Ako smo se osvestili, ima li nade?

E, ne znam da li su to neke demonske sile (ono što je bilo reči o "nevidljivima") ali ja sam davno ukapirao da je "boli me uvo" jedini način za neki normalan život, što se više trudiš, to krene naopako, kad me zabole bukvalno, ali ono stvarno bukvalno, kad mi je ravna linija, svaki posao rešim iz prve.
Sad- zašto je to tako, ne znam ali tačno tako jeste.
Još bolje kada bih mogao bez nerviranja, uopšteno govoreći.
uopšte ne moraju te "deminske sile" uzmi za primer vir (besvesna pojava) ako se opireš potonućeš.
da, mi bi u danjašnjem rečniku "zabole me" ustvari to je ono smirenje, tim smirenjem odbijaš negativnu energiju.
postoje ljudi koji su energetski vampiri (ne znači da su rđavi) prosto ti crpe energiju naročito ako skoro ne vidiš izlaz iz situacije, a dok priča oblije te trista znojeva :D
ranijih godina sam obilazio manastire i samo na tim mestima sam i ja bio smiren, dok u crkvama sam osećao nervozu. za ove svetovne institucije da ne pričam, sama pomisao već osećam nelagodu. retki su ljudi koji uspeju u tome da se potpuno odupru negativnim okruženjima.
 
Како то не у овом свету ? Па патријарх Павле је видео Христа. Служио му је целог живота. Он ти је пример да се Христос може срести на овом свету, не као што се Христос јавио Савлу, али да га сретнемо макар на неки начин, наравно не онако како ћемо га срести на другом доласку када буде васкрсење мртвих и суд свету
u ovom svetu, na planeti svako u svojem vremenu.
ovo kako si napisao ispada da ko nije "sreo hrista" ne može biti pošten. pisali smo (ne)isplativosti poštenja.
 
uopšte ne moraju te "deminske sile" uzmi za primer vir (besvesna pojava) ako se opireš potonućeš.
"Čekaj do samog dna i tek onda napravi nagli manevar ulevo ili udesno, na dnu je najslabiji"
Iz onog našeg filma "Vir"
da, mi bi u danjašnjem rečniku "zabole me" ustvari to je ono smirenje, tim smirenjem odbijaš negativnu energiju.
postoje ljudi koji su energetski vampiri (ne znači da su rđavi) prosto ti crpe energiju naročito ako skoro ne vidiš izlaz iz situacije, a dok priča oblije te trista znojeva :D
Haha, da, da znam na šta misliš. To su obično dobri ljudi koji su baš zbog toga što su dobri često i prečesto u životu nahebavali, pa sine ja sam otvoreno rekao jednoj prijateljici "Čekaj da uzmem neki alkohol, ja trezan ne mogu da slušam tvoj život" :lol:
Jadnica, dobra i napaćena bakuta, ali eto.
ranijih godina sam obilazio manastire i samo na tim mestima sam i ja bio smiren, dok u crkvama sam osećao nervozu. za ove svetovne institucije da ne pričam, sama pomisao već osećam nelagodu. retki su ljudi koji uspeju u tome da se potpuno odupru negativnim okruženjima.
Interesantno, isto tako, u manastiru mir a u crkvi nervozu i jednostavno nije mi nikako prijatno.

P.S. kad si rekao "sujeta", samo da se nadovežem da nije samo to, nego sve negativno. Hrane se negativnim emocijama.
Znam da znaš, skapirao sam i tvoje "skraćene verzije".
 
P.S. kad si rekao "sujeta", samo da se nadovežem da nije samo to, nego sve negativno. Hrane se negativnim emocijama.
Znam da znaš, skapirao sam i tvoje "skraćene verzije".
pa da ne nabrajam, bilo bi za jednu temu :D
izdvojio sam sujetu jer nas to najčešće remeti.
npr ovde ako želiš nekom da izvučeš sujetu na videlo napišeš "nemaš pojma o bibliji" a naročito i najviše upecaju se hvalisavci.
ja to razumem, sujeta i predrasuda su kao senka. samo nekom velika nekom manja
 
npr ovde ako želiš nekom da izvučeš sujetu na videlo napišeš "nemaš pojma o bibliji" a naročito i najviše upecaju se hvalisavci.
Moguce je ali ne mora to da bude pravilo jer ce neki mozda reagovati na tvoju "bezazlenu"'primedbu iz dobronamjernih razloga - mozda sa uvjerenjem da oni zapravo brane "Biblisku cast i kredibilitet"uvereni da je ono sto govore istina... nazalost,praksa nam pokazuje da su takvi veoma cesto "na suprotnoj strani"od istine.
 
