Ако се Турцима не свиђа подељена Босна

Hajd sad zamijeni istocni sa zapadni, katolici sa pravoslavni i Bavarsku sa Bjelorusijom...jel zvuci malo je reci poruka za povracanje?

Ne mora niko da menja ništa, sama potreba za preseljenjem bilo koje grupacije je za povraćanje.

Pride države koje gube populaciju odlaskom mladih jako brzo, pola sela prazno, pola gradova prazno... Tuga je šta napraviše ljudi mržnjom.

eto, vidis kako mozes da racionalno razmisljas... samo sto ti je na forumu svaki 100-ti post ovakav, uglavnom pises teske gluposti!

slazem se da bi razlaz bio najbolje resenje za sve strane, isto kao sto je pocetkom 90-ih isto ex-YU trebalo da se mirno razidje, a ako mene neko pita... i Srbija i Kosovo, kao i Srbija i Vojvodina je trebalo da se jos tada '91 trebalo da se razidju i sve bi sigurno bilo bolje nego sto je danas. bez rata, bez izbeglica, bez tolike mrznje medju narodima...
A da se razidje RSK i Hrvatska to ti nije palo na pamet? Budjavi autošovinisto

Ne mora niko da menja ništa, sama potreba za preseljenjem bilo koje grupacije je za povraćanje.

Pride države koje gube populaciju odlaskom mladih jako brzo, pola sela prazno, pola gradova prazno... Tuga je šta napraviše ljudi mržnjom.

Nije preseljenje ako se katolicima ne dopada da žive sa muslimanima i Srbima imaju pravo da se presele kod svojih zaštitnika u recimo Bavarsku

Tako smo i mi Srbi kada smo se pobunili protiv Sultana a i korist Austrije, a ovi izgubili ili potpisali mir preselili u Ugarsku - deo Habzburškog carstva ( doduše tu je i ranije bilo Srba ali ok)

Naravno Austriju ili naslednicu Nemačku to nije sprečilo da nekadašnje sultanove podanike prigrlio par vekova kasnije da opet proteraju Srbe i opet za njihov interes

Što govori mnogo i o nama i o njima a i o nekadašnjim podanicima Sultanu koji su došli na mesto Srba

to je Srbima nudjeno kroz Z4 plan, samo je glupavi Milosevic odbio jer je valjda hteo celu Hrvatsku da osvoji!
Ne bi Tuđman ni u snu pristao na tako nešto, nije mi jasno zbog čega se u Srbiji tjera taj Z4 narativ.

To je isto poput mita da je Gotovina ultra-U-staša koji je ubijao nenaoružane srpske civile, a lik običan kriminalac i oportunist koji je svoju sreću potražio u ratnom vihoru koji je pogodio Hrvatsku.
Isto kao da kažem da je Arkan neki četnik, u smislu srpski nacionalist, a lik bivši udbaški atentator i najobičnija lopina.
Ili kada netko kaže za Šljivančanina da je četnik, tu odmah znam s kakvim kalibrom budale imam posla.
Norac, Merčep, Glavaš, Korade, plus bezbrojna znana i neznana domolj-U-pčad iz V-U-kovara, Splita, Zadra i sličnih vukojebina, to su bili krvoloci i mesari, pa i Tuđman i Šušak koji su sve to znali, a ne neki bivši legionar i obijač draguljarnica koji je za cilj imao vlastiti profit.
Ali odlutali smo s teme...

Poslednja izmena:
Bosanski Turci da su pametni (kao što nisu) sutra bi dogovorili sa Srpskom i Srbijom razdruživanje po entitetskim linijama u zamenu za to da im pružamo podršku u umanjivanju hrvatskog faktora u Federaciji.

Ipak, s obzirom da kod njih ne funkcioniše razum i taktika već posttraumatski poremećaj moraće da se drugačije deluje, sa naše strane.

Igraju na dva fronta odjednom i na oba će izgubiti. Cvetković-Maček 2.0

Pa Hrvati ne bi prihvatili Z4
Hrvati bi taj sporazum prihvatili pod pritiskom međunarodne zajednice, ako bi ga eventualno ipak odbili onda bi izgubili međunarodnu podršku. A koliko vidim na vikipediji i Milošević je bio protiv tog sporazuma i neprihvatanje tog sporazuma je sahranilo RSK.

