ADSL u NS,ljudi da li je to moguce?

Bogdan83

Početnik
Poruka
7
Postovani korisnici,

Upravo smo dobili obavestenje iz Telekoma Srbija, da od sutra 20.12.2005. pocinje sa radom ADSL servis i u Novom Sadu!
Vase zahteve cemo odmah proslediti na proveru, ali zbog velikog broja prijava mozemo ocekivati da svi prikljucci budu obradjeni
u roku od najduze nedelju dana.
Korisnike kojima je u medjuvremenu promenjen broj telefonskog prikljucka, odnosno dodata cifra ispred broja, molimo da
nam prijave izmene radi azuriranja baze korisnika.

Vas
Neobee.net

Da li je ovo moguce,Molim korisnike iz BG da malo iskomentarisu kako radi ADSL kod njih,i kakva su im iskustva sa istim,i da li se isplati prelazak sa dial-up-a na ADSL?
 
Eve vam pozdravi iz BG-a...
Kako god da ga okrenete ADSL ce vam se isplatiti!
Ovde u cenovniku ne vidim da imate u ponudi varijantu sa ogranicenom megabajtazom (i nizom cifrom), koja bi se isplatila i onima koji ne prave veliki protok, znachi samo surf i mail uglavnom, ali vrlo verovatno da ce i to da uvrste u ponudu ;)
A to otprilike izgleda ovako: click-click, connect u roku od 1-3 sec i voila na Internetu ste, bez briga o zauzetom fonu, potresenim impulsim i potrosenim satima kod provajdera. Ostavite ga i ceo dan tako zvizde vam jajca... ma milina kako god da ga okrenete. Nema pucanja veze, okretanja po zilion puta itd itd...
Isplati se svakako ;)
 
Ne kaze kablovski nego wireless ti je zajebaniji zato sto na
njemu namestas sto cuda za antenu , najzajebanije ti kad moras
da je uperis na glavnu antetu koja je stavljena na neku zgradu,pa
moze da se desi da ne mozes da primis signal. Zavisi jos od
kog proizvodjaca uzmes moze se desiti da nekad puknu veze a
li retko zato ti je bitno da uzmes od dobrog proizvodzaca koji je
licenciran a sto se tice adls to je poznata svetska firma koja se bavi velikim
protocima zaista je mnogo ljudi koristi.Ona se dobija kao modem .Mi smo mnogo z
aostali jer je kod nas najveca brzina 768 kb/s a u Americi je sada 15 mb/s pa vidi
razliku .Javila se nova kompanija koja je prosto oborila svetske rekorde u brzini wireless cak 30 mb/s a mnogo kosta tako da ce tokom sledece godine sniziti cene zbog veleke navale.
 
Ma za taj ADSL pricaju jos od leta...

A mogu da se kladim da ce to biti na raspolaganju tek od NG...

Ali vredi!

Ako bude kostao kao i kablovski nekima ce se jako isplatiti narocito ko nema kablovski, ili SBB NECE da mu uvede, a ima i toga.

A i meni takodje jer sam ilegalno prikljucen na kablovsku TV pa bih da izbegnem da sa njima imam posla....

E sad brzina je brzina... Ali ostaje pitanje stabilnosti......

"adls to je poznata svetska firma" hehe nije to firam vec NACIN prenosenja podataka ;)
 
Glavni:
ma ok sta si uradio sa clone cd jel si ga skinuo vidim da ti je agentorandz poslao sajt

Aha skinu sam ga sljaka do jaja!

A inace sto se tice ADSL danas mi je stiglo obavestenje da...

"Nakon sto smo proverili mogucnost instalacije ADSL prikljucka na Vasem telefonskom broju 021 ******, obavestavamo Vas da, na zalost, trenutno ne postoji tehnicka mogucnost realizacije ADSL servisa.

Po ispunjenju tehnickih uslova od strane Telekoma Srbija AD, odnosno pocetka isporuke ADSL-a u Vasem gradu, ponovicemo zahtev za proverom mogucnosti instalacije prikljucka na Vasem telefonskom broju i ponovo Vas izvestiti o mogucnosti realizacije Vaseg zahteva."

Ma sery i oni, imam novu centrali digitalnu, tonsku, a ovamo kao ne moze.

Nije nego nece, to mi nikad nece biti jasno kod nasih ljudi, ti moras da ih teras da zarade na tebi, moras da ih vijas.!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
ADSL je tehnologija koja koristi standardnu telefonsku zicu (dakle ono sto svi imamo izmedju nas i centrale) za protok digitalnog signala. Dakle stvar je samo dobre volje Telekoma da u centrali menja prikljucke. Slican problem je bio svojevremeno kad se pojavio u ponudi ISDN. Dobio ga je samo onaj ko je ima neku dobru vezu u Telekomu ili se debelo iskezio za kesh.
Inache ADSL je realnija stvar koja ima buducnost, za razliku od Kablovskog sistema koji je neko, da kazemo kvazi resenje. Svugde u svetu se koristi DSL linija kao std pristup Internetu i koja operishe u okviru pravih telekomunikacionh kompanija, a ne nekih kablovskih televizija i sl ;)
Ali u principu ovde kod nas bili na ADSL-u ili na Kablu isto vam se vata, nema razlike nikakve, osim ako niste kod nekog ciganoskog kablovskog distributera koji zajebava kako mu dune ;)
 

Back
Top