ADSL problem?

Ja sam npr koristio BeoTel ADSL i bolje mi je sljakao nego mojim ortacima koji su koristili Telekomov... I meni zvuci nelogicno, ali tako je...

P.S. Modem je bio velicine pakle cigara, dok ovi iz Telekoma daju onaj CERN-ov kolajder neutrona... lol :D
 
Telekom.Ne koristim spliter direktno u uticnicu ide...
Ako ne koristis spliter dolazi do smetnji pri razgovoru telefonom i radu interneta posto ih nista ne razdvaja .
Takodje moraju svi telefoni da budu iza splitera ako nisu onda dolazi do smetnji,znaci iz zida neka ide do splitera,iz splitera jedan u modem,drugi u telefon,ako imas vise telefona postavi jos jedan spliter da razdvojis ta dva telefona.
 
Ako ne koristis spliter dolazi do smetnji pri razgovoru telefonom i radu interneta posto ih nista ne razdvaja .
Takodje moraju svi telefoni da budu iza splitera ako nisu onda dolazi do smetnji,znaci iz zida neka ide do splitera,iz splitera jedan u modem,drugi u telefon,ako imas vise telefona postavi jos jedan spliter da razdvojis ta dva telefona.


Bas tako. Koliko telefona toliko splitera. Spliter razdvaja internet signal od tel. signala. Ali internet signal radi iako nema spliter, ali sve dok neko ne dira po telefonu.

Samo mislim da ako stavi na jedan kabel iza splitera dva telefona, mislim da bi to trebalo raditi. Nisam nikad probao.:)
 
Bas tako. Koliko telefona toliko splitera. Spliter razdvaja internet signal od tel. signala. Ali internet signal radi iako nema spliter, ali sve dok neko ne dira po telefonu.

Samo mislim da ako stavi na jedan kabel iza splitera dva telefona, mislim da bi to trebalo raditi. Nisam nikad probao.:)

Tacno moze da razdvoji na jedan kabl dva telefona iza jednog splitera ali mu isto treba spliter da bi razdvojio kabl za dva telefona.
 
Imam problem. Danas sam uzeo od Telekoma ADSL i problem je sledeci. Sve sam lepo spojio po upustvu i radilo je i internet i telefon, da bi u jednom trenutku telefon prestao da radi (pri cemu je aparat ispravan, provereno!) a internet normalno funkcionise. Imali ko predstavu sta se radi tada?
 
probaj samo tel da prikljucis na telefonsku liniju, bez splitera direktno i vidi da li radi, ako radi, moguce da je spliter crk`o. ako ni tad tel ne radi nazovi njihovu sluzbu i vidi da li su ti svi tel racuni uplaceni kod njih. kod mene se desilo, da jedan tel racun nije prosao, pa su mi iskljucili samo tel, a net mi je radio.
 
Spliter povezi na glavni telefonski kabl koji ti dolazi do stana. iz njega izvedi jednu granu za telefon, a jednu za adsl. Ukoliko je spliter ispravan, ne bi smeo da ti adsl ometa telefon ili obrnuto.
 

Back
Top