Quantcast

Adventisti vs jehovini svedoci

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
28.392
konkretano
ne mogu ja da se zajebavam sa tvojim dugometražnim postovima
pametan čovek u tri, četiri rečenice kaže sve što želi, glup nabaca svašta
dakle
"Zasto prilikom sudjenja binisu naveli da je krsio subotu?"
jel ima to pitanje ili nema.
poslednji put te pitam ovo
:hahaha:
E Sale Sale eee..
A ja mogu da utrrisim pola sata da ti nadhem sto si trazio?
A ti kao ne mozes sada to da procitas.
To su detinjarije.
Izvegavanje.
Bezanje
Ajde ti meni odgovori na moja pitanha.

Forum Krstarice

Glasnik.

Adventisti vs jehovini svedoci​

First Prethodna7 od 7
Idite na novoPratite
•••
[IMG alt="Glasnik."]https://forum.krstarica.com/data/avatars/m/266/266961.jpg?1543081530[/IMG]

Glasnik.

Buduća legenda​

Сале:
aj napregni se (lečenje)
16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да Га убију, јер чињаше то у суботу.
A sto ne budes posten i pokazrs ceo tekst?
Gonjahu ga jer je lecio subotom..Sto zakonom subote nije zabranjeno.

I onda kada se Isus suoci sa njima da li su ga ubili?

Marko 3,2I motrahu za njim neće li ga u subotu iscijeliti da ga okrive.
Marko 3,3I reče čovjeku sa suhom rukom: stani na srijedu.
Marko 3,4I reče im: valja li u subotu dobro činiti ili zlo činiti? dušu održati, ili pogubiti? A oni su sutjeli.
Oci u oci cute?
Zasto?
Pa mogu da ga ubiju?
Da, ali ako stvarno krsi subOtu a ne NJIHOVA nova pravila.
Sale, ovaj blef si vec 40 puta pokusao.
Izvrtanje istine nece je uciniti ne istinom.

Da je IsUs sada tu ovako bi postupio preMa tebi:

Marko 3,5Ožalošćen zbog tvrdoće njihova srca, pogleda srdito na njih unaokolo i reče čovjeku: "Pruži ruku svoju!" On je pruži, i ruka je njegova bila opet zdrava.
Dokle ces da zalostis Gospoda i protivis se svom spasenju misleci da volju Bozju tvoris? :neutral:

Citat Odgovorite
Prijavite
[IMG alt="Сале"]https://forum.krstarica.com/data/avatars/m/382/382243.jpg?1626425197[/IMG]

Сале

Legenda​

RIA77:
Да ли ово помаже

https://srpski.global.bible/bible/ccae70e924e03490-01/ISA.1

Бог не тражи форму суботе или форму приношења жртве, већ чисто срце и добра дела.
И следствено претходном цитату Христос је господар и од суботе. Као што се каже

https://pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=carnic&book=41&chap=2
Kliknite za proširenje...
ti ja i mnogi drugi vernici sa ove tačke gledišta možda i razumemo ili bar želimo da razumemo ali u ono vreme zakon je jasno glasio. sve što radiš subotom je hula na boga, od lečenja pa do tuđeg kukuruza.
zašto im isus to radio? šta je hteo da dokaže božijem narodu? zašto im svaki zakon menjao?
tvoj i moj problem što ti kažeš taj zakon je dao isus, a ja kažem da on nema veze sa tim zakonom

Podržavam Citat Odgovorite
Prijavite

[IMG alt="Сале"]https://forum.krstarica.com/data/avatars/m/382/382243.jpg?1626425197[/IMG]

Сале

Legenda​

Glasnik.:
nema potrebe jer sam u zagradi napisao da se stih odnosi na lečenje
nemoj svoje nepoštenje da projektuješ na mene gari ;)

Podržavam Citat Odgovorite
Prijavite
[IMG alt="Glasnik."]https://forum.krstarica.com/data/avatars/m/266/266961.jpg?1543081530[/IMG]

Glasnik.

