Akademija...

Za ili protiv gašenja?

  • Za

  • Protiv

  • Uzdržan

  • Ne znam o čemu se radi,nemam dovoljno informacija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Tamo i dalje kolko sam ja pratio mada dugo nisam bio dolazi ista ekipa,možda ne fizički jer su to već stariji ljudi koji su ranije izlazili,ali po stilu...Sada samo malo više repera i sličnih što ranije nije bilo...Nisi glasala...
 
ja ne mogu da razumem ljude koji cak i da ne slusaju pank, rok, alternativu, metal, ska ... nisu culi ili makar jedanput usli na DEMIJU u Rajicevoj !

jednostavno to je mesto za koje si morao da cujes i da ako nista drugo dok setas knezom leti zimi po suncu snegu kisi ka kalemegdanu vidis svu plejadu likova koji vise pred i oko Akademije...a koliko se piva tamo popilo i koliko dobre muzike slusalo i a tek onaj raspali KISS fliper :mrgreen: uuuuu

goksi SVAKA CAST ! ! !
AUTENTICNA BEOGRADSKA TEMA

:pivce:

nadam se da ce i ovi nasi postovi imati "tezinu" i da ce akademija da zivi jos dugo i izrodi neke nove bolje klince
 
Thx potato:)
Sve se menja,iako je muzika ''dostupnija'' nego u naše vreme kad nismo imali mobilne,internet i ostalo,interesovanje za mesta gde ta muzika ima feeling koji je zamišljne u pesmama,je jako malo...Mož ti u svakom kafiću da pustiš neku mjuzu ali ona dolazi do potpunog izražaja tek na mestima poput KST-a,Akademije,a mesta su bila povezana i sa buntom protiv onog što smo mislili da je ''bivši'' režim...Inače slična situacija je bila pre par godina sa pomenutim KST-om,ali je Bora Đorđević zalegao i spasio ga od gašenja kako je Uprava fakulteta odlučila.Ovde je malo drugačija svojinska situacija ali je namera ista...Još jedan korak ka novom poseljačivanju Srbije i vladavini nad tupavim masama...
 
a jel se secas apsurda recimo subotom uvece :D
ekipa koja ide na "demiju" i ekipa koja je isla u "zvezdu" ludilo kada se ispred pomesaju seljanke i seljaci i ne znaju gde da "unidju u klub zvezda" :mrgreen: jao kad se setim jednog primera...mukice usli na akademiju a ono kao da se sav pankeraj u gradu sjatio to vece na demiju a ovo dvoje mucenika "jel oVO zvezda?" u hodniku niko ne progovora samo vriste od smeha i keze se...

koji debil treba da budes da udjes na demiju i tripujes da je BULJAzvezda :rotf:

hebote mogao bih tri dana o dogodovstinama iz demije :pivce:
 
Ja sam malo mlađa generacija a i preko reke sam pa nisam ni fizički mogao da budem tamo često ali svakako su ti upadi likova koji ''ne pripadaju'' a bilo ih je bili interesantni...Nekako se gubi taj beogradski duh,baš se sve poseljačilo...Tačno skapiraš ovu pesmu ''Životinja''.
 
Ja sam iz Zemuna mi imamo ''svoje'' rock klubove i zaista slabo prelazimo reku...:)
Ali mora to sve i da bude malo više ''fensi''.Mislim uvek su na tim mestima bile cene pića socijala,uvek ispod proseka.Treba malo i da se zaradi...
 
Misim da je neko namerio da bude neki tržni centar ''galerija''...Čudi me da bilo šta ''alternativno'' u Bg postoji...A ipak nije lako ni ovima na vlasti da se odupru pritiscima tajkunčina...Mada lično znam da su u te klubove išla i deca bogatih ljudi ali ti koji bi kupili sigurno nisu bili u tom fazonu,nego ona ''druga srbija''...
U Sloveniji i Rvatskoj ima dosta mesta koja ne donose nikakvu zaradu a ''pripadaju'' mladima,za svirke i bilo šta drugo...
 
Ja sam iz Zemuna mi imamo ''svoje'' rock klubove i zaista slabo prelazimo reku...:)
Ali mora to sve i da bude malo više ''fensi''.Mislim uvek su na tim mestima bile cene pića socijala,uvek ispod proseka.Treba malo i da se zaradi...

