може да промени однос према том питању, изјавио је Харченко, уз оцену да Косово остаје преседан у међународном праву.

Једнострано и нелегитимно проглашење независности Косова не треба доводити у везу са отцепљењем Домбаса, јер су се грађани Доњецке и Луганске републике на референдуму изјаснили за отцепљење од Украјине, што са Косовом није случај, рекао је Харченко.

Грађани Доњецке и Луганске републике не признају власт у Кијеву, “која је резултат нелегитимног и антиуставног државног удара“, изјавио је Харченко Телевизији Инсајдер.

Харченко је окарактерисао као позитивно одбијање Србије да уведе санкције Русији.

Србија од почетка руске „специјалне војне операције“ има доследан став и званична Москва то уме да цени, поручио је Харченко.

Он је у емисији “Маркер разговор” изразио уверење да код грађана Србије постоји већинско разумевање за руску војну операцију.

Харченко је инсистирање Вашингтона и Европске уније да Београд уведе санкције Русији назвао невероватним притиском и непријатељским понашањем Запада према Србији.

___________________

Hahahaha koji majstorski potez Rusije. 🤣
Sad mi je jasno zašto je Aleksandar Vučić odložio obraćanje za nedelju dana.Rusija izbila "argument" SNS-ovcima iz ruku kako su eto braća protiv nas!!!

Tovari IZDAJNIČKU boraniju!
Nema goreg patriotizma od "sendvič-patriotizma" zasnovanog na ličnoj koristi!

Aca 'SRBIN' i SNS-ovci smišljaju novi plan ..:sad2:
 
Kao sto nece napasti Ukrajinu. Rusima je Kosovo lep paravan i nista vise.

Русија неће признати тзв.Косово чак и ако га власт у Србији буде признала.Тиме би само частила дволичног председника Александра Вучића.Треба ставити прст на чело и замислити се како то да је Владимир Путин од некога ко је био херој у српским таблоидима дошао у ову сада позицију да га разапињу на насловним странама?

ДОЛЕ ИЗДАЈНИЦИ!
КО ИЗДА ТАЈ ЈЕ П*ЗДА!!!

279164281-7837790589579430-9148385452845802142-n.jpg
 
Русија неће признати тзв.Косово чак и ако га власт у Србији буде признала.Тиме би само частила дволичног председника Александра Вучића.Треба ставити прст на чело и замислити се како то да је Владимир Путин од некога ко је био херој у српским таблоидима дошао у ову сада позицију да га разапињу на насловним странама?

ДОЛЕ ИЗДАЈНИЦИ!
КО ИЗДА ТАЈ ЈЕ П*ЗДА!!!

279164281-7837790589579430-9148385452845802142-n.jpg

Sad da Ameri vrate Kosovo Srbiji Rusi bi bili protiv. Te bajke Rusi veci od Srbi od Srba okaci macku o rep, u geopolitici se gleda samo interes.
 
Русија неће признати тзв.Косово чак и ако га власт у Србији буде признала.Тиме би само частила дволичног председника Александра Вучића.Треба ставити прст на чело и замислити се како то да је Владимир Путин од некога ко је био херој у српским таблоидима дошао у ову сада позицију да га разапињу на насловним странама?

ДОЛЕ ИЗДАЈНИЦИ!
КО ИЗДА ТАЈ ЈЕ П*ЗДА!!!

279164281-7837790589579430-9148385452845802142-n.jpg

Вучић је тупавац из предмета Међ.политика и дипломатија којег никада није савладао, па ни положио.

Не може Русија да призна Косово Репубљик, јер губи престиж велике силе! То није ствар ни трговине

Вучићу аматеру и курвару није јасно како се са великим силама стварају принципијелни односи да не упаднеш у ово у шта је дилетант Вучић упао. Неће њему то никада бити јасно! Неспособан је и оперисан од такве софистицираности.

Чобан из Чипуљића гледа како ће да заврне другог чобана, е па то са великима није случај.
 
