Albanci poticu sa Kavkaza

i ovo da ne zaboravim

gledajte mozda vas udje u poslu, ako vec insistirate da znate sto vise za albance i niste vi srbi jedini sto ste toliko mnogo zainteresovani za albansko poreklo, i drugi narodi su zainteresovani za to, covecanstvo na sirom smislu je zainteresovano za nasu istoriju, kako je bilo zainteresovana za ATLANTIDU,STARE EGIPCANE, ASTEKE, HELENE itd, Covecanstvo je zainteresovano i ima mnogo teorije za albance, grke, egipcane jer kod ovih naroda svet nadje sebe.

Atlantidjani i Acteci su izumrli, pa njihovu istoriju mora neko drugi da istrazuje.

Grci i Egipcani su, hvala Bogu zivi, pa su svoju istrazivali i istrazuju.

Albancima se ljudi bave, jer njih same (bar dobar deo njih) ne zanima njihova istorija, bar ne prava, u svakom slucaju.

I iskreno meni mi je drago sto ima toliko mnogo tema ovde sto su vezane za moj narod, jer mi ne postujemo sebe ko vi sto postujete nas, diskutirate, trazite u stare knjige vezujete nas sa starim Carstvima ko sto je bila Kaukazna Albanija, vezujete nas sa srednom istokom itd, u sve te teritorije za koje vi kazite da su postali albanci, bile su teritorije gde cvetalo civilizacija, jer u to vreme Evropa bila hladna divlja djungla sa ljudima koji su jeli ljude.

Slazem se. To je srpska viteska tradicija da neprijatelja treba upoznati i postovati.

S druge strane, vama Bosancima se slabo bavimo, posto vas verovatno znamo ko zlu paru. :hahaha:

Jeste, sve te teritorije su cvetale i kao sto vidis u svakoj od njih albanskim precima nesto nije valjalo, uvek ih je neko huskao na drzavu u kojoj su ziveli, uvek su dizali bune i jebavali se po planinama umesto da zive ko sav normalan svet.

Ipak i ako ove vase teorije daju mog naroda prednost, mi nismo nasli dokaze da smo dosli od te zemlje, i ako mi svidja da kazem da smo imali svoje slove pre 2000 god, ( jer u to vreme kaukazski albanci pisali su knjige i imali su carstvo) ipak ja volim istinu ne hocu da lazem sam sebe, BOLJE REALNI DIVLJI BALKANAC NEGO CIVILIZOVANI LAZNI AZIJATIK.

Ja sam oduvek hteo da ti kazem da si divljak, ali sam se plasio da to ne shvatis kao uvredu.

Ali, svaka cast, lepo je da si iskren.

Milane,
Prvo ja ne posmatram te neprijateljom ko sto ti posmatras mene, nije moj cilj ovde da pisem protiv srba i srpske istorije.
Moj cilj ovde je da ucim vas da odvojite dnevnu poltiku iz istorije, da gledate stinu u oci i da vratite kicmu i da ne zatvorite oci kad vidite nesto sto je istina.
Nista lose ne dodje srbima ako su albanci potomci ilira. Ja znam i verujem da pola srba su bili iliri, i tu cinjenicu gledam u oci. Nesto ne mogu da prihvatim u moju glavu, zasto su te srbizovani iliri, promenili tako lako jezik. Morali ste da cuvate taj zlatni jezik ko mi, i sada biste bili ponosni sa vasom istorijom zajedno s nama, i ne bi morali da se bavite tudjem istorijem.
Za coveka je bitno da zivi onako kako se oseca a ne onako kako drugi hoce da se ponase, za mene je bitno to, sto ja znam ko sam bio ko sam i ko cu biti ( Bio sam ilir, sam albanac i bicu evropianski albanac.
Znam da vama je tesko jer srbi iskreno da priznamo su u Identitetnu krizu, vec vekovima. Vi ne znate jos sta ste, neki od vas kazu da ste Slaveni, drugi kazu iliri, arapi, persijanci, samari, balticki sorbi, germani itd.
A ne mozete da nadjete ni jednog albanaca sto kaze nesto drugo osim ALBANCI SU POTOMCI ILIRA, albanci znaju ko su, mi to znamo vekovima.