Buduća legenda​

Сале:
nema potrebe jer sam u zagradi napisao da se stih odnosi na lečenje
nemoj svoje nepoštenje da projektuješ na mene gari ;)
A sto nisi postavio ceo tekst ako nisi imao lise namere?
Pa zato sto jesi.
Ti da si zivio u vrene Hrista Juda nebi bio uooste potreban.
Ti bi ga sredio.

PITANHE.
Zasto prilikom sudjenja Isusu inisu naveli da je krsio subotu?
Imali su hiljade svedoka.
A i ti bi bio jedan da si zivio u to vreme.
A i da su ga pitali, sam bi priznao.
Nego su dovodili gomilu svedoka koje su nagovorili da lazu.
I nisu ipak uspeli nista da mu nadju na osnovu svedocenja.

A dovoljno je bilo ovo sa subotom u gotov je.
Steta sto nisi bio, ti si strucnjak za osudjivanje Hrista da je krsio subotu..

Posto si ti strucnjak?
Objasni nam zasto nisu to oko krsenja subote naveli?
A uhvatili su ga 5, 6 puta

RIA77

Ističe se
Poruka
2.055
ok nisu bili spremni pa im govorio da se rokne ko krši zakon, a onda su sazreli i opet se drže starog zakona. o tome pričam.
šta hoću
npr pre deset godina kažem, ovo je moj zakon vama ko ne poštuje biće kažnjen smrću
nakon deset godina kažem zašto ubijate ljude što krše zakon koji sam dao? i tako vas razotkrijem
beš mi teču ako išta i tebe i onog glasnika ja razumem
ipak verujem u logičnost, vera bez logike je manipulacija.
kao npr darvinova evolucija, mogu milion nekakvih činjenica da podmeću kad nema logike teorija.
Разумем те, али све има свој контекст. Ако тако сечеш Библију на фронцле, увек ће нешто бити нелогично.
Нпр није могао да им каже - хајте ви лепо, можете неку заповест да поштујете, а а неку и не морате. Па бирајте, која вам се допада. Већ је морало да се каже да се заповести морају поштовати.
Нпр заповест о томе да робови одмарају седми дан и сл су били доста револуционарни за оно време, као уопште та идеја о слободном дану у недељи. Ми то примамо здраво за готово, а на западу су то почели пре 200 година да примењују.
Шта је онда Бог могао боље да каже пре нпр неколико хиљада година Мојсију да би га људи разумели ? Кад државе и власти теже да израбљују људе и то масовно, требало је убедити да и газда и роб треба један дан у недељи да одмарају.

Сале

Legenda
Poruka
52.785
Разумем те, али све има свој контекст. Ако тако сечеш Библију на фронцле, увек ће нешто бити нелогично.
Нпр није могао да им каже - хајте ви лепо, можете неку заповест да поштујете, а а неку и не морате. Па бирајте, која вам се допада. Већ је морало да се каже да се заповести морају поштовати.
Нпр заповест о томе да робови одмарају седми дан и сл су били доста револуционарни за оно време, као уопште та идеја о слободном дану у недељи. Ми то примамо здраво за готово, а на западу су то почели пре 200 година да примењују.
Шта је онда Бог могао боље да каже пре нпр неколико хиљада година Мојсију да би га људи разумели ? Кад државе и власти теже да израбљују људе и то масовно, требало је убедити да и газда и роб треба један дан у недељи да одмарају.
Isto je mogao da kaže ono što je rekao pre 2000 godina
ili će ponovo neki isus da siđe i apdejtuje ono što već menja
brate tu logike nema (ja je ne vidim) ako je ti vidiš svaka čast

RIA77

Ističe se
Poruka
2.055
Људи су сазрели за надоградњу приче.
Није могао да им каже "наставите са каменовањем оних који врше прељубе" јер је дошао да проповеда о љубави. Зато је радио надоградњу, а не понављање.
Кад су они упропастили суботу, није могао да им каже да је то добро, већ да је субота ради човека, а не човек ради суботе. Да им тако објасни да су својим погрешним схватањем слободног дана упропастили изворну идеју одмора.

Tom Jones 1

Primećen član
Poruka
849
Gonjahu ga jer je lecio subotom..Sto zakonom subote nije zabranjeno.

I onda kada se Isus suoci sa njima da li su ga ubili?

