"Albanci i Hrvati su braća po oružju"

Grlić Radman: Hrvatska će postaviti vojnu bazu na KiM​


Grlić Radman: Hrvatska će postaviti vojnu bazu na KiM
Foto: Anadolija | Grlić Radman: Hrvatska će postaviti vojnu bazu na KiM
Srna06.05.2021 11:22
PRIŠTINA - Ministar spoljnih poslova Hrvatske Gordan Grlić Radman rekao je danas u Prištini da je Hrvatska odlučila da postavi vojnu bazu na Kosovu i Metohiji.

"Odlučili smo da na Kosovu postavimo vojnu bazu koja će uticati na stabilnost regiona", rekao je Radman poslije razgovora sa ministrom dijaspore i spoljnih poslova samoproglašenog Kosova Donikom Gervalom.
Radman je rekao da se Hrvatska "protivi bilo kojoj promjeni granica u istočnoj Evropi".
"Podržavamo bilateralni dijalog između Kosova i Srbije i nadamo se da će se naći rješenje. Nadamo se da će razgovori biti nastavljeni u junu", rekao je Radman.
Prema njegovim riječima, Hrvatska daje punu podršku liberalizaciji viznog režima za građane samoproglašenog Kosova i "nastaviće da gaji prijateljske odnose".
Radman će se tokom dana sastati sa predsjednikom samoproglašenog Kosova Vjosom Osmani i predsjednikom Vlade Aljbinom Kurtijem.
 
albanci i nacionalni hrvati su zajednice ljudi bez vere u samog sebe. ljudi bez savesti kojima je politčki cilj za koji su se vezali važniji od svake druge ljudske vrednosti. žali bože zašto se rodili. i oprosti im. nisu se sami uneredili.

čast izuzecima ako ih ima.
Zašto si položio pionirsku zakletvu, rekavši da ćeš braniti bratstvo naroda svojom rečju
 
Nije ćaća mislio na Srbe, no, primilo se u narodu kao da je mislio, primilo se i kod nas i kod vas, a zapravo je ćaća krivo shvaćen...

Ma znam, jadan...on baš nije mislio na Srbe, samo je, eto, slučajno, izabrao da koristi određeni termin....

To "SlavoSerbi" i tako...

A to je, realno, ne baš pismenom, i ne baš pametnom narodu ( vašem, a i našem) opasno ličilo na ono što imaju pored sebe...Srbe...

Uglavnom, mislio ćaća, ili ne mislio...rezultat znamo. 100 godina shranja, i antisrpske politike.

Doduše, nije to samo vaša krivica.

Za to što smo sa vama pravili državu, a ne gledali svoja posla, kakva su da su, smo samo mi krivi.

No, to je prošlost.

Sadašnjost je da Hrvatska i Srbija, u političkom smislu, bez ikakvih problema mogu da se ponašaju kao da ona druga i ne postoji.

Mogu, ali to očigledno Hrvatska neće.
 
Ma znam, jadan...on baš nije mislio na Srbe, samo je, eto, slučajno, izabrao da koristi određeni termin....

To "SlavoSerbi" i tako...

A to je, realno, ne baš pismenom, i ne baš pametnom narodu ( vašem, a i našem) opasno ličilo na ono što imaju pored sebe...Srbe...

Uglavnom, mislio ćaća, ili ne mislio...rezultat znamo. 100 godina shranja, i antisrpske politike.

Točnije, postoje u Starčevića dva etnički obojena izraza za izdajnike hrvatskog naroda, 'Slavoserbi' i 'Madžarolci', ovisno o smjeru kojem su izdajnici naginjali, ili prema jugosrbskom, ili prema mađarskoaustrijskom...

Da, ćaća nije mislio na etničke Srbe, štoviše, taj pojam je označavao etničke Hrvate, ne možeš biti izdajnik Hrvata ako nisi Hrvat, a i druge koji rade protiv vlastitog naroda, ali eto, primilo se kao krilatica protiv etničkih Srba u Hrvatskoj, s političkim posljedicama koje su nam poznate, jel'...

Doduše, nije to samo vaša krivica.

Za to što smo sa vama pravili državu, a ne gledali svoja posla, kakva su da su, smo samo mi krivi.

No, to je prošlost.

Ja krivim alavost, jbg, alavost vas je skupo koštala, a zapravo i nas, a i još bi mogla, vas pogotovo, kod nas se nekako čini da je alavost za teritorijem prošla, barem u mainstream politici, a kod vas je to još uvijek aktualno...