Ja ne mrzim srbe ko sto ne mrzim nijednog naroda, ali naravno najvise volim moj albanski narod, moju istoriju i moj buducnost.

Milane, znas zasto sam pisao malo pre to IDENTITETNU KRIZU, vi ste mnogo duboko u identitetnu krizu, vi gledate crkvu i religiju ko spasilaca vase nacije, jer jos niste nasli nesto drugo sto bi spasio vas etnicki identitet.
Za nas religija nije nista jer mi nemamo tu krizu sto vi imate, kod nas religija i nacija su veoma razlicite stvari, mi bez nijedne religije otajemo albanci, vi bez religije necete vise biti srbi, ako bi ste bili na primer katoliki vi biste zvali sebe Hrvati, ako bi ste bili Muslimani vi biste zvali sebe Gorani ili Bosanci, to je identitecna kriza.
TO JE RAZLIKA MEDJU VAS I NAS

ALBANCI IMAJU TRI RELIGIJE ALI SU ALBANCI

SRBI IMAJU TRI RELIGIJE ALI NISU VISE SAMO SRBI, VEC GORANI, HRVATI, MUSLIMANI, TRBESHI itd

Milane,
Prvo ja ne posmatram te neprijateljom ko sto ti posmatras mene, nije moj cilj ovde da pisem protiv srba i srpske istorije.
Moj cilj ovde je da ucim vas da odvojite dnevnu poltiku iz istorije, da gledate stinu u oci i da vratite kicmu i da ne zatvorite oci kad vidite nesto sto je istina.
Nista lose ne dodje srbima ako su albanci potomci ilira. Ja znam i verujem da pola srba su bili iliri, i tu cinjenicu gledam u oci. Nesto ne mogu da prihvatim u moju glavu, zasto su te srbizovani iliri, promenili tako lako jezik. Morali ste da cuvate taj zlatni jezik ko mi, i sada biste bili ponosni sa vasom istorijom zajedno s nama, i ne bi morali da se bavite tudjem istorijem.
Za coveka je bitno da zivi onako kako se oseca a ne onako kako drugi hoce da se ponase, za mene je bitno to, sto ja znam ko sam bio ko sam i ko cu biti ( Bio sam ilir, sam albanac i bicu evropianski albanac.
Znam da vama je tesko jer srbi iskreno da priznamo su u Identitetnu krizu, vec vekovima. Vi ne znate jos sta ste, neki od vas kazu da ste Slaveni, drugi kazu iliri, arapi, persijanci, samari, balticki sorbi, germani itd.
A ne mozete da nadjete ni jednog albanaca sto kaze nesto drugo osim ALBANCI SU POTOMCI ILIRA, albanci znaju ko su, mi to znamo vekovima.

Ja ne mrzim srbe ko sto ne mrzim nijednog naroda, ali naravno najvise volim moj albanski narod, moju istoriju i moj buducnost.

Milane, znas zasto sam pisao malo pre to IDENTITETNU KRIZU, vi ste mnogo duboko u identitetnu krizu, vi gledate crkvu i religiju ko spasilaca vase nacije, jer jos niste nasli nesto drugo sto bi spasio vas etnicki identitet.
Za nas religija nije nista jer mi nemamo tu krizu sto vi imate, kod nas religija i nacija su veoma razlicite stvari, mi bez nijedne religije otajemo albanci, vi bez religije necete vise biti srbi, ako bi ste bili na primer katoliki vi biste zvali sebe Hrvati, ako bi ste bili Muslimani vi biste zvali sebe Gorani ili Bosanci, to je identitecna kriza.

