Aftertaste iliti naknadni ukus vase veze

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.732
Vecina muskaraca sa kojima pricam imaju ovakav zakljucak....
Ako je veza bila cisto seksualna i ljubavna onda je ukus dobar, ma koliko da je bila zucna svadja ili raskid , sa pljuvanjem obicno ili bez.....
Jednostavno to vremenom izbledi , ostanu secanja na zabavno i lepo...

Ali ako je u vezi bilo mnogo ozbiljnog, pa povlacenja morala , etike, ucena, i slicno , onda je naknadni ukus ili ukus krivice koju je nametala zenska strana, iako muskarci shvataju da je to sve igra prebacivanja, ili je osecaj propustenog vremena ili upropasten odnos koji je mogao da bude lep.

Zato mnogi muskarci , bas zbog tog aftertaste, tj secanja koje ostaje posle veze, izbegavaju ozbiljnost u vezi, ne da ne zele ozbiljnu vezu nego ne zele zensku verziju ozbiljnosti u vezi...
One govore da je to odgovornost, a to nije, to je muljanje i mudrijanje i mentalno izivljavanje preko morala ili trikova, bar danas, svesno ili nesvesno.

Npr ja sam inace odgovoran u vezi, tj niti mi pada na pamet da sharam, ako mi padne na pamet, sutnucu je....niti se igram zaebavanja na zenski nacin, ucena, psiholoskih trikova, a ne da ih imam u repertoaru, ali to ne radim...
Ali to ne znaci da moram da budem smarac u vezi i da stalno nesto planiram 20 godina u buducnost pa te ovo te ono...

Ni zene to ne rade, bar ne ovako uprosteno , mahom, ali rade te psiholoske igrice , bar tako ispada ako slusam sta muskarci pricaju...

Kod veza , cak i ozbiljnih , ali koje su ljubavne, i seksualne , toga nema....ima postovanja ili nema, zavisno od dila, ali nema tih igramo se mame i tate fora i fazona, vec je igramo se tinejdzera i tinejdzerke...

Ako je po psihologiji aftertaste je ustvari potisnuto ono sto je smetalo i u realu...
To bi znacilo da su zene danas teski smorovi i lazovi koji traze i insistiraju na iskrenosti kod muskarca kojem je jasno da ce iskrenoscu dobiti samo batine po glavi...
 
Znas sta ce ispasti?
Ispasce: To ako ti nisi imo srece u vezi pa te neka kinjila, nemoj da mrzis celi zenski rod.
A onda ce ta ista poceti da prica kako su svi muskarci zli, povrsni i interesuje ih samo seks i plase se zenskog entelekta.
Na kraju ces ispasti i pedofil i silovatelj.

Tako da, fak meridz fak rilejshnship. Neka kupi sebi psa.
 
Zavisi od zrelosti osobe. Nezrele osobe ima da kukaju i prebacuju krivicu na drugog. Zrele osobe prihvatice realnost jer za vezu treba obostrani pristanak.

A posto je zrela osoba usla u vezu, razume sta sve dolazi sa tim. Tako da treba ostati realan. A nezrele osobe plakace, prebacivati krivicu, pricati lose nakon raskida. Deca.
 
Ja ne krivim njih, samo sebe.

I to što postajem opreznija ili zatvorenija je zato što se plašim sebe i svojih postupaka.
Niko ne može prema meni da bude toliko loš koliko ja sama.

Uvek ponavljam da bi oni sigurno sa nekom drugom ženom bili srećniji, kao i ja sa nekim drugim muškarcem.
Niko od nas nije loš, ali pogrešan spoj i nerazumevanje napravi pakao.
 
Dakle pogledajte kako ide tema...
Tema je gorak ukus koji ostaje posle veze..
Dodje jedna napise , to znaci da vi krivite zene ...
Dodje druga i napise, ja ne krivim muskarce...

