Afera 'Agrobanka', neoliberalizam i ostalo...

kami83

Legenda
Banovan
Poruka
62.443
Posto mi je tema obrisana (a stvarno ne znam zbog cega), pokusacu da kontekst bolje priblizim forumasima sa ovog pdf-a.

Zasto se sada ne derete i branite Agrobanku, kao sto ste se onoliko drali kada je Dinkic ukidao one cetiri drzavne banke?

Zasto sada ne govorite da je najbitniji ekonomski interes sacuvati domacu banku, i odbaciti prljave optuzbe zapadnih satrapa koji zele da upropaste sve drzave na svetu tako sto unistavaju domaci finansijski sektor, pa te male drzave 'teraju da se zaduzuju i ulaze u duznicko ropstvo', kako to strucno objasnjava autor onako fantasticnog filma kao sto je 'Tezina Lanaca'? Gde ste sada da se derete da je ova afera u stvari kampanja MMF-a, Svetske banke, i ko zna jos kojih organizacija koje se zalazu za globalizam i 'neoliberalizam'.?

Zbog cega sada ne branite rukovodstvo banke i njeno poslovanje, i uzdizete do neba Aleksica, kada Aleksic nista razlicito nije radio od vase omiljene Borke Vucic (pod politickim ili nekim drugim pritiskom davao kredite svakome)? Cak je ona bila jos gora, Aleksic je bolji od nje zato sto je Borka radila u jednom propalom sistemu crne ekonomije.

Eto, ovo je najjednostavnije i najprostije sto sam mogao da uradim, da objasnim kontekst teme koja mi je potpuno nepravedno obrisana. Ja zaista jednostavnije ne mogu da vam crtam a da ne pocnem da psujem koliko ste 'slabointeligentni'.

Posto mi je tema obrisana (a stvarno ne znam zbog cega), pokusacu da kontekst bolje priblizim forumasima sa ovog pdf-a.

Zasto se sada ne derete i branite Agrobanku, kao sto ste se onoliko drali kada je Dinkic ukidao one cetiri drzavne banke?

Zasto sada ne govorite da je najbitniji ekonomski interes sacuvati domacu banku, i odbaciti prljave optuzbe zapadnih satrapa koji zele da upropaste sve drzave na svetu tako sto unistavaju domaci finansijski sektor, pa te male drzave 'teraju da se zaduzuju i ulaze u duznicko ropstvo', kako to strucno objasnjava autor onako fantasticnog filma kao sto je 'Tezina Lanaca'? Gde ste sada da se derete da je ova afera u stvari kampanja MMF-a, Svetske banke, i ko zna jos kojih organizacija koje se zalazu za globalizam i 'neoliberalizam'.?

Zbog cega sada ne branite rukovodstvo banke i njeno poslovanje, i uzdizete do neba Aleksica, kada Aleksic nista razlicito nije radio od vase omiljene Borke Vucic (pod politickim ili nekim drugim pritiskom davao kredite svakome)? Cak je ona bila jos gora, Aleksic je bolji od nje zato sto je Borka radila u jednom propalom sistemu crne ekonomije.

Eto, ovo je najjednostavnije i najprostije sto sam mogao da uradim, da objasnim kontekst teme koja mi je potpuno nepravedno obrisana. Ja zaista jednostavnije ne mogu da vam crtam a da ne pocnem da psujem koliko ste 'slabointeligentni'.

ЛОПОВЛУК СЕ МОРА ИСКОРЕНИТИ - ма ко га и ма где га чинио... иначе се никада нећемо извући из овог блата.
Ја не знам да је Борка Вучић давала кредите КОЈЕ ЗАДУЖЕНИ ПОСЛЕ НИСУ ВРАЋАЛИ А ЛОВУ ПОКРАЛИ... ја не знам да се раније догађало да бизМисмени НЕ ПЛАЋАЈУ НИ ПОРЕЗ НИ ДОПРИНОСЕ ЗА ЗАПОСЛЕНЕ, НИ СТРУЈУ...... алоооооооо....... брееееееее....... ПА НИЈЕ СРБИЈА АЛАЈБЕГОВА СЛАМА !!!!!!!:dash::dash::dash:

п.с. Што се тиче ММФ-а њихови "кредити" су крајње НЕПОВОЉНИ а осим тога ММФ се меша у унутрашње ствари државе... а што се тиче осталих банака ОНЕ СУ ТАКОЂЕ ЗЕЛЕНАШКЕ И ЛОПОВСКЕ........ ту се мора увести РЕД !!!
У истој тој Америци ДРАСТИЧНЕ СУ КАЗНЕ ЗА ЗЕЛЕНАШЕЊЕ!!!

