Ако је Бог Љубав, чему онда вечне муке у паклу? О учењу Оригена Александријског...

U originalnim spissima je rec sheol ili hades koja znaci grob.

Ecclesiastes 9:10
Whatever your hands find to do, do with all your strength, because there is no work, planning, knowledge, or wisdom in Sheol where you are going.

Job 14:13
If only You would hide me in Sheol and conceal me until Your anger passes, that You would appoint a time for me and then remember me.

Oni koji izucavaju Bibliju to znaju.
Niko od strucnjaka Seol ne prevodi kao grob osim subotara i jehovihih svedoka. Kao sto sam rekao za grob u koji se polaze telo jevreji imaju potpuno drugu rec a to je kever. Seol je po verovanju drevnih jevreja mesto vecnih senki odredjeni pandan grckom hadu.
 
Niko od strucnjaka Seol ne prevodi kao grob osim subotara i jehovihih svedoka. Kao sto sam rekao za grob u koji se polaze telo jevreji imaju potpuno drugu rec a to je kever. Seol je po verovanju drevnih jevreja mesto vecnih senki odredjeni pandan grckom hadu.
A ti znas ko je strucnjak?
Izvini to sto drugima ne ide u prilog ne znaci da ne znaju .
Bas strucnjaci su ti koji su otkrili izvornu rec sheol ili hades koja znaci grob.
I nije vise ni potrebno bitio strucnjak lako je doci do tih dokaza.
A Jehovini Svedoci su i te kako strucnjaci jer se bave izucavanjem Biblije vec dva veka.
 
Mr:
Ranije je komunikacija sa potomcima bila mnogo lakša, mladi danas ne slušaju ni svoje roditelje, a kamo li pretke.
Jeste. Pepeljuga je tražila da joj otac donese leskovu grančicu, pa je preko
leske razgovarala sa majkom.

Nego, kako si sad prebacio odgovornost na decu. Ti reče da preci paze
na potomke. Na koji način paze?
 
Jeste. Pepeljuga je tražila da joj otac donese leskovu grančicu, pa je preko
leske razgovarala sa majkom.

Nego, kako si sad prebacio odgovornost na decu. Ti reče da preci paze
na potomke. Na koji način paze?

Ako odem u Nav pre tebe ne daj Svarože! Javiću ti.
 
A ti znas ko je strucnjak?
Izvini to sto drugima ne ide u prilog ne znaci da ne znaju .
Bas strucnjaci su ti koji su otkrili izvornu rec sheol ili hades koja znaci grob.
I nije vise ni potrebno bitio strucnjak lako je doci do tih dokaza.
A Jehovini Svedoci su i te kako strucnjaci jer se bave izucavanjem Biblije vec dva veka.
Navedi bar jedno poznato ime od tih stručnjaka
 
A ti znas ko je strucnjak?
Izvini to sto drugima ne ide u prilog ne znaci da ne znaju .
Bas strucnjaci su ti koji su otkrili izvornu rec sheol ili hades koja znaci grob.
I nije vise ni potrebno bitio strucnjak lako je doci do tih dokaza.
A Jehovini Svedoci su i te kako strucnjaci jer se bave izucavanjem Biblije vec dva veka.

Navedi bar jedno poznato ime od tih stručnjaka

Irinej Bulovic i Amfilohije Radovic. To je stoposto vise nego sto si zahtevao.

Kakve li to veze imaju Episkop Irinej Bulović i Mitropolit Amfilohije Radović, sa tvrdnjama nekih ''stručnjaka'' da izvorna reč sheol ili hades znači ...grob...

Redosled bejaše ovakav. Mona napisa..
.Bas strucnjaci su ti koji su otkrili izvornu rec sheol ili hades koja znaci grob
...Sale upita ovako...
Navedi bar jedno poznato ime od tih stručnjaka..
da bi ti kao stručnjake za herbejski i grčki predočio Irineja i Amfilohija... :whistling:
 
Kakve li to veze imaju Episkop Irinej Bulović i Mitropolit Amfilohije Radović, sa tvrdnjama nekih ''stručnjaka'' da izvorna reč sheol ili hades znači ...grob...

Redosled bejaše ovakav. Mona napisa.....Sale upita ovako... da bi ti kao stručnjake za herbejski i grčki predočio Irineja i Amfilohija... :whistling:
Misliš da će ukapirati :think:
 
A možda su Irinej i Amfilohije postali Jehovini Svedoci...a ja eto...nemam pojma...:hahaha1:

P.S. Pazi kada sam prosto morao da se oglasim na ovoj temi...zbog onog napisanog...
Ma oglasi se na malo više tema Jeroh šta si se zakucao samo na onu temu ...
Zaista nemam pojma :D
 
Kakve li to veze imaju Episkop Irinej Bulović i Mitropolit Amfilohije Radović, sa tvrdnjama nekih ''stručnjaka'' da izvorna reč sheol ili hades znači ...grob...

Redosled bejaše ovakav. Mona napisa.....Sale upita ovako... da bi ti kao stručnjake za herbejski i grčki predočio Irineja i Amfilohija... :whistling:
kod nekih je sve moguce, samo bog nije
 

Back
Top