"АКО УКЉУЧИТЕ МАШИНУ ЗА ВЕШ НОЋУ КАЗНА 5.000 ДИНАРА, ИСТРЕСАЊЕ МРВА ДО 25.000! Ово је тачан списак казни по градовима!"

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
АКО УКЉУЧИТЕ МАШИНУ ЗА ВЕШ НОЋУ КАЗНА 5.000 ДИНАРА, ИСТРЕСАЊЕ МРВА ДО 25.000! Ово је тачан списак казни по градовима!
04-06-2019 13:28 Фокус 7 Србија Друштво
Ако вам је дојадило што вам комшиница изнад вас свакодневно удара у мозак кломпама док хода по стану и истреса мрве кроз прозор, правила кућног реда у Србији дају вам право да је пријавите комуналној полицији.

Илустрација (Фото: Јутјуб)
Наиме, за ово, али и за сваку буку која до вашег стана допре у јачини већој од 30 децибела у Србији се плаћа казна од 5.000 динара па навише, зависно од града до града.
То значи да и грађани Србије могу да пријаве своје комшије за галаму, лупање, бушење, померање намештаја, лупање у зид, па чак и за гласни плач, исто као и у Великој Британији, где је за бучно плакање особама старијим од 16 година прописана казна у висини од 2.500 фунти или 2.830 евра.
Будите тихи од 16 до 18 часова
Радован Трифуновић, из Удружења Професионални управници Србије, каже да су у Новом Саду, као и у Београду, сличне казне за кршење дневног одмора, који важи од 16 до 18 сати и између 23 сата до пет ујутру, свим данима осим недељом, када одмор траје до седам сати ујутру. Иако би неки помислили да то значи да мајстори већ у седам сати могу да штемују чекићем по зиду у суседном стану или да буше, истина је да то могу да раде само ако ниво буке не прелази 30 децибела.
- Најчешћи проблем у стамбеним зградама у Новом Саду је бука за време дневног и ноћног одмора коју је тешко искоренити.
Измењена одлука
Крајем прошле године донета је измена одлуке о кућном реду, према којој сада, осим управника, и станари могу пријавити бучне комшије комуналној полицији и комуналној инспекцији. Казна за било коју врсту буке у згради је 10.000 динара, а исти износ је прописан и за држање разних предмета на тераси, ходнику зграде, за остављање смећа испред врата - каже Трифуновоћ за Курир и додаје да по новој одлуци у Новом Саду није кажњива бука ноћу 31. децембра, 1. и 13. јануара, јер се периоду од 16 до четири сата наредног дана не сматра временом одмора.
Како се сазнаје од чувара кућног реда, односно комуналних инспектора у Београду, у време кућног реда мора бити апсолутна тишина, док током остатка дана бука било које врсте, па чак и плакање, мора бити на собном нивоу.
Биће заведен ред у Београду
У Београду ће до краја јуна бити донета нова одлука о кућном реду, којом ће, уместо одмора од 13 до 17 и од 22, убудуће кућни ред морати да се поштује од 16 до 18 и ноћу од 22 до седам сати ујутро. До тада, како кажу у Секретаријату за комуналне и стамбене послове, примењује се важећа одлука о кућном реду у стамбеним зградама.
- У време одмора забрањено је виком, трчањем, скакањем, играњем лопте и сличним поступцима правити буку и нарушавати мир у згради. Није дозвољено ни коришћење кућних апарата - веш-машина, усисивача и слично, вентилационих система, клима-уређаја, уређаја за музичку репродукцију, ТВ пријемника и других уређаја, машина и апарата у згради на начин да звук ових апарата омета станаре у другим становима. Бука у време одмора у боравишним просторијама зграде при затвореним прозорима не сме прећи граничну вредност индикатора буке у висини 30 децибела, што је прописано републичком уредбом - кажу у том секретаријату и додају да санкције за кршење кућног реда изриче комунални инспектор, односно комунални полицајац издавањем прекршајног налога.
Дозвољен само шапат
Звук Јачина
- саобраћајна бука 80 дБ
- нормалан разговор 50 дБ
- зујање комарца 40 дБ
- шапат 30 дБ.

Извор:

https://www.pravda.rs/2019/6/4/ako-...25000-ovo-je-tacan-spisak-kazni-po-gradovima/

Znaci nista od "jeftine terife" i "zelene cene"...!
 
Сад стварно размишљам да пријавим комшију који држи кутијчине пуне ко зна чега испред врата и тиме онемогућава чишћење.
Више пута је опоменут и не реагује. Да ли је ретардиран или само дрзак - то ме уопште не интересује.
 
Надам се да ће пљуштати казне и за лавеж силних псета по зградама. Дечји плач ми не смета, трупкање такође. Ни рад веш машине, ништа. Али керећи лавеж ме излуђује.
 
Ves masina se ukljucuje po jeftinijoj tarifi , stoga nocu , kad bude jeftina posle 17 ukljucivace je danju.
Istresanje mrva nikog ne zagadjuje a hrani i male sirote pticice , tako da drustvo za zastitu zivotinja treba da reaguje .:hej:
......................................................................................................................................................................................................
Sustina je napraviti od gradjana idiote , da peru ves u zajednickoj vesernici , bljak , :bljak:, da jedes gmo hleb koji nema mrve.
Kad si dobio stan (otkupio) ti si ga preuzeo pod tadasnjim pravilima i to se ne moze dramaticno menjati ,
a narod hoce da prodje kao oni istocni nemci sto sad kukaju za starim vremenima .
 
