АЛ КАИДА ТРЕНЕР НА КОСОВУ - НАСИЉЕ НАЈВЕЋИ БИЗНИС

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.177
Nasilje, najveći biznis (5): Al Kaida, trener na Kosovu



General u penziji i bivši direktor srpske Vojno-bezbednosne agencije Momir Stojanović kaže da Srbiji i celom Balkanu preti velika opasnost od terorista, pripadnika Al Kaide, koji su stacionirani u Bosni i Hercegovini. Na prvi znak vođa iz Saudijske Arabije i Avganistana, Balkan će se razgoreti.

151116_051514s1_f.jpg
Teroristi na čekanju: Momir Stojanović​


- Mi smo imali proverene podatke da su se u ratu u Bosni i Hercegovini, na strani Bosanaca borili pripadnici, pa i čelni ljudi Al Kaide. Nakon rata u Bosni prešli su na teritoriju Kosova i Metohije. Predano su radili na formiranju Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), sve vreme u saradnji sa albanskim separatističkim odredima Hašima Tačija i Haradinaja - kaže Stojanović.


Teroristi su imali dva velika uporišta, jedan u Smonici kod Đakovice i drugi na prostoru Drenice, u selu Gornja Prekaz.


- Ove dve jedinice imale su različite zadatke. Prva je prihvatala teroriste na dvonedeljnu obuku, naoružavala ih i raspoređivala na celu teritoriju Kosova. Druga jedinica je imala obavezu da teroriste ujedini i disciplinuje. Svi su oni bili debelo plaćeni, a plaćao ih je albanski separatistički pokret. Ujedno su održavali satelitske veze sa svojim vođama u Saudijskoj Arabiji i Avganistanu - kaže Stojanović.


Po završetku rata na Kosovu, pripadnici Al Kaide su se vratili u Bosnu i razvrstali se u nekoliko sela. Najviše ih ima u selu Broćna kod Maglaja. Dobili su bosanska dokumenta i zasad je njihova aktivnost zaleđena.


- Od njih preti velika opasnost jer su u bliskim vezama sa vođstvom vehabija, ali i vođama Al Kaide, Hamasa i Hezbolaha. Ukoliko se desi da budu u bilo kom smislu izneverena očekivanja Albanaca o nezavisnosti Kosova, oni će se aktivirati i ugroziti bezbednost celog regiona, ponajviše Srbije - tvrdi Stojanović.
Stručnjaci u penziji

"Mogućnosti Srbije da se odbrani od eventualnog napada terorista su vrlo male. Ne možemo se ni pravovremeno zaštititi, jer zbog prisustva mirovnih snaga na Kosovu, nemamo pristup poverljivim informacijama. I sama Srbija je vukla nesmotrene korake, pa je povukla i penzionisala veliki broj ljudi koji su godinama pratili sve što se dešavalo na Kosovu i koji su vrlo dobro poznavali tamošnje prilike i kretanje terorista", kaže Momir Stojanović.


***************************************************
Nasilje, najveći biznis

претходно објављени текстови у вези теме:

1. Srbija, meta terorizma
2. Od vehabije do biznismena
3. Odmazda za smrt Bin Ladena
4. Osveta Tadiću i ministru prosvete

http://www.vesti-online.com/Vesti/T...je-najveci-biznis-5-Al-Kaida-trener-na-Kosovu
Sutra:
- Nasilje, najveći biznis (6): Džihad ratnici u kratkim pantalonama





*******************************************************************************************

Ево у какво су нас блато гурнули ови најјЕвропљани и остали олош!!! :dash:
 
Nasilje, najveći biznis (5): Al Kaida, trener na Kosovu



General u penziji i bivši direktor srpske Vojno-bezbednosne agencije Momir Stojanović kaže da Srbiji i celom Balkanu preti velika opasnost od terorista, pripadnika Al Kaide, koji su stacionirani u Bosni i Hercegovini. Na prvi znak vođa iz Saudijske Arabije i Avganistana, Balkan će se razgoreti.

151116_051514s1_f.jpg
Teroristi na čekanju: Momir Stojanović​


- Mi smo imali proverene podatke da su se u ratu u Bosni i Hercegovini, na strani Bosanaca borili pripadnici, pa i čelni ljudi Al Kaide. Nakon rata u Bosni prešli su na teritoriju Kosova i Metohije. Predano su radili na formiranju Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), sve vreme u saradnji sa albanskim separatističkim odredima Hašima Tačija i Haradinaja - kaže Stojanović.


