eremita
Zaslužan član
- Poruka
- 117.177
Nasilje, najveći biznis (5): Al Kaida, trener na Kosovu
General u penziji i bivši direktor srpske Vojno-bezbednosne agencije Momir Stojanović kaže da Srbiji i celom Balkanu preti velika opasnost od terorista, pripadnika Al Kaide, koji su stacionirani u Bosni i Hercegovini. Na prvi znak vođa iz Saudijske Arabije i Avganistana, Balkan će se razgoreti.
- Mi smo imali proverene podatke da su se u ratu u Bosni i Hercegovini, na strani Bosanaca borili pripadnici, pa i čelni ljudi Al Kaide. Nakon rata u Bosni prešli su na teritoriju Kosova i Metohije. Predano su radili na formiranju Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), sve vreme u saradnji sa albanskim separatističkim odredima Hašima Tačija i Haradinaja - kaže Stojanović.
Teroristi su imali dva velika uporišta, jedan u Smonici kod Đakovice i drugi na prostoru Drenice, u selu Gornja Prekaz.
- Ove dve jedinice imale su različite zadatke. Prva je prihvatala teroriste na dvonedeljnu obuku, naoružavala ih i raspoređivala na celu teritoriju Kosova. Druga jedinica je imala obavezu da teroriste ujedini i disciplinuje. Svi su oni bili debelo plaćeni, a plaćao ih je albanski separatistički pokret. Ujedno su održavali satelitske veze sa svojim vođama u Saudijskoj Arabiji i Avganistanu - kaže Stojanović.
Po završetku rata na Kosovu, pripadnici Al Kaide su se vratili u Bosnu i razvrstali se u nekoliko sela. Najviše ih ima u selu Broćna kod Maglaja. Dobili su bosanska dokumenta i zasad je njihova aktivnost zaleđena.
- Od njih preti velika opasnost jer su u bliskim vezama sa vođstvom vehabija, ali i vođama Al Kaide, Hamasa i Hezbolaha. Ukoliko se desi da budu u bilo kom smislu izneverena očekivanja Albanaca o nezavisnosti Kosova, oni će se aktivirati i ugroziti bezbednost celog regiona, ponajviše Srbije - tvrdi Stojanović. Stručnjaci u penziji
"Mogućnosti Srbije da se odbrani od eventualnog napada terorista su vrlo male. Ne možemo se ni pravovremeno zaštititi, jer zbog prisustva mirovnih snaga na Kosovu, nemamo pristup poverljivim informacijama. I sama Srbija je vukla nesmotrene korake, pa je povukla i penzionisala veliki broj ljudi koji su godinama pratili sve što se dešavalo na Kosovu i koji su vrlo dobro poznavali tamošnje prilike i kretanje terorista", kaže Momir Stojanović.
***************************************************
Nasilje, najveći biznis
претходно објављени текстови у вези теме:
1. Srbija, meta terorizma
2. Od vehabije do biznismena
3. Odmazda za smrt Bin Ladena
4. Osveta Tadiću i ministru prosvete
http://www.vesti-online.com/Vesti/T...je-najveci-biznis-5-Al-Kaida-trener-na-Kosovu
Sutra:
- Nasilje, najveći biznis (6): Džihad ratnici u kratkim pantalonama
*******************************************************************************************
Ево у какво су нас блато гурнули ови најјЕвропљани и остали олош!!!
General u penziji i bivši direktor srpske Vojno-bezbednosne agencije Momir Stojanović kaže da Srbiji i celom Balkanu preti velika opasnost od terorista, pripadnika Al Kaide, koji su stacionirani u Bosni i Hercegovini. Na prvi znak vođa iz Saudijske Arabije i Avganistana, Balkan će se razgoreti.
Teroristi na čekanju: Momir Stojanović
- Mi smo imali proverene podatke da su se u ratu u Bosni i Hercegovini, na strani Bosanaca borili pripadnici, pa i čelni ljudi Al Kaide. Nakon rata u Bosni prešli su na teritoriju Kosova i Metohije. Predano su radili na formiranju Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), sve vreme u saradnji sa albanskim separatističkim odredima Hašima Tačija i Haradinaja - kaže Stojanović.
Teroristi su imali dva velika uporišta, jedan u Smonici kod Đakovice i drugi na prostoru Drenice, u selu Gornja Prekaz.
- Ove dve jedinice imale su različite zadatke. Prva je prihvatala teroriste na dvonedeljnu obuku, naoružavala ih i raspoređivala na celu teritoriju Kosova. Druga jedinica je imala obavezu da teroriste ujedini i disciplinuje. Svi su oni bili debelo plaćeni, a plaćao ih je albanski separatistički pokret. Ujedno su održavali satelitske veze sa svojim vođama u Saudijskoj Arabiji i Avganistanu - kaže Stojanović.
Po završetku rata na Kosovu, pripadnici Al Kaide su se vratili u Bosnu i razvrstali se u nekoliko sela. Najviše ih ima u selu Broćna kod Maglaja. Dobili su bosanska dokumenta i zasad je njihova aktivnost zaleđena.
- Od njih preti velika opasnost jer su u bliskim vezama sa vođstvom vehabija, ali i vođama Al Kaide, Hamasa i Hezbolaha. Ukoliko se desi da budu u bilo kom smislu izneverena očekivanja Albanaca o nezavisnosti Kosova, oni će se aktivirati i ugroziti bezbednost celog regiona, ponajviše Srbije - tvrdi Stojanović. Stručnjaci u penziji
"Mogućnosti Srbije da se odbrani od eventualnog napada terorista su vrlo male. Ne možemo se ni pravovremeno zaštititi, jer zbog prisustva mirovnih snaga na Kosovu, nemamo pristup poverljivim informacijama. I sama Srbija je vukla nesmotrene korake, pa je povukla i penzionisala veliki broj ljudi koji su godinama pratili sve što se dešavalo na Kosovu i koji su vrlo dobro poznavali tamošnje prilike i kretanje terorista", kaže Momir Stojanović.
***************************************************
Nasilje, najveći biznis
претходно објављени текстови у вези теме:
1. Srbija, meta terorizma
2. Od vehabije do biznismena
3. Odmazda za smrt Bin Ladena
4. Osveta Tadiću i ministru prosvete
http://www.vesti-online.com/Vesti/T...je-najveci-biznis-5-Al-Kaida-trener-na-Kosovu
Sutra:
- Nasilje, najveći biznis (6): Džihad ratnici u kratkim pantalonama
*******************************************************************************************
Ево у какво су нас блато гурнули ови најјЕвропљани и остали олош!!!

Jos ako Turci doju na Kosovo moracemo da se SVI borimo, nadam se da ce nam Rusi pomoci sa nesto oruzija i ljudstva stacioniranog u Nisu od EU tesko da cemo dobiti pomoc jer su oni pod prismotrom imperijalista.... Ako Turci probiju tu prvu liniju koja ce najverovatnije biti u Kursumliji onda Evropljani SPASHAVAJ SE KO MOZE!
Bech je na 1000km odatle.... a mi cemo se boriti dok ne izginemo do poslednjeg... nema nam druge....



Plati pice da ti pricu ispricam,



Nista nije slagao !!!