Ajnštajn je bio u pravu

Vidiš kako moderatori uredno štite osobe sa posebnim potrebama.
Zaštićeni ste kao beli medvedi, možete da vređate do mile volje... :mazi:
Vidim jedino to da si još jedan pasionirani besposleni koprofag koji kmeči jer mu je moderator obrisao poruku. Jeste, imam protekciju i privilegije, idi plači tabu
20240519_025400.jpg

Zahvaljujem moderaciji foruma Krstarice, na intervenciji, pa ću u to ime nastaviti sa izlaganjem , da bih dao svoj doprinos podforumu "nauka" koji zaslužuje mnogo više od dosada prikazanog u ovoj temi.
--
Naravno trudiću se da moje izlaganje bude zanimljivo i dostupno i razumljivo i običnom svetu,..
a ubaciću i poneku "poslasticu" za gospodu koji me smatraju "cenjenim kolegom" ( a koje sam ja prijavio - tačnije 'namignuo sam' moderaciji da takav uvredljivi žargon nije pogodan i ničemu ne doprinossi ( urušava) forumu "Nauka").

----------------------------------------------
Sam Ajnštajn je 1939. godine napisao rad u kome jezaključio da crne rupe „ne postoje * ******** ********* “

kao što je i sam Ajnštajn 'prepravio' Njutnov zakon gravitacije, ali ne svuda,.. ograničio je oblast delovanja tog i takvih zakona
......................................................................................................................................................................
"Cenjeni kolega" :whistling: (koji mi se popeo na "ignore" ) je očigledno pratio teorije o nastanku, evoluciji i stabilnosti crnih rupa do određene godine, pa ne zna čini mi se, za radove i raspravu između mladog Čandrasekara i uglednog Edingtona.
--------------------------------------------------------------------------------- toliko za danas

Poslednja izmena:
Naravno trudiću se da moje izlaganje bude zanimljivo i dostupno i razumljivo i običnom svetu,..
Nastavi ti da izlažeš ispred zadruge, možda je njima zanimljivo... :mazi:

a i poneku "poslasticu" za gospodu koji me smatraju "cenjenim kolegom" ( a koje sam ja prijavio - tačnije 'namignuo sam' moderaciji da takav uvredljivi žargon nije pogodan i niščemu ne doprinossi ( urušava) forumu "Nauka").
Prijavljuj ti i namiguj i dalje, to je tvoj nivo i nivo tvog kolege u neznanju.
Svako normalan bi se pokrio ušima i ne bi se više blamirao na ovoj temi posle ovoga:
Postojanje crnih rupa smo mi studenti davno dokazivali na vežbama - matematičkim proračunima,

Ne zna se ko piše gluplje poruke od vas dvojice...

Dragi "kolega" hvala na iskrenosti, nadam se da ste pročitali moj potpis, pa ne očekujte da ću sa vama raspravljati ...
Vidim da niste pročitali priloge koje sam ranije postavio,.. i indirektno vam odgovorio na sva vaša pitanja (i odgovoriću još u daljem izlaganju). U mojim prilozima (linkovima) su svi odgovori.. ali ih treba pročitati i prostudirati.
Ja verujem u vas

ma OK, hteli su da kažu da je gravitacija te crne rupe porasla ( a što znači da se dobro hranila ta rupa, jer sa porastom mase, raste i gravitacija),..
-----------------------
Postojanje crnih rupa smo mi studenti davno dokazivali na vežbama - matematičkim proračunima,..,.. ali pitanje je da li ta Crna rupa (o kojoj je ova tema) još uvek postoji.tamo !
Informacije odande stižu sa zakašnjenjem od 10 hiljada godina
Звезде величине Сунца трају неколико милијарди година, а врло мале звезде могу постојати стотинама милијарди година, можда чак и неколико билиона година.Црне рупе су дуговечније од звезда

Звезде величине Сунца трају неколико милијарди година, а врло мале звезде могу постојати стотинама милијарди година, можда чак и неколико билиона година.Црне рупе су дуговечније од звезда
To su lepe bajke (te silne milijarde godina).
Ne znam samo ko ih je dokazao, kada se izučavaju i po školama?

To su lepe bajke (te silne milijarde godina).
Ne znam samo ko ih je dokazao, kada se izučavaju i po školama?
Verovali ili ne, samo matematički proračuni dokazaju (oni koji su usvojeni i još nisu osporeni).

A, šta vidimo teleskopom,.. evo:

Screenshot_8.png

U srcu Mlečnog puta postoji izobličenje u tkanju kosmosa izazvano nečim što je četiri miliona puta masivnije od našeg Sunca. Prostor i vreme se toliko deformišu u njegovoj blizini da će svaki svetlosni zrak koji mu se približi na manje od 12 miliona kilometara biti zarobljen. Oblast iz koje nema povratka omeđena je horizontom događaja*, tako nazvanim zato što je kosmos izvan te oblasti predvidiv, a unutar - nepoznat (teorija i pretpostavki ima ,, tzv "bajki",, - i naučnici beru Nobelove nagrade na svojim pretpostavkama) i nepredvidiv. Bar se tako mislilo kada je taj naziv skovan.
. To nešto - na gornjoj slici,.. nazvali smo StrelacA*, a predstavlja supermasivnu crnu rupu u našem Solarnom sistemu - Mlečnom putu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sama crna rupa se ne može videti.
Svetlost oko nje nije njena svetlost, niti ima bilo kakve veze sa crnom rupom.

