"АКО УКЉУЧИТЕ МАШИНУ ЗА ВЕШ НОЋУ КАЗНА 5.000 ДИНАРА, ИСТРЕСАЊЕ МРВА ДО 25.000! Ово је тачан списак казни по градовима!"

Postoji rucni usisivac ako koristis stoljnjak...Kada u krajnjem slucaju.Kako god ti da treses sa strane,vetar vrati na terase ispod tebe....
Могу мрве 99% да се покупе са... како ли се то зваше... Ручна справа, пластична, онако по ширини, а на сред те ширине је четка. Укупно је из два дела, горњег и доњег. Покупиш мрве, преврнеш и из поклопца истресеш мрве у канту.
 
Могу мрве 99% да се покупе са... како ли се то зваше... Ручна справа, пластична, онако по ширини, а на сред те ширине је четка. Укупно је из два дела, горњег и доњег. Покупиш мрве, преврнеш и из поклопца истресеш мрве у канту.

Руком могу да се покупе мрве у длан.
 
Могу мрве 99% да се покупе са... како ли се то зваше... Ручна справа, пластична, онако по ширини, а на сред те ширине је четка. Укупно је из два дела, горњег и доњег. Покупиш мрве, преврнеш и из поклопца истресеш мрве у канту.
Znam,ali nisam znao kako se zove taj aparat :)
Svejedno uvek ima nacin da to ne bacis komsiji ispod sebe.
 
Po novom paprene kazne: Komunalci dolaze zbog laveža pasa, veš-mašine, mrvica, usisivača

Beograd -- Žitelje stambenih zgrada u Srbiji uskoro očekuju novi, rigorozni propisi o stanovanju.

Foto: Prva TV

Foto: Prva TV​

Od 1. jula, po novom Zakonu, komšija će imati pravo da pozove komunalnu policiju ukoliko vaš pas bude glasno lajao, veš-mašina bude radila u neprikladno vreme, ili ako usisavate posle 23 sata.

Komunalna policija će moći uskoro da pokuca na vrata ukoliko vaš ljubimac lavežom bude smetao komšiji ili ostavlja "nered" iza sebe. Takođe, kazne se pišu ako komšija nije zadovoljan jer sušite veš na terasi, pušite u hodniku, majstorišete van dozvoljenog vremena, pa čak i ako su vam deca nemirna.

Konkretno, ukoliko pušite u liftu ili na stepenicama predlog kazne je 5.000 dinara. Ukoliko tresete tepih ili mrve sa terase i kroz prozor, kazna je do 25.000 dinara.
U Beogradu za skakanje u stanu kazna 5.000 dinara. Ukoliko se deca igraju loptom, to će roditelje koštati 5.000 dinara. Iz vašeg džepa uzeće 5.000 dinara za pušenje u hodniku i trešenje veša.
Komarac "probija" dozvoljene decibele

Foto: Prva TV

Foto: Prva TV​

Nekada se ranije kretalo na posao, pa se sa poslom ranije i završavalo. Dosadašnji kućni red od 14-17 časova je zbog toga imao smisla. Sada se kasnije ide na posao, pa tako i kasnije dolazi kući, zbog čega je ova satnica pomerena i važi od 16 do 18 h.
U vreme kućnog reda nije dozvoljena jačina zvuka veća od 30 decibela, što građane zbunjuje. Buka koju pravi komarac je 40 decibela. Iako su spremni na pravila, stanari nisu spremni da šapuću.
A ukoliko ste mislili da će kazne za kršenje kućnog reda u zgradama biti najrigoroznije u glavnom gradu, pogrešili ste. Čačani će morati da izdvoje velike količine novca ukoliko se zamere svojim komšijama.
U gradu kraj Zaparadne Morave za ostavljanje bicikla u hodniku i sušenje veša na terasi plaćaće se i do 25.000 dinara, a za curenje klime 75.000 dinara. Za lavež psa kazna je i do 100.000 dinara. Upravnici veruju da pravila sada deluju preterano, ali da će zaživeti.
"Očekujem da će građani u početku biti još netrpeljiviji, baš iz tog razloga 'prijavio me komšija' i ne samo komšija. Mi upravnici smo u obavezi da prijavljujemo nesavesne stanare, ali očekujem da ce u kratkom roku to sve biti dobro", za Prvu TV kaže Ljubiša Banovački, jedan od upravnika.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=06&dd=10&nav_id=1553249
 
