ajnštajn

Nije poenta ga resavati 3 dana, vec je Ajnstajn rekao da postoji 2% ljudi koji mogu da ga rese za 15 min.
Srecno u resavanju...
P.S. Nemoj da se zabrines, nije tesko, samo idi eliminacijom kada nemas vise objektivnih podataka.

Pozz
 
Najlaksi nacin da ovo resis je da nacrtas kucice i da iznad svake upisujes kategorije koje saznas....

Uzgred, ribice drzi ************

P.S.
Isprva sam napisao i odgovor ali nisam hteo da ispadnem strvina i decku pokvarim uzitak, pa sam obrisao.
 
James 007:
Ovo je tako jednostavno.
Pa jeste...najsmesnije mi je kad se ljudi prime pa pocnu da resavaju pomocu matrica i cuda,a kao sto rece covek najlakse je nacrtati kucice i polako resavati...tako sam i ja resila...mada iskreno trebalo mi je malo jace od pola sata al boze moj...:)
 
Nije je postavio Ajnstajn! Postavila ga je Mileva! An nije za to imao kliker!

An nije imao kliker za to? Kujeli se to opet neka nova teorija zavere u korist mileve maric? Mileva je bila dobar matematicar i dobar fizicar, anstajnu jeste pomagala i to onda samo kada je anstajn bio previse zauzet teorijskim delom da bi se bavio matematikom. Verovao je u nju i njeno znanje ali da on nije imao kliker za takav test, ironicno, dokazuje i teorija relativnosti, i fotoelektricni efekat i teorija polja i njegov model univerzuma, ( bez obzira sto nije bio uspesan ali metod razmisljanja je imao pozitivnu osnovu)...
 
proximo:
An nije imao kliker za to? Kujeli se to opet neka nova teorija zavere u korist mileve maric? Mileva je bila dobar matematicar i dobar fizicar, anstajnu jeste pomagala i to onda samo kada je anstajn bio previse zauzet teorijskim delom da bi se bavio matematikom. Verovao je u nju i njeno znanje ali da on nije imao kliker za takav test, ironicno, dokazuje i teorija relativnosti, i fotoelektricni efekat i teorija polja i njegov model univerzuma, ( bez obzira sto nije bio uspesan ali metod razmisljanja je imao pozitivnu osnovu)...

Ti previdjas stvari a to nije dobro. Onda donosis pogresne zakljucke! Tamo stoji smsjlik :D
a oznacava salu (Siguran sam da to znas ali mi nije jasno da li ga namerno previdjas)

A evo ti jos jedan dokaz da stvari previdjas. "VEROVAO je u nju i njeno znanje..."
A zasto ti ni u sta ne verujes?

PS. Zasto Ajnstajna pises malim slovom? :D
 
E pa ne zelite reci da Einstein nije imao klikere za nesto?
Ne kazem da Mileva nije bila umesana u to, i mislim da jeste pomogla, ali, oi su zajedno na tome radili. Da je Albert bio glup ili nesto tako, kako onda objasnjavas njegova otkrica i teorije koje su nastale u razdoblju kad nije vise ziveo s Milevom??? Jos uvek mu je pomagala????!!!
 
Ti previdjas stvari a to nije dobro. Onda donosis pogresne zakljucke! Tamo stoji smsjlik
a oznacava salu (Siguran sam da to znas ali mi nije jasno da li ga namerno previdjas)

A evo ti jos jedan dokaz da stvari previdjas. "VEROVAO je u nju i njeno znanje..."
A zasto ti ni u sta ne verujes?

PS. Zasto Ajnstajna pises malim slovom?

Ovo je vec bez beze, bez ljutnje. Anstajn pisem malim slovom kao i mnogo drugih stvari jer se ovde opustam i ne razmisljam o pravopisu. Cesto to uradim kao i mnogi drugi sto propuste ali nije ni bitno.
Dokaz da sam nesto previdio? Da li ti je neko trazio dokaz? Da li se to izgleda moje misljenje mnogo kosi sa tvojim misljenjem pa se trudis u svakom postu da napadnes?
Zasto ja neverujem a anstajn ( malim slovom a) je verovao? Pa zato sto ja nisam ni anstajn niti imam milevu niti bih voleo to da budem. Imam svoje kriticko razmisljanje za koje mi nije potrebno slepo verovanje.
Ja previdjam stvari i donosim zakljucke. Lepo je videti kako se mlad covek postavlja kao autoritet osudjujuci tudje zakljucke ali je tuzno gledati ga kako ga sposteveni ego guta. :D
 
proximo:
Ovo je vec bez beze, bez ljutnje. Anstajn pisem malim slovom kao i mnogo drugih stvari jer se ovde opustam i ne razmisljam o pravopisu. Cesto to uradim kao i mnogi drugi sto propuste ali nije ni bitno.
Dokaz da sam nesto previdio? Da li ti je neko trazio dokaz? Da li se to izgleda moje misljenje mnogo kosi sa tvojim misljenjem pa se trudis u svakom postu da napadnes?
Zasto ja neverujem a anstajn ( malim slovom a) je verovao? Pa zato sto ja nisam ni anstajn niti imam milevu niti bih voleo to da budem. Imam svoje kriticko razmisljanje za koje mi nije potrebno slepo verovanje.
Ja previdjam stvari i donosim zakljucke. Lepo je videti kako se mlad covek postavlja kao autoritet osudjujuci tudje zakljucke ali je tuzno gledati ga kako ga sposteveni ego guta. :D
Eto, ti i ja se gonimo po raznim temama i diskutujemo, pa je utisak stvoren da se svadjamo. U to ne v e r u j e m isto tako kao sto i z a k l j u c u j e m da donosis pogresne zakljucke, kao sto je ova tvoja poslednja recenica.

