Ako je ko u Hristu, novo je stvorenje.

anajade

Elita
Poruka
16.308
Dakle, pitanje je sledece: kada osoba dozivi novo rodjeenje postane ono istinski hriscan sta se desava sa tim bolesnim, prevarenim, samouznosecim, Bogu suprotstavljenim srcem? Evo nekoliko stihova koji opisuju sta se desava:

Ezekilj 36:26 Dacu ti a novo srce , i novi cu duh staviti u tebe. I izvadit cu srce od kamena iz vaseg tela i dati vam srce od mesa .
Kome daje i na koji nacin uvaljuje u bolesna zla srca bozanski dnk.

Dakle, pitanje je sledece: kada osoba dozivi novo rodjeenje postane ono istinski hriscan sta se desava sa tim bolesnim, prevarenim, samouznosecim, Bogu suprotstavljenim srcem? Evo nekoliko stihova koji opisuju sta se desava:

Ezekilj 36:26 Dacu ti a novo srce , i novi cu duh staviti u tebe. I izvadit cu srce od kamena iz vaseg tela i dati vam srce od mesa .
Mislim da je u pitanju alegorija

Kad se osoba nanovo rodi onda ima potrebu da recitira random bibliju ljudima oko sebe to se zove potvrda.
Šalu na stranu s tim mentalnim radnicima.

Ja sam nekad davno se pozabavio tematikom krscanstva iz izazova ko lovac na ucenjene glave iako nitko ne plaća.
Naime sto je to novo rodjenje?
Izlazak iz dualizma mi oni naši vaši prava kriva religija itd
Tada postaješ slobodan u Kristu jer Krist je metafora za slobodu.

Novorođenje misliš na reinkarnaciju u hrišćana?
A ako misliš na figurativno da doživi novo rođenje i preobrati se u hrišćana, to je novi set prihvaćenih informacija u mozgu, stara verovanja i ubeđenja se menjaju u nove zablude. Prihvataš novi set pravila hrišćanskih po kojima živiš. Zato ne volim ni jednu religiju jer to je skup pravila. Značilo bi da kao konj gledam samo pravo.

Back