Quantcast

Advokati... i njihove obmane sopstvenih klijenata!

AleksaJ

Poznat
Poruka
7.500
Свеједно, зато су датуми такви какви су
Шта какви су такви су

Сужење почело 2005 .. пресуда 2010 а затезн акамате не од 2010те већ од 2005те ?!

Паѕи овако

Узмеш кредит2010 а банка ти обрачуна затезну камату од 2005'те када сте почели преговоре о кредиту ?

каки су то облигациони односи ?!

Ко је теби био професор бре

ccaterpillar

Legenda
Poruka
50.032
Шта какви су такви су

Сужење почело 2005 .. пресуда 2010 а затезн акамате не од 2010те већ од 2005те ?!

Паѕи овако

Узмеш кредит2010 а банка ти обрачуна затезну камату од 2005'те када сте почели преговоре о кредиту ?

каки су то облигациони односи ?!

Ко је теби био професор бре
Србине, по 15. пут, 2005. године је важила једна адвокатска тарифа, 2010 године кад је суд обрачунавао адвокатске трошкове обрачунавао их је по тарифи из 2010 године, дакле свакако по вишим ценама, ето ти ту укалкулисане затезне камате, још нисам чуо да је суд за свако рочиште понаособ досуђивао затезну камату

ccaterpillar

Legenda
Poruka
50.032
Алоооооо пресуда је донесена и извршна 2010 те ..... а почетак суђења 2005те

алооооо .. чииииитај
Па ништа ново да суд направи грешку. Скоро сам добио једну пресуду, лепо пише трошкови адвоката 65000 динара, са затезном каматом од правоснажности од исплате.

AleksaJ

Poznat
Poruka
7.500
Србине, по 15. пут, 2005. године је важила једна адвокатска тарифа, 2010 године кад је суд обрачунавао адвокатске трошкове обрачунавао их је по тарифи из 2010 године, дакле свакако по вишим ценама, ето ти ту укалкулисане затезне камате, још нисам чуо да је суд за свако рочиште понаособ досуђивао затезну камату
Суд укалкулисао затезну камату у повећање цена ?

Занмљиво ..

Значи купиш јабуку 2010 за 10 динара а на излаз траће ти још 20 јер су они посадили јабуку

2005'те и лед је ударио 2007ме ?! Мора неко да плати наш трошак , што би Бајатович рекао

Нема шта .. Право је то Легислагаторство тако да речем

AleksaJ

Poznat
Poruka
7.500
Па ништа ново да суд направи грешку. Скоро сам добио једну пресуду, лепо пише трошкови адвоката 65000 динара, са затезном каматом од правоснажности од исплате.
Суд направио грешку ?! Промакло ти да постоји папир којим РЕПУБЛИЧКИ правда гречку и позива се на 'слободу и независност судства'?!

ccaterpillar

Legenda
Poruka
50.032
Суд укалкулисао затезну камату у повећање цена ?

Занмљиво ..

Значи купиш јабуку 2010 за 10 динара а на излаз траће ти још 20 јер су они посадили јабуку

2005'те и лед је ударио 2007ме ?!

Нема шта .. Право је то Легислагаторство тако да речем
Судови не калкулишу већ досуђују, ако су ти досудили трошкове према тарифи из 2010, а ти платио 2005, кад је било дупло јефтиније, шта онда хоћеш?

AleksaJ

Poznat
Poruka
7.500
Рецимо исто важи и нематеријалну штету, досуди ти суд нематеријалну штету, камата иде само од дана правноснажности, не можеш да тражиш камату од дана од којег је нематеријална штета настала.
Очигледно на можда станка неможе али суд и тражи и добије ретро затезно ..... Пише црно на бело .. јесте мало више бело .. али пише црно

ccaterpillar

Legenda
Poruka
50.032

AleksaJ

Poznat
Poruka
7.500
Судови не калкулишу већ досуђују, ако су ти досудили трошкове према тарифи из 2010, а ти платио 2005, кад је било дупло јефтиније, шта онда хоћеш?
Мне ники ниш досудио није .....

Значи правно је да затезно наплате разлику трошкова односно поскуљења межу почетком и крајом процеса

па то је као да је неко орочио паре у банку и то по затезној камати

Логички следи да је суд могао јоч отезати мало п аби и више затезно каматно зарадио...

Е коначно смо дошли до суштине ... наоколо

Значи суд намерно отеже процес да би затетну камату надувао

Зато је прекинуто са том праксом јер је стигао бефел из ЕУРОПЕ да је то КРАЂА ЛОПОВЛУК БЕЗОБРАЗЛУК СВИЊАРИЈА

ccaterpillar

Legenda
Poruka
50.032
Мне ники ниш досудио није .....

Значи правно је да затезно наплате разлику трошкова односно поскуљења межу почетком и крајом процеса

па то је као да је неко орочио паре у банку и то по затезној камати

Логички следи да је суд могао јоч отезати мало п аби и више затезно каматно зарадио...

Е коначно смо дошли до суштине ... наоколо

Значи суд намерно отеже процес да би затетну камату надувао

Зато је прекинуто са том праксом јер је стигао бефел из ЕУРОПЕ да је то КРАЂА ЛОПОВЛУК БЕЗОБРАЗЛУК СВИЊАРИЈА
Суд ради како ради, странка увек може сама да призна тужбени захтев, ко јој је крив ако то не уради па на крају плати огромне затезне камате?

AleksaJ

Poznat
Poruka
7.500
Суд ради како ради, странка увек може сама да призна тужбени захтев, ко јој је крив ако то не уради па на крају плати огромне затезне камате?
Конташ ли ти да је тужитељ морао туженом у побијеном нижестепеном процесу да надокнади затезну камату одлуком апелационога суда. ејјјјј

Krle1981

Početnik
Poruka
3
Imam problem ozbiljan zbog greseke mog advokata!Naime protiv mene je pokrenut izrvsni postupak gde sam bio duzan da isplatim dugovanja u periodicnim davanjima,medjutim veci deo je zastareo od 2010 do 2017,a od 2017 do 2019 nije,i moj advokat umesto da podnese peigovor o zastarelosti sudu koji je doneo rrsenje,on podnosi peigovor o zastarlosti u ZALBI visem sudu (rok je bio 8 dana),i i zalbi je navedeno jos nekoliko razloga za pobijanje resenja,medjutim visi sud odbija zalbu i sad sam duzan da ispatim zastarela dugovanja u visini od 5000 eur. Jel mogu podneti prijavu komori ili moram direktno tuzbu sudu,zbog greske mog Advokata i nadoknadu stete koju trpim? Hvala