Teroristi su imali dva velika uporišta, jedan u Smonici kod Đakovice i drugi na prostoru Drenice, u selu Gornja Prekaz.


- Ove dve jedinice imale su različite zadatke. Prva je prihvatala teroriste na dvonedeljnu obuku, naoružavala ih i raspoređivala na celu teritoriju Kosova. Druga jedinica je imala obavezu da teroriste ujedini i disciplinuje. Svi su oni bili debelo plaćeni, a plaćao ih je albanski separatistički pokret. Ujedno su održavali satelitske veze sa svojim vođama u Saudijskoj Arabiji i Avganistanu - kaže Stojanović.


Po završetku rata na Kosovu, pripadnici Al Kaide su se vratili u Bosnu i razvrstali se u nekoliko sela. Najviše ih ima u selu Broćna kod Maglaja. Dobili su bosanska dokumenta i zasad je njihova aktivnost zaleđena.


- Od njih preti velika opasnost jer su u bliskim vezama sa vođstvom vehabija, ali i vođama Al Kaide, Hamasa i Hezbolaha. Ukoliko se desi da budu u bilo kom smislu izneverena očekivanja Albanaca o nezavisnosti Kosova, oni će se aktivirati i ugroziti bezbednost celog regiona, ponajviše Srbije - tvrdi Stojanović.
Stručnjaci u penziji

"Mogućnosti Srbije da se odbrani od eventualnog napada terorista su vrlo male. Ne možemo se ni pravovremeno zaštititi, jer zbog prisustva mirovnih snaga na Kosovu, nemamo pristup poverljivim informacijama. I sama Srbija je vukla nesmotrene korake, pa je povukla i penzionisala veliki broj ljudi koji su godinama pratili sve što se dešavalo na Kosovu i koji su vrlo dobro poznavali tamošnje prilike i kretanje terorista", kaže Momir Stojanović.


***************************************************
Nasilje, najveći biznis

претходно објављени текстови у вези теме:

1. Srbija, meta terorizma
2. Od vehabije do biznismena
3. Odmazda za smrt Bin Ladena
4. Osveta Tadiću i ministru prosvete

http://www.vesti-online.com/Vesti/T...je-najveci-biznis-5-Al-Kaida-trener-na-Kosovu
Sutra:
- Nasilje, najveći biznis (6): Džihad ratnici u kratkim pantalonama





*******************************************************************************************

Ево у какво су нас блато гурнули ови најјЕвропљани и остали олош!!! :dash:

JA SVE VREME OVDE O TOME GOVORIM ALI ME NIKO NE SLUSA NITI CITA!:sad2: Jos ako Turci doju na Kosovo moracemo da se SVI borimo, nadam se da ce nam Rusi pomoci sa nesto oruzija i ljudstva stacioniranog u Nisu od EU tesko da cemo dobiti pomoc jer su oni pod prismotrom imperijalista.... Ako Turci probiju tu prvu liniju koja ce najverovatnije biti u Kursumliji onda Evropljani SPASHAVAJ SE KO MOZE! :pop:Bech je na 1000km odatle.... a mi cemo se boriti dok ne izginemo do poslednjeg... nema nam druge....:rtfm::mafijas::besan2::jede:
 
Ja, za razliku od tebe znam ovog brkatog generala i imam veoma lose misljenje o njemu,
Tadica znam iz vidjenja,,:per:

ma koga bre boli ku*ac shta o bilo kome misli tvoja stranachki orijentisana debela ******, ovo je chinjenica shto je chovek rekao i to znamo svi da je tako vec dobrih 20 godina i shta ti sad tu mrsish muda koji moj
 
JA SVE VREME OVDE O TOME GOVORIM ALI ME NIKO NE SLUSA NITI CITA!:sad2: Jos ako Turci doju na Kosovo moracemo da se SVI borimo, nadam se da ce nam Rusi pomoci sa nesto oruzija i ljudstva stacioniranog u Nisu od EU tesko da cemo dobiti pomoc jer su oni pod prismotrom imperijalista.... Ako Turci probiju tu prvu liniju koja ce najverovatnije biti u Kursumliji onda Evropljani SPASHAVAJ SE KO MOZE! :pop:Bech je na 1000km odatle.... a mi cemo se boriti dok ne izginemo do poslednjeg... nema nam druge....:rtfm::mafijas::besan2::jede:

Људи се зезају, не верују А СТРУЧЊАЦИ УПОЗОРАВАЈУ... погледај овај наш идиЈот Срђа Поповић (члан ДС-а) шта ради у сред Београда:

5. 05. 2011. 07:13h | J. Jelovac - Vesti
Nasilje, najveći biznis (1): Srbija, meta terorizma

http://www.vesti-online.com/Vesti/T...i-biznis-1-Srbija-meta-terorizma#comment-info

Na Fakultetu političkih nauka u Beogradu Canvas, bivši Otpor drži kurseve za rušenje režima, a stručnjaci upozoravaju da tako postajemo legitimna meta terorističkih napada. Još od 70-ih septembar je u svetu postao crni mesec za krvave akcije, a novi mudžahedini se regrutuju među plavokosim i plavookim Amerikankama.
151100_051512s4_f.jpg
Egipćani su za rušenje vlasti u svojoj zemlji obučavani u Beogradu​


Egipćanin Muhamed Adel u ispovesti za poznati američki časopis "Forin polisi" otkrio je da je za rušenje vlasti u svojoj zemlji bio obučavan u Beogradu. Obučavali su ga članovi Canvasa, nekadašnjeg Otpora, koje predvodi Srđa Popović. Muhamed je znanje koje je stekao za tih nedelju dana "studija" u Beogradu preneo svojim saradnicima sa kojima je rušio režim u Egiptu.


Organizacija Canvas je, po sopstvenom priznanju, u prethodnih 10 godina obučavala kadar za obaranje režima u više od 50 država. Beograd je tako nezvanično postao stecište svetskih "revolucionara".


Da taj mač ima i drugu oštricu koja se zove terorizam, objašnjava dr Darko Trifunović sa beogradskog Fakulteta za bezbednost. On kaže da se mladi revolucionari mahom iz islamističkih zemalja obučavaju na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Samim tim što vlast u Srbiji prećutno odobrava rad Canvasa, radikalni islamistički terorizam nam kuca na vrata.

- Visoki državni zvaničnici su dovoljno drski da rad ove organizacije u više navrata nazovu i najboljim srpskim brendom. Neki od njih i sami su članovi Canvasa, što dovodi u opasnost sve građane Srbije, jer na ovaj način država učestvuje u takozvanom specijalnom ratu. Ako se iz Beograda organizuje akcija na teritoriji 50 zemalja, među kojima su Egipat, Kuba, Liban, Palestina, Belorusija i Ukrajina, logično je očekivati povratni udarac svrgnutog režima. Srbija postaje legitimna meta za izvođenje terorističkih akcija - ističe Trifunović.

151097_051512s1_f.jpg
DIREKTOR CANVASA: Srđa Popović​



Vojni analitičari i stručnjaci smatraju da ubistvo Osame bin Ladena može biti povod za konačni obračun islama i hrišćanstva, a ceo svet će se naći na putu besa islamističkih terorista. Ne smemo zaboraviti jednu od Ladenovih izjava da nikako nije zadovoljan situacijom na Balkanu. "Naša braća u Bosni pate, naša braća na Kosovu pate".

Profesor sa Fakulteta političkih nauka Dragan Simeunović kaže da ova i slične izjave terorista predstavljaju razlog za brigu.

- Iako će se neko zapitati zašto bi Albanci na Kosovu patili ako dobijaju Kosovo, ne treba zaboraviti da se Bin Laden obraćao ekstremistima koji se time nisu zadovoljili, već bi hteli da uzmu i jug Srbije, deo Makedonije i Crne Gore. A takvih ima sasvim dovoljno da budu sledbenici terorističkih namera Al kaide - kaže Simeunović.

Al Kaida je već dugo svetska briga broj jedan, međutim, terorizam nije počeo njenim nastankom. Sama reč proizlazi iz termina "teror" i pojavljuje se prvi put za vreme jakobinske diktature u francuskoj revoluciji. Neki upravo jakobinsku revoluciju doživljavaju kao preteču terorizma, za druge je to ubistvo ruskog cara Aleksandra Drugog Romanova...