I od teme koja je usmerena na pojedinca, a ne na druge, ispadne da je tema usmerena da se jos jednom okrivljava suprotan pol...Samo zato sto podsvesno to rade zene koje su dosle da komentarisu , u ovom slucaju su i muskarci pretpostavili da ce to da se desi pa su mozda i prizvali takav razvoj, sto ne treba da se radi...
Sto se zene pitaju sto nekad ne reagujem ako sam vec zenomrzac....?
Pa zato sto nisam, a reagujem kad se ponasaju kao stoka...adekvatno takvom ponasanju nastupim i ja..
Dok nisu stoka, nema potrebe da ih ja vaspitavam, nek to rade same ili sami , zavisno od pola..
To ne znaci da necu ocekivati, tj biti spreman da ce to da se desi....i ako me neko pita, da, ocekivacu , veca je verovatnoca da se to desi..jer u praksi je tako , pocelo je to pre izvesnog vremena i traje i danas...
Mozda ce nestati....kakvi su izgledi nece...

Zato da ne bi i dalje islo to klik klak....tema je valjda jasna..I usmerena je na muskarce i njihov aftertaste...
Zenski aftertaste je drugaciji i mnogo puta analiziran na nekim zenskim temama...to one rade stalno...
Muski je drugaciji...
Ovde je rec o muskom aftertasteu....
Zene ako ne mogu da se uzdrze od potrebe da kazu ej mi drugacije osecamo after taste, da znaju da su imale milion tema gde se to analizira....
Ili ako imaju potrebu da pokazuju da su one razlicite od tih zakljucaka u tim temama...mogle bi da shvate da nekad mogu samo i da citaju a da ne skrecu teme , zena zena i sve oko zene...

Kad bi muskarca pitali da li mu vise treba paznje ili mira da ga zensko ostavi na miru, skoro svaki , ne ovi novi feminizirani , to kad odrastu deca sadasnjih feminacistkinja....svaki bi odgovorio , ma mira brate...paznje u krevetu da mi ga ne slomi trapava , a mira ovako...
 
Mislim da je za uspeh veze, kao i za njen raspad potrebno dvoje!Kad svako preuzme deo svoje odgovornosti na sebe...ne ostaje više "gorak ukus" u ustima!Zašto biti razočan u ceo ženski ili muški rod?Krivci su "inter partes"!Sabotiranje sebe u svakoj narednoj vezi,vodi u novo razočarenje.
Tebi treba psiholog, iako ti to ne vidis...
Ti naravno mislis da meni treba psiholog.
Ali projekcije gorak ukus znaci mrznju prema celom rodu je izuzetno veliki poremecaj....Izjednacavanje ta dva razlicita stava...to je veliki problem...
Pazi kad shvatim da mora da objasnjavam frazu gorak ukus.....da mora da bude neka duga tema i o tome pre nego sto se pipne uopste ova tema..

I posle mi kazu da srpski nije ukinut kao jezik, jeste, beskorisan je kao jezik jer je servisni jezik, ukljuci iskljuci , donesi , zavari, ocisti...
Sve druge stvari ne moze da obavi...
Toliko je ili nejasan ili su ljudi nezreli , da ne moze da se koristi 90% postojecih , nekad postojecih reci..
Gorak ukus je eto sveden na to da subjektu nije pravo i reakcija, onda mrzi one koji su mu ucinili krivo...Moze li jednostavnije...ako bude moglo siguran sam da ce to biti novo znacenje izraza gorak ukus...

Posle se pitate zasto vise niko ne daje komplimente....koje komplimente, kad ce na obicnu frazu Ruzo moja, da kaze, svaleru jedan, nisam ti ja Ruza, opet si me varao sa nekom Ruzom...prosli put sa Nevenom, sad sa Ruzom, ko je sledeci , Jorgovanka...
 
Tema je gorak ukus koji ostaje posle veze..
Napokon ukratko objasnjeno sta je ustvari tema. :)
Nemam gorak ukus posle veze,ni one koje su trajale par meseci,niti one koje su trajale bas dugo.Zato sto se ne upustam u vezu sa prvom koja je pod rukom, imam neke svoje kriterijume od kojih ne odstupam.Upoznao sam dosta dobrih devojaka,ali kad pri upoznavanju vidim da to nije to,da nece ici,ne idem dalje.Zasto bih mucio sebe prvenstveno,a i nju?
I posle nemam razlog da osecam gorcinu, na kraju sve je bio moj izbor.
A reci mi,to sto su tebi u prici govorili da je gorak ukus,izazvan navodnim ponasanjem zena (ja i ne sumnjam da cete njih okriviti); da nije slucajno obicna tuga za izgubljeim,ili ljubomora sto je ona nastavila dalje bez njega?Dosta ljudi ume da brka ta osecanja...
 