Руком могу да се покупе мрве у длан.
Naravno da mogu... Kod nas je jedna komšinica istresala mrve redovno, kućepazitelja nije mrzelo da donese metlicu i da počisti sve ispod prozora (uključujući i njene mrve a i sve ostalo) i da joj na kvaku okači kesu sa svim tim đubretom.
Kaže da je od tada prestala da trese mrve kroz prozor. :lol:

To je odličan recept za takve kao što je @Kerkyra
 
Postoji rucni usisivac ako koristis stoljnjak...Kada u krajnjem slucaju.Kako god ti da treses sa strane,vetar vrati na terase ispod tebe....

Nema svako za rucni usisivac kad mu i ovaj obicni jedva radi, ali da skratim ovu bas malogradjansku pricu, ja ne bacam mrve komsiluku na prozor jer uglavnom i ne koristim stolnjak , meni bacaju, samo hocu da kazem da tom u uvodjenju kucnog reda ima i nekih preteranih stvari, a neke jesu opravdane.


To je odličan recept za takve kao što je @Kerkyra

Kladim se da si ti od onih koji sve to prvi rade a prebacuju drugome da se ne bi posumnjalo na njih. Znam takve.
 
Kladim se da si ti od onih koji sve to prvi rade a prebacuju drugome da se ne bi posumnjalo na njih. Znam takve.
Pa izgubila si opkladu, kao i uvek do sada, protiv mene. Ako nešto iskreno mrzim, to je štroka i prljavština na javnoj površini, a te koji to rade prezirem i želim da kazne budu još oštrije. Zar da dozvolimo da nam jedna Slovenija bude nedostižni uzor po pitanju čistoće i javnog reda?
 
Pa izgubila si opkladu, kao i uvek do sada, protiv mene. Ako nešto iskreno mrzim, to je štroka i prljavština na javnoj površini, a te koji to rade prezirem i želim da kazne budu još oštrije. Zar da dozvolimo da nam jedna Slovenija bude nedostižni uzor po pitanju čistoće i javnog reda?
Takodje.

Ali ja se za razliku od tebe ne "ispaljujem" preskupim kucnim masinama, za cistocu je dovoljno biti vaspitan i obazriv a ne bogat.

Na kraju,od svih stvari kojen MENI rade komsije, mrvice su mi najmanji problem ali ipak to nisam tako htela da istaknem, nego logikom tih komsija.


Meni mnogo vise smetaju nove neuklopljene zgrade u tihim uskim ulicicama gradskog jezgra koje strce kao cirevi medju starinskim kucama, i ne ocekujem da ce se tu useliti neko ko iole mari za druge, jer su skupi a skupo danas uglavnom imaju bahati. Takvima mozda treba zakon, ne nama obicnima, ali tebi eto smetaju bas i samo mrve sto mnogo vise govori o tebi.
 
Niko nije pričao o skupim mašinama. Voda je jeftina, kante stoje svuda. Danas idem za ženom u Balkanskoj koja ljušti čokoladu i papir baci na zemlju. Potrčim, dohvatim, sa osmehom vratim i kažem "ispalo Vam je", ona sa osmehom uze papir.... svaki put to uradim kad vidim da neko nešto baci.

Mrvice pokupim rukom ili istresem u kadu, pa sperem tušem. Nemam taj mali usisivač, ali se mislim da ga kupim zbog kola.
 