Evo i drugog snimka teleskopom
Screenshot_6.png

: Supermasivna crna rupa u središtu galaksije M87.

Svi naučnici crnu rupu zamišljaju ovako:
Screenshot_8.png
Zamišljena crna rupa "Strelac A*" (žuta tačka) - uvećana puno puno puta
Svetao disk koji okružuje senku (krofna) uglavnom čine svetlosni zraci što ih emituju gas i prašina koji u spirali putuju oko crne rupe i u nju,.
Pa kakve veze onda ima sa njom, kada ne potiče od nje?
Zato - zbog crne rupe - tj njene gravitacije - svetlost ima oblik krofne .

Poslednja izmena:
Vidim da niste pročitali priloge koje sam ranije postavio,.. i indirektno vam odgovorio na sva vaša pitanja (i odgovoriću još u daljem izlaganju). U mojim prilozima (linkovima) su svi odgovori.. ali ih treba pročitati i prostudirati.
Ti si neki mazohista, voliš da pokazuješ koliko si gloop?
A razumeš se u temu taman koliko se i baba Kurana iz Phichkinaca
razume u nuklearnu fiziku... :mazi:

Ne znam kako da doprinesem temi, prvo nisam fizičar, ni astrofizičar, međutim da, skoro je Nobelova nagrada otišla na ovog Sagitarijusa A... "dokazano" je eksperimentalno da se nalazi u centru naše Galaksije.

Zašto ime Sagitarijus.. to mi je najjasnije od svega haha. Jer je centar galaksije u sazveđžu Strelca :D

Posredno se dokazuju, preko ponašanja materije u okolini horizonta događaja. Naravno da ni jedno svetlo neće doći odatle.

Ali ovaj podatak teme, kako se materija kreće unutar rupa to zaista nisam znala ni šta su pre mislili, a ni sad šta se smatra.

Međutim. da ona nema veze sa masom to ne stoji. Ogromne zvezde završavaju kao crne rupe. Male zvezde, pak, ne mogu završiti kao crne rupe.

Ne znam kako da doprinesem temi, prvo nisam fizičar, ni astrofizičar, međutim da, skoro je Nobelova nagrada otišla na ovog Sagitarijusa A... "dokazano" je eksperimentalno da se nalazi u centru naše Galaksije.

Zašto ime Sagitarijus.. to mi je najjasnije od svega haha. Jer je centar galaksije u sazveđžu Strelca :D
Vidiš da niko ovde nije astrofizičar ali svi znaju bolje od astrofizičara, kako to, jelte, vazda i biva.

Vidiš da niko ovde nije astrofizičar ali svi znaju bolje od astrofizičara, kako to, jelte, vazda i biva.
Naravno da nije.
Ali znam dovoljno da vidim da ti nemaš blage veze, a da se tvoj prijatelj
nalupetao i izblamirao za sve pare.
Pa ga opet (učtivo) pitam:
I još jednom, jer očito imaš problema sa shvatanjem napisanog:
Kako se matematičkim proračunima dokazuje postojanje crnih rupa?
I kako neko ko se toliko izblamirao svojim neznanjem, još uvek loopeta na temi?
Toliko mazohizma kod nekoga vidim prvi put... :mazi:

Vama je baš lepo :D
Vidi ovako:
Pokazao sam onom nabeđenom stručnjaku da nema pojma o čemu lupeta,
naveo sam činjenice, bez ikakvog vređanja, evo ti link na poruku:
https://forum.krstarica.com/threads/ajnstajn-je-bio-u-pravu.1001410/post-49056435

Onda se umešao ovaj narkoman kome sam prošle godine pokazao koliko je gloop,
to ne može nikako da preboli, pa počeo sa vređanjima.
Nađi mi ovde jednu jedinu njegovu poruku koja ima veze sa temom, molim te...

Ali to je osobina gloopih i neobrazovanih - kad nemaš pojma o onome
o čemu se diskutuje, počni sa uvredama i provociranjima.

Vidi ovako:
Pokazao sam onom nabeđenom stručnjaku da nema pojma o čemu lupeta,
naveo sam činjenice, bez ikakvog vređanja, evo ti link na poruku:
https://forum.krstarica.com/threads/ajnstajn-je-bio-u-pravu.1001410/post-49056435

Onda se umešao ovaj narkoman kome sam prošle godine pokazao koliko je gloop,
to ne može nikako da preboli, pa počeo sa vređanjima.
Nađi mi ovde jednu jedinu njegovu poruku koja ima veze sa temom, molim te...

Ali to je osobina gloopih i neobrazovanih - kad nemaš pojma o onome
o čemu se diskutuje, počni sa uvredama i provociranjima.
narkoman
gloop
neobrazovan
eto sve to si napisao u ovom jednom postu i sve su uvrede :)

Back