Pa ne verujem da je ljubomora, iskusni su to igraci....
Vise je tuga sto je nesto izgubljeno , pogresnim a jeftinim gestom , situacijom i slicno...
Nesto kao sto je uobicajeno kod prve ljubavi da se raskine ako se desi sitan nesporazum...toliko beznacajan kad pogledas iz ugla posle 20 godina...
E sad, obicno to kod prve ljubavi ne ostavi gorak ukus, jer je kratko trajalo, tj pucanje se obicno desi odmah na startu, ishitrenost i idealizacija kojoj su izlozeni mladi preko medija i prica matorijih , a nemaju svoja iskustva koja bi ublazili tu idealizaciju kao sto kasnije imaju...

Ili moze biti cak i zaljenje sto je u isti kos zbog privida koji nastaju zbog drustvenih modela muvanja i drustvenih modela ponasanja, stavljena jedna i druga osoba...
Jedna koja je neprilagodjena tim modelima a kvalitetna iz ugla posmatraca, tj muskarca, a druga koja je prilagodjena a nije odgovarajuca posmatracu, a pojela je isto vreme u zivotu kao ova prva...

Gorak ukus nastaje, bar ja cujem cesto i zbog kredita...
Kredit je kad nekoj osobi popustas i radis na svoj racun umesto zajednicki , u nadi da ce se ostvariti ono sto ta osoba prica ili ima plan...
To je cesto zamka za zene, ali one imaju drugih falinki kojima ta zamka i odgovara pa su same sebi namestile...
U svakom slucaju to je cesta taktika za prostodusne i naivne osobe , pa posle postanu na svoju stetu obazrive i uzdrzane...
Kreditni problemi su cesto povezani sa idealizacijama koje pruza porodica...obicno ih nema tamo gde su cisti racuni, a tamo gde su persona publica, tj pretvaranja za javnost prisutna, pa imamo sve lepo i ususkano , prezasticenu decu , tu ima tih kreditnih problema...

Ali sad ja ovde razradjujem temu, a ne vi....
Sudeci po ovome, forumasi imaju toliko zrelosti da uvek izaberu ili partnera za seks ili odmah znaju da je pravi i nema tu nikakve zablude...niti pogreske...niti neresivog...
Evo ja kad porazmislim o jednoj svojoj vezi, nikako , ni sad , ne mogu da osmislim nacin na koji bi razresio problem koji je tu bio , a nije veliki problem, ali je problem...mozda su to oni problemi nekompatibilnosti, ali osoba je slicna, ima iste zivotne ciljeve, isto okruzenje, isti psiholoski pristup cilju , samo ne i objasnjenju i sumnjama, i tu je problem...hendlovanje sumnji i tih totalno nebitnih pocetnih primisli...
Jedino sto mi pada na pamet je velika zauzetost i vreme i mozda neka relativno srednja udaljenost , u smislu ne isto mesto zivljenja neko vreme..
 
Mozda i kad su izmuceni dugim pokusajima da spasu nesto a osoba ima ekscentar...eto i to mi pade na pamet..
Osobe sa ekscentrom su osobe koje su ovako uskladjene ali imaju neki svoj ekscentar, tj nesto sto ih dovodi u vrlo pobudjeno stanje i tu su totalno nekontrolisane...mina.ali nije mina pravi naziv....vruca tacka...zivac, ali nije nervoza, nego sve nelogicno oko te tacke...

