Agresorski simboli

Treba li banovati zbog americkih avatara

  • Da, oni uznemiravaju korisnike foruma

    glasova: 10 26,3%
  • Ne, neka se vide zlikovci

    glasova: 3 7,9%
  • Dvoumim se izmedju prva dva

    glasova: 4 10,5%
  • Ne, to je njihovo pravo

    glasova: 18 47,4%
  • Ako se banuje zbog drugih avatara

    glasova: 3 7,9%

  • Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .
Što se tiče avatara, kao što znamo, oni predstavljaju slike kojima želimo "na prvu loptu" da se predstavimo ostalim učesnicima. Znači, za svakog od nas trebalo bi da imaju neko značenje.

U principu, nisam protiv "kontroverznih" avatara, nekome izgledaju kao otvorena provokacija, neko ostaje ravnodušan. S obzirom da je ovo podforum "politika", takvi avatari imaju posebnu "težinu", tako da, niko ne bi trebalo da se nađe začuđen ako drugi učesnici njegov avatar smatraju provokacijom.

Pošto je Krsta srpski sajt, logikom ćemo doći do zaključka da, avatari sadržine pro-USA, CRO, satanistički, nacistički i slični, imaju male šanse da ostanu "neprozvani".

Mada, lično me ne pogađaju avatari (dolazili su ovde i Ujke sa "simpa" sličkama), više obraćam pažnju na tekstove...

Znači, zabrana - ne !
 
Душе, ако ти имаш право да ставиш фашистички симбол за аватар, не видим што они не би имали право да ставе и Батића ако им је мерак.
Мислим, стварно, кад смо већ код агресорских симбола.
 
ne treba banovati...sada je americka zastava za mnoge slobodare u svetu je slika jedne neokonzervativne,agresorske,neslobodne strane americkog drustva koji drze vlast..ali ta ista zastava je bila skoro 2 veka simbol slobode,jos od velikih oceva osnivaca(jednih od utemeljitelja slobode coveka u praxi drzave),i ta ista amerika je nekada bivala i bastion slobode,utociste za mnoge proganjane(recimo,cetnike),pa i dom za teslu recimo...ali,ne treba nikoga banovati zbog avatara neke zemlje...
 
Petar_FPN:
ne treba banovati...sada je americka zastava za mnoge slobodare u svetu je slika jedne neokonzervativne,agresorske,neslobodne strane americkog drustva koji drze vlast...

Ovde dolazimo do zanimljivog fenomena, da su americki konzervativci u pogledu ekonomskih pitanja liberalniji od onoga sto se u americi naziva "liberali". To je fenomen koji vuce korene iz dve liberalne tradicije, jedna je anglosaxonska koja je bila ugradjena u osnivanje SADa a druga je kontinentalna koja je po mnogima upravo negacija slobode, a koja je u SAD dosla i materijalizovala se u obliku Demokratske partije.

Tako imamo fenomen da se najdinamicniji ekonomski sistem koji se najbrze razvija naziva "konzervativnim" dok se oni koji se zalazu za prosirenje autoriteta drzave i koji su levicari nazivaju "liberalima".

Opet oni koji su autoritarno orijentisani, Republikanci, i koji cak imaju veze i vuku korene od rasistickih grupa propagiraju visok nivo ekonomskih sloboda.

Domaci konzervativci su npr. nacional socijalisti koji se vode sa jedne strane nacionalistickim idejama, ali sa druge strane vodjeni sabornoscu propagiraju apstraktne pojmove poput socijalne pravde, kompanija u "nasim rukama"...
 
pa da,danas bi hajeka nazvali neokonzervativcem verovatno..
ali,danas su sve te podele takodje sve diskutabilne...a grupu dz.busa nazivaju neokonzervativnom,plus sto zaista vuku na agresiju,ratobornost,krsenja sloboda..(danas,pravi liberal recimo milovog ili humboltovog tipa ne moze braniti busa,kao ni tipa hajek,fridman,nozik)..e sad sto je danas i razna levica,vise ili manje progresivna takodje na toj strani,otvara nova pitanja i koncepte za ubuduce..
amerika danas ima dva lica,ali ova losija strana je dominantnija zadnjih dugi niz godina,ali ipak,mislim da grese oni koji pojednoistavljeno gledaju na sad...
nego,sto ne spavas jos?imsomnija?:)
 