Уопше не знам од куд вест да би Русија то икада урадила , болесници праве афере .

Ја мислим да је медијска сцена толико зговнана, да више нико то не може да контролише, јер се сама отима у лудилу у ком је произведена

Бодријар је написао да симулације када заживе постају симулакруми који се сами хране, одржавају и развијају...

Вучић чупа косе са главе!

Sad da Ameri vrate Kosovo Srbiji Rusi bi bili protiv. Te bajke Rusi veci od Srbi od Srba okaci macku o rep, u geopolitici se gleda samo interes.

Ти не разумеш како функционишу велике силе као гаранти !
 
Ја мислим да је медијска сцена толико зговнана, да више нико то не може да контролише, јер се сама отима у лудилу у ком је произведена

Бодријар је написао да симулације када заживе постају симулакруми који се сами хране, одржавају и развијају...

Вучић чупа косе са главе!

Од мучког бомабрадовања РТС од стране САД и ЕУ , Србија више нема слободно и независно новинарство .

Медији раде на принципу копи пасте , преносе оно што напишу медији из САД и Еу , ваљда се плаше
 
Ako slazu vise braca nismo.

Шта да слажу? Сами себе да нису сила! И да нису тврдиће да јесу!

То је ствар престижа суверених држава, нарочито ако претендују да су велика сила, када нема више УН.

Можда ће то учинити још 6-7 јаких држава и то је то.

Сви остали, коначно постајемо робови тим јаким силама. Свако ће припасти некоме.
 
Шта да слажу? Сами себе да нису сила! И да нису тврдиће да јесу!

То је ствар престижа суверених држава, нарочито ако претендују да су велика сила, када нема више УН.

Можда ће то учинити још 6-7 јаких држава и то је то.

Сви остали, коначно постајемо робови тим јаким силама. Свако ће припасти некоме.
Ja necu,bolje grob nego rob.
 
Ја мислим да је медијска сцена толико зговнана, да више нико то не може да контролише, јер се сама отима у лудилу у ком је произведена

Бодријар је написао да симулације када заживе постају симулакруми који се сами хране, одржавају и развијају...

Вучић чупа косе са главе!

Кренули са опробаном тактиком некадашњег ДС-а како "нећемо моћи да путујемо,како ће се заратити и како ће нам бити уведене санкције ако не подржимо власт"... :rotf: Хахаха.....

Нећу моћи да путујем ван Србије? Е и то ме баш заболе...
 
https://rs.n1info.com/vesti/bocan-harcenko-rusija-nece-priznati-kosovo/


Ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Bocan Harčenko izjavio je da Moskva neće priznati Kosovo i da ostaje dosledna svojoj politici.


Tražimo implementaciju Rezolucije 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, koja treba da se primenjuje i prema našem mišljenju i prema međunarodnom pravu, rekao je Harčenko.


Jednostrano i nelegitimno proglašenje nezavisnosti Kosova ne treba dovoditi u vezu sa otcepljenjem Dombasa, jer su se građani Donjecke i Luganske republike na referendumu izjasnili za otcepljenje od Ukrajine, što sa Kosovom nije slučaj", rekao je Harčenko.

Građani Donjecke i Luganske republike ne priznaju vlast u Kijevu, “koja je rezultat nelegitimnog i antiustavnog državnog udara“, izjavio je Harčenko Televiziji Insajder.

Harčenko je okarakterisao kao pozitivno odbijanje Srbije da uvede sankcije Rusiji.


Srbija od početka ruske „specijalne vojne operacije“ ima dosledan stav i zvanična Moskva to ume da ceni, poručio je Harčenko.
On je izrazio uverenje da kod građana Srbije postoji većinsko razumevanje za rusku vojnu operaciju.
Harčenko je insistiranje Vašingtona i Evropske unije da Beograd uvede sankcije Rusiji nazvao neverovatnim pritiskom i neprijateljskim ponašanjem Zapada prema Srbiji.

1651325648838.png
 

Back
Top