SRBI IMAJU TRI RELIGIJE ALI NISU VISE SAMO SRBI, VEC GORANI, HRVATI, MUSLIMANI, TRBESHI itd

SRBI SU I HRVATi I BOSANCI! TO VAM JE TITO POMOGAO DA LAKSE OKUPIRATE KOSOVO! :rtfm:

Milane,

Ovom na 50 mesta treba da odgovoris dok ukapira, jeee... :roll:

i ovo da ne zaboravim

gledajte mozda vas udje u poslu, ako vec insistirate da znate sto vise za albance i niste vi srbi jedini sto ste toliko mnogo zainteresovani za albansko poreklo, i drugi narodi su zainteresovani za to, covecanstvo na sirom smislu je zainteresovano za nasu istoriju, kako je bilo zainteresovana za ATLANTIDU,STARE EGIPCANE, ASTEKE, HELENE itd, Covecanstvo je zainteresovano i ima mnogo teorije za albance, grke, egipcane jer kod ovih naroda svet nadje sebe.

I iskreno meni mi je drago sto ima toliko mnogo tema ovde sto su vezane za moj narod, jer mi ne postujemo sebe ko vi sto postujete nas, diskutirate, trazite u stare knjige vezujete nas sa starim Carstvima ko sto je bila Kaukazna Albanija, vezujete nas sa srednom istokom itd, u sve te teritorije za koje vi kazite da su postali albanci, bile su teritorije gde cvetalo civilizacija, jer u to vreme Evropa bila hladna divlja djungla sa ljudima koji su jeli ljude.

Ipak i ako ove vase teorije daju mog naroda prednost, mi nismo nasli dokaze da smo dosli od te zemlje, i ako mi svidja da kazem da smo imali svoje slove pre 2000 god, ( jer u to vreme kaukazski albanci pisali su knjige i imali su carstvo) ipak ja volim istinu ne hocu da lazem sam sebe, BOLJE REALNI DIVLJI BALKANAC NEGO CIVILIZOVANI LAZNI AZIJATIK.

gledajte i ovo ako imate vreme

http://www.eliznik.org.uk/EastEurope/History/language_tree.htm

Ovaj link koji si postavio je cista glupost SRBI NISU SLOVENI !!!
Vecina Srba, Albanaca , Hravata i Muslimana vode isto poreklo ....
Srbi su starosedeoci na Balkani i sinonim za Srbe je bio Ilir ....
Hravit su se na svoje poreklo pljunuli posel pada okupacije od strane Austro-Ugarske ....
Bosnjaci za vreme kumunizma....
Albanci su kao Turski vlasi ( stocari ) promenili veru( ne svi ) i uzeli ime od doljaka .....
Srbi i dan danas ponosno nose svoje ime , ali su promenili pismo .....
Dok su Makedonci i Crno gorci Srbi koji su se zarad svoje koristi okrenuli protiv sopstvenog naroda ....

ako se dokaze drugacije promenicu svoje misljenje :bye:

Ovaj link koji si postavio je cista glupost SRBI NISU SLOVENI !!!
Vecina Srba, Albanaca , Hravata i Muslimana vode isto poreklo ....
Srbi su starosedeoci na Balkani i sinonim za Srbe je bio Ilir ....
Hravit su se na svoje poreklo pljunuli posel pada okupacije od strane Austro-Ugarske ....
Bosnjaci za vreme kumunizma....
Albanci su kao Turski vlasi ( stocari ) promenili veru( ne svi ) i uzeli ime od doljaka .....
Srbi i dan danas ponosno nose svoje ime , ali su promenili pismo .....
Dok su Makedonci i Crno gorci Srbi koji su se zarad svoje koristi okrenuli protiv sopstvenog naroda ....

ako se dokaze drugacije promenicu svoje misljenje :bye:

Tačnije 19,6 % stanovnika Albanije (uključujući i one koji smeju ili ne smeju da se izjasne kao Srbi) i 7,8 % stanovnika Kosova i Metohije, možda su analize rađene i na severu, taj podatak ne znam