Данас сам опет скупљала кесетине по травњаку и бацала у контејнер. Ја и још један човек. Тако лепо зеленило, цвеће и грмље, штета да га кесе руже.
 
meni ta jeftina tarifa nishta ne znachi
isporbala mesec dana , isposhtovala sve, gotovo svakonocno pushtanje sud i vesh mashine , ushteda je bila 1000 din
pri tome ne mogu a da ne razmishljam da li ce se desiti neki pichvajz tipa poplave ili nestanka vode pa da shljakaju na suvo
 
Pa ti si poznata po ljubavi prema zivotnijama,cudi ma da zivis uopste na bilo kom drugom mestu osim Prokletija ili Durmitora...
@ tema
Sve razumem,ali klima ako nekome smeta,to je za lecenja.
Ja ne cujem ni svoju klimu koja je pored prozora,ispod terase mi je ulica u kojoj je nocu dozvoljeno kretanje velikih teretnjaka kroz grad,autobuska stanica,tako da nocu je buka od saobracaja kao da je arodromska zgrada.
Koga da tuze ovi jadnici kojima to smeta?
Uf, tako sam i ja mislio, dok jedan od 4 komsija ne upali svoju... Zid kompletan podrhtava od nje. Ko traktor se cuje. Tako je par godina, al mislim da mu je ovo leto hvala Bogu crkla...
Ja jesam za strogu primenu ove uredbe, osim za decu, em je grehota em je nemoguce kontrolisati.

U Svajcarakoj znam osobu koja je dobila kaznu jer je posle 11 uvece pustila vodu na vodokotlicu. Cuje se xD
 
ne mogu da verujem da je prva kazna uručena ljudima sa decom :roll: missim, šta da radi detence u stanu nego da trči?
to sam i ja pomislila dok sam slusala tog oca kako je nesno i snuzdeno govorio o svom detetu , ali se predomislih jer se setih jedne idiotske porodice u jednom gradu gde smo pre ziveli, gde je dete toliko skakalo, u svako vreme, i sto je najcrnje, otac je sa njim i lopte igrao, skakao i on ponekad sa njim. Dete je toliko bilo raspusteno, straota!Tolika lupnjava, trcanje, cika, vristanje i plac ponekad - uzas uzas i uzas.
I moje dete je bilo malo, ali mu nikada nisam doyvoljavala divljanje po stanu.
Tako ima roditelja koji izadju u restoran sa decom, i dok oni mirno jedu, deca divljaju po restoranu.
 
U Svajcarakoj znam osobu koja je dobila kaznu jer je posle 11 uvece pustila vodu na vodokotlicu. Cuje se xD
Ne znam samo kako policajac može da utvrdi da li je baš taj komšija pustio vodu? Možda je bio onaj iznad?

"Nisam ja pustio drug policajac, evo pogledajte u moju WC šolju, govnо i dalje bezbrižno plovi..."
 
to sam i ja pomislila dok sam slusala tog oca kako je nesno i snuzdeno govorio o svom detetu , ali se predomislih jer se setih jedne idiotske porodice u jednom gradu gde smo pre ziveli, gde je dete toliko skakalo, u svako vreme, i sto je najcrnje, otac je sa njim i lopte igrao, skakao i on ponekad sa njim. Dete je toliko bilo raspusteno, straota!Tolika lupnjava, trcanje, cika, vristanje i plac ponekad - uzas uzas i uzas.
I moje dete je bilo malo, ali mu nikada nisam doyvoljavala divljanje po stanu.
Tako ima roditelja koji izadju u restoran sa decom, i dok oni mirno jedu, deca divljaju po restoranu.

Пре неко вече, ДМ на Зеленом венцу - мајка са два мала детета која буквално дивљају по радњи, нико ништа осим мене: - "Да ли бисте били љубазни да узмете децу за руке и да их смирите мало?", ок, тон је био отрован али дивљање је било још отровније.
Њен одговор: -"Ви сигурно немате децу кад тако причате!"

Мислим, хахаха, класика.

Кажем: -"Имам, тј, имала сам малу децу али она нису смела да се тако понашају, забога..."
Она: "Не, не верујем вам"

Хаха

Реко', "Верујте или не, заболе ме лакат. Битно је да сте ви тотално неспособан и бахат родитељ. Пунктум!"
 
Poslednja izmena:

Back
Top