Albanija

Kakva bre Albanija. Tamo bi samo tenkom isao.

:zcepanje:

Prosle godine kad smo se vracali iz Grcke, decko mi predlio, cisto da vidi kako cu odreagovati da idemo u Ohrid, pa kroz Albaniju u Cg na par dana. Ja odusevljena i ajde i ajde...on nije hteo...na foru ' ne daj boze da nam se nesto desi, od koga a trazim pomoc'

I onda pocnemo o tome i odgovori su nam bili isti 'pomogli bi nekom Albancu u Srbiji da nam trazi pomoc'

Tako i oni....ja i sad verujem da ne bi imali nikakvih problema i bas super zbog teme, mislila sam da su iskustva losija!

Ja necu da mislim 'sta bi bilo kada bi bilo'.

Meni je dovoljno da znam da je tamo "zuta kuca" i koje bi to licemerje bilo da im jos ostavljam kintu i uticem na razvoj tzv albanskog turizma!

Mene samo interesuje zasto se ovom temom daje reklama toj nerazvijenoj zemlji?
Koja je poenta svega ovoga, mislim na to velicanje albanskog turizma (za koji ja, koja putujem stalno, ni ne cuh)!

Ja ovo smatram cistom provokacijom i nadalje se krajnje disnatciram!:evil:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Не само то, ради се о земљи (није држава јер елементе државности није имала од самог почетка вештачког формирања да би умањила утицај Грчке и Србије на Балкану и изигравала Турског трабанта) које је изразито непријатељски настројена према Србији...

које је изразито непријатељски настројена према Србији...
To nisi u pravu. Imam iskustva njih dvojice koji su bili na proputovanju kroz Albaniju i koji su dobrodosli jer su iz Srbije. Veliki deo istocne Albanije su hrishcani

Pa ako je zdrav i prav, normalno je da su odusevljeni - samo nek` pogleda dal` mu mozda ne fali koji bubreg ili sl!:mrgreen:

Pa samo da je to, mnogo je!!!!

Zanemariti tako nesto je prosto zapanjujuce!

Jevreji su na vrhu sveta najvise jer su medjusobno solidarni i svoje zrtve su uvek glorifikovali, a mi tako olako prelazimo da i zasluzujemo da nam se ponavlaju neke stvari.

Samo dalje agitujte za albansku "stvar", a ja odo` za Indiju - to je neverovatno dobra NOVA destinacija, vrlo jeftina, ali je zato skup avio prevoz jer se par puta preseda!
Ja cu pokusati iz Afrike pri povratku tamo da svratim, da vidim kako je (a moja sestra mi rece da je odlicno).

A tebi jerotije, kao i vd sa radoscu ostavljam albaniju!:mrgreen:

Svako bira destinaciju za sebe ne samo prema novcanim mogucnostima vec i prema svojoj pameti!:mrgreen:

Потсетник

Apsolutno je bezbedno nema nikakvih problema.
Kjafa san-Elbasan-Tirana- Skadar.Nema velike filozofije jedino sto mislim da je sad sredjena obilaznica oko Tirane da ne moras uci i ono skretanje pre Skadra(prelaz preko tog drvenog mostica-element da te potseti ipak gde se nalazis!)

Bezocna siptarska propaganda.I u I sv.ratu su siptari ubijali srpske vojnike za zuto dugme sa uniforme,mislila stoka da je zlato verovatno,ili nas toliko vole pa da oim ostane uspomena.:)
Albaniju treba zaobilaziti u sto vecem luku,a ko trazi djavola,dobice ga.:)

Da li je bezbedno putovati kroz Albaniju od Ohrida do Crne Gore i koji je najbolji put?

Bezocna siptarska propaganda.I u I sv.ratu su siptari ubijali srpske vojnike za zuto dugme sa uniforme,mislila stoka da je zlato verovatno,ili nas toliko vole pa da oim ostane uspomena.:)
Albaniju treba zaobilaziti u sto vecem luku,a ko trazi djavola,dobice ga.:)
niko ovde ne govori o istoriji ili o ljubavi.
pitanje je bilo, da li je bezbedno proputovati.
ja sam prolazio više puta i zaista nisam imao problema.

Boze sacuvaj :hahaha: Od tolikih destinacija da idem u Albaniju, pa jedino da sam poludela:mrgreen: Skoro sam pretrazujuci agencije i aranzmane naletela na jednu agenciju iz Nisa koja na prvoj strani sajta reklamira letovanje na Albanskoj obali, odmah sam pomislila da su na sajt agencije upali Albanski hakeri :rotf:. Nisam mogla da verujem da ja to stvarno vidim:zcepanje:

Boze sacuvaj :hahaha: Od tolikih destinacija da idem u Albaniju, pa jedino da sam poludela:mrgreen: Skoro sam pretrazujuci agencije i aranzmane naletela na jednu agenciju iz Nisa koja na prvoj strani sajta reklamira letovanje na Albanskoj obali, odmah sam pomislila da su na sajt agencije upali Albanski hakeri :rotf:. Nisam mogla da verujem da ja to stvarno vidim:zcepanje:

:dontunderstand: sta je toliko smesno...nedavno sam citala putopis o Albanskoj obali na jednom stranom sajtu...hmmm...to sto nama nije interesantno ne znaci da i drugi imaju takvo misljenje :aha:

:dontunderstand: sta je toliko smesno...nedavno sam citala putopis o Albanskoj obali na jednom stranom sajtu...hmmm...to sto nama nije interesantno ne znaci da i drugi imaju takvo misljenje :aha:
Slazem se, kao sto je nekima interesantno, tako je i meni smesno kad procitam " letovanje u Albaniji ". Izvinjavam se ako sam nekoga uvredila sa virtualnim smehom :mrgreen: Ako neko bude isao - Srecan mu put, ja sam sigurna da necu nikada, a ima mnogo razloga......

kao i vecina nisam imala neko misljenje za albaniju,i bilo mi je cudno i da pomislim da cu nekad otici tamo al nikad ne reci nikad :D...naime bila sam proslog leta,isla iz cg preko skadra..i mogu reci samo pozitivno..2 noci sam bila u tirani,u privatnom hostelu,prosla kroz drac,fier,i bila par dana na njihovom moru,u mestu Vlora..prelepo je,jonsko more,cisto,naspram onog u cg klasa..bili u vili na samoj obali sa svojim rstoranom i privatnom plazom..u supermarketu imaju i nasu robu :) kad kazes da si iz srbije nema nikakvih problema,naprotiv,oduseve se,cak vise vole da im dodju gosti iz srbije nego sa kosova,koliko sam razumela nisu u nekoj ljubavi..kao sto je neko vec rekao jos se tamo gradi i ulaze,i za koju godinu tamo ce biti stvarno super..sto se tice tirane,meni se grad svidja,doduse siri centar manje-vise,imaju prelepe kafice,restorane...sve u svemu prelepo iskustvo i sigurno cu ici jos koji put..

kao i vecina nisam imala neko misljenje za albaniju,i bilo mi je cudno i da pomislim da cu nekad otici tamo al nikad ne reci nikad :D...naime bila sam proslog leta,isla iz cg preko skadra..i mogu reci samo pozitivno..2 noci sam bila u tirani,u privatnom hostelu,prosla kroz drac,fier,i bila par dana na njihovom moru,u mestu Vlora..prelepo je,jonsko more,cisto,naspram onog u cg klasa..bili u vili na samoj obali sa svojim rstoranom i privatnom plazom..u supermarketu imaju i nasu robu :) kad kazes da si iz srbije nema nikakvih problema,naprotiv,oduseve se,cak vise vole da im dodju gosti iz srbije nego sa kosova,koliko sam razumela nisu u nekoj ljubavi..kao sto je neko vec rekao jos se tamo gradi i ulaze,i za koju godinu tamo ce biti stvarno super..sto se tice tirane,meni se grad svidja,doduse siri centar manje-vise,imaju prelepe kafice,restorane...sve u svemu prelepo iskustvo i sigurno cu ici jos koji put..

kakve su cene smestaja, cene u restoranima i kaficima?

Samo vi zajebavajte,ali Albanija ce za nekih dvadesetak godina biti top turisticko letovaliste. Turska je pre 30 godia bila gora od Albanije,dosli strani investitori,sredili i sad je jedna od najboljih svestkih letovalista. Bugarska isto,Grcka takodje nije bila nesto specijalno. Investitori i traze takva trzista,neotkrivena,gde ce uz manja ulaganja ostvarili velik profit...

kakve su cene smestaja, cene u restoranima i kaficima?

Sto se tice smestaja,u tirani smo sobu u hostelu placali oko 25 evra,na moru su cene oko 30-40..mi smo bili na samoj obali,sopstveni restoran,parking,plaza..u prodavnicama i restoranima koliko se secam cene su malo nize u odnosu na cg..
u pravu si Petre,a tamo vec dolazi dosta turista iz inostranstva,italijani,englezi,cesi..ja odande nosim samo pozitivno iskustvo,i ne treba imati neke preterane predrasude..iskreno opet bih pre tamo otisla nego u hrvatsku..al opet to je moje misljenje :D

ljudovi....vidim da ima polazak 12.juna za Albaniju ...jel neko bio skoro?????? jel neko bio ikako??? u agenciji kazu da gotovo svakog meseca odlazi grupa dole i da su prezadovoljni.... ali bih ja da cujem nekog ko nije iz agencije....deluje mi jako jako primamljivooooo :worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:

Moj brat je proslog leta iz Grcke isao kroz Albaniju za Crnu Goru...Na granici su se cudili kad su videli srpske tablice,kaze da se mnogo gradi pored obale,dosta Rusi kupuju zemlju.Rucali su u restoranu,cene pristojne i jakooo ljubazni.Engleski slabo ko govori...Nisu imali neprijatnosti,proveli su ceo dan u Albaniji.Ako sam pomogla,drago mi je

Back