Darko Trifunović sa Fakulteta za bezbednost smatra da je islamistički terorizam nastao u Velikoj Britaniji.

- Britanske obaveštajne službe stvorile su vehabije u 18. veku. Ovaj obrazacprihvatili su kasnije nacisti, pa su tako stvorene dve SS terorističke jedinice. Njihove uzde su držali muftija jerusalimski El Huseini, Himler i Hitler. Čak je i Alija Izetbegović kao mladić bio pripadnik organizacije El Hidaja, koja je regrutovala bosanske mladiće za nacističke organizacije. Nakom fašista, koncept islamskog terorizma preuzeli su Amerikanci u ratu u Avganistanu. Mudžahedinski dobrovoljci koji su tokom 80-ih godina prošlog veka odlazili u Avganistan da se bore protiv snaga SSSR-a osnovali su Al Kaidu. Kada su ih iskoristili u Avganistanu, Amerikancima više nisu bili potrebni. Zato je Amerika njihova prva i najveća meta - kaže Trifunović.

Za svojih skoro 20 godina postojanja Al Kaida je počinila brojne napade svuda u svetu, u kojima je poginulo više hiljada ljudi. Ova militantna islamistička grupa ujedinila je muslimanske fundamentaliste i radikalne sunite u pozivu na sveti džihad. Najčešća meta bila je Amerika, ali tu su bile i Britanija, Saudijska Arabija, Turska, Španija...

Najžešći udari terorista bili su na Njujork i Vašington 11. septembra 2001. i Beslan u Rusiji 1. septembra 2004. Septembar je tako postao crni mesec. Prvi put je ovaj epitet zaradio 1970, kada je jordanska armija napala palestinske izbegličke logore i napravila pokolj u kome je stradalo najmanje 5.000 Palestinaca. Razlog je bio to što je jordanski kralj Husein zaključio da Palestinci koji su utočište našli u njegovoj kraljevini predstavljaju opasnost za državu.

Termin crni septembar narednih godina će koristiti i razne druge terorističke grupe, uključujući i onu koja je u Minhenu 1972. masakrirala izraelski olimpijski tim. Terorizam 70-ih i 80-ih godina uglavnom se svodio na otmice aviona, pa su u to vreme agenti Mosada bili obavezna pratnja u izraelskim avionima kao obezbeđenje. Tako su zaradili nadimak leteći šerifi...

Danas se teroristi najčešće odlučuju na podmetanje bombi na prometnim mestima, a svetski terorizam dobija i novo lice. Prošle godine je uhapšena 46-godišnja plavokosa i plavooka Amerikanka Kolin Laros koja je prešla na islam i prozvala se Džihad Džejn. Otputovala je u Švedsku da na svoju ruku likvidira karikaturistu koji je 2007. nacrtao proroka Muhameda kao psa!

Terorizam se nikad neće iskoreniti, predviđaju stručnjaci. Istoričar Čarls Tili objašnjava da je nasilje vodeći princip Evrope već stotinama godina, a razlog je jednostavan. Uvek se isplati!