Ma ja generalno ne spavam mnogo, ali poslednjih dana je to nesto pojacano tako da ne spavam skoro uopste.
Jesi li i ti drug insomniac? :)

Slazem se sa vecinom onoga sto si napisao.
Slomom komunizma je sa jedne strane nestala potreba da se kapitalisticke zemlje stalno dovijaju kako bi sprecile socijalne konflikte inspirisane komunistickom ideologijom. Tako da je stao razvoj drzave blagostanja. U isto vreme je levica izguibila deo svog identiteta i postala trzisno orijentisana. Eto Fukujama je bar u nekom malom procentu bio u pravu. ;)

Medjutim po meni je ovde presudan novi fenomen, koji se naziva Kina. I ironicno ce biti to sto ce ovi reformisani komunisti biti ti koji ce dokusuriti socijalnu drzavu evropskog tipa i dovesti to ponovnog razvoja hard core kapitalizma. To se u evropi upravo desava. Britanija i USA su ostale imune na efekat kine medjutim kontinentalna evropa se pokazala nesposobnom i nefleksibilnom da se nosi sa problemima.

USA je pod Bushem zaglibila. Iako nemam nista protiv rata sa Irakom, mislim da je celokupan sistem u USA postao mnogo vise apsolutisticki nego ranije i da se danas u USA ako se naglasi "sigurnost" moze progurati bilo koji predlog bas kao sto se u Srbiji moze progurati sve ako mu se doda pridev "srpsko".
Takva situacija je odsustvo razuma.

Ipak verujem da ce gdja Klinton pobediti i vratiti USA tamo gde je bila pre Busha. :D
 
Hayek:
Ma ja generalno ne spavam mnogo, ali poslednjih dana je to nesto pojacano tako da ne spavam skoro uopste.
Jesi li i ti drug insomniac? :)

Slazem se sa vecinom onoga sto si napisao.
Slomom komunizma je sa jedne strane nestala potreba da se kapitalisticke zemlje stalno dovijaju kako bi sprecile socijalne konflikte inspirisane komunistickom ideologijom. Tako da je stao razvoj drzave blagostanja. U isto vreme je levica izguibila deo svog identiteta i postala trzisno orijentisana. Eto Fukujama je bar u nekom malom procentu bio u pravu. ;)

Medjutim po meni je ovde presudan novi fenomen, koji se naziva Kina. I ironicno ce biti to sto ce ovi reformisani komunisti biti ti koji ce dokusuriti socijalnu drzavu evropskog tipa i dovesti to ponovnog razvoja hard core kapitalizma. To se u evropi upravo desava. Britanija i USA su ostale imune na efekat kine medjutim kontinentalna evropa se pokazala nesposobnom i nefleksibilnom da se nosi sa problemima.

USA je pod Bushem zaglibila. Iako nemam nista protiv rata sa Irakom, mislim da je celokupan sistem u USA postao mnogo vise apsolutisticki nego ranije i da se danas u USA ako se naglasi "sigurnost" moze progurati bilo koji predlog bas kao sto se u Srbiji moze progurati sve ako mu se doda pridev "srpsko".
Takva situacija je odsustvo razuma.


Ipak verujem da ce gdja Klinton pobediti i vratiti USA tamo gde je bila pre Busha. :D

I taman kad pomislim da si razuman ti, pri kraju izlaganja, jednostavno moraš da da se osvrneš na "srpsko"...Na stranu to što podržavaš rat u Iraku, iako je i to, blago rečeno , diskutabilno.
 
Video sam ja i gore stvari...

Ima tipova koji setaju petokrake, srpove i cekice... Komunizam je ideologija najgorih zlocina i ubistava. Hiljade ljudi je izgubilo zivote na golom otoku i sibirskim logorima. Komunisti su pored masovnih ubistava vrsili i skrnavljenje nasih pravoslavnih crkava i manastira. Da li danas mi kao gradjani ove drzave smemo dozvoliti isticanje ovakvih simbola koji vredjaju zrtve komunizma. Ako je vec neko zabranio fasisticke simbole nije mi jasno zasto se po istoj logici ne bi zabranili i simboli komunizma.
 
