Albanci prekopali srpsko groblje u Severnoj Mitrovici; Napravili put preko kostiju sahranjenih

Ne postoji nešto kao "djelomična kapitulacija". To je oksimoron i to žešći.
Наравно да постоји, да не улазимо у теоретске расправе. До "Бриселских споразума" Срби на северу КиМ су имали суштинску, фактичку аутономију.

Наравно да постоји, да не улазимо у теоретске расправе. До "Бриселских споразума" Срби на северу КиМ су имали суштинску, фактичку аутономију.
Očekuješ nešto racionalno od njega? Pa to je ustaša koji je odabrao nick po imenu partije čiji poslanici u hrvatskom saboru počinju i završavaju govore sa “za dom spremni!”

Ne može ustaša da me iznervira ni u ludilu.Vi ste puni zla zreli za večni ad.
Da si dobar čovek ne bi dolazio na Srpski forum da provociraš za šiptarske interese.
Puca meni i za vas i za njih. Ja ovdje nastupam kao neovisni promatrač uz kokice i dajem opservacije iz pozicije nekog koga boli kita za vaše razmirice.

Postoji uvjetna kapitulacija. Ali Kumanovski sporazum nije to. NATO je srpskoj policiji, vojsci i pravosuđu te svim drugim organima vlasti naredio da se isele u najkraćem mogućem roku. Srpska strana nije dobila ništa zauzvrat.

Moraš biti oprezan od živih a mrtvi nisu baš nešto zlonamjerni!
Можда нису они злонамерни али од Бога дође казна за живота што се чини грех. Свако ко свесно прави пут преко гробља не знам шта добро може да очекује у животу.

U blizini Hrama Svetog Dimitrija u Severnoj Mitrovici teškom mehanizacijom prokopan je put preko starog srpskog groblja.
Put je, kako su nam preneli meštani koji žive u blizini, napravljen samo za potrebe jednog Albanca čija kuća treba da počne da se obnavlja.
Kako kažu, put tu nikada nije bio i niko ih nije obavestio da će ići preko srpskog groblja. Na zemljanom putu nalaze se mašine albanskog izvođača radova, a tik uz put mogu da se vide stari nadgrobni spomenici. Oni koji su stradali zbog ovog građevinskog zahvata verovatno će biti odneti zajedno sa šutom i kamenjem.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=24&nav_category=640&nav_id=2420760
Otišao sam na licu mesta da se uverim i video nešto što mogu samo ljudske zveri.
Pogledam gore u nebo vidi se jedan dron kako snima neke Srbe prate da im neko ne popali mašine.
Šta da radim kažem sebi kada vidim da niko živi u Srbiji ni ne pomišlja nešto da nam pomognu još i odmažu pa se naše iseljavanje sada nastavlja brže, jače, naprednije.

Све би било другачије да нисте ономад гласали за Вучића.

Back