vaistinu Goxy konza :D reci koji su to klubovi?
hemigvej odavno ne radi crna maca postala fuj a da RAK je FENOMENALAN na vodi je dobar Sv.Nikola... pricaj uputi me koji su to klubici ?
nisam mogao da ti sibnem pp pa reko vako javno da te pitam :pivce:
 
vaistinu Goxy konza :D reci koji su to klubovi?
hemigvej odavno ne radi crna maca postala fuj a da RAK je FENOMENALAN na vodi je dobar Sv.Nikola... pricaj uputi me koji su to klubici ?
nisam mogao da ti sibnem pp pa reko vako javno da te pitam :pivce:
Da,nema tamo ničega više...Mačka je odavno fensi mesto...Rak je mesto gde često izlazim,tamo imaju ponekad svirke bude fino al i kad ide samo muzika ugođaj je super...Sveti Nikola je takođe mesto koje često posećujem,mada je malo fensi,opet je super atmosfera...Čudi me da ne znaš za Fest u Pinkiju,super klub sa svirkama,otkad je sređen pre nekih 10.-ak godina i vrlo visokim cenama ali je provod dosta dobar...Zatim Madness tamo imaju povremeno svirke,nije loše mesto,Majčina i Spin su klubovi kod Gardoša,tamo je isto kulerica:)
Eto nadam se da sam ti pomogao:)
 
Peticija je dobra stvar ali bilo bi dobro kad bi se i neki političar uključio...Možda mlađoni on je u rock fazonu,ovo sve ostalo uz još par izuzetaka seljoberi...
 
Stvarno bi bila ogromna steta, Akademija je kultni beogradski klub, koji jos uvek radi odlicno! Ja bas bila pre mesec dana...

Poenta je - neko me se digao q, pa mu treba taj prostor u centru, za Spa, za kafic nekog estradnog ''umetnika''..
moze im se jer imaju para.
 
Da,nema tamo ničega više...Mačka je odavno fensi mesto...Rak je mesto gde često izlazim,tamo imaju ponekad svirke bude fino al i kad ide samo muzika ugođaj je super...Sveti Nikola je takođe mesto koje često posećujem,mada je malo fensi,opet je super atmosfera...Čudi me da ne znaš za Fest u Pinkiju,super klub sa svirkama,otkad je sređen pre nekih 10.-ak godina i vrlo visokim cenama ali je provod dosta dobar...Zatim Madness tamo imaju povremeno svirke,nije loše mesto,Majčina i Spin su klubovi kod Gardoša,tamo je isto kulerica:)
Eto nadam se da sam ti pomogao:)

ijao blamaGe :D u "fest"-u mi radili drugari na vratima i sve svirke "night shift"a sam ispratio :lol: a dobor je i kada Najda i Gale polude pa bude pravo rock vece :pivce:
za ostale nisam cuo :rumenko: aj me prosvetli pa mi daj adrese Majčine, Spina i Madnesa :mrgreen:

hvala unapred :D
 
Ја сам од оних који су се баш лепо проводили на Демији и то у њеним врлим данима :)
Имао сам бланко да тамо излазим у 1 по поноћи и да се враћам на доручак.
Тај клуб је постојао и у време моје мајке, само што је тада био нешто друкчије концепције, клуб са сепареима...
Дакле, та Рупа је била рупа каква постоји свуда у свету и нисте морали да пређете границу да би имали буквално исти клуб са гомилом разних младих људи, живом свирком итд.
Није то био само клуб где су се сретале граЦке фаце него је био баш лепи спој уметности и музике, Флека је радио флајере, разни људи тематске вечери.
Увек је клуб био повремено затваран. И исто тако као и данас се претило да ће та забрана бити коначна, па је увек почињао поново са радом...
Е, сад је нека друга песма. Раније се увек говорило да је тај клуб клуб студентата ФЛУ, тако је било власнички, као што је то случај са КСТ-ом, Бонафидесом...
Одједном, "нашли" су да је то клуб Пословног простора града...ако постоји воља, наћи ће се тачно да то није истина.
Ови на власти су толико алави да ће и подруме грађана у центру града да преименују у некакав пословни простор града...
Волео бих да Академија траје због традиције...
 
ijao blamaGe :D u "fest"-u mi radili drugari na vratima i sve svirke "night shift"a sam ispratio :lol: a dobor je i kada Najda i Gale polude pa bude pravo rock vece :pivce:
za ostale nisam cuo :rumenko: aj me prosvetli pa mi daj adrese Majčine, Spina i Madnesa :mrgreen:

hvala unapred :D

Хаха, одличан је био Фест, не знам шта се тамо сада дешава...у ствари, одавно нисам био ;)
А било баш добро.
 
ijao blamaGe :D u "fest"-u mi radili drugari na vratima i sve svirke "night shift"a sam ispratio :lol: a dobor je i kada Najda i Gale polude pa bude pravo rock vece :pivce:
za ostale nisam cuo :rumenko: aj me prosvetli pa mi daj adrese Majčine, Spina i Madnesa :mrgreen:

hvala unapred :D
Da,bilo je par tih baš zemunskih bendova poput Night Shifta,Fuzzboxa...NS su se probili malo kod ''budža'',što je super,ali više neće svirati u Festu:lol:
Fuzzbox još svira povremeno...:)
Što se tiče Majčine
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001793691586&notif_t=friend_confirmed
A Spin je preko puta nje...Interesantno je da je u blizini bio još jedan klub gde su bile svirke ali zbog radi lukrativnih razloga postao ''sremački restoran'':)
Madness je u tržnom centru ''Zemunikum'' kod opštine...
 

Back
Top