Marko 3,2I motrahu za njim neće li ga u subotu iscijeliti da ga okrive.
Marko 3,3I reče čovjeku sa suhom rukom: stani na srijedu.
Marko 3,4I reče im: valja li u subotu dobro činiti ili zlo činiti? dušu održati, ili pogubiti? A oni su sutjeli.

Oci u oci cute?
Zasto?
Pa mogu da ga ubiju?
Da, ali ako stvarno krsi subOtu a ne NJIHOVA nova pravila.
Sale, ovaj blef si vec 40 puta pokusao.
Izvrtanje istine nece je uciniti ne istinom.
Pa ti je izvrćeš i izmišljaš jer ti je citat verovatno iz elenine izmišljene Biblije u kojima on kao krši neka njihova nova pravila, što je tvrdnja koja nema veze ni sa čim.

Ostatak teksta iz prave Biblije koji tražiš glasi ovako i nigde ne pominje kršenje novih pravila:

5:10 Tada govorahu Jevreji onome što ozdravi: Danas je subota i ne valja ti odra nositi.
5:11 A on im odgovori: Koji me isceli on mi reče: Uzmi odar svoj i hodi.
5:12 A oni ga zapitaše: Ko je taj čovek koji ti reče: Uzmi odar svoj i hodi?
5:13 A isceljeni ne znaše ko je; jer se Isus ukloni, jer ljudstva mnogo beše na mestu.
5:14 A potom ga nađe Isus u crkvi i reče mu: Eto si zdrav, više ne greši, da ti ne bude gore.
5:15 A čovek otide i kaza Jevrejima da je ono Isus koji ga isceli.
5:16 I zato gonjahu Jevreji Isusa, i gledahu da Ga ubiju, jer činjaše to u subotu.
5:17 A Isus im odgovaraše: Otac moj dosle čini, i ja činim.
5:18 I zato još više gledahu Jevreji da Ga ubiju što ne samo kvaraše subotu nego i Ocem svojim nazivaše Boga i građaše se jednak Bogu.
5:19 A Isus odgovarajući reče im: Zaista, zaista vam kažem: Sin ne može ništa činiti sam od sebe nego šta vidi da Otac čini; jer šta On čini ono i Sin čini onako;
5:20 Jer Otac Sina ljubi, i sve Mu pokazuje što sam čini; i pokazaće Mu veća dela od ovih da se vi čudite.
5:21 Jer kao što Otac podiže mrtve i oživljuje, tako i Sin koje hoće oživljuje.
5:22 Jer Otac ne sudi nikome, nego sav sud dade Sinu,
5:23 Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina ne poštuje Oca koji Ga je poslao.
5:24 Zaista, zaista vam kažem: Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
5:25 Zaista, zaista vam kažem: Ide čas i već je nastao, kad će mrtvi čuti glas Sina Božijeg, i čuvši oživeti.
5:26 Jer kao što Otac ima život u sebi, tako dade i Sinu da ima život u sebi;
5:27 I dade Mu vlast da i sud čini, jer je Sin čovečiji.
5:28 Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
5:29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.
5:30 Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe; kako čujem onako sudim, i sud je moj pravedan; jer ne tražim volje svoje nego volju Oca koji me je poslao.
5:31 Ako ja svedočim za sebe, svedočanstvo moje nije istinito.
5:32 Ima drugi koji svedoči za mene; i znam da je istinito svedočanstvo što svedoči za mene.
5:33 Vi poslaste k Jovanu, i posvedoči vam za istinu;
5:34 A ja ne primam svedočanstva od čoveka, nego ovo govorim da se vi spasete.
5:35 On beše videlo koje goraše i svetljaše, a vi se hteste malo vremena radovati njegovom svetljenju.
5:36 Ali ja imam svedočanstvo veće od Jovanova; jer poslovi koje mi dade Otac da ih svršim, ovi poslovi koje ja radim svedoče za mene da me Otac posla.
5:37 I Otac koji me posla sam svedoči za mene. Ni glas Njegov kad čuste ni lice Njegovo videste.
5:38 I reči Njegove nemate u sebi da stoji; jer vi ne verujete Onome koga On posla.
5:39 Pregledajte pisma, jer vi mislite da imate u njima život večni; i ona svedoče za mene.
5:40 I nećete da dođete k meni da imate život.
5:41 Ja ne primam slave od ljudi.
5:42 Nego vas poznajem da ljubavi Božije nemate u sebi.
5:43 Ja dođoh u ime Oca svog i ne primate me; ako drugi dođe u ime svoje, njega ćete primiti.
5:44 Kako vi možete verovati kad primate slavu jedan od drugog, a slave koja je od jedinog Boga ne tražite?
5:45 Ne mislite da ću vas tužiti Ocu; ima koji vas tuži, Mojsije, u koga se vi uzdate.
5:46 Jer da ste verovali Mojsiju tako biste verovali i meni; jer on pisa za mene.
5:47 A kad njegovim pismima ne verujete kako ćete verovati mojim rečima?

