Ako jedete ovo bizarno morsko stvorenje, možete da se podmladite

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.001
nhcf.jpg


Istraživači su otkrili da dopuna ishrane morskim mlaznicama, formalno nazvana Ascidiacea, može preokrenuti znake starenja na životinjskom modelu. Stvorenja se mogu jesti sirova i dugo su bila zastupljena u jelima iz Koreje.

Ova čudna morska stvorenja sadrže supstancu zvanu plazmalogeni. Plazmalogeni su vitalni za procese koje naše telo koristi. Ove supstance se normalno nalaze u našem srcu, mozgu i imunim ćelijama i javljaju se prirodno.

Međutim, kako starimo, naše telo počinje da nosi manje plazmalogena. Gubitak ovih vitalnih supstanci karakterističan je za niz neurodegenerativnih bolesti. Ako dodavanje više vašem telu može da preokrene znake starenja, to bi moglo otvoriti vrata za nove suplemente.
 
Pogledajte prilog 1158543

Istraživači su otkrili da dopuna ishrane morskim mlaznicama, formalno nazvana Ascidiacea, može preokrenuti znake starenja na životinjskom modelu. Stvorenja se mogu jesti sirova i dugo su bila zastupljena u jelima iz Koreje.

Ova čudna morska stvorenja sadrže supstancu zvanu plazmalogeni. Plazmalogeni su vitalni za procese koje naše telo koristi. Ove supstance se normalno nalaze u našem srcu, mozgu i imunim ćelijama i javljaju se prirodno.

Međutim, kako starimo, naše telo počinje da nosi manje plazmalogena. Gubitak ovih vitalnih supstanci karakterističan je za niz neurodegenerativnih bolesti. Ako dodavanje više vašem telu može da preokrene znake starenja, to bi moglo otvoriti vrata za nove suplemente.
U kojoj jedinici mere se ovo narucuje? 🤔
Komad, gram, list, molekul...
 
Plazmalogeni...neka, ipak se držim keksa "Plazma". Ako naletim na meniju igde, evo probaću 😂
Inače volim morsku hranu, jeo sam dok nisam čuo da može biti opasna (da se zbog toga cedi limun na morske plodove jer jedino limunska kiselina ubija te neke mikrobe i od tada ne jedem više).
Sad ce da vidis kad Mita napise sa "Plazma "...ne racunaj da ces doziveti: :lol:
 
Šta znam... u prevodu su to nekakve morske špricaljke :zcepanje:
Jesam zapazila u korejskim serijama da to dame naručuju i obavezno sablazne svoje pratioce.
Oni se groze i ne veruju, ali one ne haju. Prave disidentkinje!
Pa, kad one mogu, ne bi ni meni pala kruna s glave, mada mi proces starenja ne pravi veliku sekiraciju. Jednostavno, ako je čovek u prilici, što mi ovde većinom i nismo, treba da proba.
 
Istraživači su otkrili da su plazmalogeni bili u stanju da zaustave kognitivni pad. Pored toga, ostareli miševi hranjeni plazmalogenima dobili su novu crnu dlaku koja je bila gušća i sjajnija od one kod starijih miševa koji nisu primali suplemente.


Pogledajte prilog 1158546
a "ona stvar"?
jel opet... radi?
šta kažu naučnici lovatori?

Pogledajte prilog 1158543

Istraživači su otkrili da dopuna ishrane morskim mlaznicama, formalno nazvana Ascidiacea, može preokrenuti znake starenja na životinjskom modelu. Stvorenja se mogu jesti sirova i dugo su bila zastupljena u jelima iz Koreje.

Ova čudna morska stvorenja sadrže supstancu zvanu plazmalogeni. Plazmalogeni su vitalni za procese koje naše telo koristi. Ove supstance se normalno nalaze u našem srcu, mozgu i imunim ćelijama i javljaju se prirodno.

Međutim, kako starimo, naše telo počinje da nosi manje plazmalogena. Gubitak ovih vitalnih supstanci karakterističan je za niz neurodegenerativnih bolesti. Ako dodavanje više vašem telu može da preokrene znake starenja, to bi moglo otvoriti vrata za nove suplemente.
asian-old-man-shot-gray-260nw-708330943.jpg


ješte šinko... u Koreji se jede pa izgledamo mladje...
ja evo 300 godina a ko da imam 70

znaš drugačije izgledaju Azijati...
 

Back
Top