Ако Борис (сигурно не Мирко) смени Динкића, шта то значи?

Шта ће се десити?

  • Млађа "подвија реп" и ћути

  • Пада влада

  • ДС отима све мандате Млађи

  • Не знам

  • Нешто друго


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
По мом мишљењу за то постоје само три опције

1. - Да Млађа све то мирно и са разумевањем прихвати иа да његова странка настави да учествује у влади (најмање вероватно)
2.- Да Млађа моментално сруши владу и да се распишу нови избори (Могуће)
3.- Да ДС најури Г17 из власти (ДС држи све административне одборе) и да им административним путем узме све посланике и тако обезбеди довољну већину (највероватније)

постоји и четврта опција - ускакање ЛДП-а али мислим да ЛДП са својим бројем мандата не би успео да обезбеди већину од 126 посланика....

све у свему - КРАХ ове коалицоје
 
Poslednja izmena:
последња вест...........пошто је Млажа под "иницијативом за смену" забрањено му је обављање свих државних функција...........

изгледа да ће бити оно што сам поменуо под бројем 3


3.- Да ДС најури Г17 из власти (ДС држи све административне одборе) и да им административним путем узме све посланике и тако обезбеди довољну већину
 
Онда ће морати да одјуре и Тому из скупштине.
ЗЕС је била коалиција а СРС странка. Ако су мандати СРС одузети онда се морају вратити да би и јединствена листа ЗЕС остварила право на своје тј. Млађино ;)
 
Онда ће морати да одјуре и Тому из скупштине.
ЗЕС је била коалиција а СРС странка. Ако су мандати СРС одузети онда се морају вратити да би и јединствена листа ЗЕС остварила право на своје тј. Млађино ;)

Право и правда постоје????

у реформисаном правосуђу???

:rotf:
 
Право и правда постоје????

у реформисаном правосуђу???

:rotf:

Не али ово би било превише ;)
Никоме није одузет мандат након онога са напредњацима.
И Шормаз је задржао свој на силу ... и Јоја циган ...

Не знам какве ће марифетлуке правити у влади али у скупштини ће морати да се скрпе са тим што имају.
Г17 + 24 посланика
ЛДП 12 посланика
Самостални 1
СРС 56 (у пракси 54 - Марина Рагуш је прсла а и Поп-Лазићева је сумњива).
 
Poslednja izmena:
Не али ово би било превише ;)
Никоме није одузет мандат након онога са напредњацима.
И Шормаз је задржао свој на силу ... и Јоја циган ...

Па жути ни од чега не презају...сети се само отимачине мандата ДСС-у 2001. године (или 2002.)
 
Mislim da po ZES-ovom koalicionom sporazumu ne postoji mogucnost da im se oduzmu mandati , kada je tako Canak isto nesto zakerao i ucenjivao pre par godina isto mu nista nisu mogli , a ipak je jos mnogo slabiji od Dinkica .

koga boli ***** za to,donece vlada na hitno sazvanoj sednici uredbu po djindjicevskom receptu
 
Mislim da po ZES-ovom koalicionom sporazumu ne postoji mogucnost da im se oduzmu mandati , kada je tako Canak isto nesto zakerao i ucenjivao pre par godina isto mu nista nisu mogli , a ipak je jos mnogo slabiji od Dinkica .

коалициони споразум????

Не зезај.......најјачи ће га тумачити онако како он жели...........папир без икаквог значаја.
 
Mislim da po ZES-ovom koalicionom sporazumu ne postoji mogucnost da im se oduzmu mandati , kada je tako Canak isto nesto zakerao i ucenjivao pre par godina isto mu nista nisu mogli , a ipak je jos mnogo slabiji od Dinkica .

Али зато постоји Закон о Влади...хехехе...који је старији...
 
По мом мишљењу за то постоје само три опције

1. - Да Млађа све то мирно и са разумевањем прихвати иа да његова странка настави да учествује у влади (најмање вероватно)
2.- Да Млађа моментално сруши владу и да се распишу нови избори (Могуће)
3.- Да ДС најури Г17 из власти (ДС држи све административне одборе) и да им административним путем узме све посланике и тако обезбеди довољну већину

постоји и четврта опција - ускакање ЛДП-а али мислим да ЛДП са својим бројем мандата не би успео да обезбеди већину од 126 посланика....

све у свему - КРАХ ове коалицоје

Sad je interesantno što je Cvetković tražio da se Dinkić smeni a ne on da ruši vladu,što znači da DS gaji neku sigurnost da može bez Mlađana.
Stoji i opcija da se G17 odrekne Dinkića i nastavi rad u vlasti,sve u svemu biće zanimljivih tumbanja u vladajućoj koaliciji
 
Sad je interesantno što je Cvetković tražio da se Dinkić smeni a ne on da ruši vladu,što znači da DS gaji neku sigurnost da može bez Mlađana.
Stoji i opcija da se G17 odrekne Dinkića i nastavi rad u vlasti,sve u svemu biće zanimljivih tumbanja u vladajućoj koaliciji

или крађа мандата од Г17 или Чеда + још пар гласова.
 

Back
Top