Autobus 88:
Video sam ja i gore stvari...

Ima tipova koji setaju petokrake, srpove i cekice... Komunizam je ideologija najgorih zlocina i ubistava. Hiljade ljudi je izgubilo zivote na golom otoku i sibirskim logorima. Komunisti su pored masovnih ubistava vrsili i skrnavljenje nasih pravoslavnih crkava i manastira. Da li danas mi kao gradjani ove drzave smemo dozvoliti isticanje ovakvih simbola koji vredjaju zrtve komunizma. Ako je vec neko zabranio fasisticke simbole nije mi jasno zasto se po istoj logici ne bi zabranili i simboli komunizma.
Zabraniti komunisticke simbole, nazive ulica, skloniti biste i proglasiti komunizam zlocinackom ideologijom a partizanski pokret proglasiti okupatorsko - izdajnickim i ukinuti mu privilegije oslobodioca. Nije problem samo u avatarima.
 
Задовољан сам посећеношћу теме, а и резултатима.
Наравно да ми није права намера ни била да се нешто банује, већ да се покрене расправа о нечијем идолопоклонству.
Не верујем да свих оних 15 који су гласали да се домаћим Америма дозволи коришћење њихових симбола је спремна да стави на аватар америчку заставу или слику њихових војника у акцији.
Уосталом и види се да је то само пар екстремиста, а друга је ствар што неки њима дају демократско право. А и видећу ко је шта зборио.
 
Markelja:
Opet moram da te podsetim da mi nisi odgovorio na pitanje. A to sta je Milosevic uradio nama kao narodu suvisno je i komentarisati. TRECI put ti postavljam pitanje. Zasto koristis internet iako znas da ga je napravio agresor?

Одговорио сам ти на питање, али ТИ не желиш да видиш.
Одговорио сам контрапитањем - да ли је Милошевић крив што су убили Аљендеа? Или за Вијетнам?! Или за Индијанце... Могу ја тако до сутра.

Да, Милошевић је крив што им се подметнуо, "неким чудом" баш кад им је највише одговарало, када се поставило питање идентитета НАТО после распада њиховог противника. Јер сваки савез захтева непријатеља од кога се савезници бране. А "неким чудом" Милошевић је био и банкар у Америци и имао занимљиве пријатеље, колико знам...
Ерго, његова је кривица у конкретном случају, али то не оправдава злотворе који пола земљине кугле упропастише. А посебно је огавно што то раде у име "демократије", "људских права"... док си рецимо са Хитлером и Стаљином бар знао на чему си.

п.с. Нисам ти јуче одговарао јер ЈА не проводим цело суботње вече на интернету. Славио сам Кинеску Нову годину, што ће рећи имао паметнија посла.
пс.пс. Видим да ме је Тхе Били послушао. Свиђа ми се његов актуелни аватар.
 
Hayek:
A kada ce zabrana fasizma?

Kada ovo dolazi od pripadnika nacije kojoj preti da bude proglasena zlocinackom i koja treba da se bori protiv ovakvih generalizacija onda je to pokazatelj manjka inteligencije.

А то би тебе посебно обрадовало Укице...
Или да одам твој прави идентитет.
 
Pa nisi. Ja te nisam uopste pitao nista za Milosevica niti me on zanima. Posto si naveo da je Amerika agresorska sila koja ne valja nicemu i posto si se zesce iskenjao po njoj reci mi zasto ti kao pravi srBski domacin koristis nesto sto su ti agresori napravili
 
PAC-PAC:
Душе, ако ти имаш право да ставиш фашистички симбол за аватар, не видим што они не би имали право да ставе и Батића ако им је мерак.
Мислим, стварно, кад смо већ код агресорских симбола.

Добар шлагворт да објасним зашто имам овај аватар, веровао или не имам бар пет разлога.
Али пре тога да поновим да је цео "предлог" био фингиран да иритира неке и у томе сам проклето добро успео.
Што се мене тиче и мог аватара:
1. То је римски симбол, а ја готивим Римљане.
2. Има у Србији и по форумима посебно оних који виде фашизам на сваком кораку, па ето мало да им удовољим жељи.
3. Пруће ме асоцира на нас који овде мислимо својом главом и међусобно смо коректни, без обзира да ли смо имали ону плочицу. Е захваљујући нашој слози нису успели да форум сјебу нацисти или либералисти.
4. Из прућа вири секира, а ја сам Дух Секире ;)
5. У данашње време је највећа јерес оспоравати мит о демократији, а ја сам јеретик. У том смислу и тај симбол који су користи Италијани.
 