Poslednja izmena:
podaci svajcarskog instituta za genetiku
14% Hellenen
18%Thraker
2% Vikings
20% slavs

Slav 30 %
Illyrian 21 %
Teuton 18 %
Celtic 14 %
Phoenician 9 %
Hellenic People 6 %
Vikings 2 %

20% slavs
20% phoenician
5% macedonian (in north more than 18%)
35% Hellenen

15%slavs
15%hellenen
5% pheonician

15% hellenen
5%phoenician
20% germanic
5% hunnen
15% slavs

14% Hellenen
18%Thraker
2% Vikings
20% slavs

Slav 30 %
Illyrian 21 %
Teuton 18 %
Celtic 14 %
Phoenician 9 %
Hellenic People 6 %
Vikings 2 %

20% slavs
20% phoenician
35% Hellenen

15%slavs
15%hellenen
5% pheonician

15% hellenen
5%phoenician
20% germanic
5% hunnen
15% slavs

Ove tvoje laži smo već jednom prošli

14% Hellenen
18%Thraker
2% Vikings
20% slavs

Slav 30 %
Illyrian 21 %
Teuton 18 %
Celtic 14 %
Phoenician 9 %
Hellenic People 6 %
Vikings 2 %

20% slavs
20% phoenician
35% Hellenen

15%slavs
15%hellenen
5% pheonician

15% hellenen
5%phoenician
20% germanic
5% hunnen
15% slavs

:hahaha: e a ja reko da pricamo ozbiljno .....

14% Hellenen
18%Thraker
2% Vikings
20% slavs

Slav 30 %
Illyrian 21 %
Teuton 18 %
Celtic 14 %
Phoenician 9 %
Hellenic People 6 %
Vikings 2 %

20% slavs
20% phoenician
35% Hellenen

15%slavs
15%hellenen
5% pheonician

15% hellenen
5%phoenician
20% germanic
5% hunnen
15% slavs

i u ovoj svojoj lazi si se pokopao,aj kad bi se pozivali na laznu istoriju,mi vama SAMO kosovo,a vi nama tamo gde zive SLAVS :lol:
al pazi sad,sto ne spomenu "bosance,hrvate i crnogorce"? :dontunderstand: :hahaha:

14% Hellenen
18%Thraker
2% Vikings
20% slavs

Slav 30 %
Illyrian 21 %
Teuton 18 %
Celtic 14 %
Phoenician 9 %
Hellenic People 6 %
Vikings 2 %

20% slavs
20% phoenician
35% Hellenen

15%slavs
15%hellenen
5% pheonician

15% hellenen
5%phoenician
20% germanic
5% hunnen
15% slavs

Preuzeto sa:

http://www.svajcarskiinstitutzagenetiku.gov.ba :super:

A zna se da ga cuvaju samo Albanci, a? :think:

Tacno Milane , samo mi Albanci ga cuvamo , to je jos jedan dobar dokaz u vezi Albanaca i Ilira :rumenko:
Vidis ga ovde :

Za bolju informaciju taj pas nikada nije se zvao Sarplaninac , nego ILIRSKI OVCARSKI PAS , tako je bio registrovan sve do negde 1940 , kad su jugoslovenski vlasti pokusali sakriti istinu izmedzu Ilira i Albanaca ..
Evo ti i jos originalni dokumenat
The Molosser continued to be known as 'the
Albanian dog' until 1939,
when FCI (International Cynological Federation) recognized it with a new general name, 'the Illyrian shepherd dog', which name the dog carried officially until 1957. However, in 1957, under the request and political pressure by Yugoslav authorities, who attempted to deny any link between Albanians and Illyrians, FCI changed the official name of the dog into; 'Yugoslav Mountain Sharr dog' (Yugoslovenski Sarplaninac). The Mountain Sharr, the dogs usual habitation, at the time was mainly under Yugoslav administration but overwhelmingly inhabited by Albanians.
Nevertheless, three years later (in 1960), 'the Yugoslav Institute of the Dog' filmed the first documentary on 'Sarplaninac' nowhere other than in the Albanian villages of the Sharr mountain, showing Albanians as the original breeders of this great dog. (watch the documentary of priceless cultural importance - The film shows real images of fight with wolves)

Ove tvoje laži smo već jednom prošli

ЛАЖИ ?