Obicno nastaje tako sto je tu izmucena ta osoba ili je tu uplasena ili nesto tako...
Npr moja zivac tacka je seljenje...izmucen sam i tu mi je prilicno muka da se seljakam, iako svi kazu da je i njima, ja nesto mislim da sam ja tu tri puta gori, sudeci po mojim zivac ekscentar osobinama...
A to ima i psiholoske posledice koje nisu opasne dok si ih svestan, i dok nisu jako uticajne u smislu umnozavanja na druga polja, ali ako pocnu da se umnozavaju onda su opasne..

Nesto slicno kao sto neko ima ljubomoru kao ekscentar....
To znaci da ga je neka osoba izmucila posteno u proslosti a to nije retkost i onda cim se pokaze ljubomora, desava se naglasavanje toga , ako je zdrava reakcija ili odmah bezanje ako je vec preslo u fobiju od ljubomore..
 
Kod mene je mozda stvar u samom postavljanju na pocetku veze,osim nekog osnovnog postovanja nemam neka velika ocekivanja,pustim da ide samo od sebe pa kako bude.I nedostatak poverenja,posle nekih zivotnih iskustava nikome ne verujem na rec.Cim nemas ocekivanja ili idealizaciju,nema sta da te razocara.
Ja sam imao srece da moja prva ljubav potraje vise od decenije,neke nase greske smo zajedno resavali i odrastali u isto vreme.
 
Nesto slicno kao sto neko ima ljubomoru kao ekscentar....
To znaci da ga je neka osoba izmucila posteno u proslosti a to nije retkost i onda cim se pokaze ljubomora, desava se naglasavanje toga , ako je zdrava reakcija ili odmah bezanje ako je vec preslo u fobiju od ljubomore..
Sa ovim se ne bih slozio...Takav je manji broj ljudi koji su ljubomorni.Vecina ih je ili nesigurna u sebe ili egoisticna i samoziva do maksimuma,i partnera/partnerku smatraju sojim vlasnistvom.
 
Ima tu raznih stvari koje dovode do razlicitih procena...priznajem da je nezahvalno ovako nesto napisati...
Npr iste zenske su izuzetno nekvalitetne prema svojim godistima, to je ono sto sam nazvao postave mu zid...udare veliku cenu , dok su sa mnom vrlo krotke i bez foliranja i onda lakse formiramo vezu...
Drustveni modeli su krivi mahom za to...
Isto kao sto se ubise od pokusavanja domaci mangupi da skinu neke dobre ribe u nekom gradu , a ja dodjem i skinem je sa dva susreta po 10 min....jer ja definisem, ne ja licno nego moja pozicija tu definise da je veza orocena i kratkorocna, pa ona lako pristaje na to kad vidi da umem da prihvatim takav dil...
A i ti domaci momci bi hteli samo da umoce, mnogi od njih , ali dobijaju visoke zidove zbog toga da ne bi posle radili zli jezici...

Tako da to je kad iste zenske odaju razlicite utiske...a plus sto po godistima imamo razlicite modele ili tacnije razlicito su formirani isti modeli...
Mladje su egocentricne, starije su ljubomornije...ljubomora inace raste sa brojem godina, jer raste i nesigurnost u sopstvenu ponudu u odnosu na ponudu mladjih..
I tu imamo razliku izmedju muskih i zenskih, jer retko koji tinejdzer ili tek punoletni muskarac moze da servisira zensku kao onaj koji je stariji , ma dzabe mu bilo koliko god hoces seksualnih vestina....jer ako se fokusira na seksualne vestine, dobicemo seksualnu masinu, a ako se fokusira na emocije, dobicemo poluzrelog muskarca u najboljem slucaju, a u proseku dobicemo nista...suplje...

Zamena ljubomore ravnodusnoscu ili flegmatizmom nije dobra trgovina, a jos gora je ta sa egocentricitetom..
 
Tebi treba psiholog, iako ti to ne vidis...
Ti naravno mislis da meni treba psiholog.
Ali projekcije gorak ukus znaci mrznju prema celom rodu je izuzetno veliki poremecaj....Izjednacavanje ta dva razlicita stava...to je veliki problem...
Pazi kad shvatim da mora da objasnjavam frazu gorak ukus.....da mora da bude neka duga tema i o tome pre nego sto se pipne uopste ova tema..

