Album Reviews

Thriller

Iskusan
Poruka
5.007
Prilika da postanete muzički kritičari. :cool:

Znači, postavite cover i spisak pesama, ostalo po želji - YT linkove, ocena za svaku pesmu posebno ako hoćete...
Ali ocena za ceo album obavezno, naravno. Ocene su od 1 do 5.
Prvenstveno sam zamislio da tema bude o novim izdanjima, ali ako to baš i ne bude išlo, mogu i stariji albumi koje ste preslušali.
Možete i da napišete koje ocene je album dobio od relevantih kritičara (Allmusic, Rolling Stone, Entertainment Weekly itd.)
I da se eventualno ne složite sa njima. :twisted: :lol:

Idemo... ;)

Thriller

Iskusan
Poruka
5.007
Kanye_West_My_Beautiful_Dark_Twisted_Fantasy_album  _cover.png

My Beautiful Dark Twisted Fantasy 5/5
Kanye West

1. Dark Fantasy
  2. Gorgeous
  3. Power
  4. All of the Lights (Interlude)
  5. All of the Lights
  6. Monster
  7. So Appalled
  8. Devil in a New Dress
  9. Runaway
  10. Hell of a Life
  11. Blame Game
  12. Lost in the World
  13. Who Will Survive in America

Kad sam video ocene pre mesec dana, zapanjio sam se. Skoro od svih je dobio maksimalnu ocenu.
Oni koji slušaju Kanye Westa i koji se pronalaze u ovom žanru, dobili su skoro perfektan album. :tick:
Izdvojio bih Power, Monster, Runaway, Dark Fantasy i All of the Lights.
Mada je ceo album jedna ludačka i maestralno producirana celina.

[/SPOILER]
Za sad toliko, dok vidim koliko će drugi da se zalažu...
Neću da pričam sam sa sobom, kao na temi "Omiljeni albumi" gde svi uglavnom samo cover postave. :mrgreen:

Poslednja izmena:

Direkt

Elita
Poruka
17.571
Evo u duhu mog avatara sad sam napisao ekskluzivni review za legendarni i klasicni album

1995
GZA
Liquid Swords
60010370.jpg

GZA/Genius je izvodjac koji je bio u igri pre nego sto je wu tangov album :36 chambers video svetlo dana.
Samo sto prvi album "Words from the Genius" i nije bio nesto posebno.
A ovo je njegov totalni opozit,Genius nije samo promenio svoje umetnicko ime,vec i svoj stil,kompleksnost rima i producenta.
Kao jedan od mc-jeva koji je pokazao svoj talenat u 36 chambers,i GZA je odlucio da ponovo reprodukuje svoju solo karijeru.
Ovaj put su promene stupile na scenu,imamo RZA-u kao producenta,i dalje je prisutan onaj wu-tang osecaj mracnih zvukova sa primesom semplova iz karate filmova.
Vec na samom pocetku u pesmi Liquid Swords se susrecemo sa tim,gde mali decak govori o njegovom ocu..Onda dolazi inovativna produkcija i zanosan refren:
When the emcees came
to live out the name and to perform,
Some had, to snort cocaine to act insane
with before Pete Rock-ed it on

Sam pocetak je maestralan,ali nije to najbolje sto album moze da vam pruzi.
Sledi Duel of the iron mic koja ce vam pruziti onaj wutang osecaj jer je to kolaboracija sa ostalim mc-jevima iz grupe.
U stvari ceo album predstavlja wutang jer se svaki izvodjac iz grupe bar jednom pojavljuje na albumu,ali to je za pohvalu,a ne kritiku.
RZA je pomerio granice normalnog sto se tice matrica i bitova.
Jednostavno,ovako inovativan album necete nigde sresti.
Najcudnije i zanosne matrice su u pesmama:
4th chamber
cold world
Killah Hills 10304

gorepomenuta Cold World predstavlja veoma atmosfericnu pesmu sa odlicnom pricom koja asocira na period epidemije kreka.
Kao sto je sam GZA rekao: "Kad sam prvi put cuo muziku,znao sam gde ce pesma da me odvede"
Inspectah Deck ovde odradjuje drugu strofu i bukvalno odnosi svu slavu,iako je on jedan od izvodjaca cije su strofe najistaknutije u albumima.
Ono sto je najcudnije je to sto poslednja pesma B.IB.L.E. (Basic Instructions Before Leaving Earth) uopste i ne sadrzi GZA-u ,vec je to solo pesma jos jednog wu clana Killah Priesta,ali je to neobican i maestralan nacin zavrsavanja albuma.
Ne mogu bas staviti omiljene pesme,jer su sve savrsene i sve me "drze" i dalje.
Kod kritika je album odlicno prosao,iako mu je trebalo duze vremena da postane gold.
4 Singla su izdata:

"I Gotcha Back"
"Liquid Swords"
"Cold World"
"Shadowboxin'"

Lyrics: 9/10
Music: 10/10

watch

Direkt

Elita
Poruka
17.571
2Pac​
Me Against The World
1995
2pac-01.jpg

U vreme izlaska ovog albuma vec se toliko stvari desilo vezano za 2paca,izdao je 2 albuma i jednu kolaboraciju,snimio cak 2 visokobudzetna filma,dobio parnicu u sudu protiv policajaca i bio je optuzen za seksualno zlostavljanje,i on je jedini covek koji je provodio vreme u zatvoru dok je njegov album rokao na svim radio stanicama i nasao se na prvom mestu top chartova u USA
2Pac je ovde dostigao vrhunac karijere i isto tako liricke i muzicke sposobnosti
Ono sto 2paca odvaja od svih ostalih je njegov nacin da vas zaseni,i ubaci u taj svet ulicne poezije i strasti.
Ovde je izvodjac ubacio sve svoje strahove,strepnje,zelje i nade..
Tacnije,ispoveda se svojim slusaocima,i saoseca sa njima,dok slusate ovaj album imate osecaj da se tacno vama obraca.
Liricki najjaca pesma je druga pesma sa albuma If i Die 2Nite
Uskladjena je sa prejakim bitom,zapocinjuci svaku rec istim slogom do kraja..ovde je takodje predvideo svoju ranu smrt.
Young Niggaz i "Lord Knows" su pesme koje govore o ulicnom bolu,i to je verovatno jedina pesma koja govori mladima na ulici da postanu advokati,da ne uniste jedinu priliku u zivotu provodeci vreme na ulici,dilujuci.
Dolazimo do slabije tacke albuma a to je pesma Heavy in a game sa veoma zavodljivom matricom ali reggae deo unistava pesmu.
It ain't Easy je najopustenija pesma na albumu,govori o problemima i njihovom zaobilazenju,moze se reci da je veoma licna..to je takodje i posveta 2pacovom bliskom prijatelju Mikeu Tysonu .
Vec znamo kakvu vezu Tupac ima sa zenama,i koliko postovanje im ukazuje.
To je zbog toga sto su ga jake zene odgajale..Njegova majka je bila u Crnim Panterima,i dok joj je pretila dozivotna robija ona se sama odbranila na sudu,i to trudna.
To baca odraz na sledecu pesmu Can U Get Away gde saoseca sa nepoznatom zenom koju zeli da ocara i zavede,dok nju maltretira sadasnji decko.
Onda imamo pesmu Dear Mama koja je citava posveta njegovoj majci i svim zenama koje se trude i bore za svoje ideale i porodicu.
Pesma je drzala jaku prvu poziciju na top listi dugo vremena,pogotovo dok je 2Pac bio u zatvoru.
Fuck the World je break dance pesma koja izrazava sav bes kroz monstruozni bit Shock G-ja.
Svi vec znamo da obicno ako postoje pesme koje su istoimene kao i album,one su slabijeg kvaliteta ali pesma Me Against The World je mozda cak i najbolja na albumu.
To je i kolaboracija sa Outlaw Immortalz ekipom koja je ovde dala sve od sebe i ovo je klasik za sva vremena
Temptations je po meni malo ispod proseka ali sa odlicnim instrumentalom famoznom Moo Beeja koji je dao sve od sebe i verovatno se dobrano preznojio da napravi ovo.
Pesma Old School je ona koju stalno mogu da slusam,ovde 2pac odaje postovanje svim "starim" hip hop glavama sa semplovanim refrenom
i wouldnt be here today if old school didnt pave the way
Album zavrsavamo pesmama Outlaw,posvecenu svim mladim banditima na ulicama koji umiru prevremeno,i neprevazidjenom pesmom So Many Tears koja je emocijalno toliko nabijena,da vas nece ostaviti ravnodusnim.Pesma je trebala da bude kolaboracija sa Big Stretchom,2pacovim prijateljem,ali posle izdaje,izbacen je sa pesme.
Maestralan Pocetak,a takav i kraj..
Kod kritika je album veoma dobro prosao,i gotovo trenutno je smatran neprevazidjenom klasikom i postavio se kao najbolji 2pacov album,koji je izdat u pravom trenutku.
Album koji ulazi u istoriju bez razmisljanja,album cije ce se pesme godinama proucavati kao sto to rade sa Mocartovim delima.

Lyrics:9/10
Music:8/10
Interscope Records

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.