ТО СУ ТЕШКЕ РЕЧИ.

ДА ЈЕ НЕШТО ЛАЖ,

ТО ТРЕБА ДОКАЗАТИ.

Ја бих рекао, да се више ради о "заблуди", али и то треба доказати.

А, о чему, је стварно реч,

ако желимо праву истину, морамо имати увид у методологиу рада.

Укратко, на чему се темеље резултати истраживања.

Овако, можемо само нагаџати.

ЛАЖИ ?

ТО СУ ТЕШКЕ РЕЧИ.

ДА ЈЕ НЕШТО ЛАЖ,

ТО ТРЕБА ДОКАЗАТИ.

Ја бих рекао, да се више ради о "заблуди", али и то треба доказати.

А, о чему, је стварно реч,

ако желимо праву истину, морамо имати увид у методологиу рада.

Укратко, на чему се темеље резултати истраживања.

Овако, можемо само нагаџати.

Конкретно, она "анализа" је наручена и сама по себи недоследна, јер једна иста категорија за једну земљу се тумачи на један начин а за другу на други начин... то може да буде само лаж....друго , нигде нема података за Косово иако је "анализа" пласирана 2009. године, него они извлаче податке из Албаније која има потпуно другачију генетску слику од Косова... то не само да је лаж него и превара..... и на крају ове бројке се не слажу ни са једном озбиљном анализом која је рађена професионално.....
Најинтересантнија ствар у свему је како нема ни једног потомка Трачана у Грчкој и Македонији а Албанија их пуна:dash:

Конкретно, она "анализа" је наручена и сама по себи недоследна, јер једна иста категорија за једну земљу се тумачи на један начин а за другу на други начин... то може да буде само лаж....друго , нигде нема података за Косово иако је "анализа" пласирана 2009. године, него они извлаче податке из Албаније која има потпуно другачију генетску слику од Косова... то не само да је лаж него и превара..... и на крају ове бројке се не слажу ни са једном озбиљном анализом која је рађена професионално.....
Најинтересантнија ствар у свему је како нема ни једног потомка Трачана у Грчкој и Македонији а Албанија их пуна:dash:

Ima , ali ih kriju .... isto kako i vi !
Pogotovo Grcku , kad su i drazvu stvorili Albanci tamo , dovoljan dokaz je to :)

Poslednja izmena:

Рачунајучи од године 551. Балкан, у етничком смислу постаје врло кохерентан.

Имајучи у виду ту чињеницу;

Врло, је важно да се презентира тачно у ком делу Албаније су идентификовани потомци Трачана, Илира, а и феничана. Сматрам да они који су израдили анализу, да су и дужни да даду тај податак.

Потпуно се слажем по односу питања о Трачанима, не само у Р.Македонији, и целој Грчкој, но и на читавом Балкану.

Уосталом историјски Трачани су били најбројнији народ на свету после Индуса.

Рачунајучи од године 551. Балкан, у етничком смислу постаје врло кохерентан.

Имајучи у виду ту чињеницу;

Врло, је важно да се презентира тачно у ком делу Албаније су идентификовани потомци Трачана, Илира, а и феничана. Сматрам да они који су израдили анализу, да су и дужни да даду тај податак.

Потпуно се слажем по односу питања о Трачанима, не само у Р.Македонији, и целој Грчкој, но и на читавом Балкану.

Уосталом историјски Трачани су били најбројнији народ на свету после Индуса.

Ма то , уопште и није анализа већ фалсификат којим се служе....

Back