Ajmo ovako... & Kako bi ih pobio!!!!!

Momci i devojke, zaista ne shvatm u cemu je uzivanje nekoga potcenjivati, blatiti, ismejavati. Ako zelite i umete da se raspravljate argumentovano i razumno na bilo koju temu OK, ako imate samo za cilj da podjebavate i ironicno ismejavate sve sto neko kaze onda zaista ni jedna rasprava nema svrhu. Volim te ljude iz mase koji su jaki na recima, koji bi "ubili", "istukli"...i sl. A kada dodje do toga, budu manji od makovog zrna. Zaletanje je glupo. Cilj foruma je bar za mene druzenje i razmenjivanje misljenja. :grin:

U sustini OK, bas me briga. Necu ja umreti sto ne pisem ovde, ali iskreno pre nego sto sam videla temu za Mitra videla sam i dosta drugih tema koje su mi se dopale, zato sam se prijavila. I nista ne krijem. Imam 32 godine, zovem se Sandra, imam porodicu, dvoje dece, zivim trenutno u Berlinu. Dok sam bila mladja bila sam veliki zaludjenik za PANKOM i zato su mi se neke teme dopale jer sam u nekim ljudima prepoznala sebe iz tog nekog mog "mladalackog perioda". Zato sam i skocila u temi da odbranim Mitra, jer znam kako je meni bilo kada su me svi kao "nakazu" gledali samo zato jer sam furala svoj pank a kasnije i hevi metal fazon. Zbog toga, uvek zelim da odbranim svakoga, jer svako ima pravo da radi sta hoce i da nosi sta hoce na najbolji nacin kako ume.

Toliko!
Srdacan pozdrav svima!
Volela bih da mi vi kazete sta mislite o tome!
 
ma svi bismo ubili taj muzicki ukus... i naravno neke pozerske bendove poput LP,rasmus,vanilla ninja...ja bih zakonom zabranila da prave tu muziku.ko sto su u nekoj drzavi zabranili black metal shock: jadni ljudi... folk,pop,r &b, dance,techno,house...bljak.
jedino mi je rap ok od slabije muzike.iako ne slusam,ali NE rep poput 50 cent,game...taj ne podnosim. nego one ,klasika 2pac i kompanija.
 
Slim_ShadY:
@Liza Dennis izgleda da si ti jedina koja razume sta treba da se pise na ovoj temi.A naslov teme sam stavio cisto figurativno to sam vise mislio ubiti u tom muzickom smislu.
Peace

Razumemo se!
Hvala sto si moju poruku shvatio bas tako kako sam je i napisala. Dakle, iznosim svoje misljenje bez namere da uvredim bilo koga ili da budem ironicna prema bilo kome. Uvek mi je smetalo u drustvu kada dodjem u Beograd, a trenutno sam tu i bicu jos jedno dve nedelje, kada me ljudi posmatraju sa visine samo zato sto zivim u Berlinu i sto sam ranije dosta putovala po svetu. Kada to cuju manji su od makovog zrna i odjednom vredim i sve su u stanju da ucine za mene.

Kada naletim na neke drugarice iz detinjstva koje su me kada izadjem kao obicna padavicarka u nekom svom hevi metal, ili pank, fazonu na ulicu nazivale "narkomankom, budalom " i sl...te iste drugarice sada lete oko mene kao da sam Princeza Dajana a ne Sandra. To mi zasmeta mnogo! Dok sam bila niko i nista sutirale su me kako su stigle najpogrdnijim nazivima, a sada sam super faca. NE VOLIM LICEMERJE! Dakle, kao sto je "vesela druzina" uradila u temi Mitru Miricu. To je van svake pameti. Mi smo svi ljudi. Takvi, kakvi smo. Ne mozemo da se menjamo. Ako nekoga cenim, cenim ga ili ne cenim zbog toga sto jeste, a ne jer je fora "pljuvati narodnjake".

Pozdrav za tebe!
 
Jedan deo posta kojim je otvorena tema, shvaticu kao licni kompliment, i u tom ime hvala.
e sada sto se blacenja tice... poenta je, kao sto verujem da si i sama mogla da vidis i shvatis, da je nedostatak argumenata, bez obzira da li je u pitanju blacenje ili velicanje, vrlo primetan. Problem je bas u tome sto ljudi ne umeju da objasne sta im se i zbog cega dopada, kao sto ne umeju ni da objasne sta im se i zbog cega nesto ne dopada. I sam sam na nekim temam pokusavao da to pojedincima stavim do znanja, ali bezuspesno. Zato bih i rekao da je ova tema samo jedna u nizu koja ce otici "stranputicom" bas zbog pomenute nesposobnosti ljudi da iz sebe izbece to... sta god to bilo.
 
