Alatke iz kuhinje

Jel misliš na prave miksere, ili "one druge"??:dontunderstand:
Što se tiče pravog, ja kupila onaj vamp crni gorenje, i još uvek radi!(da ga ne ureknem):super:
A onaj drugi još dobro miksuje, s obzirom da je malo prosedeo jer muti već 17 godina i to vrlo dobro!:zcepanje:
P.S. Redovno ga servisiram!:hahaha:
 
Svratila danas u "Tempo" u Novom Sadu.
tamo (još uvek) ima neki mikser koji je pre nekog vremena bio u katalogu kao "profesionalni". Liči na one slike koje ste postavljele, samo nije tako lep ;).
Posude su od Inoxa, nisam videla jačinu, ali cena je nešto iznad 10000dinara.
Inače ima i neki Kenwood (kućni) mislim da je 300W, ali ono što mi se dopalo je posuda... znatno je veća od ovih standardnih (pretpostavljam da onda može i da muti veću količinu). Njegova cena je oko 5000.
 
ljudi ja cu vas sutra obavestiti o jednoj radnji u kojoj ima miksera.Prosto me sramota da pisem o tome jer su profi a meni trljaju nos svaki dan jer prolazim tuda na posao,ponekad sebe prosto iznenadim koliko sam pametna,a nekad bih nosila kofu sa peskom na glavi ko noj,od misa ne vidim slona,ako se tako kaze.Proveravam cene i verujem da su jake jer je firma profi,ali boze moj mozda nas i iznenade.
Eto vidis Smehic kako ja umem lepo da pisem o mikserima,a ako ubodemo neku lepu cenu pa sve pokupujemo iste,onda ces morati da nas pustis da razmenjujemo iskustva...
 
ljudi ja cu vas sutra obavestiti o jednoj radnji u kojoj ima miksera.Prosto me sramota da pisem o tome jer su profi a meni trljaju nos svaki dan jer prolazim tuda na posao,ponekad sebe prosto iznenadim koliko sam pametna,a nekad bih nosila kofu sa peskom na glavi ko noj,od misa ne vidim slona,ako se tako kaze.Proveravam cene i verujem da su jake jer je firma profi,ali boze moj mozda nas i iznenade.
Eto vidis Smehic kako ja umem lepo da pisem o mikserima,a ako ubodemo neku lepu cenu pa sve pokupujemo iste,onda ces morati da nas pustis da razmenjujemo iskustva...
Odmah pogađaj popust na količinu! :)
 
ljudi ja sam juce opravdano bila odsutna,danas kupljen mikser,evo umutio je cetiri torte pa ga sad malo odmaram.nisam kupila onaj mnogo skupi vec kenwud od 400 w i iako skeptik po pitanju novih stvari skidam mu kapu,nista ne mora da se cak ni sa stranica skida spatulom,mislila sam da ce to biti problem ali nije.Sve preporuke za one koji hoce da ga kupe.Cena 23.600 din,na akciji u tehnomaniji.
 
ljudi ja sam juce opravdano bila odsutna,danas kupljen mikser,evo umutio je cetiri torte pa ga sad malo odmaram.nisam kupila onaj mnogo skupi vec kenwud od 400 w i iako skeptik po pitanju novih stvari skidam mu kapu,nista ne mora da se cak ni sa stranica skida spatulom,mislila sam da ce to biti problem ali nije.Sve preporuke za one koji hoce da ga kupe.Cena 23.600 din,na akciji u tehnomaniji.

Daco,čestitam na kupovini :D
Znači preporučuješ ga :think:
Onda je vreme da se skupljaju parice :whistling:
 
Можда и ово буде део неке теме. Почело са миксерима, али и ситнице типа корпица за мафине, подлога за торте, кутија за колаче и слично су веома битне. Мислим да не треба отварати нову тему, само рецимо овде давати такве информације у оквиру ове или неке друге, како већ одлучите.
 
Daco,zanima me koliko belanaca moze da muti taj mikser? ja imam isto kenwoodov mikser od 750W,6 brzina a posuda 4,6 l i doneo mi poznanik iz Italije,kostao 380 eurica.slican tome je u metrou ali mnogo skuplji,medjutim,cini mi se da je spor s obzirom koliku snagu ima.svaki obicni rucni mikser brze umuti belanca nego ovaj ali zato kad on umuti,belanca sa secerom su tako kremasta ali volumenski manja jer nema toliko vazduha u belancima,kora bude o.k. ali me nervira sto mucenje duze traje.jeli to slucaj sa svim planetarnim mikserima ili je ovaj naprosto sporiji? :think:
 
i meni se ucinilo prvi dan da radi sporije,ali ne sporije krece,ne pravi odmah onu penu i umuti ih dovoljno brzo da mi nije cudno.Juce sam mutila 10 belanaca bez da se umazao gore(znas na sta mislim)tako da verujem da moze i 12 glatko.ja koristim bas krupna jaja.A veruj mi u ovom periodu dok sam bila bez njega bile su mi to tantalove muke,raditi sa obicnim mikserom mesec dana je bio uzas,sto za ruke,sto sam gubila vreme.Slatku pavlaku muti 1.5 litar za nekih 7-10 minuta bas cvrsto.Jedino sto kad radim filove od pudinga,moram da iskljucim,promesam spatulom jer hoce margarin da se zalepi na nekim mestima za ciniju i onda promenim mesalice,prvo mutim sa onim trouglom,pa onda stavim onu zicu.Zadovoljna sam,ima 400 w.Ma samo da ga ne drzim u rukama.
 
Hmmmm, ih ajd ga znaj .:dash: Treba mi jedan kvalitetan samostojeći mikser , što reče neko prije samo da ga ne držim u ruci .:zper: Ovaj što sam ranije spomenula bosch mum je izgleda i jedno i drugo , nisam obratila pažnju na razliku . Znači - mikser :manikir:
 

Back
Top