Aktuelnosti: Iranske rakete, američki štit i Pridnjestrovlje

Izvinjavam se na predhodim lapsusisma
Mislio sam na Iranske, a ne na Iračke vojnike....:mrgreen:
Jeste glupo uporediti A1 i T55, čak i T72.....
Jedino, moje mišljenje, Iranaca je velika teritorija, ogromna, površina preko 1.3 mil km2.
mislim da je pet puta veći od Iraka.
Amerikanci su imali velikih problema sa logistikom, na svi sreću Iračani su bili ne organizovani i nisu je napadali. Nekoliko puta se seđavalo da tenkovi i jedinice koje napreduju prema Bagdadu ostaju bez goriva, to nije za šalu, jer u takvoj situaciji, još u pustinji, gde nemaš da se sakriješ, mratv si.
U Iranu je još gore, što može da omogući avijaciji da sa svojih skrivenih aerodroma napada logistiku i dovede u pitanje kopneni napad.
Ali napasti zemlju sa 60 mil stanovnika je ludost.
Napašće postrojenja i kraj.
 
Imaju Sahad 3 dometa 3 500 km , ali koliko, i pianje je preciznost, jer ako udare po civilima, doćiće do mediske hajke i ovi će ko zna šta da upotrebe.
Iskreno nisam da se dozvoli muslimanima nuklearna tehnologija.Ako im treba za civilne svrhe, neka plate da im se izgrade, kao što žele hrvati?, a ne da mi tu plamude.

Што не спречи Пакистан да развије нуклеарке? Он увелико има.
 
pa to irance i muci... u sustini i nije tako tesko pogoditi izrael, koliko bi bilo kobno da pogode civilnu zgradu u kojoj bi stradale stotine civila!! svet bi pojeo iran i radikalne islamiste... mada mislim da se neke zemlje tome i nadaju, jer bi ima dalo odresene ruke da se obracunaju sa neposlusnim rezimima... ok kojih bi i rusija digla ruke relativno brzo, ako do toga naravno dodje.
 
Pitanje je to:think:
Izrael poseduje sistem Arow i Arow 2 koji je namenjen ya borbu protiv balističkih raketa velikog dometa.
Imaju stacioniran Pac 3, tako da će biti pitanje efikasnostia ti sistemi su u upotrebi već sedam godina.
A ovi kao neće da im razore sve baze i postrojenja.
Drugo pitanje je koliko imaju balističkih projektila, Iranci da sve to odrade.

nek ih vec jednom napadnu, pa da vidimo kakav te protivbalisticke rakete imaju ucinak!
dosta je bilo testiranja u vestackim uslovima!
 
nek ih vec jednom napadnu, pa da vidimo kakav te protivbalisticke rakete imaju ucinak!
dosta je bilo testiranja u vestackim uslovima!

ja ne razumem ovakve postove... pa ako ih napadnu cena nafte ce otici u nedogled, a papak drzave kao nasa postace supak sveta ( sto realno i jesmo )... i onda ce vam amerika opet biti kriva, a jedva cekate taj rat!!
 
nek ih vec jednom napadnu, pa da vidimo kakav te protivbalisticke rakete imaju ucinak!
dosta je bilo testiranja u vestackim uslovima!

a gde su to Rusi testirali svoje sisteme
meni nije poznato dali je u poslednjih dvadeset godina neki Ruski avion ili u satavu neke druge avijacije obori, neki avion.
Osim jedan Irački mig 25 koji je pre okupacije Iraka oborio jednu bespilotnu letelicu tipa Predator.
Ili S300 ili S400, gde su se oni to dokazali, kaži mi molim te, baš bi voleo da znam.
Nemoj kao onaj, " to je Rusko i to mora da radi dobro "
 
Pa i Gruzija prkosi Rusiji isto kao i Iran Americi. Pa jel sad i Gruzija jaca od Rusije???!!!

ako je ovo neki odgovor meni, onda si u njemu dao pitanje na odgovor... ali prvo pogledaj geografski polozaj gruzije i irana... i spremsnost rusije i amerike da upotrebe svoju vojsku zarad vojne intervencije!!

amerika nece prezati od oruzja da zastiti svoje interese bilo gde bilo kada... dok rusi samo pricaju i kljucaju u prazno!

u ostalom danas je samo amerika super sila... svidelo se to tebi ili ne... imaju desetak puta veci vojni buzdet od rusije, a tehnolosli i logisticki niko nemoze da im pridje u narednih deset god.( najmanje )!
 
pa nemacka je prezivela hitlera pa vidi gde je danas... toliko o tome!

a druga stvar od amerike zavisi cela svetska ekonomija... jer ne znam firmu koja ne zeli da se uvali na amerisko trziste!
malo je neukusno da uporedjujes ameriku i hitlera dodirnih je tacaka malo, hitloerov je cilj bilo da ocisti zivotni prostor za germane od slovena i jevreja!
amerika ima cilja da se osigura se energentima za buducnost.
a sad sto ti jnih nevolis... ***, to je nekako tvoj problem, ali ako nisi primetio kako raste cena nafte, tako poskupljuje i svaki drugi artikal u prodavnicama, pa se malo zapitaj sta ce biti tek ako dodje do nekog veceg rara u zalivu!!!
 
