африка већа од русије!

Ja sam šokiran...
GIF by NETFLIX

inace taj lik koji je napravio video je neskolovani tupson koji je mislio da je naleteo na nesto posebno.
to se odavno zna.

posto je zemlja okrugla cilindricni prikaz ide u 2d prostor papira i zato su delovi mape koje su blize polovima rastegnuti a delovi mape koje su na ekvatoru (gde je afrika) su realne dimenzije.

погрешно се представља у јавности - то је тема - завера!! као и за гренланд!
упоређивати - по дужини :per:
inace ja sam ono prvo napisao jer sam te u startu pogresno razumeo.
mislio sam da prica o povrsini.
posle sam video klip i ukapirao sta covek prica i da je neskolovan gloopak.
na yt-u stvarno svako moze da kaze sta misli pa makar i odvaljivao.

Ko je leteo preko afrike zna da se leti dugo.

evo sta sam nasao
Fligths:
africa - at least a 10-hour flight
Slightly over 8 hours from Moscow to Vladivostok
ako se doda jos malo do evrope tu su negde

ali nije isto na relaciji istok-zapad i jug-sever
Nije isto ni istok zapad, zapad istok zbog okretanja Zemllje...

afrika je kontinent
rusija je zemlja. ne znam kako mozes uopste uporedjivati te stvari?
Pa sta, Rusija drzava moze biti veca od nekih kontinenata, a Rusija jeste veca od nekih...
Sto se tice karata one su po merkalijevoj proekciji i normalno je da je Rusija manja od Afrike povrsinski, sve te zemlje blize polovima izgledaju vece na kartama, ali kada bi ih privukli ekvatoru one bi izgledale manje...Zato uvek gledati povrsinu koja je zapisana...

Pa sta, Rusija drzava moze biti veca od nekih kontinenata, a Rusija jeste veca od nekih...
Sto se tice karata one su po merkalijevoj proekciji i normalno je da je Rusija manja od Afrike povrsinski, sve te zemlje blize polovima izgledaju vece na kartama, ali kada bi ih privukli ekvatoru one bi izgledale manje...Zato uvek gledati povrsinu koja je zapisana...

I zato ne meris daljinu na karti u projekciji nego meris na globusu :)

Ju globus! Pa zar to jos uvek neko ima?

Back