Imaj postovanja prema gramatici i nemoj da budes opusten kada pises o ozbiljnim stvarima. Covek stice pogresan utisak o tebi jer mu se cini da polemise sa negramotnim.
I ne budi tvrdoglav! Pisi Ajnstajna i Milevu velikim slovom jer oni pored gramatike to i zasluzuju.

Nastavicu sa tobom da polemisem ( zadovoljstvo mi je, takodje) kada se u tom pravcu uozbiljis.

Obojica sviramo klavir a ti povremeno lupas u tamburu!

PS: :D, :lol:
 
Imaj postovanja prema gramatici i nemoj da budes opusten kada pises o ozbiljnim stvarima. Covek stice pogresan utisak o tebi jer mu se cini da polemise sa negramotnim.
I ne budi tvrdoglav! Pisi Ajnstajna i Milevu velikim slovom jer oni pored gramatike to i zasluzuju.
Hvala na ovome savetu trudicu se da to ispravim. Sto se tice ovoga imas pravo.

Nastavicu sa tobom da polemisem ( zadovoljstvo mi je, takodje) kada se u tom pravcu uozbiljis.

Obojica sviramo klavir a ti povremeno lupas u tamburu!

PS: ,
I tambura je instrument, koji mnogi umeju postovati mozda vise i od klavira, stvar je u ukusu a kako kazu "degustikus es non diskutante".

Znam da i vi ste zaposleni pa ste ogrniceni vremenom na internetu, razumecete i mene ako nastavimo ovo kasnije jer sada moram da zurim.
Nisam stekao utisak da se svadjamo, kao sto rekoh, meni prija razgovor sa vama.

Pozdrav pa se cujemo.
 
Mozes svirati u tamburu kada si sam. Tamburica je mnogo fini instrument, pogotovu kada je svira Janika Balas na Petrovaradinu (svirao, pokojnik je). Ali kada se svira na klaviru pa preskocis malo na tamburu, orkestar izgleda rastimovan. :D

A ja rekao da cu nastaviti da polemisem kada resis Ajnstajna i Milevu (i ne samo njih) da pises velikim slovom. :D
 
Kao sto rekoh, potrudicu se da ispravim to cisto iz razloga da me nebi prozivao. Ali i dalje ja sam ovde na odmoru. Teme o kojima ovde diskutujem su blaze od onih koje moram svakodnevno da analiziram. Ali ako vec smeta moj pravopis, korigovacemo.
Druga stvar, orkestar moze biti rastimovan i bez klavira i tambure, kao i sa njima pojedinacno ili istovremeno. Opet je pitanje slobode koju dozvoljavamo, i muzike koja se u mislima cuje. A cuje se ono sto se zeli. Ovim sada prelazimo sa religije i nauke na nesto potpuno trece, na umetnost. Ali nemoramo ici tamo.
Mi se prilicno na smesan nacin gonimo po dosta tema. Jos uvek ne zelim da napadam vase misljenje cisto iz razloga jer vidim da je iz drugog ugla i da nema smisla da to radim. Kao sto nevidim smisao u vasem angazovanju u vezi mene.
Ako hocete iskreno, zaista gubite vreme samnom pokusavajuci da me preobratite ili sta vec.
Smatram da se najlepsa hipoteza moze oboriti i najruznijom cinjenicom. Dakle, cinjenica je ono sto moze da me protrese a ne "reci cu ti a ti veruj".
Zato, bolje se opustite i diskutujmo o nekoj drugoj temi a ne o mom sistemu zakljucivanja koji je u suprotnom uglu od vaseg. Vase misljenje postujem i zato ga ne napadam. Postujte to sto zelim od vas i bicu vam zahvalan. Jos uvek me ne poznajete ni blizu dovoljno da bi ste mogli generalno suditi o meni. Mozete i dalje nastaviti sa trazenem gresaka i u pravopisu i u recima ako zelite. Time cete reci nesto i o meni i o sebi istovremeno.
Zato bolje prebacimo se na neku drugu diskusiju u vezi neke druge teme jer mi je zaista besmisleno ovo sto radimo.
 
Eh sto sam baksuz!!! Napisao sam ti celu stranu i naravno kao krava koja daje 25 litara mleka pa sutne kantu nogom i sve prospe, ja pritisnuo "pravo dugme" i sve izbrisao. Javicu ti se sutra, sada sam besan a i treba na spavanje.
:D
 
v.v.ilic:
Mozes svirati u tamburu kada si sam. Tamburica je mnogo fini instrument, pogotovu kada je svira Janika Balas na Petrovaradinu (svirao, pokojnik je). Ali kada se svira na klaviru pa preskocis malo na tamburu, orkestar izgleda rastimovan. :D

A ja rekao da cu nastaviti da polemisem kada resis Ajnstajna i Milevu (i ne samo njih) da pises velikim slovom. :D

Oprostite ali moram i ovde da vam se ubacim u raspravu :). Naravano da orkestar izgleda rastimovano ako neko ko svira klavir predje na tamburu koju ne zna da svira. :roll: A sto se tice uzvisenosti instrumenata pa samo da kazem da sam cuo decka koji na gitari savrseno svira Mocarta (sa velikim M) (u tom trenutku je imao akusticnu ali verujem da bi isto tako mogao to da odsvira i na elektricnoji a da zvuci isto tako divno) a kao drugu krajnost navescu grupu Apocalyptica koja na klasicnom isntrumentu - violoncelu svira ono sto mnogi smatraju "tom uzasnom, glasnom i satanistickom muzikom" tj. metal. A sa druge strane taj savrseni ljudski muzicki instrument - glas moze da izvede i najlepse napeve i najgroznije Grand zapevanje
 

Back
Top