Albanci prekopali srpsko groblje u Severnoj Mitrovici; Napravili put preko kostiju sahranjenih

Далеко било. Просто не знам за раније.
Pa upravo ti o tome i govorim. Možda krave se*u po grobljima tvojih, mojih i svačijih predaka u 10-om ili 15-om koljenu, možda im psi otkopavaju kosti i žvaču ih, ali stvar je u tome da mi to - ne znamo. A tu se hvataš nekih relativno bližih predaka za čije grobove nitko dugo ne brine. Što, ovi dalji i daleki preci su nebitni i manje vrijedni?

Ne znam što kaže zakon, ali mislim da država nije dužna brinuti o starim i zapuštenim grobljima. Amerikanci su izgradili brojne zgrade na mjestima nekadašnjih groblja. Ako se groblje ne koristi, onda se ne smatra funkcionalnim.
Postoji zakon o javnim grobljima i u Srb, Kosovu, Hr itd. Ovo groblje je prestalo sa upotrebom 1950.

Pa upravo ti o tome i govorim. Možda krave se*u po grobljima tvojih, mojih i svačijih predaka u 10-om ili 15-om koljenu, možda im psi otkopavaju kosti i žvaču ih, ali stvar je u tome da mi to - ne znamo. A tu se hvataš nekih relativno bližih predaka za čije grobove nitko dugo ne brine. Što, ovi dalji i daleki preci su nebitni i manje vrijedni?
Kada vi hrvati prihvatite odgovornost zločina vaših predaka prema Srbima možemo dalje na ovu temu.Ali to se na ovom svetu neće nikada dogoditi.

Моје лично вишедеценијско искуство са Арнаутима је следеће, не тврдим да су и сада такви:
- веома вредни и јаки физички радници
- ненадмашни у копању
- добри стрелци
- веома поуздани у послу - реч је реч
- са једним можеш да будеш чак и одличан пријатељ, тројица су већ банда
- чврсти борци у боксу
- лоши војници
- одлични разбојници
...

Наравно да нису, али написах, не знам.

Моје лично вишедеценијско искуство са Арнаутима је следеће, не тврдим да су и сада такви:
- веома вредни и јаки физички радници
- ненадмашни у копању
- добри стрелци
- веома поуздани у послу - реч је реч
- са једним можеш да будеш чак и одличан пријатељ, тројица су већ банда
- чврсти борци у боксу
- лоши војници
- одлични разбојници
...
E sad si me podsjetio. U prodaji je neloša knjiga nekog stranog autora o povijesti bandita i razbojništva. Naravno, jedno poglavlje je posvećeno Balkanu.

Back