Ne slazem se! Sve moze da se objasni ako si u materiji i ako znas o cemu pricas. Ajde uzimam Mitra za primer. Dakle, ako komentarises Mitra Mirica onda moras da uzmes u obzir sve njegove koncerte koje je odrzao, sve njegove hitove koji se slusaju preko 20 godina, svu njegovu publiku koja ga slusa!!! Izvini, Kurt Kobejn je potvrdjena "narkomancina", a imao je ne hitove nego HITCINE!!! Koji se i danas pevaju i ja mislim da ce zauvek biti HIMNE!!! Da li to znaci da njegova muzika manje vredi jer je alokoholicar, narkoman...Ne mozes stvari banalizovati tako sto ces reci "njega slusaju debili". To je isto kao kada bi neko rekao, sto je isto jako glupa konstatacija za rock "to slusaju narkomani". Ja se pitam da li je zaista tako? Da li Mitra slusaju "debili" a rock "narkomani"?

Najlakse je ismevati nekoga. Ali ajde ospori njegov vek na estradi traje skoro 30 godina, iza sebe mali milion hitova!!! Ne mozes. Mozes da kazes ja ne volim tu muziku, on mi se ne dopada, seljak je, ruzno se oblaci, alkoholicar je i sl. ali ne mozes da kazes da je los pevac jer ima DOBAR GLAS. Najteze pesme on je uspevao da iznese. Alo, majstore o cemu mi pricamo! Mogu da shvatim da ne volis tu vrstu muzike, ali to ti ne daje za pravo da ga umanjis i napravis od njega misa. On to nije! Ima pevaca koji nisu ni za sta i koji su losi, ali Mitar Miric je VRHUNSKI PEVAC! Veci mis je Bora Corba koji se sada pod stare dane svaki dan slika na PINKU sa Sekom Aleksic, Karleusom i Cecom. Evo, ove tri pevaci sam ti nabrojala. Dobro,Ceca ima dobar glas, tu nema sta. Ali Seka Aleksic i Jelena Karleusa su zalutale u profesiju, ne znaju da pevaju. Za mene narodna pevacica ne moze da bude ona koja ne ume da otpeva pesmu od Vide Pavlovic "Placem vec tri dana". To je jedna izuzetno teska pesma, koji samo dobre pevacice mogu da iznesu. Karleusa i Seka Aleksic mogu samo da sanjaju o tome.

Pazi ja jos nisam naletela na nekoga sa ovih prostora, tu racunam i bivsu SFRJ da nije cuo za Mitrov hit "NE MOZE NAM NIKO NISTA", neko to spominje u zbilji, neko u sali ali se spominje! Prica se o tome. Mitar Miric je koliko god mozda tebi smesno zvuci veliko ume u muzickom svetu. On je veliki pevac bez obzira na neke "znj" hitove kojih je bilo u njegovoj karijeri. Ja znam i neke njegove ekstra hitove, koje samo vrhunski majstor na harmonici moze da odsvira!
 
Ajde umetnice reci ti meni kakvu tezinu, u iole razumnom svetu imaju stvari koje je po gitari "trkeljisao" Kurt? Mislis li da je za to dovoljno to sto si napisaala... rekao bhi presipanje iz supljeg u prazno... "On ima himne". Sto to znaci, da j emuzicka elita koja zbog takvih kao sto si ti ima daleko manje publike, citavog zivota u zabludi skoljuci se i "gubeci" vreme na takva odricanja"?????
I sta je tebi "dobar" glas? Dede pojasni mi to u recimo... oktavama... Ili... jeli to tenor, sopran, alt... ????
To sto je svako cuo Mitrov hit (a ja sma jedan od njegovih izuzetni postovalaca), nikako ne znaci da je on muzicko savrsenstvo, vec da su oni koji g aslusaju sasvim zadovoljni tim sto on pravi, a to ne daju ni kvalitet, ni muzicku tezinu... ali bas nista tome sto on radi. Sto ti hoces da kazes, da je merilo kvaliteta nekog muzicara broj prodatih ploca?
Navede me na pomisao da je Stoja zavrsila muzicku akademiju u Gracu.
 
U redu je Nikodime. Zaista ne mogu da shvatim zbog cega imas tako agresivan nastup? Ajde da caskamo kao ljudi.

Najpre o prodatim plocama. Apsolutno ne mislim tako. Cinjenica je da kvantitet nikada nije bio merilo kvaliteta? Ja se ne vezujem za brojke kada je rec o Mitru Miricu, ja se vezujem za njegove velike hitove. Merilo kvaliteta neke pesme je duh i sarm koji pesma u sebi nosi i nacin kako je ona preneta sa muzicara na publiku. Kada je rec o glasu ima dobar i prijatan glas. Ne kresti, ne odbija coveka od sebe, ne falsira. Nisam ja zavrsila akademiju pa sada sam kao ekspert da procenujem ne znam kako kvalitet glasa, ali jedno znam sigurno kada slusam njegove hitove osecam se lepo, nisam depresivna, nisam agresivna. Kada cujem Prodidzi ne osecam se prijatno, smeta mi.