Sadašnjost je da Hrvatska i Srbija, u političkom smislu, bez ikakvih problema mogu da se ponašaju kao da ona druga i ne postoji.

Mogu, ali to očigledno Hrvatska neće.

A Srbija, jadna, samo hoće da ju svi ostave na miru :mrgreen:
 
Da, ćaća nije mislio na etničke Srbe, štoviše, taj pojam je označavao etničke Hrvate, ne možeš biti izdajnik Hrvata ako nisi Hrvat, a i druge koji rade protiv vlastitog naroda, ali eto, primilo se kao krilatica protiv etničkih Srba u Hrvatskoj, s političkim posljedicama koje su nam poznate, jel'...

Ma da, nije...pa što onda izdajnike hrvatskog naroda nije nazvao SlavoHrvatima, nego mu se, eto, baš nešto omaklo što opasno implicira na Srbe...
Inače, ćaća je Srbe ionako smatrao Hrvatima, što mu nije uzeti za loše, to je bilo u duhu tih nacionalizama 19-tog veka.

Ja krivim alavost, jbg, alavost vas je skupo koštala, a zapravo i nas, a i još bi mogla, vas pogotovo, kod nas se nekako čini da je alavost za teritorijem prošla, barem u mainstream politici, a kod vas je to još uvijek aktualno...

Tu ću se složiti. Iza tih "jugoslovenskih" planova, kad se skinu romantični pokrivači, uvek je alavost. Što se tiče alavosti za teritorijom u mejnstrim politici, mislim da je to i u Srbiji prošlo. Pitanje Kosova je nešto drugo.
 
Osim kad su u pitanju Hrvati, muslimani, Albanci, e onda niste neutralni :klap:
Mi rvate ne diramo već više od 20 godina, to što vi ne možete da se rešite kompleksa manje vrednosti u odnosu
na nas, je vaš problem, ne naš.

Na koga si tačno mislio sa "muslimani"?

Tek albance ne diramo, idemo kod njih na letovanje, fin bre narod, šta lupetaš?

A ako si mislio na šiptare - e, to je već druga priča, njih ni albanci ne vole, samo vi rvati im se uvlačite u bulju...
 
Ma da, nije...pa što onda izdajnike hrvatskog naroda nije nazvao SlavoHrvatima, nego mu se, eto, baš nešto omaklo što opasno implicira na Srbe...

Pa odrednica 'Slavoserb' je politički smjer, smjer prema 'sveslavenstvu' pod Beogradom, kao što je i odrednica 'Madžarol' politički smjer prema Mađarskoj i Tirolu (Austriji, jel'), to nisu etničke odrednice nego političke, no, tko bi se zamarao finesama, jel'...

'Slavoserb' je zapravo bio zamišljen kao pogrdan naziv za političke Jugoslavene u Hrvatskoj, a činjenica jest da je bilo i Hrvata i Srba, a i ostalih, koji su bili politički Jugoslaveni, a ima ih i danas, vjerovao ti ili ne, a činjenica jest i to da je većina hrvatskih Srba naginjala jugoslavenstvu/Beogradu, a skoro nijedan za Hrvatsku :mrgreen:

Inače, ćaća je Srbe ionako smatrao Hrvatima, što mu nije uzeti za loše, to je bilo u duhu tih nacionalizama 19-tog veka.

Što bi rek'o jedan mudar čovjek: "Srbi i Hrvati su jedan te isti komad kravlje balege koji je kotač zaprežnih kola povijesti slučajno prerezao na pola" :hahaha:

Tu ću se složiti. Iza tih "jugoslovenskih" planova, kad se skinu romantični pokrivači, uvek je alavost. Što se tiče alavosti za teritorijom u mejnstrim politici, mislim da je to i u Srbiji prošlo. Pitanje Kosova je nešto drugo.

Pa da, alavost za teritorijem, i to je još možda imalo smisla dok smo kao narodi bili u demografskoj expanziji, sad kad izumiremo ja mislim da to više nema apsolutno nikakvog smisla, šta će ti teritorij kad i ovo što imaš zjapi prazno i pusto, ono, besmislica nad besmislicama...
 
Mi rvate ne diramo već više od 20 godina, to što vi ne možete da se rešite kompleksa manje vrednosti u odnosu
na nas, je vaš problem, ne naš.

Na koga si tačno mislio sa "muslimani"?

Tek albance ne diramo, idemo kod njih na letovanje, fin bre narod, šta lupetaš?

A ako si mislio na šiptare, e to je već druga priča, njih ni albanci ne vole, samo vi rvati im se uvlačite u bulju...

I bolje vam je da se ne kačite s nama :per:
 

Back
Top