Najveće terorističke organizacije




  • AL KAIDA - Osnovana 80-ih godina prošlog veka. Cilj je da širom sveta uspostave panislamski kalifat i obore sisteme vlasti koje oni smatraju neislamskim.
  • HAMAS - Grupa je aktivna od 1987. i drži vlast dobijenu na izborima na teritoriji Gaze. Cilj im je da ostvare palestinsku državu na mestu Izraela.
  • TALIBANI - nastali početkom 90-ih. Zalažu se za najstrože pridržavanje šerijatskih zakona ikad viđenih u muslimanskom svetu. Bore se u gerilskim bitkama ili terorizmom protiv NATO-a i vlade Avganistana.
  • HEZBOLAH - Osnovan 1982. godine. Cilj im je da ojačaju političku moć u Libanu, suprotstave se Izraelu i spreče mirovne pregovore na Bliskom istoku.
  • CRVENI KMERI - Aktivni još iz 70-ih godina prošlog veka. Žele da obore vladu Kambodže.
  • KOLUMBIJSKE REVOLUCIONARNE NAORUŽANE SNAGE (FARC) - Sa aktivnošću su počeli 1965. godine. Želja im je da u Kolumbiji uspostave marksistički režim.
  • EGIPATSKI ISLAMSKI DžIHAD (AL DžIHAD) - Pojavili su krajem 70-ih prošlog veka. Dejstvuju uglavnom u Kairu, ali imaju mrežu i izvan Egipta, u Jemenu, Avganistanu, Pakistanu, Sudanu, Libanu i Velikoj Britaniji.
  • IRA - Osnovana je 1969. godine, a njen cilj je da istera britanske snage iz Severne Irske i ostvari ujedinjenje Irske.
  • ETA - Aktivna od 1959. Cilj joj je da osnuju nezavisnu državu Baskiju u koju bi ušle četiri španske provincije na severu Španije i tri sa juga Francuske.
  • CRVENE BRIGADE - Nastali 1970. u Italiji. Cilj im je bio da stvore komunističko društvo putem oružane borbe. Između ostalog, ubili italijanskog premijera Alda Mora 1978. i oteli generala SAD Džejmsa Dozijera 1981.
 
Nema on muda .... ima piku.

a *** greshka usled brzog kucanja... idem sad da zavrshim rad a ako bude neke frke ovog bb shiptara cu prvog da eliminishem! :)

A Arkan, Skorpioni i sijaset drugih terorista organizovanih pod blagoslovom drzave o njima nista ?

shipac, rachunaj da smo ti svi je*ali kevu onako kolektivno i napravili jedan dobar bukake... kapirash?
 
A Arkan, Skorpioni i sijaset drugih terorista organizovanih pod blagoslovom drzave o njima nista ?

Buhahaha poredis Al Kaidu sa Arkanom?Preporucio bi vam da dovedete na ovaj forum nekog pametnijeg i razumnijeg sunarodnika(ako takav postoji).Ovako samo odrzavate svoju dobro poznatu reputaciju.:lol:
 
Poslednja izmena:
Ne nego ti lupetas. jesi li mozda bio posle rata u Bosni i obisao mesta koja nastanjuju vehabije? Jesi li video koliko u tim selima ima tipicnih arapskih likova> jesi li mozda cuo koji jezikom govore medjusobom?
Nistao d toga nisi ali se*res li se*res za medalju. Koliko te placaju da se*res, hajde priznaj na krsti smo svi svoji, necemo siriti dalje.
 
Dačić: Nije realno da Kosovo ostane u sastavu Srbije!

Pa eto kad on tako kaže verovatno je to iz razloga što zna da će uskoro da dođe da živi kod vas ..... i da za vašu "demokraciju" pokloni bar jedan bubreg i jedno plućno krilo.

On kazao ono sta vecina misli :mrgreen: Nista nije slagao !!!
 
Idi vidi dal sam tamo pa mi javi a nemoj da se upustasu u razgovor o stojanovicu,
mrsim muda za dobro ove zemlje..
a ti

Hahahha koje glupe fore e Djukice Djukice... slushaj bre shto si tako ogranichen lepo ti kazem koji ***** Stojanovic koga bre briga za tog lika u pitanju je chinjenica da nam realno preti opasnost a ti naklapash o tome da li treba ili ne verovatni nekom tamo liku... :roll:

Za dobro ove zemlje? Chekaj, dobro za ovu zemlju je da zivimo u uverenju da je oko nas Diznilend a stanovnici Miki, Shilja itd... sve dok se ne chuje prva detonacija u Knezu? :eek:

On kazao ono sta vecina misli :mrgreen: Nista nije slagao !!!

Da, vecina... vecina vas prljavih shiptara.
 
Ne nego ti lupetas. jesi li mozda bio posle rata u Bosni i obisao mesta koja nastanjuju vehabije? Jesi li video koliko u tim selima ima tipicnih arapskih likova> jesi li mozda cuo koji jezikom govore medjusobom?
Nistao d toga nisi ali se*res li se*res za medalju. Koliko te placaju da se*res, hajde priznaj na krsti smo svi svoji, necemo siriti dalje.

Болиди воле да тандрчу и да уљујкују јавност - а за Босну и ја знам да је живи ужас од вехабија...
 

Back
Top