Ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to ...

Sensei

Master
Moderator
Poruka
64.809
Budisti kažu da ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to nije prava osoba.
Kada upoznate svoju 'srodnu dušu', osećaćete se smireno.

khhg.jpg


Koliko tu imas istine?
Iskustva?
 
Budisti kažu da ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to nije prava osoba.
Kada upoznate svoju 'srodnu dušu', osećaćete se smireno.

Pogledajte prilog 1353671

Koliko tu imas istine?
Iskustva?
To je trema. Normalno je da imas tremu kad si neiskusan. Bilo to devojka, ili kad odgovaras pred tablom.
 
Budisti kažu da ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to nije prava osoba.
Kada upoznate svoju 'srodnu dušu', osećaćete se smireno.
Pa, mora da je tako, ma kako nisam pristalica budističkih učenja;
Osoba za kojom celo biće pošašavi, svakako nije osoba sa kojom se može živeti na duge staze.
To su posebna stanja... rekla bih, opijenosti/očaranosti.
Često ni oni koji su opijeni, a ni oni koji su predmet tj. objekat takvog stanja, ne mogu da žive normalno, a to je tužno i strašno.
 
Meni je jednom samo srce lupalo, ruke mi se oznojile, to je bilo kada sam shvatila da će mi nekadašnja prof sociologije predavati istoriju filozofije
Bila je prava osoba na pravom mestu. baš za mene. Bila sam uzbuđena jer sam znala da će to biti godina radosti..
Ne sećam se da me je iko tako radovao kao ona.. svaku reč sam želela da čujem.
 
Budisti kažu da ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to nije prava osoba.
Kada upoznate svoju 'srodnu dušu', osećaćete se smireno.

Pogledajte prilog 1353671

Koliko tu imas istine?
Iskustva?
Možda nije do osobe nego do tebe. Ako te privlači neko na prvi način to je u stvari tvoja potreba za validacijom koja te privlači osobi. Daješ osobi višu vrednost i plašiš se da ne vrediš dovoljno da bi bio u vezi sa tom osobom. Ako ti je motiv da tražiš i daješ ljubav onda pristupaš osobi na drugi način.

Sreća bazirana na potrebi za vaildacijom ne može da potraje. Zato što pre ili posle shvatiš da si precenio osobu a potcenio sebe. Onda ne želiš više da budeš sa osobom koju sad neopravdano smatraš osobom niže vrednosti. Ili ostavljaš osobu (uveren da je ljubav koje realno nikad nije ni bilo) prošla ili ostaješ u vezi zbog naprimer dece i doživljavaš vezu kao zatvor. Nekada se ova zamka zaljubljivanja egom izbegavala preko dogovorenih brakova. I ti brakovi su trajali jer kad si prisiljen da živiš sa nekom osobom nema svrhe meriti vrednost i vremenom se često razvija i prijateljstvo i ljubav.
 
To zvuci kao strast, sto je uzbudljivo, naravno. Ali mislim da su srodne duse ipak dosadnije. Ili sam ja dosadna pa je moja srodna dusa dosadnija. Mada, J nikad ne bih ni nazvala srodnom dusom vec savrsenim partnerom. Srodna dusa mi je bio prvi decko sa kojim sam sada prijatelj i jos uvek je moja srodna dusa.

Ali nisu mi klecala kolena za njim vec za drugom osobom koju sam upoznala kad sam imala 20 i danas smo u vrlo prijateljskim odnosima i vrlo cesto se pitam kako sam mogla da budem zaljubljena u nju. Sa ove distance, bas je bljak i incestuozno.
 
Budisti kažu da ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to nije prava osoba.
Kada upoznate svoju 'srodnu dušu', osećaćete se smireno.


Koliko tu imas istine?
Iskustva?

suva istina. ta osoba ti samo oživljava traumatičnu dinamiku iz detinjstva. nervni sistem se obraduje i pomisli: vidi, ljubav

a ono psiho koji će da ti se usere u život
 
Budisti kažu da ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to nije prava osoba.
Kada upoznate svoju 'srodnu dušu', osećaćete se smireno.

Pogledajte prilog 1353671

Koliko tu imas istine?
Iskustva?
ima tu istine.
Pogledam osobu pravo u oci i zadrzim duboki pogled oko 5 sekundi......ako se osoba uznemiri, skrene pogled i zatrepce ocima, nije moj kalibar, totalni je stranac za mene, a ako se "zalepi" za moj pogled i posmatra me duboko ko i ja nju, prepoznam osobu kao da smo od iste majke
 
Budisti kažu da ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to nije prava osoba.
Kada upoznate svoju 'srodnu dušu', osećaćete se smireno.

Pogledajte prilog 1353671

Koliko tu imas istine?
Iskustva?
Mora da lupa ili nikako. Ne slažem se. Pričamo o prvom susretu . Pa nije ti svejedno , vitalni parametri mora da podivljaju to je prirodno. Puls skače , zenice se šire , ubrzava disanje ..adre...šta? Adrenalin. :D
 
Srce ti lupa i ruke ti se tresu....to je uzbudjenje....i prisutan strah
Srce ti lupa, lice ti crveno glava ti opijena, telo lagano , paznja umanjena prema svetu, to je opijenost , verovatno i ostrascenost..Verovatno , zato sto ako se tada priblizis osobi koja izaziva to , sve ce biti ubrzano i nista ne moze da te spreci, opijenost je zarazna...ili taj tip zaljubljenosti kad oci govore je neodoljiv..

Srce ti puno , ne lupa, dusha ti puna, ne steze, glava ti malo opijena ali i bistra, kao da imas dva tela, e to je stadijum kad se govori o duhovnoj zaljubljenosti....
O tome verovatno pisu ovi budisti , ne znam....

Otud podela na strast i ljubav u seksu....kad je iz strasti , usta su u polozaju keza, napetosti i animalne snage....kad je iz ljubavi , usta su u polozaju osmeha, nekog blentavog, nema napetosti , sve je neznije, vise talasa manje poteza, sporiji pogledi, ucestvuje i zvuk...
 
Pa ako osecas tako jake senzacije kada sretnes nekog mislim da je to onda prava stvar i zaista sjajan osecaj ;) , jer ako nema toga znaci da nema leptirica u stomaku i neke hemije (i onda je nekako bezveze i dosadno i nije to to) a sad ta smirenost i spokoj pored nekog dolazi tek kasnije ukoliko sve ispadne dobro i kako treba i nakon nekog vremena (naravno ukoliko se uopste udje u vezu sa tom osobom, a ako stvar propadne i ispadne kontra nadanjima onda sledi uglavnom razocarenje i osecaj tuge, depresije, izneverenosti a nekad i ljutnje ili besa, ono zavisi kako koga pukne stvar je individualna).
 
Budisti kažu da ako sretneš nekoga i srce ti lupa, ruke ti se tresu, kolena oslabe, to nije prava osoba.
Mislim da može da bude baš ta prava osoba.
Reakcije su normalne,ništa tu nije čudno.

Kada upoznate svoju 'srodnu dušu', osećaćete se smireno.
Kada "upoznam"..To dolazi ipak posle prvog susreta.
 

Back
Top