Markelja:
Pa nisi. Ja te nisam uopste pitao nista za Milosevica niti me on zanima. Posto si naveo da je Amerika agresorska sila koja ne valja nicemu i posto si se zesce iskenjao po njoj reci mi zasto ti kao pravi srBski domacin koristis nesto sto su ti agresori napravili

А оно за Интернет...

Па веровао или не Интернет или нешто слично би постојао и без Америке. Индустријска револуција је била у Уједињеном Краљевству. Питај Шона ако мени не верујеш. Или стварно мислиш да овај свет не би постојао да нема Америке?!?

А и да си у праву, зашто да не. Кажу да су Турци измислили топове, или их бар први користили у већој мери... Да ли је онда Карађорђе требало да турске положаје гађа катапултима?!? Питање ти је екстремно глупо. Прави мали Американац :)
 
И да додам.
Интернет као начин умрежавања се појавио у Америци, а хипертекст и веб који је омогућио ширу комерцијалну и комуникациону су измислили швајцарски физичари.
 
Duse nema jeresi u osporavanju mita. Svakim danom se vidi koliko ta floskula o demokratiji, slobodi govora i pravima istih za sve bez obzira na boju koze, izgleda smesna posmatrajuci aktualne dogadjaje, pocev od falsifikovanja izvestaja o Irackom naoruzanju pa do pobune azijata i ostalih obojenih sirom sveta i reakcije koje su usledile posle toga. Samo jos tradicija parlamentarizma sprecava da se pokaze ogoljena sila prema pojedincu bio on gradjanin te drzave ili dosljak iz p.m. Svi bi oni u manjoj ili vecoj meri voleli da budu tirani kao satrap SM ali jos im se ne da. Doci ce i to vreme, pa kad budu spale sve maske bas me zanima kako ce da reaguju svi oni slugeranjski praziluci po celom svetu koje placaju da sire i propagiraju humanost u koju ni mala deca u njihovom drzavama vise ne veruju.
 
Duh Sekire:
И да додам.
Интернет као начин умрежавања се појавио у Америци, а хипертекст и веб који је омогућио ширу комерцијалну и комуникациону су измислили швајцарски физичари.
I to iz Cerna kod Zeneve....


 
Majstore internet su smislili, tebi omrazeni amerikanci sesdesetih godina proslog veka. Prvo se koristio u vojne svrhe. Onda ga je americka firma, cini mi se IBM preuredila da bi mogao da se koristi i za veci broj korisnika. Izvini ali Karadjordje se borio za slobodu, ne znam za sta se ti ovde boris? A sto se tice tvog avatara zanima me zasto si izbrisao tvoj post u kome si napisao da si ga stavio zato sto su fasisti pobili manje ljudi u Srbiji od akcije Milosrdni andjeo!?
 
Markelja:
Majstore internet su smislili, tebi omrazeni amerikanci sesdesetih godina proslog veka. Prvo se koristio u vojne svrhe. Onda ga je americka firma, cini mi se IBM preuredila da bi mogao da se koristi i za veci broj korisnika. Izvini ali Karadjordje se borio za slobodu, ne znam za sta se ti ovde boris? A sto se tice tvog avatara zanima me zasto si izbrisao tvoj post u kome si napisao da si ga stavio zato sto su fasisti pobili manje ljudi u Srbiji od akcije Milosrdni andjeo!?

Прво, тврдиш ли ти да Интернет не би био измишљен да није било Американаца?!?
Друго, ја се борим за слободу. Слобода почиње у главама људи, а твоја сасвим солидно окована изнутра.
Треће ја нисам избрисао тај пост и милсио сам на италијанске фашисте, који су иначе спасили велики борј Срба у Книну. Војвода Ђујић није имао са њима много проблема.
Четврто, Американци су међу најгорим фашистима јер они се лицемерно крију.
 

Back
Top