Poslednja izmena:

RIA77

Ističe se
Poruka
2.055
misliš nije mogao da laže ljude.
isus je izazvao revoluciju u judeji preokrenuvši naglavačke sve ono u šta su verovali jevreji zato ga nisu prihvatili.
Правило о каменовању је било док људи нису разумели другачију причу.
То раније није била лаж, већ људи нису могли да схвате другачије ако им се не каже јасно и гласно. Дакле - ако вршиш прељубе, умрећеш.
Сада он не одобрава прељубе, каже жени да не ради више тако. И позива друге да ако нису погрешили, да први баце камен. Дакле, опет иде корак даље, као за то да треба пазити на очи везано за прељубу. Не задржава причу само на телесном.
Исто као што је започео у Старом Завету.
У Старом Завету пише "не пожели оно што је туђе".
Тако да он те идеје које настају унутра, наставља у Новом Завету и каже да ко погледа жену са жељом да је поседује, да је већ то прељуба.
Прелази се са јуридичког схватања (спољашњег) на унутрашње схватање хришћанства.

Сале

Legenda
Poruka
52.785
То раније није била лаж, већ људи нису могли да схвате другачије ако им се не каже јасно и гласно. Дакле - ако вршиш прељубе, умрећеш.
Сада он не одобрава прељубе, каже жени да не ради више тако. И позива друге да ако нису погрешили, да први баце камен. Дакле, опет иде корак даље, као за то да треба пазити на очи везано за прељубу. Не задржава причу само на телесном.
Тако да он те идеје које настају унутра, наставља у Новом Завету и каже да ко погледа жену са жељом да је поседује, да је већ то прељуба.
Прелази се са јуридичког схватања (спољашњег) на унутрашње схватање хришћанства.
on je sve to mogao u samom početku, ti samo opravdavaš jevrejskog boga i "tupave" jevreje da je bog ljubav a oni i dan danas ostadoše "tupavi".
ne teram ti mak na konac nego jednostavno gledamo različito

RIA77

Ističe se
Poruka
2.055
Није могао јер то нико не би тада разумео.
Знаш како каже Владика Николај Велимировић - да би се добила пшеница тамо где је густа шума, треба прво посећи дрвеће. Па извадити пањеве, па поорати земљу. Тек тада треба бацити семе, па кад израсте онда поорати пшеницу.
Стари Завет је као крчење шуме и пооравање земље.
А Нови Завет је као бацање семена за пшеницу.
Џаба поорана земља ако ништа није бачено.
А да неко дође и каже људима да ће ускоро овде нићи класје (а оно дође у шуму), сматрали би га за лудака.
Стари Завет је говорио јуридички, споља, јер људи углавном нису могли да схвате другачије. Погледај само поједине књиге Старог Завета. Израиљски народ је био склон многобоштву. Час се окретао ка више богова, час се враћао Јахвеу.
Било им је тешко и да схвате дословна правила.
Једном, када је Бог рекао да се освоји један град, рекао је да нико не украде ништа из тог града. Међутим, нису га послушали.
Говорити о другим лекцијама људима који ни ово основно нису научили, било би право лудило.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
28.392
Pa ti je izvrćeš i izmišljaš jer ti je citat verovatno iz elenine izmišljene Biblije u kojima on kao krši neka njihova nova pravila, što je tvrdnja koja nema veze ni sa čim.

