Ako ima Boga Srbi su u ozbiljnom problemu zbog patrijarha Porfirija kako poroslavlja Slave kod bogatih

nesko101

Elita
Poruka
17.328
Autorska
Zaista proslava kod Bobe Živojinovića i Lepe Brene na krsnoj slavi Aranđelovdan nam govori da je SPC u ozbiljnom problemu sa ovakvim ponašanjem svog patrijarha u bogatom društvu.Samo ponašanje je da se odmah zgadi čoveku.Svi znamo da su većina slava skoro svih svetitelja vreme kada su stradali i pogubljeni svirepo odsecanjem glava i slično.I na taj dan mi pravimo lumperaj i žurku kao da je to neko slavlje.A šta to slavimo pogubljeme svetaca toga dana sa lumperajem?
Nemojte posle da se čudite što je sam Bog dopustio da se od Srba otrgne toliko svetih manastira na svetoj Srpskoj zemlji Kosovo i Metohija.
Da ne ispada da ovo izmišljam evo i linka o tom strašnom događaju za pravoslavan svet nalik paganima
https://srbin.info/drustvo/slava-ni...nik-o-arandjelovdanu-kod-brene-evo-ko-je-bio/

Poslednja izmena:
Da ne ispada da ovo izmišljam evo i linka o tom strašnom događaju za pravoslavan svet nalik paganima
Jok nego ce pravoslavlje da zavisi od srpskih slava?
vi ste neki stvarno umislili, bas debelo
e.A šta to slavimo pogubljeme svetaca toga dana sa lumperajem?

Аранђеловдан - ne mos' se ar'andjeo pogubit', a mora da se zalozi covek ako misli da popije, ajde ne drami bzvz​

Poslednja izmena:
Autorska
Zaista proslava kod Bobe Živojinovića i Lepe Brene na krsnoj slavi Aranđelovdan nam govori da je SPC u ozbiljnom problemu sa ovakvim ponašanjem svog patrijarha u bogatom društvu.Samo ponašanje je da se odmah zgadi čoveku.Svi znamo da su većina slava skoro svih svetitelja vreme kada su stradali i pogubljeni svirepo odsecanjem glava i slično.I na taj dan mi pravimo lumperaj i žurku kao da je to neko slavlje.A šta to slavimo pogubljeme svetaca toga dana sa lumperajem?
Nemojte posle da se čudite što je sam Bog dopustio da se od Srba otrgne toliko svetih manastira na svetoj Srpskoj zemlji Kosovo i Metohija.
https://srbin.info/drustvo/slava-ni...nik-o-arandjelovdanu-kod-brene-evo-ko-je-bio/
Bolesni trebaju lekara ne zdravi.

Sve se svelo na novac pa i kod sveštenika. Sada idu kod bogatih poznatih ličnosti a sirotinju ko šiša. Samo Živojiniovići imaju slavu, niko drugi u zemlji nema. Daleko su današnji sveštenici od patriharha Pavla.
seti se, kako je Porfirije na nekom prijemu pio vino sa Anom Brnabic...zezali se kao dva stara drugara

Autorska
Претерао си.
Ако ти пишеш као да постајеш Божији пророк (као старозаветни пророци) који упозорава и преноси Божију реч и критикује неправду...
Не можемо то бити ми, то што ти говориш је ревност али не по разуму као што би рекао апостол Павле.

ni meni, ne mogu da ga dozivim ko patrijarha, mnogo mutan tip...
Какви смо ми, нисмо ни патријарха Павла били достојни.
Ево видиш какви смо ми. Свако ће први да упери прст у патријарха, а о себи мисли да је безгрешан. Не иде то тако, никако не иде.

Vlasti su i izmislile crkvu da im sluzi, a narod se tripuje da crkva ima ikakve veze sa Bogom ili narodom
:D
Па кад ниси ни отворио Нови Завет, наравно да можеш да пишеш овакве ствари које везе са хришћанством немају.
Нико није "измислио" Цркву, погледај коме пише писма апостол Павле.

Nažalost jer sama vlast i bira Srpske Patrijarhe.Glasanje Vladika i Sabora je samo predstava za neobaveštene vernike.
Није тачно, срамота је да овако лажеш људе и измишљаш теорије завере. Бира се апостолским жребом, дакле нема преваре, распитај се мало како се врши избор.

Back