Quantcast

Aerodromi u svetu

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.042
Beograd -- Aerodromi u regionu prošle godine su opslužili 29,5 miliona putnika što je 2,4 miliona više nego u 2018, objavljeno je u analizi na portalu Tangosiks.
IZVOR: TANJUG UTORAK, 4.02.2020. | 13:15 -> 16:55

Podeli
Foto: Epa/KOCA SULEJMANOVIC

Beogradski aerodrom Nikola Tesla od toga imao je 6,1 milion putnika, što je više od petine svih putnika regije sa 23 aerodroma, dok cu aerodromi u Prištini, Nišu i Banjaluci ostvarili 2,3 miliona putnika, odnosno 422 hiljade i 46 hiljada putnika.

Najveću ekspanizuju od 314,5 procenata imao je aerodrom u Banjaluci, kako se navodi, zbog Rajanerove ekspanzije i niskih početnih brojki, a niški je imao povećanje broja putnika od 20 procenata.

Aerodrom Beograd je zabeležio povećanje od 517,8 hiljada putnika što u odnosu na 2018. godinu predstavlja rast od 9,6 procenata.

Gledajući po zemljama, Hrvatska je rekorder sa 11,6 miliona putnika, a ta zemlja imala je i najviše novih putnika, a po oba parametra na drugom mestu u regionu je Srbija.

-----------------------------------------------

Budimpešta 16,2 mil
Bukurešt 14,7
Sofija 7,1
Beograd 6,1
Zagreb nije među prvih 100 u Evropi.

E moji lideri :lol:

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
12.933
Budimpešta 16,2 mil
Bukurešt 14,7
Sofija 7,1
Beograd 6,1
Zagreb nije među prvih 100 u Evropi.

E moji lideri :lol:
Пре ће Сплит ући у клуб 100 него Загреб. Сплит га ове године престиже по броју путника.
У 2019. је водио Сплит који је због свог сезонског ефекта набацио предност коју је Загреб у самом финишу током Децембра на мишиће прешао

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.042
Zatvara se najveći berlinski aerodrom

Udarac za mene. Pošto je lokacijski bio idealan za deo grada gde mi je sestra. Duž TXL linije mereno 15ak minuta praktično. Šonenfeld je "dva dana jahanja" S-Bahnom :(

Doduše jeste bio rupčaga od aerodroma, ali sam očekivao da neće dirati dok se novi Bradenburg ne otvori, da ću imati lufta ali ....:bye:

Inače Bradenburg je još dalje od Šonenfelda koliko sam video.

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
12.933
Nekada najprometniji evropski aerodrom: Pokrenut program dobrovoljnog otpuštanja

London -- Britanski aerodrom Hitrou, koji je pre pandemije kovida-19 bio najprometniji evropski aerodrom, saopštio je da je pokrenuo program dobrovoljnog otpuštanja.

Nivo putnika na tom aerodromu broj putnika pao na najniži mogući nivo.

Kako je saopštio aerodrom, u maju je broj putnika pao za 97 odsto, a zbog mera karantina očekuje se dalji pad, prenosi Rojters.

Aerodrom, koji ima oko 7.000 zaposlenih, saopštio je da nivoi njegove zaposlenosti više nisu održivi i da je sa sindikatima započeo razgovore o dobrovoljnom otpuštanju radnika.

"Iako ne možemo da isključimo dalja otpuštanja, nastavićemo sa istraživanjem opcija za minimalizoivanje broja otkaza", izjavio je izvršni direktor aerodroma Džon Holand Kaj.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ово је туга... пад промета од 97% :eek:
И то на аеродрому на којем је се слот за слетање и полетање плаћао сувим златом

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
12.933
Кад си први негде па имаш сву пажњу усмерену на себе. Чартер лет Ер Србије за Скијатос 01. јула је било прво слетање авиона на острво након вишемесечне паузе... Сликано из много углова, а авион је дочекан и традиционалним воденим топовима

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.