Ostatak teksta iz prave Biblije koji tražiš glasi ovako i nigde ne pominje kršenje novih pravila:

5:10 Tada govorahu Jevreji onome što ozdravi: Danas je subota i ne valja ti odra nositi.
5:11 A on im odgovori: Koji me isceli on mi reče: Uzmi odar svoj i hodi.
5:12 A oni ga zapitaše: Ko je taj čovek koji ti reče: Uzmi odar svoj i hodi?
5:13 A isceljeni ne znaše ko je; jer se Isus ukloni, jer ljudstva mnogo beše na mestu.
5:14 A potom ga nađe Isus u crkvi i reče mu: Eto si zdrav, više ne greši, da ti ne bude gore.
5:15 A čovek otide i kaza Jevrejima da je ono Isus koji ga isceli.
5:16 I zato gonjahu Jevreji Isusa, i gledahu da Ga ubiju, jer činjaše to u subotu.
5:17 A Isus im odgovaraše: Otac moj dosle čini, i ja činim.
5:18 I zato još više gledahu Jevreji da Ga ubiju što ne samo kvaraše subotu nego i Ocem svojim nazivaše Boga i građaše se jednak Bogu.
5:19 A Isus odgovarajući reče im: Zaista, zaista vam kažem: Sin ne može ništa činiti sam od sebe nego šta vidi da Otac čini; jer šta On čini ono i Sin čini onako;
5:20 Jer Otac Sina ljubi, i sve Mu pokazuje što sam čini; i pokazaće Mu veća dela od ovih da se vi čudite.
5:21 Jer kao što Otac podiže mrtve i oživljuje, tako i Sin koje hoće oživljuje.
5:22 Jer Otac ne sudi nikome, nego sav sud dade Sinu,
5:23 Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina ne poštuje Oca koji Ga je poslao.
5:24 Zaista, zaista vam kažem: Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
5:25 Zaista, zaista vam kažem: Ide čas i već je nastao, kad će mrtvi čuti glas Sina Božijeg, i čuvši oživeti.
5:26 Jer kao što Otac ima život u sebi, tako dade i Sinu da ima život u sebi;
5:27 I dade Mu vlast da i sud čini, jer je Sin čovečiji.
5:28 Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
5:29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.
5:30 Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe; kako čujem onako sudim, i sud je moj pravedan; jer ne tražim volje svoje nego volju Oca koji me je poslao.
5:31 Ako ja svedočim za sebe, svedočanstvo moje nije istinito.
5:32 Ima drugi koji svedoči za mene; i znam da je istinito svedočanstvo što svedoči za mene.
5:33 Vi poslaste k Jovanu, i posvedoči vam za istinu;
5:34 A ja ne primam svedočanstva od čoveka, nego ovo govorim da se vi spasete.
5:35 On beše videlo koje goraše i svetljaše, a vi se hteste malo vremena radovati njegovom svetljenju.
5:36 Ali ja imam svedočanstvo veće od Jovanova; jer poslovi koje mi dade Otac da ih svršim, ovi poslovi koje ja radim svedoče za mene da me Otac posla.
5:37 I Otac koji me posla sam svedoči za mene. Ni glas Njegov kad čuste ni lice Njegovo videste.
5:38 I reči Njegove nemate u sebi da stoji; jer vi ne verujete Onome koga On posla.
5:39 Pregledajte pisma, jer vi mislite da imate u njima život večni; i ona svedoče za mene.
5:40 I nećete da dođete k meni da imate život.
5:41 Ja ne primam slave od ljudi.
5:42 Nego vas poznajem da ljubavi Božije nemate u sebi.
5:43 Ja dođoh u ime Oca svog i ne primate me; ako drugi dođe u ime svoje, njega ćete primiti.
5:44 Kako vi možete verovati kad primate slavu jedan od drugog, a slave koja je od jedinog Boga ne tražite?
5:45 Ne mislite da ću vas tužiti Ocu; ima koji vas tuži, Mojsije, u koga se vi uzdate.
5:46 Jer da ste verovali Mojsiju tako biste verovali i meni; jer on pisa za mene.
5:47 A kad njegovim pismima ne verujete kako ćete verovati mojim rečima?
Rekoh ja da bi ste vi ocas razapeli Gospoda.
A Gospod vam na to odgovara.

