Quantcast

Ako biste otisli iz Srbije, u koju biste zemlju i zasto?

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.638
`Ajmo, ljudi, da vidim neke lepe i argumentovane predloge. Dok je jos ovaj sengen `ziv` posto prete da nam ponovo uvedu vize.

A posto je i ova zemlja sa sve ovim narodom go q...c, vreme je da se spreme pasosi, proda ovo malo sto ima pa put pod noge. E sad, gde?

Gde je dobro za posao, gde je ok za zivot, itd.

Zemlje koje su sto dalje od Balkana imaju prednost.
Red je da se i ti izjasnis kada si vec napavio temu :)

@tema
Sto daje odavde. Australija ili Novi Zeland... Dovoljno daleko....

Dule 021

Poznat
Poruka
9.841
Polako dobijam sve vecu zelju da sve prodam i da odem iz ove politicarima unistene drzave. Sljam treba menjati jer je meni moja zemlja najdraza na svetu a sve manje mogu da gledam kako je unistavaju a svi smo nemocni da to sprecimo osim ako dodje do masovne pobune koja je izvodljiva ali usled nesloznosti naroda ce to ipak biti malo teze.
Ja bih otisao u Australiju i to u njen juzni deo -sto dalje od Srbije! Ako bas bude moralo do toga da dodje!

ubootfahrer

Aktivan član
Poruka
1.704
Sto se mene tiče postoje dvije zemlje u koje bih otošao.

Švajcarska - zato što je to najdosadnija država na planeti. Tamo se zadnjih 400 godina ništa bino nije desilo, a i genijalci su koji su dva puta čitavom svjetu uspjeli prodati rupu kao nešto ekstra genijalno. Prvi put rupu u siru, a onda i rupu u čokoladi i sad u CERN-u pokušavaju da naprave i treću rupu koju bi mogli prodati.

Novi Zelad - zato što je to trenutno najdalje što se odavde može otići čisto iz razloga nostalgije. Kad te uhvati nostalgija, samo se sjetiš da do Srbije ima skoro dva dana putovanja avionom sa presjedanjem u Singapuru i Frankfurtu i odmah te prođe nostalgija

Poslednja izmena:

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
`Ajmo, ljudi, da vidim neke lepe i argumentovane predloge. Dok je jos ovaj sengen `ziv` posto prete da nam ponovo uvedu vize.

A posto je i ova zemlja sa sve ovim narodom go q...c, vreme je da se spreme pasosi, proda ovo malo sto ima pa put pod noge. E sad, gde?

Gde je dobro za posao, gde je ok za zivot, itd.

Zemlje koje su sto dalje od Balkana imaju prednost.
Говорила сам о томе већ.

Никуд.

Волим Србију, какву год, хебеш матер и мени и њој, некако, баш ми је драго бити Српкиња, из ината, и ко зна чега све, хебемлига, волим да сам на страни мањине која плива узводно, индивидуалац...

Породична традиција, и ко зна шта све још...

Волим. Ту земљу проклету ал' моју, како рече Песник.

Живети у туђини није природно, што рече други Песник, Црњански.

При томе, не осуђујем никог ко оде одавде, и мисли да треба своју срећу и живот да гради негде другде.

Свако је случај за себе.

ernauton de carmainge

Domaćin
Banovan
Poruka
4.363
Vidim da se pominju dosta Spanija, Italija i Grcka...

A sta cemo sa poslom tamo? Ako nekom ne cvetaju ruze, onda su to te juzne zemlje. Nije poenta samo da odes, a jos je manje poenta da odes `zato sto je tamo slicno kao ovde`. Odlazis tamo gde ti je maltene isto kao ovde, pa koj` moj odlazis.

Svajcarska nije losa, samo ne znam da li su i oni u krizi sa zaposlenoscu

ernauton de carmainge

Domaćin
Banovan
Poruka
4.363
Говорила сам о томе већ.

Никуд.

Волим Србију, какву год, хебеш матер и мени и њој, некако, баш ми је драго бити Српкиња, из ината, и ко зна чега све, хебемлига, волим да сам на страни мањине која плива узводно, индивидуалац...

При томе, не осуђујем никог ко оде одавде, и мисли да треба своју срећу и живот да гради негде другде.

Свако је случај за себе.
Pazi, i meni je drago da sam Srbin...a bicu Srbin i tamo gde odem, zar ne?

gost 182607

Veoma poznat
Poruka
10.984
Vidim da se pominju dosta Spanija, Italija i Grcka...

A sta cemo sa poslom tamo? Ako nekom ne cvetaju ruze, onda su to te juzne zemlje. Nije poenta samo da odes, a jos je manje poenta da odes `zato sto je tamo slicno kao ovde`. Odlazis tamo gde ti je maltene isto kao ovde, pa koj` moj odlazis.

Svajcarska nije losa, samo ne znam da li su i oni u krizi sa zaposlenoscu

Zavisi sta shvatas kao kvalitet zivota. Ako mislis da ti je dovoljno radno odelo i pizama...onda ok.-ides u Svajcarsku. Ili mozda volis da vidis svake 2 god. novi model auta u garazi, to te usrecuje.

Nekome to nisu parametri. Kvalitet zivota je prilicno nemerljiva kategorija i mnogi ljudi je razlicito dozivljavaju.Naravno...sve to uz uslov da ne zivis u nekoj bedi i totalnoj neizvesnosti, da se ne lazemo.

.-.. .--- ..- -... ---

Elita
Banovan
Poruka
22.663
Говорила сам о томе већ.

Никуд.

Свако је случај за себе.
:eek: :eek: :eek:

ernauton de carmainge

Domaćin
Banovan
Poruka
4.363
Био у Јужној Африци и кратко у Аустарлији.......

Овде је ипак опуштеније
Dobro, nisam ni mislio da palim u J. Afriku, imam kriminala i ovde koliko hoces...

Niti je poenta u `opustenosti`...

Nego, s obzirom da ce ovde sve za koju godinu da pukne kao balon, da se na vreme zauzmu pozicije.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.