Moguce je ali ne mora to da bude pravilo jer ce neki mozda reagovati na tvoju "bezazlenu"'primedbu iz dobronamjernih razloga - mozda sa uvjerenjem da oni zapravo brane "Biblisku cast i kredibilitet"uvereni da je ono sto govore istina... nazalost,praksa nam pokazuje da su takvi veoma cesto "na suprotnoj strani"od istine.
Kad nekom kazes nemas pojma ili glupost ili lupas, moras da obrazlozis zasto je to tako inace je samo glupa uvreda...
 
Ima jedna zgodna pričica.

Jedan besan mladić spazio starca gde sedi sam i rešio da ga maltretira.
Priđe on i počne da ga vređa.
Starac nije pokazao nikakvu reakciju.
Mladić se posle nekog vremena umori i ode.

Sutradan opet vidi istog starca i opet navali da ga vređa i psuje, još gore.
Starac je mirno sedeo i reč nije rekao.

Treći dan mladić postade radoznao.
Priđe starcu da vidi kako on uspeva da ne reaguje.
Kulturno mu se obratio ovog puta: Izvinite, kako uspevate da ostanete tako hladnokrvni na sve uvrede?

Starac mu odgovori:
Ako ja tebi hoću da dam ovu kutiju a ti ne prihvatiš kao poklon, čija je onda kutija?
- Pa ako ja ne prihvatim onda je vaša.
Starac mu reče: Upravo tako. Ako ja ne prihvatim tvoje uvrede, čije su onda?


Da znaš sad koliko mi je drago kad pročitam ovako nešto.
Da tako je...
Mi nismo tudje reci.
To je njihovo.
 
evo i ovo je dobro

un.jpg


jel treba prevod :aha:

Mir nalazimo u sebi a ne na nekom posebnom mestu.
Bog je svugde gde smo mi u stanju ljubavi.

Bog je ljubav, a ako imamo ljubav dokazujemo da smo od Boga.
 
Moguce je ali ne mora to da bude pravilo jer ce neki mozda reagovati na tvoju "bezazlenu"'primedbu iz dobronamjernih razloga - mozda sa uvjerenjem da oni zapravo brane "Biblisku cast i kredibilitet"uvereni da je ono sto govore istina... nazalost,praksa nam pokazuje da su takvi veoma cesto "na suprotnoj strani"od istine.
nema znak navoda, ja sam bezazlen i naučavaoc biblije, znam istinu a bog će uništiti zle.
 
Ovo je slična tema temi o poslednjim ljudima i vremenima, ali sa tom razlikom što u današnje vreme većina ljudi postaje svesna koliko smo se iskvarili i da smo najgori ljudi koji su živeli na ovoj planeti ikada.

Nisam našao tačan citat ali parafraziraću: "Poslednji ljudi će biti najgori;
Ali biće svesni da su najgori..."
Što daje nadu da se promenimo pa makar u poslednjem momentu.

Svi pričaju "treba nas uništiti", čini mi se da bi dobar deo čovečanstva dobrovoljno pristao i da ga neko ubije (ljudi počeli i da plaćaju da budu ubijeni iz samilosti)

Dakle, IMA LI NADE?

P.S. čak i takozvani "hejteri", kad im priđeš na pravi način, razotkrivaju nesreću i bol koje "guraju pod tepih", to dobro znam iz posla kojim se bavim. Ako smo već toliko svesni zla u nama i oko sebe, zašto mu se tek tako prepustiti?

Verujte, probao sam, još uvek deluje "Ko tebe kamenom, ti njega hlebom", šta mislite, može li dobro prevagnuti ipak, pored svega?

Dobro ce pobediti zlo!
Zato je i napisana Biblija, da nam da nadu. Rimljanima 15:4 " Jer sve sto je nekada napisano, napisano je nama za pouku, da svojom istrajnoscu i utehom iz Pisma imamo NADU".

A verujem i da ima nade i na nivou pojedinca.
Rimljanima 12:21 " Ne daj da te zlo nadvlada, nego nadvladavaj zlo dobrim".
Naravno, za to je potreban trud i napor, ali moguce je, ukoliko covek ima volju da se menja.
 
Dobro ce pobediti zlo!
Zato je i napisana Biblija, da nam da nadu. Rimljanima 15:4 " Jer sve sto je nekada napisano, napisano je nama za pouku, da svojom istrajnoscu i utehom iz Pisma imamo NADU".

A verujem i da ima nade i na nivou pojedinca.
Rimljanima 12:21 " Ne daj da te zlo nadvlada, nego nadvladavaj zlo dobrim".
Naravno, za to je potreban trud i napor, ali moguce je, ukoliko covek ima volju da se menja.
Da Bog kao ljubav je jaci od sveg zla. :)
 

Back
Top