Luka 13,15A Gospod mu odgovori i reče: licemjere! svaki od vas u subotu ne odrešuje li svojega vola ili magarca od jasala, i ne vodi da napoji?

Ocigledno je to bilo njihovo pravilo ne Bozje.
Jer odrzavati zivot cak zivotinja nije krsenje subote.
Medjutim ti bi mogao da nam odgoviris mesto Saleta.
On je obecao ali nije odrzao.

DarkMoon

Domaćin
Poruka
4.176
on je sve to mogao u samom početku, ti samo opravdavaš jevrejskog boga i "tupave" jevreje da je bog ljubav a oni i dan danas ostadoše "tupavi".
ne teram ti mak na konac nego jednostavno gledamo različito
Lepo ti je rekao da jevreji nisu bili duhovno dorasli niti zreli i zato su morali da postoje tako ostri zakoni i kazne.
Ne daje se bebama odmah cvrsta hrana nego tecna.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
28.392
Pravilo o kamenovanju je bilo normalno u to vreme i okolinu i narode.
Cak prema drugim narodima to je bilo blago.
Za nas je to danas strasno.
Vi pokusavate uvek nesto da tumacite iz danasnjeg vremena.
To ne ide.
Danas imamo elektricnu stolicu i spric i drugo.
Za 2500 godina bi rekli, kako su to mogli.
Strasno.
A danas niko i ne razmisöja o tome i sasvim mu je normalno i ne osudjuje nikoga.

DarkMoon

Domaćin
Poruka
4.176
Pravilo o kamenovanju je bilo normalno u to vreme i okolinu i narode.
Cak prema drugim narodima to je bilo blago.
Za nas je to danas strasno.
Vi pokusavate uvek nesto da tumacite iz danasnjeg vremena.
To ne ide.
Danas imamo elektricnu stolicu i spric i drugo.
Za 2500 godina bi rekli, kako su to mogli.
Strasno.
A danas niko i ne razmisöja o tome i sasvim mu je normalno i ne osudjuje nikoga.
Za preljubu se danas niko ne vodi na elektricnu stolicu,niti mu ubrizgava otrov.
Te zakone i pravila o kaznama je Bog dao jevrejima ,mada su oni kasnije u talmudu dodavali sta im se cefnulo.

Tom Jones 1

Primećen član
Poruka
849
Rekoh ja da bi ste vi ocas razapeli Gospoda.
A Gospod vam na to odgovara.

Luka 13,15A Gospod mu odgovori i reče: licemjere! svaki od vas u subotu ne odrešuje li svojega vola ili magarca od jasala, i ne vodi da napoji?

Ocigledno je to bilo njihovo pravilo ne Bozje.
Jer odrzavati zivot cak zivotinja nije krsenje subote.
Medjutim ti bi mogao da nam odgoviris mesto Saleta.
On je obecao ali nije odrzao.
Uhvatio si se za te volove a to niđe veze....

Uopšte ne piše da su to fariseji dodali na zakon o suboti.

On im govori da su licemeri jer i sami rade u subotu a njega okrivljuju što leči.

U Jovanu kojeg sam citirao, nema volova,što jasno govori da to što pričaš nebuloza. Bio je proganjan i na kraju i razapet zbog subote a ne nekih internih podzakona. To je tvoja izmišljotina.

Tako ti u sekti pravdaju što slave subotu ko fariseji mimo svih drugih hrišćana, što ta američka izmišljotina i nije.

Сале

Legenda
Poruka
52.785
Lepo ti je rekao da jevreji nisu bili duhovno dorasli niti zreli i zato su morali da postoje tako ostri zakoni i kazne.
Ne daje se bebama odmah cvrsta hrana nego tecna.
a ja uporno pišem lepo da jevreji nisu "sazreli" ni dan danas jer ne prihvataju boga koji je sišao pre dve hiljade godina.
kapiraš?
nije sišao među japance već među svoj izabran narod - te iste jevreje

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.