Poslednja izmena:
ЛОПОВЛУК СЕ МОРА ИСКОРЕНИТИ - ма ко га и ма где га чинио... иначе се никада нећемо извући из овог блата.
Ја не знам да је Борка Вучић давала кредите КОЈЕ ЗАДУЖЕНИ ПОСЛЕ НИСУ ВРАЋАЛИ А ЛОВУ ПОКРАЛИ... ја не знам да се раније догађало да бизМисмени НЕ ПЛАЋАЈУ НИ ПОРЕЗ НИ ДОПРИНОСЕ ЗА ЗАПОСЛЕНЕ, НИ СТРУЈУ...... алоооооооо....... брееееееее....... ПА НИЈЕ СРБИЈА АЛАЈБЕГОВА СЛАМА !!!!!!!:dash::dash::dash:

п.с. Што се тиче ММФ-а њихови "кредити" су крајње НЕПОВОЉНИ а осим тога ММФ се меша у унутрашње ствари државе... а што се тиче осталих банака ОНЕ СУ ТАКОЂЕ ЗЕЛЕНАШКЕ И ЛОПОВСКЕ........ ту се мора увести РЕД !!!
У истој тој Америци ДРАСТИЧНЕ СУ КАЗНЕ ЗА ЗЕЛЕНАШЕЊЕ!!!

Gluposti, lopovluk je osnovni deo sistema bilo kojeg malog, pokvarenog i bolesnog drustva, koji se sada tu nesto buni sto je dosao veci da ga ili samara ili prosvetljuje.

Ma jok, Borka Vucic UOPSTE nije davala kredite koji posle nisu vracani. :mrgreen: Kao ni svi ti drzavni bankari, gde oni da zakljuce neki los posao po banku :hahaha:. Jao bre Mito sto si ti naivan, k'o Francuska sobarica...

Biznismeni ranije nisu mogli nista da ne placaju, jer ranije privatnih biznismena skoro i da nije bilo. A pored drzavnih levicarskih nameta koji su 79805443 puta gori, veci i tezi od bilo kog bankarskog kredita, to izbegavanje placanja je potpuno logicna stvar.

Krediti MMF-a su povoljniji od bilo kojih drugih komercijalnih kredita, sta bre lupas ti Mito? :dontunderstand: Ti stvarno mislis da ima neka ruska banka koja ce da ti da bolji kredit od MMF-a? Pa opet si gledao 'Tezinu lanaca' covece :sad2:

MMF se mesa u unutrasnje stvari drzave tako sto im govori da ne trose neracionalno pare iz budzeta na plate i penzije, i na projekte koji sluze za sisanje krvi jednom drustvu (propale i besmislene projekte tipa masa auto-puteva ciji je cilj postojanja samo da se daju pare i plate onim radnicima koji su izgradili auto-puteve. Zamisli ti projekat ciji je osnovni cilj da da ljudima platu, a potpuno je sporedno to kakva se konkretna stvar radi sa tim projektom.). MMF je zaista najvece moguce zlo za drustva koja su citavu kulturu izgradila na parazitiranju. Gde da im dirnes u parazitiranje, pa to je za njih svetije od Boga. I naravno da je za takve MMF sotona, kao sto itreba da bude. To je nesto moralno, pravicno i dobro. Ne moze bre kvazi strucnjak da igra pasijans po ceo dan u kancelariji i da ima zagarantovanu platu samo zato sto mu na papiru stoji da je 'strucnjak'. To sto je taj strucnjak nesposoban da napravi pare nije krivica MMF-a, vec MMF samo razgolicuje njegovu nesposobnost. (Po sistemu- e bas za tih 3 posto vece kamate nam nije uspeo projekat, banke su zelenasi, jadan ja, posten, radan i vredan. Ma nije bre nego si retardiran i ne umes da radis svoj posao budalo!).
.
Ne postoji ta banka koja je veci zelenas i robovlasnik od drzave.

:bye:

Poslednja izmena:
sta-bre-350.jpg

Back