I posle mi kazu da srpski nije ukinut kao jezik, jeste, beskorisan je kao jezik jer je servisni jezik, ukljuci iskljuci , donesi , zavari, ocisti...
Sve druge stvari ne moze da obavi...
Toliko je ili nejasan ili su ljudi nezreli , da ne moze da se koristi 90% postojecih , nekad postojecih reci..
Gorak ukus je eto sveden na to da subjektu nije pravo i reakcija, onda mrzi one koji su mu ucinili krivo...Moze li jednostavnije...ako bude moglo siguran sam da ce to biti novo znacenje izraza gorak ukus...

Posle se pitate zasto vise niko ne daje komplimente....koje komplimente, kad ce na obicnu frazu Ruzo moja, da kaze, svaleru jedan, nisam ti ja Ruza, opet si me varao sa nekom Ruzom...prosli put sa Nevenom, sad sa Ruzom, ko je sledeci , Jorgovanka...
Misliš psihijatar? Nisam više u školi.
Msm da ti treba žena...iskreno, ne znam koja bi te mogla trpeti!
 
To bi znacilo da su zene danas teski smorovi i lazovi koji traze i insistiraju na iskrenosti kod muskarca kojem je jasno da ce iskrenoscu dobiti samo batine po glavi...

Ovim si nas pozvao da pišemo, tj da se branimo


Zene ako ne mogu da se uzdrze od potrebe da kazu ej mi drugacije osecamo after taste, da znaju da su imale milion tema gde se to analizira....
Ili ako imaju potrebu da pokazuju da su one razlicite od tih zakljucaka u tim temama...mogle bi da shvate da nekad mogu samo i da citaju a da ne skrecu teme , zena zena i sve oko zene...


Ne, vi mislite da sve vrti oko vas

I šta ćemo sad?
 
Ne, vi mislite da sve vrti oko vas

I šta ćemo sad?
Sad cu da vas zamolim da se izgubite sa teme potpuno....znaci kao da sam napisao na pocetku tema samo za muskarce...
Kad ne znate da se igrate, onda se kaze idi u drugo dvoriste...
Pazi samo taj rezon , ja kazem da imate tema milion gde se gleda after taste iz veze na zenski nacin, stvarno ima milion tema o tome...
I ti mi dodjes i kazes vi mislite da se sve vrti oko vas, zato sto hocu da ova tema bude dominantno o muskom osecaju after tastea, koji je razlicit od zenskog, mada nisam imao zelju da se iskljucuju zene, naivno verujuci da ce shvatiti da postoji razlika i da se ovde , posto je muski kutak, radi o muskom ili neutralnom ako moze da se i to odradi , aftertaste....da i odatle muskarci izvuku korist...a ti zahtevas da muskarci na muskom kutku pisu o zenama, na zenski nacin, da se ne rezervisu teme gde se nesto obradjuje na muski nacin i idemo redom tako do beskonacnosti..

I zakljucak na kraju kad imas otpor za to je Vi mislite da se sve vrti oko vas....
Na muskom kutku bi i trebalo da se sve vrti oko nas....osim kad pozelimo da se ne vrti oko nas, ali samo kad pozelimo ....razumes...
 
Tačnije, oprosti što se mešam 😊, psihoterapeut
Meni se cini da retko koji covek razume kako to funkcionise...

A ukratko funkcionise ovako...
Psiholog je glavni baja....on te posmatra i uocava promene , procese i probleme, on donosi glavne dijagnoze, ako mu treba pomoc usled vecih trauma i medikamenata, onda mu priskace psihijatar, takodje i kod nekih hemijskih ili somatskih promena..
A psihoterapeut je tu da driluje pacijenta i istovremeno otkriva ako ima nesto skriveno ili zaostalo prilikom tog drilovanja, on je tu vise da pacijent lepo primi u svoju svest novi stabilniji psiholoski nacin razmisljanja...

Psihoterapeut je ustvari fizijatar na strani pacijenta, a psiholog je ortoped, a psihijatar je hirurg ili vaskularac.... eto neka analogija sa nogama ....
 

Back
Top