Ako si Veterinar-molim te odgovori

O

onli

Gost
Vec nekoliko godina imam Avlijanera-muzjak,ali od skoro doselila mi se i jedna avlijaner skitnica-zenka-zavoleo sam je i neznam sta cu sada da radim.Problem mi je to;sto ide parenje-psi su razliciti-muzjak je puno veci,i zato imam pitanje:Da li sem sterilizacije postoji jos neko sredstvo lek ili sl sto bi dao jednom ili drugom psu kako bih izbegao njihovo medjusobno parenje.Unapred svima hvala. Zile.
 
onli:
Vec nekoliko godina imam Avlijanera-muzjak,ali od skoro doselila mi se i jedna avlijaner skitnica-zenka-zavoleo sam je i neznam sta cu sada da radim.Problem mi je to;sto ide parenje-psi su razliciti-muzjak je puno veci,i zato imam pitanje:Da li sem sterilizacije postoji jos neko sredstvo lek ili sl sto bi dao jednom ili drugom psu kako bih izbegao njihovo medjusobno parenje.Unapred svima hvala. Zile.

a sta smeta da se pare? :)
 
onli:
Vec nekoliko godina imam Avlijanera-muzjak,ali od skoro doselila mi se i jedna avlijaner skitnica-zenka-zavoleo sam je i neznam sta cu sada da radim.Problem mi je to;sto ide parenje-psi su razliciti-muzjak je puno veci,i zato imam pitanje:Da li sem sterilizacije postoji jos neko sredstvo lek ili sl sto bi dao jednom ili drugom psu kako bih izbegao njihovo medjusobno parenje.Unapred svima hvala. Zile.
U inostranstvu postoje razne tablete za to-slicno kopntraceptivnim-mogu se pariti ili cak na par meseci nemaju zelju...ako se i pare ne dolazi do trudnoce..Ali sve te tablete su jako stetne ako bi se stalno koristile.S druge strane nevidim cemu tolko odbojnosti prema sterilizaciji,zivotinje koje su sterilisane su srecnije i duze zive od svih koje nisu,operacija je bezazlena i rutinska,posebno kod zivotinja muskog pola-traje krace od vadjenja krajnika.
Price tipa to nije fer i sl..su vrlo dvolicne jer ukoliko nemas uslova da lepo hranis,cistis i odgajas sve njihove potomke-a za god. dana svako od te stenadi moze vec imati svoju decu,onda jeli fer da od 10 ,9 crkava po ulicama polako,od raznoraznih polnih i koznih bolesti,neuhranjenosti,zime,ili bude uhvaceno i kozna na koje sve nacine ubijeno?
 
Vec nekoliko godina imam Avlijanera-muzjak,ali od skoro doselila mi se i jedna avlijaner skitnica-zenka-zavoleo sam je i neznam sta cu sada da radim.Problem mi je to;sto ide parenje-psi su razliciti-muzjak je puno veci,i zato imam pitanje:Da li sem sterilizacije postoji jos neko sredstvo lek ili sl sto bi dao jednom ili drugom psu kako bih izbegao njihovo medjusobno parenje.Unapred svima hvala. Zile.
Postoje hormonske injekcije, ali na duge staze mogu biti štetne po ženku. Drugo, višekratno davanje prelazi cenu sterilizacije , pa nije previše ni ekonomski opravdano davati obe injekcije.
U svakom sluzčaju prvi izbor i za mužjaka i za ženku trebala bi biti sterilizacija/kastracija. Naročito uzimajući u obzir polno prenosive bolesti kojih ima kod pasa u Srbiji (Štrikerov sarkom, napr.)
 

Back
Top