Quantcast

Ако је Бог Љубав, чему онда вечне муке у паклу? О учењу Оригена Александријског...

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.234
Ma oglasi se na malo više tema Jeroh šta si se zakucao samo na onu temu ...
Zaista nemam pojma :D
Nekako ne mogu da se oglasim na više tema i da mi bude svejedno ko je i kako to prokomentarisao. Pre negde se oglasih na jednoj temi, pa sam pred odlazak na spavanje video jedan komentar. A nekoliko dana kasnije, nisam imao pojma gde je to...i tako...

.Gogilli.

Domaćin
Moderator
Poruka
3.092
Nekako ne mogu da se oglasim na više tema i da mi bude svejedno ko je i kako to prokomentarisao. Pre negde se oglasih na jednoj temi, pa sam pred odlazak na spavanje video jedan komentar. A nekoliko dana kasnije, nisam imao pojma gde je to...i tako...
Sada je barem lako uvek ce ti stizati obaveštenje ko ti je citirao post i dao odgovor

hogarius

Veoma poznat
Poruka
14.704
Ti i dalje pokusavas tako bezobrazno da vredjaš?
Nije teško biti fin ili nekima zaista jeste?
gde si pronasla uvredu. To je bilo samo jedno jednostaavno pitanje. Zvoncice nisam ja turio u temu.

Ti si, zaista, zaista ti kazem, puna mrznje prema jadnom i nutesnom Hogarijusu.

.Gogilli.

Domaćin
Moderator
Poruka
3.092
gde si pronasla uvredu. To je bilo samo jedno jednostaavno pitanje. Zvoncice nisam ja turio u temu.
I ti i ja znamo o čemu se ovde pisalo a zvončiće koje deca nose za praznik vrbica si ti gurnuo u razgovor sa znakom pitanja.
Pa eto i ja postavih komentar moj sa znakom pitanja.

.Gogilli.

Domaćin
Moderator
Poruka
3.092
O.K. Znaci, razumeli smo se.
Nismo se razumeli jer dodajes naknadno komentare ....

"Ti si, zaista ti kažem, puna mržnje prema jadnom i nutesnom Hogarijusu."

Izostavi ono da sam puna mržnje jer ja nikoga ne mrzim ponajmanje slova, sve ostalo slažem se sa tobom (fin opis ) :)

jos_1_5ak

Domaćin
Poruka
4.761
Koliko je meni poznati klasican prikaz raja i pakla nisu deo originalnih hriscanskih ucenja vec ih je crkva naknadno fabrikovala i ubacila zarad manipulacije, klasicna manipulacija strahom, sto ne znaci da ne postoji univerzalna Bozanska pravda (iliti ta neka karma kako je zovu unekim istocnjackim kulturama) i da se dobro ne vraca dobrim a lose losim.

Inace Bog nije osvetoljubiv i nema ego, taj prikaz Boga kao nekog osvetoljubivog starca sa sedom bradom kako samo sedi i ceka da neko nesto zgresi kako bi ga kaznio je isto delo crkve zarad manipulacije pomocu straha, zapravo taj prikaz Boga je zapravo prikaz paganskog boga Zevsa/Jupitera, jer upravo Zevs je prikazivan kao starac sa dugackom belom bradom i kao egocentrican, dzangrizav, osvetoljubiv i preke naravi jer generalno paganski bogovi su poput ljudi bili skloni dekandenciji i itekako su bili puni mana dok u hriscanstvu Bog je univerzalni kreator svega i moze se okarakterisati samo kao beskrajna ljubav i beskrajna inteligencija i entitet koji nema nikakvih ljudskih mana i nedostataka kao sto su ego, gordost, osvetoljubivost.........itd, ja verujem da Bog ima razumevanja i za nase ljudske mane i slabosti jer da je covek trebalo da je savrsen onda bi verovatno i bio savrsen ali onda vise ne bi bio covek vec nesto drugo i vise od toga.

jos_1_5ak

Domaćin
Poruka
4.761
Pa neka univerzalna kosmicka pravda sigurno postoji i vazi za sve ali Bog nije osvetoljubiv i malo je verovatno da nekog kaznjava na tako primitivan i banalan nacin i opet nekoga vecno muciti nema bas ni smisla i koliko god neki zlocinac bio verovatno svako zasluzuje sansu da se u nekom momentu iskupi na neki nacin, mozda ko je u nekom proslom zivotu bio neki teski zlocinac i ubica mozda je u ovom zivotu neki veliki dobrotvor i neki lik koji ni mrava ne bi zgazio (jer je njegova dusa postala svesva svojih gresaka i nedela).

U svakom slucaju te neke stvari su prosto iznad nas i nama tesko razumljive, ja verujem u Boga, verujem u tu neku univerzalnu kosmicku pravdu ali isto tako verujem da stvari ipak funkcionisu malo drugacije nego sto to propoveda crkva ili sto zamisljaju obicni mejnstrim vernici.