venecuela ce prva... sta ce tek onda da jedu, pasce travu i grickace kamenje, jel... posto kontam da se braca rusi posto im uzmu to malo para za oruzje sigurno u nafti rate da primaju!!

indonezija ce prva da zavrne saraf americi... u to sam siguran, evo dajem levo jaje, ako se to desi... pogotovo sto ima oko 15% izvoza ide u ameriku ( tako da tesko da ce tolika zemlja da se odrekne toliko para )...a da ne zaboravimo da ima je vecina naoruzanja poreklom sa ( trulog i dekadentnog ) zapada, tu posebno treba naglasiti vazduhoplovstvo i mornaricu!

e da... a rusija ce prva da zavrne gas i naftu... moras mi tek onda reci od cega ce da zive... od proizvodnje bele tehnike, televizora... a ne ne, ceo svet ce da kupuje lade i moskvice, eto kako od cega se rusi da zive kad po tebi zavrnu naftu i gas ostatku sveta!!
pa malo pogledaj sta venecuela i ostale naftaske zemlje imaju od industrije ( nista )!!

e da je meni znati koju igru igras i na kojoj si talasnoj duzini?
 
Zavrnu li Venecuela, Iran, Rusija, Indonezija slavinu ostaje NATO bez nafte, a to ce za njih biti zesce sranje jer na svojoj teritoriji je nemaju dovoljno!

znas, ideja da oni mogu samo tako da zavrnu slavinu nije bas realna, nijedna zemlja nije toliko suverena da sme to da uradi bas tako, a da ne pominjemo da su sve to zemlja cije je industrija i bazirana na izvozu energenata, jer drugog bas i nemaju (osim rusije ali ni ona ne moze bez izvoza energeneta da prezivi)
sa druge strane sad imaju priliko velika nalazista koja jos ne eksploatisu ( a i sto bi kad mogu na silu tudja da otimaju)
ali ako napadnu iran cena nafte ode preko 300 $ po barelu i svi oni koji se mole da amerika napadne iran vrlo brzo ce po dzepu osetiti, kao i svi drugi
 
venecuela ce prva... sta ce tek onda da jedu, pasce travu i grickace kamenje, jel... posto kontam da se braca rusi posto im uzmu to malo para za oruzje sigurno u nafti rate da primaju!!

indonezija ce prva da zavrne saraf americi... u to sam siguran, evo dajem levo jaje, ako se to desi... pogotovo sto ima oko 15% izvoza ide u ameriku ( tako da tesko da ce tolika zemlja da se odrekne toliko para )...a da ne zaboravimo da ima je vecina naoruzanja poreklom sa ( trulog i dekadentnog ) zapada, tu posebno treba naglasiti vazduhoplovstvo i mornaricu!

e da... a rusija ce prva da zavrne gas i naftu... moras mi tek onda reci od cega ce da zive... od proizvodnje bele tehnike, televizora... a ne ne, ceo svet ce da kupuje lade i moskvice, eto kako od cega se rusi da zive kad po tebi zavrnu naftu i gas ostatku sveta!!
pa malo pogledaj sta venecuela i ostale naftaske zemlje imaju od industrije ( nista )!!

e da je meni znati koju igru igras i na kojoj si talasnoj duzini?

e ***, dejina ispace da sam od tebe prepisao :D:D
pozdrav
 
ja ne razumem ovakve postove... pa ako ih napadnu cena nafte ce otici u nedogled, a papak drzave kao nasa postace supak sveta ( sto realno i jesmo )... i onda ce vam amerika opet biti kriva, a jedva cekate taj rat!!

Па биће Америка крива... и не питамо се ми шта би волели ,шта не...реланост је да ће их напасти
 
Па биће Америка крива... и не питамо се ми шта би волели ,шта не...реланост је да ће их напасти

nemoj vaditi moje reci iz konteksta... ali postoji poslovica "sila boga ne moli", severna koreja je videla sta joj se sprema, a i koliko joj jadnog naroda umire svake godine, pa su srusili svoj reaktor... ovi iranci verovatno zele da se svi okrenu protiv njih, to je realnost... m smo pisali uz vetar `99 pa smo prosli kako smo prosli!

da se amerika nekog u svetu boji, tesko da mi napala i irak pre pet god.!
 
izmecu srede i cetvrtka raketne snage Irana (CGRI) su na vojnim manevrima ispalile ukupno 9 raketa (zemlja-zemlja, zemlja-vazduh i zemlja-more) od toga 3 projektila Shahab-3 dalekog dometa, ovde vojni strucnjaci kazu domet do 2000km (vidim gore neko je napisao da imaju domet prko 3000km) ali sve jedno dovoljno da dodje do Izraela sto je i prevashodni cilj Irana, ako uspeju da uspostave kontrolu nad Persiskim Golfom (prolazi 40% svetske nafte) ja ih ne bi nazvao "banana drzava"
iran_missile200.jpg
bilde
 

Back
Top