Hitovi koje je pisao i komponovao Kurt Kobejn (on mi je pao na pamet), su takodje odlicni. Sam taj nacin kako je on svoje emocije i svoje neko dusevno stanje prenosio na pesme je impresivan. Ja nisam zaista njegov fan u ne znam kom smislu niti ga slusam svaki dan, ali defintivno mislim, dakle to je moje misljenje, da je on imao par solidnih hitova koji su imali i duh i sarm i energiju u sebi.

Mislim, u stvari verujem, da su svaciji kriterijumi drugaciji, ali ja sam recimo oduvek bila odusevljena Stivijem Rejvonom i nacin kako se on igrao sa gitarom. Eto, najbukvalnije receno igrao. Gledam ga i ne verujem, sta radi na sceni a kakav zvuk izlazi !!! Za mene je on recimo GENIJALAC, ali bez namere da to sada nametnem celom svetu. Ja tako mislim, ali ne tvrdim da je tako!

Dakle kao sto mene npr. Prodidzi gusi, ja mogu da shvatim da kod nekoga ta muzika izaziva drugacije emocije i to mi je sasvim Ok i i prihvatljivo. Ali ja nikada ne bih ismevala ili pljuvala njih zbog toga, ili daleko bilo ubila, jer ih ne volim.
 
Ako malo bolje pogledas, videces da je i tvoj nastup bio poprilicno agresivan. Sa druge strane, znas kako se ovde kaze:"Klin se klinom izbija". ;) Nije mi namera da se omalovazavamo, ali diskriminatorska pozicija sa koje si pogledala na teme na ovom forumu, svakako je ucinila da situacija bude "ostrija" nego inace. Ipak, to je tvoje neotudjivo pravo, pa zato "rokaj" dok se ne umoris.

Vidis, ti si ovde jasno naisala da je to tvoje misljenje... citiram:"dakle to je moje misljenje" ili "Ja tako mislim, ali ne tvrdim da je tako!".
Svakom svoje, nije li to logicno, ako neko nije u stanju da na pravi nacin izbaci iz sebe to sto zeli, ne znaci da nema zavrsenu Svetsku knjizevnost, muzicki je pismen ili nije, glupo je banalizovati stvari, narocito ako je u pitanju nesto sto zovemo umetnost.
SRV bejase vrlo dobar za zivota, mada, recimo... meni je to sto je on radio bilo dosta daleko do onoga sto smatram bitnim kada je muzika u pitanju. Bez obzira na slozenost same kompozicije, emocije su ono sto prvo stize do mene slusajuci...

btw Ni ja nisam neki ljubitelj PdoriDZija... ni elektronske muzike uopste... rekao bih da sam jezivo glup kada je taki umetnicki dojam u pitanju.
 
Dobra tema!! Dozvolicete moj mali doprinos istoj :D !!
Mislim da je veliki broj forumasa na podforumu muzika veoma mlad i, sto je najgore, muzicki neobrazovan. Verujem (voleo bih da me ispravite ako gresim) da 95% forumasa nije cuo za Mostar Sevdah Reunion, koji su na nivou svetskih velicina (kao npr. Buena Vista Social Club) i koji su svirali kao predgrupa jednom BB KINGU, a bez problema bi se ukljucili u diskusiju o njima samo na osnovu njihovog imena! Zbog toga je moj jedini komentar na temi "ja bi ih pobio" bilo pitanje za starost forumasa, bez ikakve lose namere.
I ja sam veoma mlad i prosao sam kroz tu fazu kada bih zaveo muzicku diktaturu da se slusa samo ono sto ja slusam, jer je samo to dobro!
Usput da kazem da ja od sve muzike najvise volim metal (dok ovo pisem slusam Rage Against The Machine), ali to mi ne zabranjuje da otkrivam nove pravce, ma koliko oni udaljeni bili!
Slazem se da je muzika koju siri Pink i kompanija nevidjeni sund, ali ja sam taj problem resio daljinskim upravljacem, a ne izlivima agresije na forumu.

Pozdrav ucesnicima
 
svaka vrsta muzike ima neke kvalitetne izvodjace koji je predstavljaju i neke malo kvalitetne. ali ko smo mi da ocenjujemo kvalitet? svako ce ga oceniti prema svom ukusu, nekom je Linkin Park najkvalitetniji, nekom Eminem, nekom Toma Zdravkovic.
A ovaj forum je pun klinaca koji misle da su culi nesto, a nemaju pojma... pritom mislim i na one sa Jazz/Blues kutka. Mozda nisu klinci, ali koliko vidim na njihovoj temi, oni tek sada nabavljaju neke osnovne stvari, a misle da su neki vrsni poznavaoci...
 

Back
Top