Poslednja izmena:
Pa Hrvati ne bi prihvatili Z4

Hrvati su taj sporazum prihvatili pod pritiskom međunarodne zajednice, ako bi ga eventualno ipak odbili onda bi izgubili međunarodnu podršku. A koliko vidim na vikipediji i Milošević je bio protiv tog sporazuma i taj sporazum je sahranio RSK.
da, upravo sam to hteo da napisem... za propast plana Z4 je kriv Milosevic., Hrvati su prihvatili plan kao osnovu za dalje pregovore.
RSK bi svakako postojala u tom obliku koji je u izvornom dokumentu bio ili u nekom drugom ali bi je bilo.
Da Z4 nije odbijen, u sred Hrvtske bi dan danas postojala teritorija pod srpskom kontrolom!

Poslednja izmena od moderatora:
Sa Z4 bi se ionako taj ostatak Srba u Krajini vremenom otopio, em što su to siromašni, ekonomski impotentni krajevi, em što ne bi imali izlaz na more (Jedino Karinsko more koje je bara), em što bi bila pod konstantnim pritiskom Hrvata, tj vlasti u
Zagrebu.

RS Krajina = / = Republika Srpska
Ali zar ne bi bilo lijepo da na kartama stoji Srpski Karin i Srpsko more preko Srpskog zdrila povezano sa novigradskim morem?

Босна ће се распасти на своје саставне делове када то одлучи међународна заједница. До тада је народ Босне и Херцеговине принуђен на заједнички суживот.

Pa jel' to u redu ?
Jel' oni ne znaju šta i kako im je potaman ??

Da li su oni retardirani ???

Ne dajmo se braćo izBosne, nismo mentoli da nam drugi kapu kroji !

eto HRT ne kaze da je Tudjman odbio.
Tuđmanu je Z4 bio neka totalno neodređena polazišna točka za nekakve š.b.b.k.b.b. razgovore.
Z4 u svom izvornom obliku bio je sporazum koji je praktički predviđao državu u državi, nitko na to ne bi nikada pristao, osim da dođe do toga da mora prihvatiti.

to je Srbima nudjeno kroz Z4 plan, samo je glupavi Milosevic odbio jer je valjda hteo celu Hrvatsku da osvoji!

Ne celu Hr nego celu YU !

Nije bilo jedinstva u Srbiji ! Jedni su ratovali protiv ustaša kao Jugosloveni (znači u krajnjoj liniji su štitili YU), a drugi kao Srbi (oni dalekovidiji).

Ja lično sam kratkovido odjugoslovenisao sve zadatke do kraja, i kad je bilo SFRJ je mrtva, mirno sam prihvatio svoju novu nacionalnost koja se ovog puta poklopila sa mojom narodnošću - Srbin.

E zato plan Z4 nije oberučke prihvaćen, jer naravno borce za Jugoslaviju nije intetesovala nikakva srpska ni hrvatijanska priča, ni njihovi dogovori.

Da su se pitali samo Srbi, oni bi bili za Z4.

slazem se da bi razlaz bio najbolje resenje za sve strane, isto kao sto je pocetkom 90-ih isto ex-YU trebalo da se mirno razidje,

Svaki slučaj je za sebe, YU bi se razišla mirno da smo sigurno znali da nije skrivena kamera.

a ako mene neko pita... i Srbija i Kosovo,

To je nešto drugo, teritorija Kosmeta je srpska, tako da ako hoće da dođu do nje, da bude njihova, treba da daju neku teritoriju u zamenu.

Konkretno, zainteresovani smo za izlaz na more, pa ako će Rama da trampi - neka se javi.

kao i Srbija i Vojvodina je trebalo da se jos tada '91 trebalo da se razidju i sve bi sigurno bilo bolje ...

U Vojvodini živi ubedljivo najviše Srba, i ne bi dali Srbiju za bolji standard koji bi nastupio kad bi se osamostalili.

Back