Agresivni malinoa

Daka

Zainteresovan član
Poruka
342
Zdravo imam jedan problem sotuacija je po meni alarmantna!
U pitanju je stene belgijskog malinoe imam je od kad je imala 2 meseca uskoro ima 5.
Veoma je agresivna prema strancima a i prema ukucanima ko god krene malo da trci ona za njim i krene da ga ujeda to radi i meni
Zna nekoliko komandi i socijalizovo sam je ali nista i sada zelim da pitam da li je ovo normalno ponasanje kod steneta ili sta?
 
Pre nego sto si nabavio malinoa,trebao si da se dobro raspitas,oni nisu bas laki za obucavanje.
Izuzetno su energicni,traze dosta rada,kretanja, ali su i inteligentni.Kao i svaki ovcar zastitnicki je opredeljen prema vlasniku.
Rodjeni lovac,zato se tako i ponasa,igra se sa vama ali ne ume da proceni granicu igre.Moj ti je savet da se raspitas gde imaju profi dreseri,da je das dok je vreme,i imaces sjajnog psa.Inace ces imati problem, posto je izuzetno brza i laka na akciju....
Ponavljam,njoj je to prirodno ponasanje,samo ti nisi bio spreman kada si je nabavio.
 
Poštovani dobio sam danas štene žensko Malinoe, nekoliko mjeseci ima.. Pkpto se odvojila od roditelja i brata, a i prvi put se vozila u autu uplašila se, i povratila u kutiji u autu, povila je rep, djeluje tužno i zbunjeno.svs joj je novo pa pretpostavljam da je i to.. Ima li ko savjet neki?
 

Back
Top