Quantcast

АДВОКАТИ ДИЖУ ТАРИФУ skoro 100%

Милица

Buduća legenda
Poruka
26.915
Нове адвокатске тарифе од јесени

Према сада важећој тарифи, подношење тужбе у радном спору кошта 9.000 динара, а по новом предлогу било би 16.500. Жалба сада кошта 18.000, а била би 33.000. Прецизно су наведени поени за различите врсте парничних и ванпарничних поступака и управних спорова, за извршни поступак, као и за стечајне и ликвидационе поступке, а такође и пред Уставним судом и пред међународним судовима.

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Nove-advokatske-tarife-od-jeseni.sr.html
http://www.advokatska-komora.co.rs/vesti/obavestenja.html

:think:

Poslednja izmena:

Grof Vronski

Legenda
Banovan
Poruka
60.496
Ne znam ni jednog advokata,koji naplaćuje usluge po propisanoj advokatskoj tarifi.
Oni naplaćuju od slučaja do slučaja,odokativno....
Bolji procenjuju klijenta od psihijatara i ad hok cene
koliko koga da "okrpe" !

Zato ih narod naziva najvećim gulikožama i prevarantima.
To znam i iz sopstvenih iskustava.
Njihove česte "usluge" vode u stradanje i propast !

Poslednja izmena:

Милица

Buduća legenda
Poruka
26.915
Ne znam ni jednog advokata,koji naplaćuje usluge po propisanoj advokatskoj tarifi.
Oni naplaćuju od slučaja do slučaja,odokativno....
Zato ih narod naziva najvećim gulikožama i prevarantima.
To znam i iz sopstvenih iskustava.
Sećam se tvojih iskustava, ali ova tarifa o kojoj je ovde reč
(dala sam link i ka komori, izbacili su predlog), je potpuno
neizdržljiva za narod. Narod će morati sam da se zastupa
u novoj državi Srbiji. Između ostalog.

Nancy011

Veoma poznat
Poruka
14.119
Pravi esnafski predlog za tarife. Ništa nisu izostavili, pa ni kolege koji plaćaju porez na ekstra profit. I u tome će morati da učestvuje klijent.
Sad još i sudske takse da poskupe i broj predmeta će se svesti na razumnu meru.
Privatni sudski izvršitelji su već angažovani i možemo smatrati da je ceo pravosudni sistem reformisan na štetu običnog, u najvećem broju slučajeva, oštećenog i osiromašenog gradjanina.

Krivičari opet znatno prednjače.

Милица

Buduća legenda
Poruka
26.915
Pravi esnafski predlog za tarife. Ništa nisu izostavili, pa ni kolege koji plaćaju porez na ekstra profit. I u tome će morati da učestvuje klijent.
Sad još i sudske takse da poskupe i broj predmeta će se svesti na razumnu meru.
Privatni sudski izvršitelji su već angažovani i možemo smatrati da je ceo pravosudni sistem reformisan na štetu običnog, u najvećem broju slučajeva, oštećenog i osiromašenog gradjanina.

Krivičari opet znatno prednjače.
Da, sad su zapravo ojačali krivičare, da im i piše ono što su radili u praksi.

Dolazi notarijat, koji će da odvuče značajan deo posla advokatima, pa im ovako kao vraćaju mogućnost da zarade,
a ne razmišljaju da ljudi jednostavno neće imati odakle to da plate.

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.052
Нове адвокатске тарифе од јесени

Према сада важећој тарифи, подношење тужбе у радном спору кошта 9.000 динара, а по новом предлогу било би 16.500. Жалба сада кошта 18.000, а била би 33.000. Прецизно су наведени поени за различите врсте парничних и ванпарничних поступака и управних спорова, за извршни поступак, као и за стечајне и ликвидационе поступке, а такође и пред Уставним судом и пред међународним судовима.

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Nove-advokatske-tarife-od-jeseni.sr.html
http://www.advokatska-komora.co.rs/vesti/obavestenja.html

:think:

bilo je i vreme :D
ko neće da plati...uvek može "use i u svoje kljuse"

Милица

Buduća legenda
Poruka
26.915
Namirisali advokati da ce zutoj bandi ova bransa biti preko potrebna!

Vec se prica da medju zutim lopuzama traje otimanje oko dobrih advokata,kao nekada za tenderima!

Advokati samo odgovaraju novim tarifama,jer imaju informaciju da ce ih brzo masovno angazovati dobroplatezna klijentela!

:mrgreen:
Može i to da bude (da se jednom složimo ti i ja),
ali.... uvek ima neko ali .....,
do pred izbore u advokatskoj komori je vladao rat između
DS i SNS ..., pa se bojim da je i ova tarifa rezultat
sasvim jedne druge okolnosti .... :)

Nancy011

Veoma poznat
Poruka
14.119
Па ,еби га нећу се удавати да би се разводила!
Naravno, ali zato moraš da paziš još pre braka. I najbolje je da napraviš predbračni ugovor što se tiče imovine, jer tek tu su tarife i takse astronomske.

Kažu da je u Srbiji svaki treći brak pred razvodom, ali da ostaju u zajednici zbog ekonomske situacije. Gadna vremena.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.