Pa ti si poznata po ljubavi prema zivotnijama,cudi ma da zivis uopste na bilo kom drugom mestu osim Prokletija ili Durmitora...
@ tema
Sve razumem,ali klima ako nekome smeta,to je za lecenja.
Ja ne cujem ni svoju klimu koja je pored prozora,ispod terase mi je ulica u kojoj je nocu dozvoljeno kretanje velikih teretnjaka kroz grad,autobuska stanica,tako da nocu je buka od saobracaja kao da je arodromska zgrada.
Koga da tuze ovi jadnici kojima to smeta?
 
Sve razumem,ali klima ako nekome smeta,to je za lecenja.
Ja ne cujem ni svoju klimu koja je pored prozora,ispod terase mi je ulica u kojoj je nocu dozvoljeno kretanje velikih teretnjaka kroz grad,autobuska stanica,tako da nocu je buka od saobracaja kao da je arodromska zgrada.
Koga da tuze ovi jadnici kojima to smeta?
Klima je zbog promene klime postala neophodna. Ali time sto se ukljuci da se rashladjujemo ,
od termoelektrana mora da se prekomerno zagreva i zagadjuje atmosfera , zatim se remeti prirodni tok reka i desetkuje riblji fond zbog oscilacija
vodostaja . Ali zakon je stupio na snagu , klime se moraju ukloniti sa fasada jer opasne po bezbednost gradjana .
 
Poslednja izmena:
Kolega,mislim da malo masis temu...
Niko ne pominje ekoloski uticaj klime na okolinu,nego navodnu buku koju one prave...
A to da neko istresa mrve sa svoje na moju terasu...Pa najblaze receno je idiotizam.
Zasto onda ne bi ostatak od rucka (supu,kosti,meso) prosipali sa terase,da se nahrane macke i psi lutalice?
 
Čuju se klime, noću kad krenu razdrndane one 24..ko motokultivatori....nego, el vas brinu babe i ostali špijuni po zgradi....a možda će to i upravnici da prijavljuju uz savet stanara, kako im se zove to telo...
Kakvo uklanjanje klima...(:
 
Klima je zbog promene klime postala neophodna. Ali time sto se ukljuci da se rashladjujemo ,
od termoelektrana mora da se prekomerno zagreva i zagadjuje atmosfera , zatim se remeti prirodni tok reka i desetkuje riblji fond zbog oscilacija
vodostaja . Ali zakon je stupio na snagu , klime se moraju ukloniti sa fasada jer opasne po bezbednost gradjana .

Što jes jes, izginuše onoliki ljudi zbog klima uređaja...

Tu odredbu niko živ ne poštuje, jer je retardirana. Čak ni državne institucije... eno pogledaj koliko klima uređaja ima na fasadi zgrade Vlade. To možda ima smisla za zgrade koje bi se izgrađivale u budućnosti, pa da u projektima predvide neka mesta gde bi se spoljne jedinice instalirale. Na mnogim zgradama ljudi nemaju ni gde da je premeste.

Generalno taj Zakon o stanovanju je idiotski i po promeni ove nepismene kriminalne vlasti očekujem da se ukine i donese novi.
 
Дозвољен само шапат
Звук Јачина
- саобраћајна бука 80 дБ
- нормалан разговор 50 дБ
- зујање комарца 40 дБ
- шапат 30 дБ.

Zamisli, zoveš komunalnu policiju u pola noći da prijaviš "komarca koji zuji jače od 40dB" :hahaha:
 
Ovo sa 30dB je propisao neko ko ne zna šta je decibel. Trideset decibela je potpuna tišina. Pa polovina zgrada u Beogradu u stanu ne može nikada da ima 30dB zbog saobraćaja na ulici. Ako je mislio 30dB iznad standardnog šuma (noise floor), onda ima logike... mada sumnjam.
 
Најјача ми је била комшиница испод која ми је у лифту замерила померање столица у кујни а њен лабрадор који лаје је скроз ок, јел.
 
Ovo sa 30dB je propisao neko ko ne zna šta je decibel. Trideset decibela je potpuna tišina. Pa polovina zgrada u Beogradu u stanu ne može nikada da ima 30dB zbog saobraćaja na ulici. Ako je mislio 30dB iznad standardnog šuma (noise floor), onda ima logike... mada sumnjam.
Pa verovatno iznad standardnog, inače je debilno...
 
nek stoka iskjuči i jeftinu struju noću

Од десет увече до шест ујутру - то би било много боље него овако, од поноћи до осам.
 
Ne verujem,u tekstu pise da treba da bude apsolutna tisina.
Znaci,mogu 'ladno da tuzim drzavu da izmesti saobracaj ispod prozora.
Glupost,mada ima ljudi,kao sto vidimo i u odgovorima kojima smeta zivot oko njih.
Sta da kazu oni koji imaju stare liftove u zgradama,koji kad su u pokretu trese se tri sprata na vrhu zgrade?Ili oni u delovima grada koje (kad je vetar takav) nadlecu avioni pri sletanju na BG aerodrom?Bitno je da smeta komsija koji pere ves,pali klimu,seksa se malo bucnije ili dete koje place,pas,macka,papagaj...
 
Од десет увече до шест ујутру - то би било много боље него овако, од поноћи до осам.
ne vredi, od 22.h je policijski čas
 
Мени заправо по цео дан свира радио или већ нека музика тако да не чујем апсолутно ништа. Човек мора бити помало ошинут па да стално нешто ослушкује.
 

Back
Top