• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

AGP 8X u 4X

Oggy

Domaćin
Poruka
3.724
U par diskusija sam procitao problem sa grafickim 8X karticama u plocama koje podrzavaju 4X(razlika napona).Ono sto mi nije jasni je:imam MSI KT3U2 plocu agp4 i u njoj MSI FX 5200tdr 8X graficku i sve radi bez problema.O cemu se radi?

_pajabaja_

Zainteresovan član
Poruka
101
Oggy:
U par diskusija sam procitao problem sa grafickim 8X karticama u plocama koje podrzavaju 4X(razlika napona).Ono sto mi nije jasni je:imam MSI KT3U2 plocu agp4 i u njoj MSI FX 5200tdr 8X graficku i sve radi bez problema.O cemu se radi?

Pusti price. Ociglednije je da radi normalno nego da pravi greske. Problem je jedino u tome sto ti verovatno nije ista brzina AGP slota. Jel si proverio da li je ploca sa 4x ili 8x agp slotom...
Ako ti je 4x to je i maximum koji ces izvuci od graficke karte, samo nemoj da brines jer je to sasvim solidna kartica (cak je imam i ja). Najbitnija karakteristika je da radi na brzom taktu i da ima dosta brze memorije...

Pozdrav

Arsa

Početnik
Poruka
35
tako je. Nece ti praviti probleme, samo ti graficka nece raditi na 8X nego na 4X, jer ti je AGP na ploci 4X, Ja imam plocu MSI K7N2 Delta -ILSR 8X i graficku GF 4 MX 440 AGP 4X i radi bez ikakvih problema.
zdravo.

Oggy

Domaćin
Poruka
3.724
Saznao sam po privatnoj liniji :wink: ,da su AGP 3 i 2(tj 4X i 8X) kompatibilni i da tu ne bi trebalo :cry: da bude problema.AGP 2X je druga prica.
Sto se tice ove GF 4 najverovatnije su setovanja(preveliki Antialising)ili mozda los proizvodjac.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.